Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarkChild


DarkChild
senior tag

Azért remélem hogy a technológia pár év alatt "leszivárog" a megfizethető, lakossági felhasználásra szánt kategóriába is, ahogy korábban a plazma, és a többi. :U

(#2) zooly


zooly
aktív tag

"However, everything at the same time as there are differences between the B-series and C-series modules. Each module has a resolution of 384 x 216 dots, with a pixel pitch of 1.56 mm, or a resolution of 480 x 270 dots, with a pixel pitch of 1.26 mm."

Akkor legjobb esetben is 5 meter szeles egy 4K-s kijelzo :)

https://www.ratingraph.com/

(#3) Piftuka válasza DarkChild (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

Pár év alatt sajnos biztosan nem fog! :N

Jelenleg a 120 colos, 4K változat, egyedi megrendelésre ~800.000 EURO-s áron rendelhető meg közvetlenül a SONY-tól.

Ez már nyilván egyfajta elérhetőséget jelent, de egyelőre csak a "high society" tagjai számára.

Ismerve a technológiai kihívásokat, a cég érintett hátterét nagyon optimista jóslat volna akár csak 10 éven belül is, sok százezer (vagy milliós) példányszámban legyártott, "consumer" termékként várni az ilyen televíziókat, a maximum ~1-2-3 millió forintos árkategóriába.

És akkor még mindig csak a magyar "high society" anyagi lehetőségeinél járunk.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#4) Cs1csó válasza DarkChild (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

:(
Még ahhoz, hogy legyen megfelelő - akár OLED minőségű - 100"-os tévé belőle is kell vagy 5 év és mire emberi áron lenne az simán meglesz vagy 10 év.

(#5) zetor2000 válasza Piftuka (#3) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az a hazai réteg sokkal tőkeerősebb ennél.
A kijelző amúgy patent lesz, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#6) Polarstar válasza zooly (#2) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Végre lesz mire lecserélni a szomszéd cigóéknak a 40 négyzetméteres lakásban a 2,5 méteres tévét. :C :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#7) DarkChild válasza Piftuka (#3) üzenetére


DarkChild
senior tag

Ki tudja :U
Én sajnos nem vagyok már mai "bútor", így még emlékszem rá, hogy az első plazma TV-ket a Lurdy-ház Herta üzletében láttam, 2000-ben. Talán 32 colosak lehettek és 4 millió Ft-ba kerültek. Volt, ahol Suzuki Swiftet adtak mellé ajándékba :) Aztán pár év alatt leesett az áruk a pár százezres kategóriába.
Szóval talán ezeknek sem tart majd olyan sokáig, hogy jóval olcsóbbá váljanak :)

(#8) Duree


Duree
veterán

Ahogy látom ezt a törekvést a Sonytól nem igazán gondolkodnak az otthoni felhasználásra, azt meghagyják a Samsungnak meg az Lgnek, de mire ezt elkezdik nagy tömegben gyártani és persze olyan áron amit bárki meg tud fizetni, az szerintem minimum 5 év.

duree54

(#9) hallador válasza Polarstar (#6) üzenetére


hallador
addikt

Enyhe társadalom kritikát érzek a szavaidban. :D :DD :DDD

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#10) makkmarce


makkmarce
őstag

na, EZ kijelző.. most már csak occsósítani kell :D

okoskodom, tehát vagyok

(#11) Patice


Patice
nagyúr

SztárDJ-k fellépéséhez megvan a következő generációs fényfal... :))
Aztán a felső5000 házában is lesz ilyen a fedett medence végében :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.