Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Lord Sidious válasza Pynti (#45) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

En szerintem atom bekarmolva fogom nezni :D nem hiszem hogy sok mindenre fogok emlekezni belole, ergo nem hogy 8 evig, de 8 oraig sem fogok ra emlekezni. :DD de ez legyen a legkevesebb :)

(#52) Fiery válasza #79335424 (#50) üzenetére


Fiery
veterán

Igazad van, valoban mukodik a dinamikus atmeretezes. Ugyes ez a Remix OS :) Viszont az is jol latszik, hogy az androidos appok nem feltetlenul kezelik jol az atmeretezest. Pl. amikor tablet modbol lenyomom lenyegeben mobil nezetnek megfelelo meretbe az appokat, akkor a legtobb nem valt vissza a megfelelo nezetbe, hanem hasznalhatatlanna valik a layout. Az UWP ezt siman lekezeli, az Androidnal viszont ilyenkor ujra kellene inicializalni az activityt -- nem veletlen, hogy az Android 7.0 is ujratolti az activityket ilyenkor.

A multitasking ugy tunik, minden appnal mukodik, ez nem egyszeru tema, de ha valaki asztali PC-n hasznalja a Remix OS-t, vagy mindig tolton log a notebookja, akkor vegul is ez egy tok jo megoldas.

[ Szerkesztve ]

(#53) #79335424 válasza Fiery (#52) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem értem, hogy miért olyan nagy kunszt ez. Vannak X86/X64 Windows -t futtató mobil eszközök, meg gyárilag dual bootosak is és azoknál sem katasztrófa az akkuidő. A Remix -nek is van dedikált tablete.

[ Szerkesztve ]

(#54) apatyas


apatyas
Korrektor

Jah. Nyolc év múlva nyögni fogjuk ezt a napot. Biztos most indítják be a SkyNetet.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#55) Fiery válasza #79335424 (#53) üzenetére


Fiery
veterán

A kunszt azon all vagy bukik, hogy mennyire nagy teljesitmenyu az eszkoz, es ahhoz milyen akkumulator parosul. Egy nagyteljesitmenyu SoC-ot konnyen le tud terhelni nehany futo app, es a juzer eszre sem veszi, hogy az aksit mennyire huzzak a latszolag artatlan appok. De persze sok fugg a hasznalt appoktol is, hogy azok mennyire ugyelnek arra, hogy az eloterben (fokuszban) futva se terheljek a rendszert tulsagosan. Nem veletlen viszont az sem, hogy me'g ahol engedik is a valodi, tobb ablakos (vagy osztott kepernyos) multitaskingot, ott is 2-3 appra van limitalva ez (pl. Continuum, Windows RT, iOS9, stb). A multitasking rendes lekezelese nem lesz egyszeru tema, de addig (Android 8.0?) persze megteszik a trivialis megoldasok is.

[ Szerkesztve ]

(#56) #79335424 válasza Fiery (#55) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nevesíthetem. Cherry Trail tabokra gondoltam (Chuwi, Teclast, stb.).

(#57) #16820480 válasza Fiery (#52) üzenetére


#16820480
törölt tag

A multitask biztosan kell menjen legalább két appal, mert ugye osztott képernyőnél is ez az elvárás, hogy egyszerre fusson a két dolog, és az most 7-0-ban jön, anélkül, hogy nagyon át kellene írni az appokat hozzá.

(#58) Fiery válasza #79335424 (#56) üzenetére


Fiery
veterán

Erre csak azt tudom mondani, hogy ha megnyitsz 4-5 nappot, es nem csokken drasztikusan az uzemido, akkor jol mukodik a dolog. De altalanossagban nem lehet kijelenteni, hogy egy tetszoleges ultramobil eszkoznel nem okoz problemat a szabad, teljes multitasking.

(#59) #79335424 válasza #16820480 (#57) üzenetére


#79335424
törölt tag

Legalábbis a Google -nál most jön. Samsung -nál ez már nagyon régi lemez.

Fiery:
Sztem ez csak elméleti probléma. A Remix az Android asztali környezetre optimalizált átgondolása. Mihez kéne egy ultramobil eszköz pici kijelzőjén 3-4 multitask ablakot futtatni? Kezelhetetlen lenne.

[ Szerkesztve ]

(#60) Fiery válasza #16820480 (#57) üzenetére


Fiery
veterán

Multitask es multitask kozott is van kulonbseg. Persze hogy megy 2 app egymas mellett Android 7.0-n, csak epp az egyik mindig alvo allapotba kerul ;) Nyisd meg egymas mellett az AIDA64-et es a CPU-Z-t, az elobbiben valaszd ki a CPU oldalt, az utobbiban a SOC oldalt, es lathatod, hogy a CPU terheles dinamikus frissitese mindig csak az egyik appban tortenik meg, a masik app "megfagy" kozben, ott nem frissul ugyanez az ertek. Ha atvaltasz a "fagyott" appra, akkor meg a masik app "fagy meg", azaz kerul sleep allapotba.

[ Szerkesztve ]

(#61) #16820480 válasza Fiery (#60) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nincs olyan eszközöm most, amin ez menne, így nem tudom kipróbálni. De mondjuk megnyitsz egy videót az egyikben, és közben olvasod az üzeneteket a másikban, kell egyszerre mennie, ezzel reklámozták.

