Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lord Sidious


Lord Sidious
senior tag

Természetesen, hiszen akkor lesz a születésnapom :D

Amúgy meg eléggé város az új referencia készülék. Ha jó lesz idén is beszerzek egyet az iPhone mellé. :K :R

[ Szerkesztve ]

(#2) batai15


batai15
félisten

Reméljük a legjobbakat.
Bárcsak lenne pcre is olyan droid rendszer ami annyira szinkronba lenne mint a mac és ios.

(#3) Fiery


Fiery
veterán

Abszolut logikus lenne az Android 8.0-ban, 1 ev mulva behozni a teljes desktop-mobil integraciot. Addigra mukodni fognak a szabadon atmeretezheto androidos ablakok Chrome OS alatt, es velhetoen akkor fogjak engedelyezni a valodi multitaskingot is. Kerdes, hogy azt hogyan oldjak majd meg. Azaz, ha egy ablakban futo androidos approl atvalt az ember egy masikra, akkor minden app futni fog tovabb, mintha me'g mindig a fokuszban levo app lenne? Vagy ez csak akkor lesz aktiv, ha notebookon fut az Android, vagy ha epp toltore van csatlakoztatva a notebook/tablet? Vagy lesz az androidos appoknak egy uj allapota, "epp nincs fokuszban, de nem alvo modba kerult" ?

Ha pedig ezt a 2 problemat megoldjak jovo ilyenkorra, akkor mar csak az az egy nyitott kerdes marad, hogy az androidos eszkozok fogjak-e futtatni a Chrome OS appokat, vagy inkabb a fejlesztoket meggyozik arrol, hogy portoljanak minden Androidra. Amire, ha az Android maga kepes lesz mindenre, amire a Chrome OS, nem lesz nehez ravenni a fejlesztoket. Mar most is sok Chrome OS appnak van androidos portja (es viszont).

Na jo, me'g egy erdekes problema marad: vajon a jelenleg Chrome OS-t futtato keszulekeket at akarjak-e dobni Android 8.0-ra? Azaz a Chrome OS vegigviszi az 5 evet (2022-ig), vagy inkabb a Windows 10-hez hasonloan kvazi kikenyszeritik a meglevo eszkozparkon is az upgrade-et az uj rendszerre, hogy minel kisebb legyen fragmentacio?

[ Szerkesztve ]

(#4) Obyboy


Obyboy
addikt

Anno egyesítették a mobilos és a tabletes OS-t, itt az ideje az asztali környezettel is összeolvasztani. Remélhetőleg jobban fog működni mint a MS megoldása...

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#5) aprokaroka87 válasza Obyboy (#4) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem jobban mert itt a sokkal fejletebb Androidot viszik fel az Asztali világba

(#6) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Nekem eddig is tetszett a Remix OS koncepciója, de ha ezt az Android tudja majd átalakítások nélkül, úgy lesz a legjobb!

Minden szavam magánvélemény!

(#7) aha.e


aha.e
tag

Csak legyen hozzá elég RAM :DDD

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#8) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

"A bemutatóra állítólag 8 év múlva is emlékezni fogunk."
Állítólag... :DDD

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#9) kengyel


kengyel
nagyúr

Nagyon várom a Pixel telefonokat, remélem jók lesznek.

kengyel

(#10) csasaKKP válasza kengyel (#9) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Bizony, és remélehtőleg árban sem szállnak el, Nexus 5X pl. jó árban fut.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#11) #16820480 válasza batai15 (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

Amit az OSX tud, azt kb a KDE Connect is tudja többnyire, bármilyen Linuxon. Illetve nem teljes a funkciólista, de hamarosan jönnek majd új dolgok.

Érdekes lesz amúgy a bejelentés, kíváncsian várom. Az Android 7 elég lapos lett funkciók és újdonságok tekintetében, remélem lesz valami izgalmas is negyedikén.

(#12) kengyel válasza csasaKKP (#10) üzenetére


kengyel
nagyúr

A kezdőár sajnos nem lesz baráti, mint hogy több oldalon is közzétették. Még arra várni kell, hogy baráti áron megvegyük. Jelenleg is N5x-et használok, ennek most jó ára van.

kengyel

(#13) batai15 válasza #16820480 (#11) üzenetére


batai15
félisten

Jó de csak emiatt nem megyek át linxura, ha lenne windowsra jó lenne.
De ha majd egyszer a droid le tudja váltani a windowst akkor fogok váltani ost .

