Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Érdekes, érdekes. Várom az új termékeket sok szeretettel.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Már gyűjtöm a pénzem a Llano-ra, csak húzzanak bele.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#3) schawo


schawo
titán

az AMD közösen dolgozik az Arcsoft és a Cyberlink programozóival, egy új fejlesztésű transzkódoló algoritmuson, amely a Stream SDK aktuális verzióján keresztül valósul meg. Erről egyelőre keveset lehet tudni, de a Cyberlink szóvivője szerint jobb eredményeket lehet majd elérni a PowerDirector 9-ben használt DirectCompute 5.0-ra épülő megvalósításhoz képest, továbbá a rendszer külön optimalizációt tartalmaz majd a Fusion APU-khoz, a gyors feldolgozás érdekében.

Megvan az új nVidia? Nyomjuk a saját zárt rendszerünket, mindenki más meg hadd szívjon...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) dni


dni
őstag

A driverekre kellene először odafigyelni, utána jöhetnének a szoftverek.

@schawo: ennek ellenére a HTPC fronton nagyságderekkel jobban működnek az Nvidiára épülő megoldások.

(#5) Abu85 válasza schawo (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

OpenCL és DirectCompute. Mindkét platform elérhető mindenkinek. Amit megírnak OpenCL-re az másnál is futni fog, csak egy OpenCL driver kell. Az AMD csak arról gondoskodik, hogy náluk menjen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) jocek91 válasza dni (#4) üzenetére


jocek91
aktív tag

Na ja legfrissebb driver a HD 3850-hez a 10.12 és ha explorert használok rendszeresen kék halált kapok ati2dvag hibával, szóval az amd nyugodtan kezdheti a driverekel.

(#7) gyiku


gyiku
nagyúr

egeszpalyas letamadas.

jocek91: a 3850 mar nem mai csirke, 10.12 nem is hoz mar neki semmi gyorsulast egy regebbi driverhez kepest. abbol a kartyabol mar kihoztak a maxot, nem kell havonta uj drivert pakolni ala, nem lesz jobb.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#8) Abu85 válasza jocek91 (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azon nem fognak tudni segíteni. Neked kell frissítened a PCI Express vezérlő driverét. Vagy ha AGP-s a kártyád, akkor a PCI-to-AGP-t kell PCI-to-PCI eszközre cserélni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) Srodney válasza schawo (#3) üzenetére


Srodney
senior tag

én is erre gondoltam egyből,hogy ez is tiszta olyan mint a phisix az nvidiánál,most direkt ezért geforce-om van,de ha majd BC:vietnámmal akarok nyomulni radeont kell vennem?...hmm....nanemá....

(#10) Bici


Bici
félisten

Linux-szal kapcsolatban várható előrelépés?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) Boxi88 válasza jocek91 (#6) üzenetére


Boxi88
őstag

A HD3850 már jó pár éves kari... azóta kiadták a HD4xxx HD5xxx HD6xxx szériát... szerinted meddig fogják még driverezni a rég nem gyártott kártyákat, pláne úgy hogy már kihozták belőle amit lehet... :U

A másik: "explorert használok rendszeresen kék halált kapok"
Már ne haragudj de ha explorert használsz akkor meg is érdemled... arról mindenki tudja, hogy a lehető legrosszabb választás... és azt nem hiszem, hogy a vga miatt dobja a kék halált az explorer! ;)

(#12) Gabás válasza Boxi88 (#11) üzenetére


Gabás
addikt

"arról mindenki tudja, hogy a lehető legrosszabb választás" = 0
"nem a vga miatt dobja a kék halált az explorer" = 1

(#13) McClane válasza Srodney (#9) üzenetére


McClane
aktív tag

Nagyon nem. A Physx egy zárt platform, míg ezek nyitottak.

[ Szerkesztve ]

(#14) Abu85 válasza Bici (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Amíg 0,000000...% a részesedés nem reménykednék. Ellenben ott vannak az open driverek. Azok nagyon jók.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) atti_2010 válasza schawo (#3) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ahhoz képest hogy nem vagy kezdő úgy viselkedsz, mindenki tudja hogy az AMD nyílt szabványokkal operál ezért is ígéretes a dolog, másképp ugyanolyan szutyok lenne mint az Nvidia.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#16) Med1on


Med1on
aktív tag

"Az AMD a WebGL mellett is elkötelezte magát. A szoftveres oldalról a GPU-val történő natív gyorsításhoz egy OpenGL ES 2.0 driver szükséges"

