Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Hát...
Max. azt mutatták be, hogy a CGI-os csapat eltöltött pár órát ennek a videónak az összerakásával.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#2) 3L1T3


3L1T3
addikt

Gondolom az Outlook továbbra is egy használhatatlan hulladék marad! :D

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#3) k-adi válasza bLaCkDoGoNe (#1) üzenetére


k-adi
nagyúr

kb.
de a video szép

(#4) gabor7th


gabor7th
addikt

Tehát igazi fejlesztés, új funkciók helyett megint átrendeznek mindent és megint lehet megtanulni mit hol kell kereseni. Lehet új könyveket kiadni, hogy újra megtanuld amit már tudtál. Felesleges megkeserítése az életnek.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#5) #95462144 válasza gabor7th (#4) üzenetére


#95462144
törölt tag

Ezt én is így látom sajnos. Bár a cikkben szereplő koncepció nem erre utal, de hiszem, ha látom.

(#6) bollokcs80 válasza gabor7th (#4) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én még ezt az istenverte ribbonos rendszert se tudtam megszokni 2007 óta....túl öreg vagyok már ehhez az állandó megújuláshoz. :))

https://www.youtube.com/watch?v=Q37xJtuQ24w

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#7) gabor7th válasza #95462144 (#5) üzenetére


gabor7th
addikt

A cikkben az szerepel, hogy el fognak egy csomó mindent tüntetni a helyéről, azért hogy "minimalista legyen". Vagyis mehetsz a menükbe keresgélni, hogy hová tüntették el. A minimaulizmus itt éppen talán nem jó ötlet, hisz ahelyett, hogy a szemed rátévedne amit keresel majd valahol a menübe lesz, simán lehet, hogy valami nem logikus helyre rejtve. (Azért, hogy vedd meg az újabb könyvüket, hogy megtanult mi hol van, és hogyan tudod megcsinálni újra amit már tudtál.)

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#8) gabor7th válasza bollokcs80 (#6) üzenetére


gabor7th
addikt

Legyen újdonság, de legyen értelme, tehát legyen valami új, valóban hasznos funkció és azoknak akik nem akarnak totál új felületet, ahol igazából csak átrendezik azt ami eddig is volt, azoknak lehessen nemet mondani rá. Amiatt, hogy újra kell majd megint tanulni azt amit már tudtak a dolgozók, egy csomó értékes idő feleslegesen lepazarlódik. Arról nem is beszélve, hogy az idősebbeknek lehet, hogy problémásabb...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#9) #93448704 válasza gabor7th (#7) üzenetére


#93448704
törölt tag

Aztmondják az MS-nél, hogyan szerezzünk még pénzt?... Megvan keverjük össze az Office felületét és akkor el adhatunk egy csomó könyvet, amiből kiderül hova lettek a gombok :-) Annyi könyv a világon nincs ami az erre fordított fejlesztői költségeket megközelítené. Ennél azért ez egyel összetettebb kérdés. Az MS-nek nem lehet célja a top productivity alkalmazásait használhatatlanná tenni.

(#10) gabor7th válasza #93448704 (#9) üzenetére


gabor7th
addikt

Az MS már kb. csak a meglevő dolgait adja el újra és újra, a felhőért állandóan fizetni kell. Viszont mutatni kell valamit, hogy van változás, van fejlődés. Ez a változás nem igazi fejlesztés viszont, csak áttervezik a kezelőfelületeket. Jobban járnánk, ha nem tennék.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#11) spirit007 válasza bollokcs80 (#6) üzenetére


spirit007
senior tag

Mert nem is lehet!
Az a fos az elmúlt ~13 év alatt csak max. szarrá állt össze :D

(#12) vmarci21 válasza gabor7th (#4) üzenetére


vmarci21
tag

Nekem az a tapasztalatom, hogy nem nagyon kell már menükben "kézzel" keresgélni, mert újabb Officeokban ott a keresősáv és magyarul is egész jól, kb. mindig kitalálja, hogy mit szeretnél, és egyből megcsinálja / bedobja a megfelelő ablakot. Az Office 2007-ben megjelent menüszalag után, ami leváltotta a régi almenük sokaságával rendelkező "szörnyet", ez a kereső az, ami az egyik legjobb új funkció a 2010 utáni Ms Officeokban.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#13) gabor7th válasza vmarci21 (#12) üzenetére


gabor7th
addikt

Most ezt csinálják tán vissza a "mesterséges intelligencia" segítségével:

