Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Az üzemidőről szóló táblázatban tényleg percben vannak megadva az értékek vagy óra:perc alakban?

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Faxa gép, de a RAM-on nem szabadott volna spórolni.
Erősebb konfiggal üthet, de az ára is.

Mit jelent, hogy tiltja az LG a házi upgrade-et? Ugrik a gari, ha otthon leveszem a gumikat, és magam csavarozom szét? Az csúnya lenne.
Acer Aspire Vero Eco Green teszt várható? Arra nagyon kíváncsi lennék! :DD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) Fecogame


Fecogame
veterán

5 évvel ezelőtt vettem 130k-val olcsóbban nagyjából ugyanilyen gépet, ezt látva továbbra sem fogok váltani. Nem túl sokat fejlődtek ezek a gépek.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4) Chiller válasza Fecogame (#3) üzenetére


Chiller
őstag

Egyetértek, ez a gép kb. 150e-t ér. Pofátlanul túl van árazva.

(#5) ROBOTER válasza Fecogame (#3) üzenetére


ROBOTER
addikt

"nagyjából ugyanilyen gépet" - "Nem túl sokat fejlődtek ezek a gépek."

Fele akkora tömeg, 2x akkora üzemidő, 2x gyorsabb CPU és nemtommennyiszer gyorsabb iGPU. Mindez egy X évvel ezelőtti árral összehasonlítva.

Határeset...

[ Szerkesztve ]

(#6) Fecogame válasza ROBOTER (#5) üzenetére


Fecogame
veterán

Fele akkora tömeg

LG: 999g tömeg
Lenovo: 1,1kg

A többi igaz. De akkor is sok ezért a notiért 380k

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7) TIT válasza ROBOTER (#5) üzenetére


TIT
veterán

Akkor is túlárazott,x éve is középkategória volt 150-ért,most meg ua.3x annyi a bányászok miatt+chiphiány meg amit még kitalálnak,ennyiért már gamerlaptopot lehetett venni.
Laptop amúgy se bír pár évnél többet.

(#8) Alchemist válasza ROBOTER (#5) üzenetére


Alchemist
addikt

Na de a régi kockaladának és egy idei Suzuki-nak is egyaránt autószerű formája van és általában mindkettő elvisz A-ból B-be.
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#9) Wombath válasza cinemazealot (#1) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Természetesen óra:perc :). Cseréltem is, és most már a sablont is felülírtam az újjal :)

(#10) ROBOTER válasza Fecogame (#6) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én a te általad linkelt táblázatot néztem:
Tömeg 1.9 kg

Ha ott hibás, akkor bocs.

(#11) ROBOTER válasza TIT (#7) üzenetére


ROBOTER
addikt

Volt némi általános infláció és forintárfolyam-változás is azóta. Az alma is túlárazott, mégis megveszed, mert kell.

(#12) janeszgol válasza TIT (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Sosem volt középkateg 150-ért. 2019-ben a következőt vettem 170 ezerért OS nélkül (és akkor ennyiért ez volt a legjobb): 15,6" TN panel, 8/256, Ryzen 2500U, gagyi burkolat (Dell).

Ez a gép 380-at nem ér, de kb 250-300k között megérős. A Huawei/Honor ad az átlagnál jobb kiszerelést 220-250 környékén, de rosszabb kijelzővel. (Hiába IPS valami, ha a színtér gagyi.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) Noukoum válasza TIT (#7) üzenetére


Noukoum
veterán

Mondjuk azon aki most akar laptopot venni nem sokat segít hogy régen mennyibe került ez meg az. Túlárazott meg különösen nem lesz attól, maximum a jelenlegi konkurenciától.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#14) TIT válasza ROBOTER (#11) üzenetére


TIT
veterán

De nem annyi,hogy 3x annyi legyen és köztudott mitől drágább.
Nem veszem meg az almát mert nem kell,ez a baj,hogy így gondolkoznak és megveszik,azért csinálják.
janeszgol: De volt pár éve.250-ért gamerek voltak.
Noukoum: De segít mert annyi lenne a normális ár és ennyiért nem kell megvenni hiába akar venni,mi se veszünk.
Sok alkudozós most hol van? Itt kell alkudni nem a 10-ed annyiba kerülő dolgoknál.

[ Szerkesztve ]

(#15) #52931072


#52931072
törölt tag

A windózos notik faszául hozzádrágultak apléékhoz. Ha még mindig intellel szerelnék pl az airt, kb ugyanazt a konfigot adnák mindkét vonalon, csak most már hasonló áron is.

