Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wattafaka


wattafaka
senior tag

(#2) DraXoN


DraXoN
addikt

... ez nem az a platform ami jelentős figyelmet érdemel ...
A Celeroncsok +200Mhz, a Penytijumok +400Mhz turtót kaptak az elődeikhez képest.
Illetve ezen kívül az asztali Penytijumok alap órajele +500Mhz-et kapott azonos fogyasztási keretbe (10W).

Kéne valami AMD konkurens ezen cpu-k ellen... van bármijük ezen teljesítmény szinten? Tudom oda még a régi bulldozer származék architektúra is elég lenne (kellően modern gyártástechnológián). De konkrét termék nincs, valami jó integrált mITX alaplappal...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#3) dementor


dementor
senior tag

Korrekt TDP-k. Én értékelem a teljesítmény növekedést fogyasztás csökkenés mellett.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#4) Cifu válasza DraXoN (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az asztali sorozat ellen az AMD Ryzen Embedded R széria, 2 mag 4 szállal esetleg, mert azt is vissza lehet venni 12W-ra. De kapni nem nagyon lehet.

A kisebb, 4-6W-os régióba nincs az AMD-nek semmije.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) #95904256 válasza DraXoN (#2) üzenetére


#95904256
törölt tag

12-15W alatt nem nagyon van nincs AMD processzor.
[ Ryzen 7 3700U Mobile Processor ]

[ Szerkesztve ]

(#6) opr válasza wattafaka (#1) üzenetére


opr
veterán

Vegre sikerult? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7) keembo válasza opr (#6) üzenetére


keembo
tag

Szegény F5 hogy elkophatott ;]

(#8) koko52


koko52
veterán

Most ezek mire lesznek jók? 2 mag 1,1 Ghz 2019 végén?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#9) Cifu válasza koko52 (#8) üzenetére


Cifu
nagyúr

A 70-80 ezer forintos laptopokba most is hasonlóak vannak... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ezeket én sem verném nagydobra. Az asztali változat valami költséghatékony HTPC-be még csak-csak elmegy, de laptopba ezeket belerakni már bűn.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#11) jbush válasza Cifu (#9) üzenetére


jbush
tag

...éééés nem is jók kb. semmire (Win10-zel legalábbis, még SSD-vel sem, de sokban eMMC van)...
A bajt csak tetézi, hogy ennél drágábbakban is előfordulnak, akár még 17,3-as kijelző mellett is, valami kicsi nV VGA-val, "játékra".

Jó lett a friss rész, várom a következőt :R

(#12) DraXoN válasza jbush (#11) üzenetére


DraXoN
addikt

Van ahol még használható (én máig használok egy 230-as Intel Atom-ot).
De meg kéne válogatni a területet ahol használják. Pl. irodai gépnek már kínzás lenne egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#13) jbush válasza DraXoN (#12) üzenetére


jbush
tag

Oké, letöltőgépnek, vagy / és linuxszal még elmegy, de már egy egyszerű netezés is megfogja. Rettenetes.
Éppen van nálam egy ilyen csoda, HDD-t cseréltem benne SSD-re, és így már csak egy kicsivel van a használhatóságo küszöb alatt.

(#14) koko52 válasza jbush (#13) üzenetére


koko52
veterán

Így vagyok most egy Acer-el. SSD után éppen jó netezni. 2*2.3Ghz

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#15) DraXoN válasza jbush (#13) üzenetére


DraXoN
addikt

Igen ... arra még jó lenne, jó kis hálózati cuccok készülhetnének belőlük (én is máig arra használom az enyémet). Bár arra akár egy ARM-es cucc is jó lehet ha megfelelő a fizikai felépítése (és van elég ram rajta alapból).