" a helytakarékosság mellett arra törekednek, hogy a nem szükséges, egy adott feladatnál feleslegesen látható utasítások ne zavarják a felhasználót. "

" a mesterséges intelligencia biztosította lehetőségekre, hogy olyan környezet jöjjön létre, ahol a lehető legkevesebb felesleges elemmel találkozik a felhasználó."

Vagyis a "mesterséges intelligencia", kitalálja majd, hogy neked mi kéne, mit kell, hogy láss. Valamiért úgy érzem, hogy nem fog valami jól elsülni egy csomó embernél a dolog. Csak azt fogod látni, amit általában használsz, ha valami bejönne új dolog, meg majd keresgélhetsz mindenfele. Külön jó lesz, hogy ezután ha egy másik helyen használnád ugyanazt a szoftvert, lehet teljesen másként fognak kinézni a felajánlott lehetőségek. Sz@rabb lesz, de drágább lesz, hisz a "mesterséges intelligencia" nem olcsó dolog.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#14) DjFlanker válasza bollokcs80 (#6) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

1978-s vagyok, 1997 óta használok Office-t, de már rég elfelejtettem milyen volt a ribbon előtt.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#15) btprg válasza gabor7th (#4) üzenetére


btprg
senior tag

Szerintem felesleges igazi fejlesztést és új funkciókat várni egy olyan terméknél, ahol már 10+ éve se nagyon tudtak semmi hasznos új dolgot kitalálni. Lehet rendezgetni a menüket meg a szalagokat, hogy ki lehessen adni kényszeresen egy újabb verziót, de csak arra jó amit írtál, hogy ha valaki frissít akkor megint ne találjon semmit.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#16) k-adi


k-adi
nagyúr

a többség úgyis csak a basic dolgokat használja a napi munkája során, a többiek meg keresgélnek az első hónapokban.

fejlesztés pipa, új verzió szám pipa, pénz pipa

(#17) #93448704 válasza gabor7th (#13) üzenetére


#93448704
törölt tag

Úgy látom itt valami inverz marketing megy az MI-vel kapcsolatban. Az MI ugyanolyan fejlesztés mint minden más, lehet jó is meg rossz is, attól függ hogyan nyúlnak hozzá. Miből gondolod, hogy rossz lesz? Párezer ember munkáját így látatlanba leírni az egy kicsit erős. Nyilván meg van rá az okuk amiért így 13 év után hozzányúlnak a felülethez, mint ahogy 2007-ben is okuk volt a ribbon bevezetésére, nem unaloműzésből csináltak, csak kicsit utána kell menni és kiderülhet, hogy mindez értelmes okok miatt van.

(#18) gabor7th válasza #93448704 (#17) üzenetére


gabor7th
addikt

Olyan sok minden nem lehet. Valószínű majd abból, hogy mit használunk "kitalálja", hogy mire nincs szükségünk, mert nem használjuk. Aztán majd lehet kell és akkor lehet keresgélni a menüben ahelyett, hogy ott lenne egyből. Pont azt csinálják vissza amit korábban kitaláltak, most majd alig lesz valami kirakva.