Az ATi Catalyst 10.8 ha jól tudom már megfelelő meghajtónak számít. Kipróbáltam a dolgot a Firefox legújabb bétájában a Quake 2 – WebGL oldalon és az eredmény kemény 13 fps lett. Havernál erősebb processzor mellett (a grafikus kártya ott is HD 3850), de régebbi (Catalyst 9.12) illesztőprogrammal 25 fps. Vannak érdekességek finoman szólva is, de lehet, hogy csak nálam. :DDD

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#17) TESCO-Zsömle válasza schawo (#3) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Elárulnád, hogy akkor az AMD-nek mire is kéne koncentrálni, ha nem az OpenCL-re és a Direct(X 11)Compute-ra?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18) Bici válasza Abu85 (#14) üzenetére


Bici
félisten

Tudtommal az open driverek funkcionalitást és sebességet tekintve nem teljeskörűek, de már rég próbáltam olyat.
Azért merek/mertem reménykedni linuxos előrelépésben, mert az nV sem hanyagolja el ezt a platformot.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) Abu85 válasza Med1on (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Engedélyezd a Firefoxban a natív futtatást. :) Alapból az Angle mód működik. Esetleg ott a Chrome 9 béta. Szintén támogat natív módot. :)

(#18) Bici: A Gallium3D driverek elég gyorsak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) Med1on válasza Abu85 (#19) üzenetére


Med1on
aktív tag

Kösz akkor ezt megnézem. :)

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#21) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Úgy látom elég komolyan gondolják ezt a szoftveres "nagyüzemi" támogatást. A driverekkel se legyenek fukarabbak :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#22) Boxi88 válasza Gabás (#12) üzenetére


Boxi88
őstag

Megcáfolnád a 0 állításom? :B

(#23) Taranti válasza schawo (#3) üzenetére


Taranti
senior tag

Én sem látom itt mások kizárását. Mellesleg a cikkben említik az Adobe nevét, és ez nagy előrelépés, mert ugye minden CPU tesztben szerepel, hogy "az Adobe programjai mintapéldái az Intel processzoraira optimalizált szoftvereknek". Sztem perpill az AMD az, aki legkevésbé szivat másokat.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#24) Gabás válasza Boxi88 (#22) üzenetére


Gabás
addikt

inkább neked kell igazolnod, amit állítottál:)

(#25) Taranti válasza jocek91 (#6) üzenetére


Taranti
senior tag

Ati2dvag hibás kékhalált akkor kaphatsz leginkább, ha frissíted a drivert, de az előző eltávolítása nem volt tökéletes. Én is jártam így, még a Ccleaner meg többiek sem szedtek le mindent. Driver uninstall után keress "ati*.*" fájlokat a meghajtón (főleg Windows és alkönyvtárai), töröld mindet, és utána jöhet az új driver.

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#26) schawo válasza TESCO-Zsömle (#17) üzenetére


schawo
titán

A Stream csak OpenCL és DirectCompute alapú :F :B

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Powerdirector: a gpu-s kódolás már most is elég gyors, egy 2 órás dvd - h264 avc-be átalakítása 30 perc (cuda is támogatott). Inkább a funkciókra gyúrnának, mondjuk hogy ne 3 paramétert lehessen állítani, meg legyen többmenetes kódolás :W .

Laci

(#28) Abu85 válasza schawo (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elérheted benne a CTM felületet is, de szerintem nem sok fejlesztő fog a Radeonok assembly nyelvi szintjén programozni. Persze nyilván nincs akadálya.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Feltettem az AMD monitorozó alkalmatosságát, a HD3200-amra folyamatos terhelést ír. :DDD (HD3470-est meg a processzort (RM-70) jól mutatja.)

(#30) Löncsi


Löncsi
őstag

Nagyon jó dolog,hogy jobban ráállnak a szoftveres részre.

Szoftver nélkül nem lehet eladni a hardware-t. :)

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#31) schawo válasza Abu85 (#28) üzenetére


schawo
titán

Csak mert a szöveg pont arról szól, hogy gyorsabb lesz, mint a DC5.0 alapú megvalósítás, ebből én azt szűrtem le, hogy nem DC5.0 alapú lesz a megoldás. :) Persze ettől még lehetne OpenCL alapú...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32) rtom válasza Abu85 (#19) üzenetére


rtom
senior tag

"A Gallium3D driverek elég gyorsak."

A Catalyst-hoz képest nem, a mesa-hoz képest talán... Ez még nem is zavarna annyira, mint a GPU-s videó gyorsítás, sajna ez az egy, ami visszatart a Fusion-os XBMC HTPC-től. Főleg amíg az Nvidia VDPAU "mindent" visz, röccenés nélkül, egy alapvetően gagyi vason.