(#14) janeszgol válasza Fiery (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Mondhatjuk MS UWP koppintásnak? (Amiben látok potenciált. Lehet az fogja megváltoztatni az unalmas okostelefonos piacot?)

(#15) Fiery válasza janeszgol (#14) üzenetére


Fiery
veterán

Nem, ez annal sokkal erdekesebb, hiszen nem kell uj appokat irni hozza. Az UWP egy nagyon jol kitalalt, szofisztikalt megoldas, csak az a gond, hogy pont azt (Win32 szoftverek) nem lehet vele futtatni, ami miatt az ember PC-t vesz androidos vagy epp iOS-es eszkoz helyett :( A Google megoldasa sokkal jobb, es ha a Chrome OS-es masinakrol leradirozzak jovore a Chrome OS-t, es helyette Android fut majd ott is, megegyezo funkcionalitassal, akkor megemelem a kalapom a Google elott: annal jobb megoldast ugyanis ki sem lehettt volna elmeletben sem talalni. Mondom ezt ugy, hogy eleve nem vagyok androidos beallitottsagu...

[ Szerkesztve ]

(#16) #16820480 válasza batai15 (#13) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt hittem arra gondolsz, hogy lenne PC-ra is droid, ami szinkronban van a telefonnal.

(#17) batai15 válasza #16820480 (#16) üzenetére


batai15
félisten

Persze alabol igen erre gondoltam , hogy kvazi droid fusson pcn is, és szinkronban legyen a telefonnal , pl játékot folytatni,vagy pl gép előtt hívást fogadni stb. De egyenlőre a droid még a windowst nem tudja teljesen kiváltani .
Mondjuk ha lenne egy ps4em, meg egy pixel c már lehet más lenne a helyzet.

(#18) #16820480 válasza batai15 (#17) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, ha játszani akarsz, akkor valóban nem jó sem droid, sem linux. Nekem a PS4 mellé nem hiányzik egyáltalán egy asztali gép, egy vékony és könnyű Thinkpaden fut linux, ez van szinkronban igazából a telefonnal. Lehetne amúgy linuxon is droidos appokat futtatni, de azért nem ugyanaz.

Amúgy a tendencia szerintem mostanában nem az, hogy a droidot (vagy más mobilos rendszert) felhozzanak Windows PC szintre, hanem hogy a PC-t butítsák le mobilos szintre.

[ Szerkesztve ]

(#19) batai15 válasza #16820480 (#18) üzenetére


batai15
félisten

Nekem is jó lenne a linux, filmet nézni netezni, de sajnos nincs még konzolra keret, ha lenne akkor nem kellene a gép kockulni .

(#20) BiP válasza kengyel (#12) üzenetére


BiP
nagyúr

Én is most azon gondolkodom, hogy 5X-re váltsak (Nexus 5-ről). Az újabbak nagyon drágák, és/vagy nagyok, az 5X tűnik egy egészséges kompromisszumnak. (no meg akkor kapnék rendesen frissítéseket, ha már a sima 5-öst kizárták :( )

(#15) Fiery: No meg onnantól mindegy, hogy rendes laptop vagy billentyűzettel megtoltható tablet vagy esetleg dokkolós mobil, mindegy, miről futtatod, mert ugyanaz lesz rajta, és nem ilyen hibrid szenvedés lesz, mint a Continuum.

[ Szerkesztve ]

(#21) kengyel válasza BiP (#20) üzenetére


kengyel
nagyúr

Szinte biztos vagyok benne hogy nem fogod megbánni, nagyon jó telefon baráti áron. Azért az összegért, egy jól használható telefont kapsz, egy kiváló kamerával. Ha nekem is kiöregszik és a Pixel lentebb esik árban, akkor valószínűleg váltok. Bár még a teszteknek meg kell győzniük. :)

kengyel

(#22) #16820480 válasza batai15 (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

Előbb utóbb összejön az, csak kell egy kicsit gyűjtögetni :K Meg konzolt jó esetben sok évre vesz az ember, és nem kell időközben fejleszteni, mint egy PC-t. Bár most éppen ezt akarják felrúgni, amennyire látom.