(#16) Noukoum válasza TIT (#14) üzenetére


Noukoum
veterán

Van baj látom. :D Mi az hogy annyi lenne a normális ár? Ki szerint? Mi alapján? Ennyiért nem kell megvenni? Látod megveszik. Vajon miért? Csak nem azért mert az emberek szerint megér annyit? És ha kell egy laptop akkor nincs mese, nem lehet azon rágódni hogy x éve mennyibe került volna ez vagy ennek az előde. Általában azok szoktak ezzel a szöveggel jönni hogy "mi sem veszünk" akik rendelkeznek a megfelelő eszközzel, vagy egyéb más miatt amúgy sem akarnak cserélni. Úgy nyilván könnyű a vásárlás ellen buzdítani.

catlaca: Biztos nem arról van szó hogy minden egyre drágább (gyártás, nyersanyag, munkaerő), a forint sincs a helyzet magaslatán. És nincs is relatív olcsón gyártott processzora ami mondjuk az almának pont van. Csak is az jöhet szóba hogy windows laptopok szándékosan megdrágultak.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#17) adabra


adabra
senior tag

Szerintem nincs túlárazva. Ha most kellene vásárolnom notebook-ot, akár a mostani ár +50 ezret is adnék érte, ha lenne benne:
- 16 GB RAM
- 512 GB SSD
- dedikált Page Up, Page Down, Home, End billentyűk.

Ez utóbbit sajnos szinte minden gyártó elhagyja a néhány dolláros spórolás miatt. Pedig munkához (programozás, táblázatok kezelése, stb) nagyon hasznosak.

Jelenleg egy 4 éves Lenovo Thinkpad T470s-t használok, ennek az idei kiadását T14s-nek hívják és kb 800kHUF az ára. Ahhoz képest ez nem drága.

(#18) Strezi válasza adabra (#17) üzenetére


Strezi
őstag

Pl. Asus Zenbook minden álltalad leírtnak megfelel ;)
Mondjuk egy Um325, 8 magos Ryzen 5700-zal, most éppen 40 Ezerral olcsóbban mint a cikkben szereplő. OLED képernyő, igaz csak 16:9-ces.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#19) ROBOTER válasza TIT (#14) üzenetére


ROBOTER
addikt

Bocs. Alma = gyümölcs. Válaszrhattam volna más terméket is.

(#20) M@cika


M@cika
őstag

A hülyének is megéri 380k ezért a gyengus gépért...

Nasit a kis fehér medvének!

(#21) Graphics válasza Fecogame (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

IdeaPadot biztos lehet ehhez hasonlítani?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) Alchemist válasza TIT (#14) üzenetére


Alchemist
addikt

250-ért azért soha nem lehetett igazán komoly lapost kapni, legfeljebb kifogni valamilyen éppen használhatót.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#23) janeszgol válasza Alchemist (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is így emlékszem. Gaming noti nem nagyon volt ennyiért. GF MX250, ami egy GT1030-at hozott, de ez nem gaming, max csak játékos noti.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) #52931072 válasza Noukoum (#16) üzenetére


#52931072
törölt tag

Az alma még véletlenül sem olcsó alkatrészeket használ és vaskos árréssel dolgozik. Szóval igen, szándékosan drágulnak a windowsos notik. Sajnos ilyen a piac. Mindenért azt a legpofátlanabb maximális összeget kérik, amennyit a vevő még hajlandó kicsengetni. Ez nem is fog változni egyhamar. Kényelmes helyzet, a gyárak csúcsrajáratva, kereskedők kaszálnak, a vevő meg fizet.

(#25) #72688384 válasza #52931072 (#24) üzenetére


#72688384
törölt tag

az epöl pont hogy olcsó és gagyi alkatrészeket használ. hasonlitsd össze az idei szarokat mondjuk egy 2013-as laptopjukkal. ég és föld az anyaghasználat.

(#26) #72688384 válasza M@cika (#20) üzenetére


#72688384
törölt tag

nem nem, a hülyének az i7-es proci éri meg 100 ezer felárért ami thermal és powerthrottling miatt ugyanúgy i5-ön képes ketyegni.
(urambocsássa valóban képes az i7-es teljesitményre úgy 3-4 mp-ig a throttling előtt)

(#27) Duree


Duree
veterán

Kellemes kis gép kis korlátokkal.

duree54

(#28) r4z válasza #72688384 (#25) üzenetére


r4z
nagyúr

Van egy “idei szarom” es egy 2015-osom is (ami koppra megegyezik a 2013-assal), anyaghasznalatban 0 kulonbseget veszek eszre. Mit kene neznem?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#29) VivienR


VivienR
tag

Szerintem 8GB-ra azt írni, hogy "bár most még a vásárlók nagy része egyiknek sem érzi a hátrányát" valószínűleg mostanság nem dolgozott Windowsos gépen.... Max 5 évvel ezelőtt ment el 8GB RAM.... Már eléggé 16 lenne a minimum, ha valamennyire használni is szeretné az ember. A teams és az új remote desktop app is zabálja a memóriát... És akkor csak egyszerű dolgokat említettem semmi komoly.... 🧐
A könnyű notebookok sosem voltak olcsók, és sok tényező hajtja mostanság felfelé az árat..

