Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pete55555


Pete55555
addikt

Mert, most milyen a PC? :F :W

...Szeretem leracsniztatni...

(#2) aelod


aelod
veterán

Desktop Project Ara?

Nem egy jó megoldás. Ha mondjuk én csak procit akarok cserélni teszem azt egy erősebbre akkor egy egész computing unitot cserélnem kell.

Nem ettől fog fellendülni a piac szerintem...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3) alevan válasza Pete55555 (#1) üzenetére


alevan
őstag

Én még tapasztalattal sem merem nagyon szétszedni a PC-met otthol. Főleg ha az alaplapot akarom kikapni. Olyankor darabokra kell szedni és vesztettem el így már csavarokat, ejtettem le memóriát.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4) Agrippa22


Agrippa22
tag

"Vóóóótmá" - Mintha ilyet már próbált volna a Razer pár éve, abból se lett semmi. - Bocs, átsiklottam a cikk végét.
Inkább menjen tovább az Ms az Apple által már kitaposott úton, ha profitot akar.

[ Szerkesztve ]

(#5) h-yle válasza alevan (#3) üzenetére


h-yle
addikt

Izé... a modulokat is leejtheted ám, azellen nem véd.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#6) erer1000 válasza alevan (#3) üzenetére


erer1000
őstag

én akárhányszor szedtem szét a gépet, laptopot, 1-2 csavar mindig maradt pluszba. anélkül is működik minden, szóval nincs baj :D

csak hol tároljam azokat a csavarokat? :F

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#7) h-yle válasza erer1000 (#6) üzenetére


h-yle
addikt

Tegnapi notebook szerelés eredménye az lett, hogy kitört 2 csavarfoglalat.
Éljen a gagyi kínai szemét... #kösszlenovo

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#8) Medocsabi


Medocsabi
addikt

EEEEEEEEEZZZZZAAAAAAAAAAAZ!
végre tudom majd cserélni az alkatrészeket! :W :W :W

(#9) Just486 válasza alevan (#3) üzenetére


Just486
senior tag

Akkor azért elég mélyre ható, komoly tapasztalatod lehet benne.

That unconquered country we call the future.

(#10) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Csak feleslegesen megdrágítja ez a sok doboz a dolgot, nekem megfelel a mostani moduláris rendszer.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#11) buvartacsko válasza h-yle (#7) üzenetére


buvartacsko
addikt

tehát a lenovo hibája az, hogy te nem vagy óvatos? értem.

(#12) Madwe válasza aelod (#2) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk azért cpu cserénél most is jóeséllyel alaplap csere is jön, benne van h ha ritkán teszed akkor ramot is kell cserélni, de akár a táphoz is hozzá kell nyúlni végső esetben... Szóval lényegében nem lenne sokkal több megkötés, mert azért adott lapkakészleten belül ritkábban cserél az ember procit...
Ettől függetlenül szerintem halott ötlet, aki nem mer gépbe nyúlni, annak amúgy is jó az egybegép, vagy ha kicsit spórolna megépítteti mással. De ha már annyira ért hozzá h tudja mi micsoda s szüksége is van fejlesztésre, akkor nem hiszem h egy kis házibarkács tartaná vissza a vásárlástól - ergó ettől nem hiszem h nőne a forgalom...

(#13) vaakuum válasza erer1000 (#6) üzenetére


vaakuum
addikt

Csak akad egy rossz mágnes a lakásban, amit oda lehet tenni a radiátor belső szélére, ahol nem akad bele senki...és ha csavar kell, ott megtalálod :B

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#14) h-yle válasza buvartacsko (#11) üzenetére


h-yle
addikt

Nope, az az én hibám. A lenovo hibája az, hogy olcsó műanyagból csinálja a foglalatot, ami 2x-i normális szétszedés összerakás után a harmadiknál megadja magát. Tudom, tudom, nem arra van, kell nekem szerelgetni... :(((

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#15) dealerman


dealerman
senior tag

én tudok egy új szabadalmat, legalább fél áron kérnénk a procikat és vga-kat a többi maradhat :D

underground techno will never die

(#16) Ispy


Ispy
veterán

A PC nem halt ki, és nem is fog kihalni, csak most már nincsen mindenkinek rá szüksége, ennyi.

