Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Morden24


Morden24
nagyúr

Multimédiás tartalmak esetén megoldottnak kéne legyen a minőségbeli skálázódás.
Én egy olyan rendszert képzeltem el (természetesen a saját igényeim alapján) a zeneterjesztésre, ahol megfelelő összeg ellenében adatmennyiséget kapok (ex has: 1000HUF = 1Gb), és ennek megfelelően választhatnám ki, hogy mit töltök le; tehát 1Gb megfeleltethető mondjuk ~300 ócska minőségű MP3-nak, vagy éppen 2 lossless albumnak.

Videolejátszásnál is hasonló elképzeléseim lennének, pl. változhatna az összeg a rendelkezésre álló hangsávok, szinkronok, feliratok és képminőségi kategóriák alapján.

Sectumsempra - For Enemies

(#2) alien24 válasza Morden24 (#1) üzenetére


alien24
tag

1gb-ert 1000FT takan sok lenne
IRC-en teljesen veletlen valami hasonlorol fantazialtunk :)
hogy de jo lenne ha a sorozatok epizodjait a premier pillanataban tudnam legalisan letolteni netrol, termeszetesen legalabb 720p-ben, es legalabb angol sub (de inkabb magyar) legyen rajta. ez siman megerne nekem 1$ -t. asva.info egyregebbi cikkeben azt irtak,h a nepszerubb sorozatok (lost, pb, heroes, ...) reszeit kb 10 millioan torrentezik le.elegszep bazis amire lehetne alapzni :)

masik tema,h miert 30% BP, talan mert sok helyen meg mindig nics internet, mert nem megy oda egyik szolgaltato sem. haver hegyek kozti faluban lakik, gyak. mindent megtett amit tehetett,h a tgenyo oda is elmenjen. 20+ alairast gyujtott. meg sem mozdultak. majd azutan kellene ilyen felmerest csinalni ha lezs wesely egyenloseg es mindenki hozzafer(het) a szelssavhoz...

http://ahapc.hu kiraly webaruhaz: reszletes es pontos leirasok, alacsony arak

(#3) Morden24 válasza alien24 (#2) üzenetére


Morden24
nagyúr

Sorozatot nyugodtan tölthetsz le most is legálisan, teljesen ingyen, legalábbis ebben az országban.

Szerintem pl. az 1000FT/1Gb az nagyon jó ár. A nagyátlag simán beéri az ócska 192kbps-es mp3 borzalommal, abból 1 gigányi kitesz vagy 300-350 számot. Annyi nehogy már ne legyen elég egy ezresért. Ha meg mondjuk két lossless albumot szedek le egy ezresért, szerintem az szintén korrekt (továbbra is mondom, ex has, de szvsz ez nem egy rossz ár... ha meg valaki ennyit sem akar fizetni, az nem fog 300-at, 200-at sem).

A másik meg az, hogy a fasza dolog az lenne, ha a nyamvadt állam építene ki hálózatot. Véletlenül sem akarom itt a cégeket védeni, de ha én lennék a Téonlány, én sem építenék ki Xmilkás beruházással hálózatot, supportot és anyámkínját csak azért, hogy 20 új előfizetésem legyen egy olyan helyen, ahol nem is valószínű, hogy lesz több. Szóval ilyen téren ez sajna totál érthető.

Sectumsempra - For Enemies

(#4) alien24 válasza Morden24 (#3) üzenetére


alien24
tag

1 sorozat epizod 720p-ben 1gb, 1080p-ben 1.5gb osztol tavaszig kb 4 sorozatot nezek hetent, picit draga lenne :)
miert jobb lenne legalisa:
- nem csak masnap toltenem le
- biztosan es azonnal lenne hozza felirat
- nem a tv tarsasag donte a cancel-rol, hanem a ygarto ceg, amig elegen megveszik addig menne tovabb :)
- nem lenne benne reklam (tudom, warezban sincs)
zenenel gondolom nem rossz az 1gb 1000 ft

mikor haver gyujtogette az alairast 10 alairas felett igertek adsl -t, gondolom rajottek,h kb 20km -e a hygek koze megsemeri meg kiepiteni :) ez 4-5 eve lehetett. most talan lesz naluk mikros net, bar tavasz ota huzodik,h mikor is pontosan...
mondjuk 20 elofizeto 2 eves huseggel az (akkoriban) 10 000* 20 * 48 = 9 600 000, franc tudja tobbe kerult volna -e. es nem biztos,h nem lenne tobb elofizeto, a hely gyonyoru, szo szerint hegyek vesuik korul, egy pici volgy az egesz. cserelodik le a lakossag is szep lassan. meg en is meggondolnam ott (Szarvasko)a haz vasarlast ha lenne szelssav :) (gaz sincs ha jol tudom)

klafa lenne az alam epitene ki a halozatot es alanyi jogon jarna a net :)

http://ahapc.hu kiraly webaruhaz: reszletes es pontos leirasok, alacsony arak

(#5) Morden24 válasza alien24 (#4) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az 1 gigát a zenére értettem.