Általában az MI-vel kapcsolatban, ha tudsz angolul itt van pár érdekes cikk:

http://nautil.us/issue/27/dark-matter/artificial-intelligence-is-already-weirdly-inhuman

Pár éve még nagy sláger volt, hogy pl. milyen remekül ismer fel dolgokat a mesterséges intelligencia, de aztán nagy csönd. Ugyanis vannak megoldhatatlan, mindre jellemző gyengeségei... Azt hiszem ez foglalkozik azzal, hogy pl. a hadsereg miért nem használja:

https://www.af.mil/Portals/1/documents/SECAF/AutonomousHorizons.pdf?timestamp=1435068339702

Volna még egy oldal ahol mindezekről magyarul is vannak... de azt a helyet nem ajálhatom, úgyhogy rá kell jönnöd, hogy melyik.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#19) btprg válasza gabor7th (#18) üzenetére


btprg
senior tag

"de azt a helyet nem ajálhatom, úgyhogy rá kell jönnöd, hogy melyik."
:DDD

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#20) #93448704 válasza gabor7th (#18) üzenetére


#93448704
törölt tag

Fontos különbséget tenni az MI (bármit is jelentsen) éles katonai, és önvezető járművekben való alkalmazásáról és egy productivity appban való alkalmazásáról. Itt szerintem pont, hogy van helye az ilyeneket próbálgatni és fejleszteni, sőt ezek a lépések kihagyhatatlanok, akkor is ha zsákutca, de meg kell járniuk azt az utat, hogy mit tudnak kihozni ezzel a Office-ból.

Éles helyzetben igazat adnék neked.

Az officenál ebben a vonatkozásban én annyira gondolok, hogy megpróbálják hatékonyabban megoldani a végtelen számú funkció megjelenítését mobiltól desktopig egy univerzális algoritmussal és adott esetben, hogy a végtelen funkció használatához jobb segítséget kapjon a user. Ez egy jó és izgalmas fejlesztés, rengeteg lehetőséggel, szerintem fejlesztőként összeteheti a kezét, aki ebben részt vesz. A Ribbon is elég menő fejlesztés volt akkoriban: pl.: eyetrackinggel mértek, hogy egy feladatot hogyan old meg valaki a 2003-as office-ban , meg a Ribbonnal... Ez ugye 2003-2007 kb 15 éve.

Én drukkolok nekik, próbálják ki az elképzeléseiket, és csináljanak egy modernebb, sokkal könnyebben kezelhető office-t, legrosszabb esetben nem sikerül. Ennél nagyon bajunk már ne legyen ebben az évezredben!

[ Szerkesztve ]

(#21) tatararpad


tatararpad
őstag

Van egy bölcs dakota mondás, miszerint ami működik, azt ne javítsd meg. Az, hogy ki mennyire tud hatékonyan dolgozni jobban függ attól, hogy mennyire ismeri az adott felületet, mintsem magától a felülettől. Az ilyen variálgatásokkal csak ezt a rutint veszik el a felhasználótól valamilyen vélt előnyért cserébe, ami valszeg mint a ribbon felület esetében, nem létezik. Nem volt rossz a ribbon, de semmit nem is javított, viszont a tabulátorokat legalább lehetett keresni, hagy menjen azzal az idő majd most is. Elvégre egy irodai programcsomag az ilyen l'art pour l'art dolog, véletlenül sem egy eszköz egy feladathoz.

(#22) #72042496 válasza #93448704 (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nálunk egy valamennyire analóg problémára (miként lehet adott információt megtalálni) dolgoznak az ontológiai modellek felállításán, és ígéretesnek tűnik a dolog. Nem tudom, az Office miként működik, de talán ott is bevethetnek hasonlót.

Érdekes, hogy itt ennyire negatívak a tapasztalatok az Office-szal. Én se mondom, hogy minden tetszik az újakban, és hogy egyszerre meglett minden. Általában viszont a "tökjó" pillanatok derengenek fel, és hogy az első alkalom után hatékonyabbnak találtam az újat.

Illetve egy rakat mindenre létezik/beállítható egy hotkey, több funkciónál így nem is feltétlenül érdekes a GUI, ha rutinos az ember.

[ Szerkesztve ]

(#23) ddekany


ddekany
veterán

Lehetne pl. olyan újdonság, hogy az Excelben a vágólap ugyan úgy működjön, mint minden más épkézláb alkalmazásban. Vagy hogy a Pivotban legyen pl. szűrés aggregálás előtt is. Ilyesmik, amik már 10 éve is kicsi cikik voltak. Szóval lenne mit reszelni valójában, ha már unatkoznak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.