De hétköznapi használatra ezeket én se ajánlanám, van az előző generációból rokonnak laptopja... Nem egy irigylésre méltó gép :DDD

A én régi gépemen egyébként van:
Samba server, FTP, egy "helyi hálózati" LAMP szerver (fejlesztéshez), Git szerver, Resilio Sync, OpenCloud és egy Minecraft szerver ... utóbbi az ami kicsit megfekszi a gyomrát és el-el fogy a platformszinten maximális 2GB memória (a másik bajom, hogy csak 100Mbit az alaplapra rakott ethernet port, így az egyetlen PCI portot egy gigabites kártya foglalja el, "sajnos" kb. 2 héttel a 330-as Atom megjelenése előtt vettem az enyémet, ha anno tudtam volna, hogy utóbbi "jön" akkor megvártam volna az, annak már 2 magos CPUja volt és gigabites lan integrálva, más bajom nincs vele, bár már erősen csere érett a konfig, bár az ubuntu jól tartja magát 2010óta kapja folyamatosan az upgradeket LTS-ről LTS-re ugrálva, nem újratelepítve azóta se (bár a 16.04-et kihagytam, ott a 14.04ről egyből a 18.04re frissítettem)... Konnektoros mérővel "idle" állapotban úgy 20W körül eszik, a UPC routerem 25W, így nem rohanok "lecserélni" (teljes terheléskor, amit nem nehéz előidézni úgy 45W a maximum.. elég csak elindítani egy update-t vagy kiadni pár GIT parancsot).
Lényegében használható még "valamire", de grafikus felülettel rendszernek nagyon "beteg" lenne manapság...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#16) tomio


tomio
tag

Az Intel csúfos húzásai között van, hogy egy az évtized elején _tőlük jött_ kiterjesztés / utasításkészlet hiányzik a Celeronokból és Pentiumokból: az AVX aka Sandy Bridge New Extensions. (Vagy itt a linken Ctrl+F: AVX, és CSAK szerver prociban van találat!)
Ami ugye már a többedik generációjánál tart (AVX2, AVX-512). Benne van minden AMD prociban 2011 óta (Bulldozer). Mondom évek óta minden AMD prociban (link).
Ezért én azt se értem miért hozzák le tesztek (legyen külföldi oldal v magyar) hogy bajnok pentium, mert gigahertzben mekkorát megy!?!!!444 :F :DDD
Aztán egy 6.-7. gen penya nem visz vmit amit egy 2. gen i3 vagy szintén sokéves AMD már visz, mert van benne avx.
(Steamen is amikor min. req. az i3-4130 aminél mennyivel erősebb nyers erőben egy újabb Pentium; csakhogy azért 4. gen i3 kell mert az már AVX2 ami innentől van (tehát valójában a min. req. = avx2). Ezért ilyenkor semmit nem ér még egy izomkolosszus i7-2700K sem mert min. req. alatt(!) van. És ahogy jön ki vmi instruction set / extension az idővel kelleni is fog. És nem lehet beletenni ám. Csak OC ezt nem oldja meg.
Ezért hiányos procit gyártani csúnya dolog (engedni sem lenne szabad h ez megtörténjen). Venni meg hiba. Ezt nem kompenzálja nyers sebesség.
AMD nem ezt az utat járja (virtualizáció terén se -> Intel: ebbe teszünk de ebbe meg nem VT-x -et; AMD: mindenbe teszünk AMD-V -t [még a Sempron-ba is!])
Nagyon más a két cég.

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#17) solfilo válasza Cifu (#4) üzenetére


solfilo
veterán

A6-9220C és A4-9120C a Chromebookokban, 6W TDP-vel, de elég gyengék lehetnek, IGP-jük sem valami modern már gondolom.

solfilo

(#18) Lacika112 válasza solfilo (#17) üzenetére


Lacika112
aktív tag

A fenti procik még bulldózer alapúak 28nm-en
Amit mutattál nem zenek hanem excavátorok,
[link]

AMD A6-9220C : CPU Mark 2071 pont (2 mag)
Pentium Silver J5005 ( j 5040 +500mhz alap, +400mhz turbó amúgy full ugyan az) CPU Mark 2904 pont (4 mag)

CPU Single Thread Rating :
AMD A6-9220C 1,173 Intel Pentium Silver J5005 @ 1.50GHz 1,194
Amd 6 watt Intel 10 watt
:R

[ Szerkesztve ]

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#19) solfilo válasza Lacika112 (#18) üzenetére


solfilo
veterán

Tudom, hogy valami Excavator származékok ezek még, ezért is írtam, hogy gyengék lehetnek, csak egy modul van bennük. IGP is még csak GCN3.
A single thread nem is olyan vészes, mint hittem. :)

solfilo

(#20) Lacika112 válasza solfilo (#19) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Pontosan egy modulos bulldózer, 28nm, intel meg 4 mag 14nm dupla fogyasztás és alig tempósabb.
GCN 2 még az igp de a fő lassító így is a single ram támogatás

Amit Cifu említett "R" széria az fényév különbségre van tőle, más kategória is fogyasztása is

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#21) tomio


tomio
tag

Én ilyen oldalakon néznék körbe és keresném a pozitívumokat:
AMD A6-9220C advantages:
This CPU features AVX, AVX2, F16C, FMA3 and XOP instructions. Even though these extensions are not extensively used by programs yet, their support should improve in future apps.