Filmre inkább olyasmit képzelnék el (leegyszerűsítve), hogy 1-es kategória: TV-minőség; 2-es kategória: dvd-minőség; 3-as kategória: HD minőség
Aztán 2.0 és 5.1 szintén két külön árkategóriában (már ahol elérhető).
Felárért a lokalizált és egyéb szinkron (tehát az eredeti hang nem kerül pénzbe, a + hangsáv igen).
Felárért a lokalizált és egyéb felirat (ugyanúgy, mint a hangnál).

Pontos összegeken most direkt nem gondolkodtam, de szerintem így egy elég fasza és jól skálázható rendszert lehetne összeütni, bár melóigényes lenne. Az, hogy "nem csak másnap töltöd le", az mondjuk eléggé necces, mert a felirat is idő kérdése, nemhogy a szinkron, tehát ez attól függ, hogy mikor kapják meg az anyagot.
(Az amatőr, ócska, rosszul megfogalmazott és félrefordított felirataikkal menjenek oda, ahova nem szégyellnek)

nem a tv tarsasag donte a cancel-rol, hanem a ygarto ceg, amig elegen megveszik addig menne tovabb

Ez sajna nem állja meg a helyét, mert te akkor fizetsz, amikor kijön az adott rész. Tehát ha még elegen fizetnének is ahhoz, hogy a sorozatot lehessen részről részre pénzelni, akkor 1. az egyes részek között hónapok lennének 2. a lépcsőzetes forgatás miatt többszörösére rúgna a költsésgvetés. Tehát ez sokat a cancel-faktoron nem segítene.

nem lenne benne reklam

Összegfüggő, de ha rajtam múlna, akkor csinálnék olyan opciót, hogy lenne reklámos változat is, jóval olcsóbban (avagy feláras a reklámmentes).

klafa lenne az alam epitene ki a halozatot es alanyi jogon jarna a net

Arra gondoltam, hogy az állam építse ki a hálózatot, és adja bérbe a szolgáltatóknak használatra.

Sectumsempra - For Enemies

(#6) edward2


edward2
addikt

szerintem ott kaphatják be a netes tartalom szolgáltatok hogy 90%uk nem fogadja el a magyar visát. és amig pl. egy itunes nem kajálja meg a rafis visám addig tőlem ne is számitsanak legalizálódásra.

(#7) stribika


stribika
csendes tag

Sztem addig nem is fog az online zenevásárlás elterjedni, amíg nem lesz egyszerűbb megvenni, mint letorrentezni. Olcsóbb soha nem lesz, de nem is azzal van a gond. Ha pl a netszolgáltató honlapján bejelentkezve lehetne letölteni, és amit költök kijön a havi számlával, akkor el tudom képzelni, hogy népszerű lesz. Amíg külön kell valahol regisztrálni, meg bankkártya számokat megadogatni, addig nem.

Engem személy szerint a magyar szinkron érdekelne filmekhez/sorozatokhoz, külön hangfile formájában, a videó ugyanis már megvan.

(#8) bambano válasza Morden24 (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Esetleg vigyenek neked házhoz virágot, pralinét?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Morden24 válasza bambano (#8) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem, de nem nagy gond, ha megépítik az utat, amin a futár elhozza őket nekem.

Mellesleg ez a rendszer nem egy ismeretlen dolog, szóval nem értem a gondot. Egy ideális helyzetről filozofáltam.

Sectumsempra - For Enemies

(#10) bambano válasza Morden24 (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem ideális, hanem ismeretlen helyzetről filozofáltál, ami számodra ismeretlen, ugyanis a KözHálóban megtette a kormány, amit meg lehetett, annak érdekében, hogy mindenhova elkerüljön a szélessávú internet.

Konkrétabban fogalmazva egy olyan dolog elmulasztásáért szidtátok a kormányt, amit nem mulasztott el.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Morden24 válasza bambano (#10) üzenetére


Morden24
nagyúr

Kösz a javítást, ezek szerint én voltam felültetes.
Ennek ellenére fenntartom a véleményemet, miszerint ezt lehet jól is csinálni. Az, hogy ez itthon adott esetben nem úgy történt, az számomra nem sokat bizonyít.

Sectumsempra - For Enemies

(#12) #53246592 válasza Morden24 (#1) üzenetére


#53246592
törölt tag

lehet, hogy itt a PH!-n az atlagnal több olyan ember van akinek fontos a lossless zene, de szerintem azon emberek többsege akik tudjak mi az a kbps, megelegszik 192kbps-sel, aki meg nem tudja, az meg vigan töltögetne le a 128kbps zeneket. Igy az 1000HUF/1GB nem tunik tul realisnak, nem lenne benne uzlet.

persze az alapötlet nem hulyeseg, csak nem hiszem hogy per GB arnak kellene lennie. mondjuk 1000HUF/1GB lossless vagy 500 HUF 100MB mp3. hmm, belegondolva ezek elegge utopisztikus arak :)

(#13) Morden24 válasza #53246592 (#12) üzenetére


Morden24
nagyúr

Azért a lossless és a 128kbps-es mp3 között nem annyi a különbség, hogy mást ír ki a zenelejátszó, hanem az, hogy az egyik szarul hangzik, a másik nem. Nem mondom, hogy mindenkinek pöpec füle és hihgend hifije van, de ha nem süket és nem valami kritikán aluli a felszerelése, akkor hallja a különbséget.