(#62) Fiery válasza #16820480 (#61) üzenetére


Fiery
veterán

Persze, ha az adott app nem foglalkozik a pause request-tel, akkor futni fog a (logikailag) hatterbe kuldve is. Errol ezt irja a Google:

"Note: In multi-window mode, an app can be in the paused state and still be visible to the user. An app might need to continue its activities even while paused. For example, a video-playing app that is in paused mode but is visible should continue showing its video. For this reason, we recommend that activities that play video not pause the video in their onPause() handlers. Instead, they should pause video in onStop(), and resume playback in onStart()."

(kiemeles tolem)

De mindentol fuggetlenul fontos lenne, hogy rendszerszinten legyen ez a problema kezelve, azaz hogy az Android kulon request-et kuldjon a multitasknal. Kulon legyen az a szituacio kezelve, amikor valoban eltunik az app a kepernyorol (mert ablakozo kornyezetben minimalizaljak, vagy telefonon megnyomod a home gombot); es kulon az a szituacio, amikor egy masik app kerul ugyan fokuszba, de az app ablaka me'g latszodik a kepernyon (ablakozo kornyezetben atvaltasz egy masik appra, vagy Android 7.0-n epp a 2 kozul a masik appot nyomogatod). Me'g ennel is jobb lenne, ha kulon request lenne a minimalizalt allapotra, hiszen van olyan app, ami ilyenkor is tovabb kellene, hogy fusson, pl. egy tomorito/enkodolo app folytathatja ilyenkor is a munkat a hatterben.

[ Szerkesztve ]

(#63) #79335424 válasza #16820480 (#61) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tessék. A billentyűzet aktív, tehát a fókusz a böngészőn (Dolphin) van (ez látszik a fejlécen is, mert a másik ablaké szürke. Azt nem tudom bizonyítani, hogy a másik ablakban megy a film (MX Player), de remélem, elhiszed, hogy nem kamuznék be ilyet. :)
A háttérben látszik a home, tehát nem osztott képernyőről, hanem különböző méretű, önálló ablakokról van szó (a tálcán még ott a Solid Explorer is). A vas pedig egy Vorke V1 miniPC, nem atomerőmű.

[ Szerkesztve ]

(#64) Fiery válasza #79335424 (#63) üzenetére


Fiery
veterán

Sheratan az Android 7.0 osztott kepernyos modjarol beszelt, nem a Remix OS-rol.

(#65) #79335424 válasza Fiery (#64) üzenetére


#79335424
törölt tag

Upsz. Sorry!

(#66) #16820480 válasza #79335424 (#65) üzenetére


#16820480
törölt tag

És különben is azt írtam, amit te is, szóval elvileg egyetértünk :D

Fiery: Köszi, világos :R

(#67) janeszgol válasza Fiery (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

Értem. Mondjuk Androidot szívesen látnék PC-n (Remix OS-t nem, de a Bluestacksszet használtam) is. Bár én Windows párti vagyok, csak telefonon újra akkor leszek, ha az MS is úgy akarja. Várom, mit alkotnak ott.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#68) arn


arn
félisten

ha keresztul tudnak nyomni desktopon, az intel es a ms melyzuhanasba kezdene, mert megszunne az x86 es a ms fuggoseg. eleg ha par nagyobb ceg ranyomul (pl adobe, etc) - kompett munkakornyezeteket nyerhetnenek meg. ha ingyen adnak, a google piaci sulyaval ko is lehetne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69) aprokaroka87 válasza arn (#68) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hirtelen becsődől mindkettő?

(#70) arn válasza aprokaroka87 (#69) üzenetére


arn
félisten

azt azert nem mondanam, foleg az intelt, mert abban a teljesitmenyosztalyban nincs semmi helyette (a tobbi gyarto valszeg csak konvergalni fog hozzajuk), de megereznek az biztos, ha a mobil lenne az altalanos teljesitmenymerce.

a google helyeben en meggyoznek par huzoceget a tamogatasrol kulonbozo munkateruleteken, igy nagyon beszukulne, hogy miert is van szukseg tovabb winre. ezzel megasnak az x86 sirjat is, de legalabbis nyilta tennek a kuzdelmet.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#71) #79335424 válasza arn (#70) üzenetére


#79335424
törölt tag

Esélytelen. Az Android, a Google által biztosított API -kkal nem képes megfelelően támogatni az Adobe profi szoftvereit. Ha komolyan akarod használni ezeket, akkor eleve a szoftverhez kell összeállítanod a hardverkonfigot. Az Android meg nagyon nem erről szól.

(#72) arn válasza #79335424 (#71) üzenetére


arn
félisten

egyelore... de a jovoben miert ne mukodhetne? oprsz, oprsz...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#73) Fiery válasza arn (#72) üzenetére


Fiery
veterán

Pontosan. A WinRT API 2 eve me'g keptelen lett volna futtatni a Wordot es Excelt. Ma meg mar siman megy, "csupan" egy kiegeszitett API kellett hozza (WinRT UWP). Az Android is szabadon bovitheto. Amint meglesz az igeny a komoly, nehezsulyu, professzionalis appokra, az ahhoz most me'g hianyzo API-kat talcan fogja kinalni a Google.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.