(#30) #76500480


#76500480
törölt tag

Ezen az ár dolgon felesleges lovagolni. Minden arannyá vált. Ammónia is pl +56% 1 év alatt. Ipari áramnál meg az ember idegesen kotorja elő a szerződést, hogy hány évre lett leszerződve, mert 5x drágulásról beszélnek. :C Nem lehet mit csinalni. Egyszer visszaüt a kínálat hiány!

(#31) #72688384 válasza r4z (#28) üzenetére


#72688384
törölt tag

a belsejét

(#32) DuracL válasza Strezi (#18) üzenetére


DuracL
tag

Szerintem az IPS es sajna :), emagon 373 ért van az oledes verziója. Jah megtaláltam, radium? Nem szóltam!

[ Szerkesztve ]

(#33) joghurt


joghurt
addikt

A címlapos stock fotón szándékos a 4:04? ;]

A tej élet, erő, egészség.

(#34) Strezi válasza DuracL (#32) üzenetére


Strezi
őstag

;) Másfél hónapja használom, azért is említettem meg.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#35) Noukoum válasza #52931072 (#24) üzenetére


Noukoum
veterán

Idéznéd hol említettem hogy az Apple olcsó alkatrészeket használ? Drágulnak a Windows laptopok, ahogy minden drágul.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#36) hibavissza


hibavissza
veterán

Alul szellőző? Meg az àra. Kabaré.

(#37) r4z válasza #72688384 (#31) üzenetére


r4z
nagyúr

Konkretan?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#38) navigandus


navigandus
csendes tag

Nekem Acer Swift 5 touch van, 950 g, magnézium ház. 200.000 volt 3 éve, sermennyi pénzért nem adnám el.. Tökéletes. Nincs versenytársa, sőt ő a legkönnyebb kategóriájában a világon. :DD

[ Szerkesztve ]

(#39) peugeotmate


peugeotmate
őstag

beépített 404-es hibakód? ;]

meg

(#40) M@cika válasza VivienR (#29) üzenetére


M@cika
őstag

Kell a harapós lónak a Teams meg az RDA. Ezeket kapásból kilövöm ha elindulna a gépen.

Nasit a kis fehér medvének!

(#41) M@cika válasza #72688384 (#26) üzenetére


M@cika
őstag

Igazad van, az még jobban megéri. ja, inkább fél milláért akkor Alma M1. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#42) VivienR válasza M@cika (#40) üzenetére


VivienR
tag

Csak van, hogy nincs választási lehetőség, pl vállalti környezet, és akkor máris simán lehet integetni 4GB ramnak....

(#43) kBika válasza #72688384 (#25) üzenetére


kBika
csendes tag

LOL
mutass már egy windows gépet ami csak megközelít egy új Air-t...
az összes hajlik, gagyi a zsanér, olcsó a touchpad. A windows gépek ára az utóbbi időben annyira felment, hogy kb az apple az egyik legjobb ár-érték arányú most a piacon.

(#45) kBika válasza #72688384 (#44) üzenetére


kBika
csendes tag

biztos kielégülést okoz alátámasztás nélkül fikázni valamit :N

(#46) #72688384 válasza kBika (#45) üzenetére


#72688384
törölt tag

lol bmeg odairtam h hasonlitsátok össze. a régi macecben moduláris volt minden, normális fém alkatrészek, normális müanyag alkatrészek, minőségi csavarok, kábelek, minden.
mostani szarokban forrasztott minden, gagyi fröccsöntött müanyagok, házon kivül más fém kb nincs bennük, billentyüzetek hulladékok. de cserébe legalább drága és az arm proci hiába fasza ha alig támogatják még a programok nativan. de hát kit érdekel, a vakoknak és az idiótáknak megéri, jó választás.
mellesleg a windowsos gépek 90% is ugyanazokat a fos alkatrészeket használják szóval kár azzal pedálozni.

(#47) kBika válasza #72688384 (#46) üzenetére


kBika
csendes tag

tehát az M1 processzor legnagyobb előnye a gondod :DD eddig nem sok programmal találkoztam ami nem futott volna hibátlanul. Biztos vak vagy idióta aki megveszi mert ilyen teljesítményt ilyen üzemidővel semmi más nem tud

(#48) #72688384 válasza kBika (#47) üzenetére


#72688384
törölt tag

tökéletesen megragadtad a mondandóm lényegét, igen.

(#49) akaido válasza Alchemist (#8) üzenetére


akaido
addikt

:))
Való igaz!
Egyetlen -valóban- apróság: az út után nem mindegy milyen (komfort)érzésekkel szállsz ki az aktuális kocsegárból.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#50) M@cika válasza VivienR (#42) üzenetére


M@cika
őstag

Ebben van igazság.
De a munkahelyen a cégnek kell biztosítania a dógozónak a keze alá a vasat, amin maximális hatékonysággal tud dolgozni, hogy a cégnek a legjobb legyen!

Nasit a kis fehér medvének!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.