(#23) #79335424


#79335424
törölt tag

Nem értem, hogy hol itt a probléma. Vorke V1 -en trial boot -tal futtatok Win10 -et, Puppylinuxot, vagy RemixOS -t. Azt indítom, amelyiket akarom. Remix alatt Dolphin, telón is Dolphin. Totál szinkron. A Clipper+ -szal még a vágólapom is szinkronban van. Gépen copy, telón paste. Símán megy egymás mellett két áthelyezhető/átméretezhető ablakban a böngésző, és a MyTV. Vagy, bármi más.

[ Szerkesztve ]

(#24) moleculez


moleculez
veterán

Az én felhasználói szokásaimhoz PC-n is elég lenne a Droid, megfelelő UI-vel. A legerőteljelesbb dolog amire használom az nagyritkán PS. De kb ennyi. A Windows a mai napig nincs az átlag felhasználók által kihasználva, fölöslegesen komplex rendszer, és sok a hibalehetőség.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#25) #79335424 válasza moleculez (#24) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem a RemixOS már eléggé kiforrott. Nem tökéletes, de teljesen jól használható. Nálam eddig minden normálisan fut alatta.

[ Szerkesztve ]

(#26) moleculez válasza #79335424 (#25) üzenetére


moleculez
veterán

Hallottam már róla, de sosem próbáltam, de jó hogy eszembe juttattad, látom aktívan használod, majd PM-zek.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#27) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Jól hangzó ígéret, csak így us legyen.

(#28) #79335424 válasza moleculez (#26) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én már évek óta Androidot használok asztali környezetben is, csak eddig ARM boxokat nyúztam. Nem kell PM, van RemixOS topik.

(#29) leviske


leviske
veterán

Igazából mára elérte azt a népszerűségi szintet az Android, hogy rárúghatják vele az ajtót a Microsoft-ra PC-n is. Ez esetben 8 évre innen valószínűleg elérnénk azt a szintet, hogy vállalati és gamer vonalon is alternatívává válik a Windows mellett.

Viszont én nem lepődnék meg, ha egy teljesen jellegtelen Okt.4.-ének néznék elébe.

(#30) gyurkikrisz válasza leviske (#29) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Azért ahhoz még hiányzik néhány szoftver rá. Néhány.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#31) leviske válasza gyurkikrisz (#30) üzenetére


leviske
veterán

Ma a droid valószínűleg egy átlag PC felhasználási területét kielégíti. A vállalati és gamer piacra nem véletlenül írtam "innen 8 évre"-t. Jelenleg a Google fejlesztési politikája se egyeztethető össze az említett két területtel.

(#32) Wesder válasza leviske (#31) üzenetére


Wesder
félisten

Ha azt nézem hogy van Borderlands 2 Androidra, meddig tartana bármelyik másik játékot kiadni rà a jövőben, amikor màr lesznek Androiddal szerelt asztali PC-k?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#33) #16820480 válasza leviske (#31) üzenetére


#16820480
törölt tag

A gamerek vehetnek akár xboxot is, amin w10 fut, vagy ps4-et is. A MS nem most akarja kicsit beolvasztani a PC játékos ágát a konzolba?

(#34) leviske válasza Wesder (#32) üzenetére


leviske
veterán

Technikailag más szintet követel meg az operációs rendszer részéről egy Borderlands 2, mint mondjuk egy Battlefield 1.

(#33) sheratan: Játékosok már most is vehetnek konzolt. Nem ezen múlik az, ha valaki nem így tesz. A Microsoft-os kérdést nem értem. Pont mostanság tolták át a XO exkluzívokat Windows-ra. Ezen szerintem a Scorpio se fog sokat változtatni, még akkor sem, ha a Sony helyett az Alienware-t veszik vele célba. 6TFLOPS egyszerűen nem elég ahhoz, hogy 3+ évre teljesítménybajnok legyen valaki PC-s játék fronton.

[ Szerkesztve ]

(#35) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Kár volt lecserélni a Nexus nevet, sokkal jobban hangzik.

(#36) #16820480 válasza leviske (#34) üzenetére


#16820480
törölt tag

Vesznek is elég sokan :K Én is inkább azt vettem, mint asztali gépet.

