Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Hm...
Az az 510k-s kiszerelésű lapos egész értelmesnek látszik.
/Troll: ON
(Az integrált Vega 10 ugyanaz a Vega 10, mint az asztali V56-ban? ) ;]
/Troll: OFF

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#2) solfilo


solfilo
veterán

Ezek a Renoir APU-k most dobozos kivitelek, vagy az OEM csatornából csurognak le? Ha jár hozzájuk hűtő, milyen?

Desktop Renoir megjelenés cikkből:
"Az új, Ryzen és Athlon termékcsaládba érkező SoC APU-k szállítása a bejelentéssel párhuzamosan kezdődik meg, egyelőre csak az OEM partnerek számára. Utóbbi nem zárja ki a tálcás kiszerelésben való beszerzést, de dobozos verzió még nincs."

PCX-nél értenek a specifikiáció megadásához:
VGA típus: ATI Radeon Graphics
Mióta is nincs már ATI? :DDD

solfilo

(#3) sanyci


sanyci
senior tag

Azért az mókás, hogy az usanotebook.hu oldalát hetek óta nem tudtam megnyitni egyik cikkből sem...
Meg egyébként sem...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#4) rigoberto


rigoberto
őstag

Ezek a renoir vga apu-k, egy irreleváns desktop csatornából ivelnek át az ati ryzenen keresztül oem lágyvezetőkkel párhuzamos utpken. :P

[ Szerkesztve ]

(#5) ollie


ollie
MODERÁTOR

Kíváncsi vagyok ki venné meg azt az i3-at, amikor az i5 is majdnem pont ugyanannyiba kerül, 6 maggal és 12 szállal: [link] (több mint 50%-os teljesítménynövekedés, mert a cache meg az órajel is nagyobb)

***

(#6) tibaimp válasza ollie (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jogos. Azért van reklámozva az i3, mert ennyiért nem kell.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) fanti válasza ollie (#5) üzenetére


fanti
addikt

Bőven sokan veszik, mert halvány lövésük sincsen arról, hogy mit vesznek...

Más.
Csak én érzem úgy, hogy a "derék öreg" Ryzen 3400G most is a legerősebb IGP-jű proci?
Aki ilyesmikben gondolkodik, annak zömében úgy is csak irodai alkalmazásra kell a gép és a 4/8-as CPU felállás meg bőven több mint ami oda kellene, de a 3400G-vel már LOW vagy MEDIUM settings mellett akár játékokkal is el lehet karistolgatni 1080p-ig.

Miért nem jött egy erősebb IGP mint a Vega 11??? Vagy hátrafelé fejlődünk...???

Vagy legalább a legerősebb nyócmagos új csoda jöhetett vóna Vega 11-el is...

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#8) tibaimp válasza fanti (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mert az Vega 11-es! Simán, éppen én is néztem.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) arabus válasza fanti (#7) üzenetére


arabus
addikt

attól hogy több a feldolgozó benne még nem evidens hogy a legerősebb
legerősebb most az ami a 4700g-ben és 4750g pro ban van.
itt 512 feldolgozó van 2100mhz-en és a memória is gyorsabb lehet ahol a határ amit bir.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#10) arabus válasza arabus (#9) üzenetére


arabus
addikt

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#11) solfilo válasza arabus (#9) üzenetére


solfilo
veterán

így van, a Renoir Vega 8 gyorsabb picivel, mint a Picasso Vega11. :)

Több játék és grafikon a tesztben.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#12) #92116480 válasza solfilo (#11) üzenetére


#92116480
törölt tag

ki vesz ryzen 3000-es laptopot amikor kint vannak már a 4000esek is és rommá verik az egész mezőnyt?

(#13) ddekany válasza #92116480 (#12) üzenetére


ddekany
veterán

Pont azon gondolkodtam, hogy OK, de hol a kiszúrás? Nem tudom hogy ez-e az, vagy ez a késleltetés, amíg egy új generáció bekerül, szokványos (és Intel esetén is ennyi).

