Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) toldy


toldy
őstag

Nem rossz, nem rossz, de az x79-es mikor jön? ;]

Az élet nem habostorta.

(#2) SQX_Barto válasza toldy (#1) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Én másképp képzelem el a Shuttle-t Z68-cal.. :)
Maradok az olcsóbb Shuttle plusz Asrock Z68 m-ITX alaplap mellett :)
Némi moddinggal belefér ATX/SFX táp és a bővítési lehetőségek szinte határtalanok....

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#3) Apika


Apika
Közösségépítő

Kompakt kis jószág...

(#4) #56573440


#56573440
törölt tag

a shuttle híreknél egyből a hátlapot keresem, és újra legyintek egyet... a tápban évekkel ezelőtt is gáz volt a két 40-es venti, olyan szinten hangos hogy az eszetlen, a passzív változata itthon kb beszerezhetetlen, ha mégis akad akkor meg a heroin is filléres vacaknak tűnik mellette...

egyébként nagyon baba lenne a cucc, de ez még mindig a zajszintjével akasztana ki...

(#5) GeoPhoto válasza #56573440 (#4) üzenetére


GeoPhoto
tag

jó, hogy írtad a ventit, nem is tünt fel elsőre :) Tényleg szánalmas, hogy egy ekkora házba nem tudtak berakni valami dizájnos tápot, hogy mondjuk egy nagy 8 centis hűtsön mindent, vagy ebbe szerintem akár egy 12-est is bele lehetne paszírozni valahová.

(#6) nihill


nihill
őstag

500w-os táp? :Y HD7970-est bele :DD

(#7) SQX_Barto válasza nihill (#6) üzenetére


SQX_Barto
addikt

330mm házmárettel max 30-31cm-es kártya fér bele, szóval HD7970 sima ügy, 5990/6990 már nem biztos...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#8) #16939776


#16939776
törölt tag

500W-os táp ekkora ventilátorral...8000Rpm szép halál :DDD

Aranyos, de ekkora dobozba 200Wnál nagyobb konfigot nem nagyon tudnék elképzelni...kb.:3 sec alatt elérné benne a 120c°-ot, egy nem stock hűtős, normális vga...

[ Szerkesztve ]

(#9) nicu71 válasza #16939776 (#8) üzenetére


nicu71
addikt

Azért én kipróbálnám!

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#10) #56573440 válasza nicu71 (#9) üzenetére


#56573440
törölt tag

nincs nagy művészet. kicsi a ház, nekem kb ekkora volt a c2d-s gépem szintén shuttle, vga nélkül, melegedett nem kicsit. a konstrukció több sebből vérzik sajnos

1: 500-as tápot 2 db 40mm-es venti hűti. még ha gold lenne akkor is, de ekkora tápba nem igazán lehet masszív bordákat tenni, így visítani fognak szerencsétlenek. nekem asszem 250-es volt benne már ott iszonyat hangos volt... és hogy tényleg, akkori párom kerek szemekkel nézett rám hogy ezzel csinálj valamit mert megőrülök... jah és értelem szerűen ez is bentről kapja a levegőt...

2: egy 80, max 92-es venti van a procihűtőn, ami a házat is szellőzteti. ez eleve elég határeset ha megterheled, nem igazán lehet combos bordát se betenni a hely miatt, nálam anno kisebb volt a borda mint egy alsó kat hűtőnél...

3: erre jön a vga ugye, ami ebből a csöppnyi házból próbál levegőt kicsikarni. befújó venti nincs, még ha tárafele is tolja ki axiál ventivel a cuccot akkor is elég hamar befűt mindent maga körül.

ezeknek az eredménye valszeg hogy nyáron játék közben leolvad a borítás, és alapjáraton is tekerni fog minden mert hűteni kell...

aki ilyen méretekben gondolkozik és annyit valóban rászánna, akkor jobban jár (nem tudom hogy még kapható e) az nzxt rouge szériával, olyan lapot vesz bele amilyen kell, akár moduláris tápot is, és ugyanitt van árban saccra. ha behal valami akkor meg cserélhető, nem kuka az egész, mert ebbe nem kapsz sehol se lapot sajnos, ha a táp behal akkor az szintén vagyon...

jó ez csak sajnos nincsenek csodák. nagy teljesítmény, kis hely, minimál szellőzés gyakorlatilag biztos hogy hangos, forró rendszert eredményez.