(#33) atti_2010 válasza Peter Kiss (#29) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Melyik alkalmatosságra gondolsz?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#34) Med1on válasza Abu85 (#19) üzenetére


Med1on
aktív tag

Betoltam mind a kettőt: Firefox 4.0b9 és Chrome 9.0.597.47 Quake 2 WebGL

Egyik se volt túl meggyőző elég harmatos ha ez ennyi. Lehet, hogy ez az oldal/játék nem alkalmas a tesztelésre mert Chrome alatt a pálya is rosszul jelent meg, illetve egyik böngészővel se akar tökéletesen futni.

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#35) villamos


villamos
őstag

Jól értem? Már 11 játék van AMD -re optimalizálva? Lehet tudni, hogy melyek ezek?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#36) Abu85 válasza Med1on (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Akkor várni kell a végleges böngészőket. Mindkét program béta még. Én a Chrome 9-en nyomtam WebGL-t, azzal egész jó volt.

(#35) villamos: Nem teljesen. Inkább 11 DirectX 11-es játék készült a Gaming Evolved partnerprogramon belül.
BattleForge, S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat, DiRT 2, Battlefield: Bad Company 2, Aliens vs. Predator, Lord of the Rings Online, Civilization V, F1 2010, Medal of Honor, D&D Online: Eberron Unlimited, Battlefield: Bad Company 2 - Vietnam

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37) HPAA válasza rtom (#32) üzenetére


HPAA
őstag

pedig én pont ebben bíztam Fusion-os XBMC HTPC-t képzeltem el magamnak , de még mindíg nem világos hogy mi is itt a kizáróok ?

************* censored

(#38) csstriker86


csstriker86
csendes tag

Szerintetek megbirkózna a "kis" FUSION( AMD E-350 + AMD Radeon HD 6310 ) pl egy ps2 emulátorral vagy a dolphin emulátorával?

(#39) #16939776


#16939776
törölt tag

Nem akarok troll-kodni: De a driverek tényleg le vannak maradva. CF-hez 6-8 havonta jön ki egy "használható"

Szeretem az összefogást, ezt a hatalmas lelkesedést korábban kellett volna nekik elővenni.

Ha ettől nekem jobb lesz, akkor támogatom :K

(#40) Abu85 válasza #16939776 (#39) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert a havi megoldással mi a probléma? Ugyanazokat a rutinokat tartalmazzák. Hetente van CF profilfrissítés is.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41) Peter Kiss válasza atti_2010 (#33) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

(#42) FireGL válasza #16939776 (#39) üzenetére


FireGL
aktív tag

Szerinted az APP/CF profilok mire valók ? :)

http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/crossfirex-app-profiles.aspx

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#43) atti_2010 válasza Peter Kiss (#41) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Hol jártam én mikor ez megjelent? Biztos a tocsmában, na köszi.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#44) bocsika


bocsika
aktív tag

Na ezeket jó olvasni.
Lenne egy kérdésem. Van rendes videó konvertáló program ami használja a gpu erejét. Tegnap fedeztem fel az Avivo részét. Csak mobil gpu-val próbáltam de az Everest szerint ~25-30 gpu terhelés (cpu 50-60) mellett konvertáltam egy 700mb mpg-et dvix-be 12 perc alatt. Úgy hogy közben 720p videókat néztem a youtube-ról. De elég gány az a konvertáló. Alig eszik meg valamit (csak .divx xvid nem). Csak profilokat lehet választani, amiknek nem látom a paramétereit. Tehát van valami rendes konvertáló progi ami kihasználja a vga-t?

(#45) Abu85 válasza bocsika (#44) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Arcsoft MediaConverter 7 elég jó.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) atti_2010 válasza Abu85 (#45) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Media conv.7
Na ok! De a 4670 ott vigyorog 0% ameddig a CPU-nak a nyelve a Kinaiak segedelmét lapátolja pedig beizzítottam a GPU enkoding opciót is.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#47) Abu85 válasza atti_2010 (#46) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

DX11-es GPU kell hozzá, és Win 7 vagy SP1-es Vista.

Esetleg van MediaShow Espresso. Az még úgy tudom, hogy Stream-es.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#48) atti_2010 válasza Abu85 (#47) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A már úgy is érik egy 6xxx VGA, a Win8 dx12 jön?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#49) Abu85 válasza atti_2010 (#48) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valszeg lesz új DirectX. A Win8 esetében a GPU-gyorsított felület eleve DX11 lesz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50) W. válasza Abu85 (#49) üzenetére


W.
tag

Akkor várható, hogy a Llano meg a Win8 egy nagyon tuti párosítás lesz? Úgy hallottam, hogy Win8 már eleve a játékos vonalra fókuszál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.