[ Szerkesztve ]

(#14) Predatorr


Predatorr
őstag

Aztapaszta, micsoda akciók! :Y A hülyének megéri. :(((

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#15) sb válasza solfilo (#11) üzenetére


sb
veterán

Én 4650 tesztet néztem, ott nem volt egyértelmű az előrelépés.
Pedig elvileg nem a gpu volt eddig sem a szűk keresztmetszet. Picassonál sem nagyon volt különbség a 8 és 11 CU között. Most pedig a kevesebb CU mellett jóval nagyobbak az órajelek is.

A lényeg pedig a ram sávszélesség, és ott még nagyobb az előrelépés. Már ha LPDDR4X-et tesznek mellé.
DDR4-2666 vs 4233. 40GB/s vs 66GB/s.

@weoir
Aki nem tud várni.
Hiába jönnek az újak, alig kaphatóak. :(

(#16) solfilo válasza #92116480 (#12) üzenetére


solfilo
veterán

hogy jön most ide laptop, mikor desktop procikról beszélünk?

(#15) sb : persze, érdemi előrelépés nem volt most, csak arra reagáltam, fentebb felmerült, hogy a 3400G volna a legerősebb IGP-s a piacon. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#17) #92116480 válasza solfilo (#16) üzenetére


#92116480
törölt tag

sehogy rossz gombra nyomva irtam a hsz-t.

(#18) solfilo válasza #92116480 (#17) üzenetére


solfilo
veterán

oké akkor nem szóltam :B

solfilo

(#19) GlacialSpike válasza rigoberto (#4) üzenetére


GlacialSpike
kezdő

Úgy valahogy, ezek a típusok sajnos nem a hivatalos csatornán keresztül érkeztek meg. Jó kis termék és öröm, hogy hoztak be nekünk belőle. Csak a kereskedőknek fog fájni a foguk több okból is. Például 3 év garanciát adnak arra, amire az AMD hivatalosan csak 1 évet ad, illetve a drága endjúzer OEM jellege miatt le se tudja gariztatni direktbe. Mi szerencsére nem veszítünk rajta, és ha el se romlik akkor a kereskedőnek sem lesz veszteséges, ha saját zsebből kell állni a garit. :)

@sb akad belőlük azért a piacon, de üzleti típusból valóban hiány van egyelőre. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) #92116480 válasza GlacialSpike (#19) üzenetére


#92116480
törölt tag

magyarul ha gond lesz vele és már nincs rá amd gyári gari akkor adniuk kell majd egy hasonló kategóriájú procit az új generációból?

(#21) GlacialSpike válasza #92116480 (#20) üzenetére


GlacialSpike
kezdő

A végkimenetel az lesz, jól látod és ha egy jó kereskedőt fogsz ki nem is fognak sokáig ülni az RMA-n, de a +2 év gari ajándékba az szép gesztus, emiatt nem is számítanék rosszra. :)

(#22) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Üzleti célra amd procit és az I3 "nem annyira üzleti" célra? mi a fene?
Mondjuk ha nem nekem kell hozzá adni a nevem és a supportot, felőlem vegyen amd-s szutykot, de aztán hozzám ne jöjjön majd panaszkodni, köszönöm.

(#23) GlacialSpike válasza Krugszvele (#22) üzenetére


GlacialSpike
kezdő

Lehet kötekedni, hogy az AMD a KIFEJEZETTEN üzleti feature-ökkel ellátott CPU-kkal eléggé el volt maradva eddig, de ahogy látom a történelmet nem felejtjük és az AMD-hez örökké a Bulldozereket szeretnéd kötni. De arról ne is beszéljünk, hogy a közelmúltban mennyi sebezhetőséget találtak az Intel CPU-inál, ami nem éppen szolgálja az ÜZLETI célokat.