[ Szerkesztve ]

(#11) nbg válasza #56573440 (#10) üzenetére


nbg
senior tag

Ajanlanek figyelmedbe egy aktualis, nem ezer eves Shuttle konfigot, mielott annyira elszidod...
Jelenleg H67H7-ben lakom, i5-2500K, 6970 (ket ventis club 3d), egy optikai meghajto, egy 3,5-es vinyo, 300W-os tap. Na most, alapjaraton nem nagyon van hangja (smart fan), es jatek kozben is max. a vga hutot hallod hangosabban. Senki nem forrosodik, olvad, mindenki elvan, koszonik szepen.
Ennyit a "szar, hangos Shuttle" teoriarol... ;)

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#12) Kobaljov válasza nbg (#11) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Komolyabb terhelésnél az i5-2500K + 6970-nek a 300W-os táp kevésnek tűnik..

(#13) banhammer


banhammer
veterán

A tápventilátor mérete aggasztóan kicsi.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) tome.jr válasza #56573440 (#4) üzenetére


tome.jr
addikt

Volt Shuttle gépem és egyből le is cseréltem a tápját az általad említett passzív megoldásra. Kb 1 éve volt fenn aprón a gép, külön árultam a tápot is de a kuytának nem kellett. Igaz nem is volt olcsó ;]

(#15) nbg válasza Kobaljov (#12) üzenetére


nbg
senior tag

Eloszor en is azt hittem, hogy cserelhetem le 500W-osra, de eddig szerencsere semmilyen problemat nem produkalt ez a kombinacio.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#16) Kobaljov válasza nbg (#15) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Érdekes mert a gyári specek szerint ez a kettő teljes terhelésen önmagában megeszik kb. 350W-ot (95+250), ehez jön még az "apró" a többi alkatrésszel. Mondjuk amíg nincs teljesen terhelve addig elkocoghat vele, de ha igen akkor hosszabb távon már gond lehet

[ Szerkesztve ]

(#17) radi8tor válasza tome.jr (#14) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tápventinek ez tökéletes: [link] és csendes is. :K

⭐ Stella

(#18) radi8tor válasza radi8tor (#17) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lásd: [link]

⭐ Stella

(#19) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Tetszik, szép és jó, de:

- mi a t*köm kerül egy ITX alaplap + kicsi ház táppal kombóban 90-100.000,- forintba???

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#20) #56573440 válasza nbg (#11) üzenetére


#56573440
törölt tag

a smartfan nálam is ment... hőfokokra azért kíváncsi lennék alap és terhelt állapotban.

a megoldás egyszerű: te valamiért nem hallod a ventit. vagy teljesen más elképzelésünk van a csöndesről. vagy a belvárosban laksz az andrási mellett egyből és nagy az alapzaj.

egyébként kiderült a vga miért volt instabil? merta fórumra nem került ki. melege volt vagy a táp nem volt elég neki?

(#21) tome.jr válasza radi8tor (#17) üzenetére


tome.jr
addikt

Az összehasonlításban a Sharkoon ventinek idegesítőbb a nyekergése :) A passzív tápál amúgy sincs csendesebb.

(#22) nbg válasza #56573440 (#20) üzenetére


nbg
senior tag

Hofokokat nem nagyon neztem, ha valaminek baja van, ugyis szol.
Azert teljesen suket en sem vagyok, nyilvan van hangja a gepnek, de nem nagyobb, mint barmilyen normalis hazban lako konfignak, meg ugy sem zavaro (nekem), hogy az asztalon van tolem 30 centire. De nyilvan nem egy szigetelt, full vizes haz, aminek a radiatora kulon szobaban van... ;)

Koszonom, kiderult azota, vram hibas volt, gariztattam is. (De az az elod volt, egy PowerColor fele 6950).

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#23) nbg válasza Kobaljov (#16) üzenetére


nbg
senior tag

Akkor hal' Isten nem terhelem le teljesen sohasem valoszinuleg. Ha pedig majd igen, akkor csere 500-asra. Atmeneti termek sajna nincs...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#24) nuke7


nuke7
veterán

hát ennek szerintem nem sok értelme van...

https://youtube.com/user/nuke7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.