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#22) wattafaka válasza opr (#6) üzenetére


wattafaka
senior tag

Igen, be is írtam magamnak a k*rva nagy piros pontot :D

bár sajnos nem a legjobb cikket választottam :(

[ Szerkesztve ]

(#23) solfilo válasza Lacika112 (#20) üzenetére


solfilo
veterán

Mi alapján írod, hogy GCN2? Carrizo volt az első Excavator, az már GCN3 volt, gondolom nem visszafelé mentek egy későbbi lapkával. :)
"A Carrizo SoC APU processzorrésze mellé egy igen vaskos IGP került. Wani kódnéven fut, és a legmodernebb, harmadik generációs GCN architektúrára épül, ami a Tonga kódnevű cGPU-ban is megtalálható."

Most nézem AMD-nél, tudja a VP9 dekódolást, így már nem is lehet olyan rossz netezős gépbe. :)

solfilo

(#24) wattafaka válasza Lacika112 (#20) üzenetére


wattafaka
senior tag

"Pontosan egy modulos bulldózer, 28nm, intel meg 4 mag 14nm dupla fogyasztás és alig tempósabb."

Az azért gondolom megvan, hogy az általad említett "dupla" (+4W) fogyasztás 0-24-es használatot feltételezve havi szinten 105 forint plusz jelent. Egy TWIX-re se elég. Ez manapság szempont?

[ Szerkesztve ]

(#25) Lacika112 válasza wattafaka (#24) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Az gondolom megvan hogy nem a villanyszámla ára a lényeg hanem hogy az egy modul alig marad el a 4 magtól?
Ez egy új termék a másik meg egy őskövület. :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#26) DraXoN válasza Lacika112 (#25) üzenetére


DraXoN
addikt

ráadásul az őskövület tud AVX kódot is futtatni... ;]

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#27) wattafaka válasza Lacika112 (#25) üzenetére


wattafaka
senior tag

Én csak egy dolgot nem értek. Ha AMD lávoló vagy (lelked rajta, én nem kövezlek meg érte), akkor miért kell minden Intel cikknél különböző teszteket/másik cikkeket linkelgetni, amiben épp jobb az AMD.
Az erre fordított időt szerintem hasznosabb dolgokra is el tudnád költeni.
Az én gondolkodásom szerint két alternatívát érzek, ami ugyancsak saját megítélésem szerint mindkettő elég gáz viselkedés egy feltehetőleg értelmes felnőtt embertől:
1. másokat akarsz meggyőzni
2. magadat (lletve a vásárlásodat) akarod igazolni
Namármost:
1. mindenki tud maga dönteni, ha nem és/vagy rosszul dönt, tanulópénz
2. valamilyen (valószínű kognitiív disszonancia) valóságérzékelési problémával küzködsz

És mégegyszer kihangsúlyozom:
Tök jó, hogy te AMD párti vagy, lehet amire használod tényleg jobb is, mint az Intel, de könyörgöm ne járj már ide állandóan fikázni. Engem pl. egyetlen AMD hírnél sem fogsz látni, mert nem érdekelnek/nem relevánsak. Amire én használom abban az Intel a jobb, azt kell venni, és pont. És kultúrált ember módjára tisztelni a másik döntését.

Gondolom ha lenne egy Suzukid sem mennél hörögni egy új Audi teszthez, hogy szar, mert mennyit fogyaszt. Nem értem a CPU-k mióta lettek ennyire státusz szimbólumok, hogy ennyire számítana, kinek melyik van. Megmondom, nem azok.

Dönts, vásárolj, használd! Átjön amit mondani akarok, vagy csak rántottál egyet, és továbbgörgettél?

(#26) DraXoN
No offense, de használjátok bármire is? Úgy érzem csak kiragadtok technikai adatokat meg feature-öket, amivel lehet dobálózni. Ha nem így van, ott van a no offense a mondatom elején.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.