Belátom nem mentem bele mélyen a dologba, de az általad képviselt vélemény is elég felszínes, mert úgy fogod meg mintha minden fekete-fehér vagy épp piros-kék lenne..

De abban egyetértek, hogy teljesen nonszensz a "i3 az nem annyira üzlet" rész, hiszen egy szó se esett a Ryzen PRO CPU-k üzleti funkcióiról, hiszen annyira nem tartotta fontosnak a költő, amíg fel nem hozta az i3-at.

[ Szerkesztve ]

(#24) #92116480 válasza GlacialSpike (#23) üzenetére


#92116480
törölt tag

egyébként a leggázabb az egészben hogy miután feltelepitesz egy bios updatet ami kijavitja a sebezhetőséget intelen, egyúttal le is tiltja az undervolting lehetőségét és ugyanott vagy a kazánnal mint előtte.

(#25) GlacialSpike válasza #92116480 (#24) üzenetére


GlacialSpike
kezdő

Hát elég nagy fail volt az is, de amikor a mikrokódot javítják és az is a teljesítmény rovására megy az jobban aggaszt.

Nem csak az a zavaró az undervolting letiltásában, hogy üzemelhetne 4-8 fokkal hűvösebben a CPU, de az is hogy Greta Thunberg idejében nem engedik az embert spórolni az energiával. De sajnos nem váltott ki akkora visszhangot a dolog, mert lássuk be az átlagember körében nem egy túlhasznált feature.

(#26) #92116480 válasza GlacialSpike (#25) üzenetére


#92116480
törölt tag

+ a hosszabb turbók és magasabb órajel a plusz 4-8 foknak köszönhetően.
és egyre kevesebb laptopon lehet downgradelni utána.

(#27) GlacialSpike válasza #92116480 (#26) üzenetére


GlacialSpike
kezdő

Nem hallottam még egyébként túl sok hűtetlen Inteles notiról(Leszámítva néhány gépet amit az i9-XXXXHK-val adtak), bár elképzelhető, hogy lelkes mérnök tanoncok terveztek egy pár olyan gépet, ahol már zavaró lehet az a 4-8 fokos melegedés. :D

(#28) #92116480 válasza GlacialSpike (#27) üzenetére


#92116480
törölt tag

mindegyik throttlingol, ha lejebb veszed a hőmérsékletüket akkor magasabb órajelre rakja magát a proci. a hőfok ugyanaz lesz mint előtte de nagyobb órajel, hosszabb turboboost windowok.

(#29) GlacialSpike válasza #92116480 (#28) üzenetére


GlacialSpike
kezdő

Helyette lett TDP-down mód. :D

Viszont az Intel mérnökök nem voltak annyira hülyék, hogy direkt tartsák magasan a Vcoret, hiszen elég változó a szilícium minősége náluk és a stabilitás miatt kell nekik a Vcore, hogy a szarabbul sikerült batchből kikerült procival se crasheljen a gép :)

(#30) fanti válasza Krugszvele (#22) üzenetére


fanti
addikt

Egyetértek veled, azzal a különbséggel, hogy én meg gépépítésnél már Intel szutyokhoz nem adom a nevem...

Valahogy nem szeretem a melegedő kazánokat, pláne akkor, ha 15 éves alapokra építkeznek és még a HT is szar bennük, valamint hemzsegnek a sebezhetőségektől, amiket ha BIOS szinten befoltozok, akkor meg lebutul pl. az i7 i5-re...

Nem szeretek szarból várat építeni és még a nevem is hozzá adni.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#31) Tikakukac válasza GlacialSpike (#27) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem hallottál még sokról, akkor ideje levenni a zajszűrős fülest.
Én asztaliban is azért qrtam ki az Intelt tizen x év után, mert elegem lett, hogy high-end felsőkategóriás vízzel is skalpolni kellett volna a procimat :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32) GlacialSpike válasza Tikakukac (#31) üzenetére


GlacialSpike
kezdő

A 10. gen az tényleg valami oltári hőtermelés szemszögéből, de az azt megelező gen-ek OC nélkül nehezen tudom elképzelni, hogy egy high-end vizes hűtést annyira kihajtottak volna.