Az új generáció már a telefonján éli ki magát.

Ettől a megoldástól kb. semmi nem fog változni a pc eladásokban, hiszen semmi nem történt. Aki ma pc-t akar és ért hozzá, az összerakja magának, vagy összeszerelik neki 5k-ért, aztán használhatja.

Halott ötlet, szvsz.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17) erer1000 válasza vaakuum (#13) üzenetére


erer1000
őstag

eszembe se jutott, köszi :3
pont van egy mágnes egy vinyóból.

lehet az már túlzás :DD

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#18) nyunyu válasza h-yle (#5) üzenetére


nyunyu
félisten

Izé... a modulokat is leejtheted ám, azellen nem véd.

Attol fugg mibol van.

Parszor mar sikerult leejteni masfel meterrol a massziv aluminium hazas ipari PCt, de annak nem sok baja lett par karcolason kivul.
Sorben furdetest is meg szokta uszni, egyedul a bokszerrel beverem a kepernyot, vagy kiteszem a napra foni a passziv huteses gepet tipusu idiotak ellen nem ved a haza.
Na jo, az is sok volt neki, amikor a b*zibart atepito komuvesek radontottek egy egesz falat.

Jut eszembe, az MS siman beperelhetne a linkelt cucc gyartojat, mert 10 evvel korabban le merte nyulni az o most szabadalmaztatott otletuket a tapikepernyo talpaba epitett PCrol. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19) gabor7th


gabor7th
addikt

Ez most egy lépés, hogy a merevlemez eltünjön és csak processzor+memória+ cloud koncepció szépen lassan terjedjen?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#20) pengwin válasza gabor7th (#19) üzenetére


pengwin
addikt

Nem...
Ez a lépés szerintem arra irányul, hogy a PC "szerelést" kicsit lebutítsák olyan szintre, hogy ne riasszon el olyan sok lyúzert. A legtöbb fiatal varázsdobozként tekint a Számítástechnikai eszközökre, ha már meg kell bontani a gépházat akkor visszariad a sok NYÁK-tól, kábeltől, ventitől. Nekem legalábbis ilyen tapasztalataim vann, és szerintem ezzel akarná az MS kiküszöbölni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#21) #16939776


#16939776
törölt tag

A koncepció baja a laptop grade hűtés, ami miatt most sem veszik meg sokan a Mini gépeket.
Ha egybe forrasztott CPU+RAM+MB csomagban jön a hardver, semmivel nem lesz olcsóbb mint egy laptop.
Egybe 500-1000 USD és lőttek is az olcsó hardver cserélgetésnek.
Persze az elején olcsó lesz amíg a be(vez/et)etés zajlik.

Ezeket a tévképzetet én találom, ki és semmi alapja :U

[ Szerkesztve ]

(#22) #06658560 válasza erer1000 (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez minden szerelésre igaz. Ha elég sokáig csinálod, lesz két terméked. :)

(#23) CYBERIA válasza nyunyu (#18) üzenetére


CYBERIA
őstag

Na jo, az is sok volt neki, amikor a b*zibart atepito komuvesek radontottek egy egesz falat.

Nekem ez volt a nap hozzászólása! Köszi! :DDD

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#24) leviske


leviske
veterán

Üdvözlégy következő generációs Xbox? :))

(#25) QwErTy42 válasza buvartacsko (#11) üzenetére


QwErTy42
addikt

A L. hibája hogy egyszerhasználatos meneteket gyárt és halmozza a szeméthegyeket...

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#26) ViZion


ViZion
félisten

ööö... :U ez miért is lesz jó? :U

Inkább az alaplapokon a 24 pin csatit reformálnák meg... és a ram slotok lehetnének kicsit megdöntve, hopp, elférnének a nagy hűtők. Nem kell egy újabb viccboksz.