A pénzügyi része abszolút hasraütésszerűen ment, írhattam volna 500, 5000 vagy 50000 forintot is.
Az elméletben (részemről) pont az lenne a lényeg, hogy adatmennyiség/összegfizetés van, így egycsapásra megoldom a minőségbeli skálázódást, ergo aki jobbat akar, az töbebt fizet (kevesebbet tölt le), de érezhetően jobb minőséget kap, aki meg szarabbat, annak is jut.
Azért jó ez, mert nem kell kategóriákra bontani (mp3-ból sem csak 128-as van, és szerintem feleslegesen bonyolítaná a dolgot, ha árkategóriákat hoznánk létre 128, 192, 256, 320 stb stb stb.). Ebben a rendszerben az a jó, hogy ami jobb minőségű, az nagyobb méretű, tehát ugyanannyiért kevesebbet kapok, ergo ugyanazért jobb minőségben többet fizetek :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#14) Kriza


Kriza
őstag

Az a nagy helyzet, hogy amíg akár csak 1HUF-ot is kell fizetni (+regisztrálni) addig nagyon-nagyon sokan inkább letöltik a zenét vagy filmet. És meg is tehetik, hiszen még csak nem is jogsértő. :C

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#15) floatr válasza Morden24 (#13) üzenetére


floatr
veterán

Szvsz assem átlagos h az ember mondjuk 100rugót kidob egy erősítőre meg mégannyit valami lejátszó ketyerére, csakhogy a lossless zenéket hallgathassa otthon unalmában. Nem mondom h erre ne legyen igény, de erősen átlagon felülinek érzem. Az általam látottak alapján azt mondanám h az emberek többsége bőven beéri a 192-es zenékkel, mert az tökéletes buszozáshoz, autózáshoz, kis mp3 lejátszókba, telefon/pda miegymás használatával.

Egyébként a torrent vs fizetős szolgáltatásnál én is az egyszerűséget látom a problémának.

(#16) Morden24 válasza floatr (#15) üzenetére


Morden24
nagyúr

Zene kérdése is. Múltkor ismerős megkért, hogy kódoljak át neki pár Queen-számot (Nokia telójára vette fel), nekem lossless-ben van, átcsaptuk ~192kbps mp3-ba. Szarul szólt a telefonon is, nem kellett hozzá Harman Kardon + JBL. És ha valami recsegropog, az a buszon is, kocsiban is recseg.

Amúgy félre ne érts, nem azt mondom, hogy mindenki vegyen drága cuccokat és jó minőségű zenét. Leírtam egy, az én igényeimnek megfelelő online zenevásárlási rendszert - ebben én szívesen vásárolnék.
Egyébként szerintem az általam leírt módszerben pont a fizetés bonyolultsága/körülményessége is megoldásra kerül az által, hogy nem számonként/albumonként fizetsz, hanem "feltöltöd" az account-odat, ami ugye meg van feleltetve adatmennyiségnek, és ez után mazsolázol. Tehát végülis olyan, mint egy feltöltős telefonkártya.

Sectumsempra - For Enemies

(#17) floatr válasza Morden24 (#16) üzenetére


floatr
veterán

"hanem feltöltöd az account-odat" -- elvileg erre vannak a netes bankkártyák, bár még sose nem használtam őket. Átutalsz rá, aztán halibali

(#18) bambano válasza Morden24 (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Mint már egy másik topicban megvitattuk, kb. 120-140 településen volt szélessáv, amikor elindult a KözHáló. Amikor véget ért az első köre, akkor 2200-2500 településen lett. Elfogadom, aki azon a kb. 1000 településen él, ahol még akkoriban nem volt szélessáv, annak ez fáj, de nem hiszem, hogy rosszul csinálták volna.

A KözHáló azon kevés kormányprogram egyike, ami, a lehetőségekhez képest jól sikerült, még az ellenzék se nagyon merte piszkálni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) Morden24 válasza bambano (#18) üzenetére


Morden24
nagyúr

Bevallom, ebben abszolút nem vagyok extramód kompetens, szóval bőven elfogadom, amit írsz.
Amit a saját hsz-emmel mondani akartam a srácnak, az az, hogy általában nem azért nem megy egy cég adott helyre, mert gonoszkodni akar a szegény falusiakkal.

Egyébként kösz az infókat.

Sectumsempra - For Enemies

(#20) sünkutya válasza Kriza (#14) üzenetére


sünkutya
csendes tag

Bár jogász vagyok, de a véleményem a következő: ezt a kérdést a piac megoldja magától. Még az 1 Ft is drága egy zeneszámért? Rendben, akkor a zeneipar majd nem a zeneszámok eladásából, hanem a koncertek és bulik szervezéséből, a szponzori díjakból és egyéb forrásokból él majd meg. Netán eltűnnek az ingyenélő kiadók, akik csak lehúzzák a tehetséges zenészeket...

Keresőmarketing praktikák

http://keresomarketing.media.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.