Nekem a 8700k 5GHz-en vígan elvan egy Dark Rock Pro 4-el, és ezzel nem az Intelt akarom dicsérni, hiszen szégyenkezni kellene helyette. Ha most lenne igényem egy upgradere biztosan nem Intelt vennék, azért sem mert már 3 évnyi microcode frissítés jött a CPU-ra, és mind visszavett a teljesítményből :D

[ Szerkesztve ]

(#33) sb válasza GlacialSpike (#27) üzenetére


sb
veterán

Nálam két noti van most.
i5-6440HQ (35W cTDP-vel, nem 45W) és i5-8250U (15W).

Egyik sem nyócmagos 5GHz-s üveghangra konfigolt cucc, hanem bőven kényelmes 3GHz körüli órajeles példány, mégis throttlingolnak. (ill. jön a TDP visszavétel, ahogy írtad) 90 fok simán megvan szinte azonnal.

Mindkettőn -0.1V van belőve, így 10 fokkal hűvösebbek. Fogyasztást tekintve a HQ 32-33W helyett 26W ami elég jelentős eltérés.
Szóval van itt gond bőven és elég jó jön az undervolt.

Latitude 5000-esek, tehát még csak gagyinak se lehet mondani.

(#34) Tikakukac válasza GlacialSpike (#32) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert amikor K-s procit veszek kemény felárral még ne is húzzam. De, fogom. Ja, hogy emellé kell spéci alaplap is. Ahha. De ne húzzuk, mert akkor meg nem lesz jó.

Szóval igen, az Intel mocskosul megérdemelte azt, amit most kap minden fronton és nem 10. gen miatt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35) GlacialSpike válasza Tikakukac (#34) üzenetére


GlacialSpike
kezdő

Hát az attól függ meddig akarod húzni, mert az ésszerűségnek is vannak határai, például az én esetemben az 5GHz böven elég és szerintem ennél jobban nem lehet és nincs is értelme húzni, hiszen utána már szépen kell emelni a Vcore-t. Illetve azt se lehet elvárni, hogy ne menjen fel 70 fok tájékára a CPU ilyen kondíciók mellett. A legtöbb esetben én azt a beállítást szoktam K proci mellé ajánlani, hogy turbo off, és fixen menjen a turbo frekvencián a CPU, ha 25eFt+-ért nem szeretne hűtést venni. Ha így állítod be, akkor jobban jársz, mint a szorzózáras CPU esetén, illetve a RAM órajelet is tudod 2666, az újabbaknál 2933 felett pörgetni és applikációtól függően az is hozhat +3-4% teljesítményt.

@sb Teljesen igazad van és még ebben is próbál akadályozni minket a Zintel.

Egyébként a Desktop CPU-knál még nagyobb a szórás szilícium minőségben, a német Caseking eléggé ráállt a témára, illetve der8auer is említette, hogy elég változatos, hogy 5GHz-et milyen feszültségen viszik stabilan, ott is van 8700k és 8700k között 0.1 Volt különbség, a sajátom az pont a hitvány batchből való :D

(#36) Tikakukac válasza GlacialSpike (#35) üzenetére


Tikakukac
titán

Az ésszerűség határain belül szerettem volna, ahogyan sokan mások. Mivel teljesen egyértelmű volt, hogy a kupak alatti okádék minőségű paszta miatt voltak az ilyen irányú tevékenységek kútba dobálva grátisz az Intel tett is bele generációról generációra, így köszönöm szépen, lehúztam nem kevés időt a szakmában pontosan tudom mit és hova kell állítgatni, hogy jó legyen. Szarból nem lesz vár.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37) GlacialSpike válasza Tikakukac (#36) üzenetére