Az én fantasztikus ötletem, h mindent építsünk egybe, ha vinyón kívül vmit cserélni kell, akkor dobd ki, vegyél újat. Esetleg rev2-be a vinyót is bele kell forrasztani. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27) sirály12


sirály12
őstag

Ez így egy vicc, legalábbis remélem.
Nem szeretnék ilyen gépet. Nagyon nem.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#28) troviko


troviko
senior tag

Ez micsoda egy bődületes baromság. És ettől várják a PC ipar fellendülését.
Oké...
:C ( :W )

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#29) troviko válasza dealerman (#15) üzenetére


troviko
senior tag

Az SSD-t meg tized áron...

https://www.oldtech.hu/

(#30) tatararpad válasza ViZion (#26) üzenetére


tatararpad
őstag

Nyugi, a tápegységgyártók is eljutottak odáig hogy egy kivezetett kábel helyett egy anyacsatlakozóban végződik az ág, ha így haladunk még 10-15 év és a 24 pines csatlakozó meg ez a tűs előlapi csatlakozós baromság is eltűnhet.

(#31) alevan válasza Just486 (#9) üzenetére


alevan
őstag

Nem írtam, hogy mester vagyok. Átlagfelhasználói tapasztalattal viszont könyebb és biztonságosabb modulokat cserélni.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#32) #51736960


#51736960
törölt tag

Remélem hot-swap lesz, így a paraszt menet közben tud majd "szerelni" :DDD

(#33) kisbalázs


kisbalázs
tag

Ez olyan mintha olyan 1000 db-s puzzle-t kezdenék árulni ami huszassával már eleve össze vannak ragasztva. Valóban kevesebb munka de az élmény se akkora, és ha egy elveszik a hiány is nagyobb lesz.

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#34) h-yle válasza nyunyu (#18) üzenetére


h-yle
addikt

És tényleg. barátnőm edesapja is sikeresen leejtette a gépét költözésnél szintén 1,5-1 méterről, pár karcoláson kívül semmi baja nem lett, pedig sima CM Silencio 650 házban van.

Ha egy ramot ejtesz a csatlakozójára, az valszeg ezt nem köszöni meg. :N

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#35) somogyib válasza #51736960 (#32) üzenetére


somogyib
őstag

Hyperv virtuális Windows alatt lehet online ramot bővíteni vagy disk kapacitást növelni, tehát az oprendszer le tudja kezelni. (ez virtual szerverek esetében elég jó dolog, mert nem kell leállítani a szervert).

Szerintem fizikai bővítéskor - ahogy a hotswap diskeket - a ramot is meg tudnák oldani így a mai technológiai háttérrel.

Ha nem bővítés van, hanem csere (CPU, RAM, mainboard), akkor meg fel kellene készíteni driverileg az oprendszert, aztán ramdump -> betolom az új hardvereket -> vissza a dump.

Persze ez így lehet, hogy nem működne, csak én így képzelem el... :)

(#36) nyunyu válasza somogyib (#35) üzenetére


nyunyu
félisten

Ramnal szokasos parszaz MHz orajeleken mar problema a hozza vezeto vezetekek hossza.
Minel tavolabb van a processzortol, annal kisebb lehet az orajel, ezzel egyutt a sebesseg is csokken.

Ezert koltozott a memoriavezerlo a CPUba, illetve teszik a memoriaslotokat kozvetlenul a procifoglalatok melle.

Ha beiktatnal egy extra hotswap kezelo reteget/csatlakozosort/hardvert a vezerlo meg a slotok koze az lassitana a memoria elereset.
Plusz a konnyu szerelhetoseghez fizikailag is messzebb kene tenni a processzortol oket.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37) somogyib válasza nyunyu (#36) üzenetére


somogyib
őstag

Igen, értem. És ha belegondolok, ramot nem is kell cserélgetni olyan sokszor - online - egy desktop PC-ben, úgyhogy valószínűleg a hotswap ram ezért sem "fejlődött ki".

"Plusz a konnyu szerelhetoseghez fizikailag is messzebb kene tenni a processzortol oket."

Nem kéne messzebb tenni, ezt szerintem simán meg tudnák oldani a gyátrók.

(#38) Madwe válasza somogyib (#35) üzenetére


Madwe
nagyúr

De ott sosincs olyan pillanat, amikor kihúznák alóla a ramot - az kicsit más tészta mint egy "sima" memóriaallokáció növelés - hiszen abban az esetben a ram tartalma végig érintetlen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.