Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36) @aMoRF


@aMoRF
tag

Azt nem igazán vizsgálja senki, hogy a windowsos játékosok milyen arányban használnak nem tiszta telepítésű windows-t. Mert ugyan én már otthoni fronton évekkel ezelőtt szakítottam a windows-al. Amit nem bántam meg sőt azóta lényegesen kevesebb rendszer össze omlás, újra telepítés. Amit a sok warez, crack, játék install-uninstall generált. A játékról ugyan akkor nem mondtam le, csak kis kompromisszumokat kellett tennem.
A MS a win10-el és annak rejtett huncutságaival egyre több embert próbál meggyőzni arról, hogy a "kalózkodás rossz... értem?" A Valve a Steam-el legális keretek közé próbálja terelni a játékos társadalmat. A sok akcióval és az egyre szélesedő választékkal elég jó úton haladnak, szerintem.

Na és a kis felvezetésem zárásaként ha azt mondanák (szigorúan elméleti síkon), hogy holnaptól kirántják a szőnyeget az illegális windows-ok alól és a legális windows-ok pedig automatikusan törölnek minden illegális tartalmat akkor mennyivel emelkedne a linuxos + Steam-es játékosok aránya? Továbbra is csak 0.5%-ot csípnének ki a tortából? Ha holnaptól minden usernek csak legális szoftvert lehetne használni akkor hányan lenének hajlandóak kompromisszumokat kötni és váltani?

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.