GlacialSpike
kezdő

Már a 9. 10. gennél már forrasztva vannak, ott meg olyan ügyesek voltak, hogy jó vastag lett a sTIM és alig nyertek vele valamit, bár azt hiszem a 10. gennél már csiszoltak valamennyit a technológián. :D

(#38) Tikakukac válasza GlacialSpike (#37) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor akinek még a régebbiek voltak visszakapják a K-s felárat esetleg? Ja, nem, kuss a neve mindenkinek, sőt, a jelenség nincs is.
Na, ezért ment az egész konfig eladásra és van AMD. Köszönöm, elvagyok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#39) Trailblazer válasza Tikakukac (#38) üzenetére


Trailblazer
addikt

Viszont az adatlapodon még mindig intelt látni. :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#40) Tikakukac válasza Trailblazer (#39) üzenetére


Tikakukac
titán

Hadd legyen, tízezredik a fontossági sorban, hogy azt is átírjam, az vagy 3-al ezelőtti konfigom :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#41) Trailblazer válasza Tikakukac (#40) üzenetére


Trailblazer
addikt

Pusztán kíváncsi lettem volna rá, most mivel tolod. ;)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#42) Tikakukac válasza Trailblazer (#41) üzenetére


Tikakukac
titán

2600-as rizsa, 1060-as VGA, X370 Gaming X lap meg 16GB 3GHz-es Corsair RAM. Minden szépen felhuzigálva ahogy kell. Hűtés meg, nos az más tészta. Az még annyi ha nem több pénzben mint a gép, de az hobbi is volt igazándiból :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#43) Trailblazer válasza Tikakukac (#42) üzenetére


Trailblazer
addikt

Majdnem hasonló cuccunk van. Jó választás. :K

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#44) GlacialSpike


GlacialSpike
kezdő

Milyen hűtést hoztál össze?

Ásványi olajban van a PC vagy esetleg 3M Novecben? :D

(#45) yericho800 válasza Tikakukac (#42) üzenetére


yericho800
aktív tag

r5 2600 van nekem is /Alpenföhn brocken 3 /:) 4.0ghz 16gb 3000mhz trident z
meg egy 2060 super. death stranding 4k high ultra simán megy,60fps. meg néztem a tévénken :D sajna hdr nem ment szerintem a hdmi kábel miatt... :F horizon alatt se ment :N
én kikapcsoltam a "ht" így 6mag megy de mint ha stabilabb lenne játékban.
uniginbe is jobb volt a minimum meg a maximum :K kicsit más fele mentem el.. :Y
annyit akartam, h jók nagxon a 2600 procik főleg ár /érték arányban :K

[ Szerkesztve ]

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#46) Raysen623


Raysen623
addikt

A laposok nem is rosszak, de hiányolom továbbra is az általános felhasználói szegmens példányait, gamer fronton is. Mai napig nem találok teljes értékű AMD konfigot mondjuk, vegyest már fel lehet lelni.

A házak valami borzalmasak, akár a két egér. Van aki ilyenre gerjed?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#47) yericho800 válasza Raysen623 (#46) üzenetére


yericho800
aktív tag

házak full budget kategória.
cyclont kb azzal a led genyóval az elején adják el a sok rgb fetisisztának! :( maradok a phanteksnél :K azok tudnak még mindíg értelmes házakat tákolni :B

[ Szerkesztve ]

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#48) #92116480 válasza Raysen623 (#46) üzenetére


#92116480
törölt tag

xmg core 15 amd

(#49) Raysen623 válasza #92116480 (#48) üzenetére


Raysen623
addikt

Pont ezzel szemeztem én is, szinte az egyetlen olyan gyártó ahol akár testre is szabhatom a gépet. Van véleményed a márkáról?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#50) #92116480 válasza Raysen623 (#49) üzenetére


#92116480
törölt tag

csak pozitiv. nézz rá az xmg subredditre, csak jókat irnak és a supportjuk is kiváló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.