Volt valami olyan hír, hogy egyesíteni akarják a platformokat, meg olyan is, hogy ciklus közbeni hardverfrissítéseket fognak kapni az Xboxok (már igazából a Scorpio is az). Ez kicsit elmosná a határt a PC és konzol közt, ha azonos rendszer fut rajtuk, és 1-2 évente jön újabb konzol hardver, vagy adott esetben komponenseket lehet cserélni bennük.

Érdekes lesz, hogy mi sül ki belőle. Én mondjuk nem vagyok részese sem konzol, sem PC fronton, de a technológiai fejlődés izgalmas szokott lenni.

(#37) Matada2.3


Matada2.3
veterán

A Windowsnak nem jött össze, kíváncsi leszek, hogy a Google mit gurít.

Finn the human

(#38) tatararpad válasza Matada2.3 (#37) üzenetére


tatararpad
őstag

Windowsnál az volt a gond, hogy ha a mobil és desktop platformot egyszerre akartad célozni, akkor ahhoz új appot kellett készíteni, amik kezdetben kőbuták voltak, kényelmetlenek, egyik oldalról a Win32-vel, másik oldalról a már meglévő Android/iOS appokkal kellett versenybe szállniuk. Itt ilyen nem nagyon áll fenn, és ha lesz x86 portja, szerintem nem kell majd sokat rugdo$ni pl. a notebook gyártókat, hogy xy Linux disztribúció vagy freedos helyett egy már bejáratott márkát rakjanak a nem Windows-zal értékesített notebookokra.

[ Szerkesztve ]

(#39) Fiery válasza tatararpad (#38) üzenetére


Fiery
veterán

A Chrome OS mar most is fut x86 platformon, az Android meg ARM + x86 + MIPS platformon is, ugyhogy egy egyesitett platform is futni fog termeszetesen. Megint mas kerdes, hogy a notebook ill. tablet gyartok mennyire latnak fantaziat majd az x86-os kinalatban. Ha igazan beindulna ez a piac, es komoly igeny mutatkozna eros Android 8.0-s (vagy hivjak ahogy akarjak majd az egyesitett oprendszert) "PC-k" irant, akkor -- sajnos vagy szerencsere -- mar most is boven van valasztek nagy teljesitmenyu, ARM alapu SoC-bol. Ha a Win32 kompatibilitas nem szempont, akkor manapsag mar keves erv szol sajnos az x86-os SoC-ok mellett :(

[ Szerkesztve ]

(#40) tatararpad válasza Fiery (#39) üzenetére


tatararpad
őstag

Ha eszközt kell tervezni alá, akkor valóban ahogy mondod, nem csak az x86 jön szóba, a notebookokat azért hoztam példának, mert azok különösképpen nem igényelnek módosítást egy esetleges asztali Androidhoz, csak más rendszert klónoznak rájuk az eddigiek helyett, és ez szerintem egy jó belépési pont lehet. Plusz a piaci elemzők tudtommal jó piacot jósolnak a 2 in 1 érintőképernyős notebookoknak (ha azóta nem fogyott el a kokó), és ha ezekre is felkerülne az új Android már majdnem az eredeti Continuum sarkát taposnák (ami automatikusan váltott desktop/tablet nézett között).

[ Szerkesztve ]

(#41) Fiery válasza tatararpad (#40) üzenetére


Fiery
veterán

A mar most is gyartas alatt levo x86 notebookok jelentos reszere gond nelkul fel lehetne pattintani az Androidot. Egyedul az akadalyozza ezt, hogy maga az Android -- jelenleg még -- nem alkalmas ablakozo oprendszerkent valo hasznalatra. Tehat valojaban nem sok ertelme van notebookot Androiddal kesziteni, tobb fantazia van a tabletekben, amihez aztan aki akar, az csatlakoztathat egeret meg billentyuzetet. Ez a helyzet egy csapasra megvaltozhat, ha ablakozo oprendszert faragnak az Androidbol. Ehhez pedig tenyleg mar csak egy kis (na jo, kozepes nagysagu :) ) lepes kell.

(#42) #79335424 válasza Fiery (#41) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mondom, hogy próbáljátok ki a Remixet! Ahogy olvastam a Google -féle megoldás lehetőségeit, a Remix már most előrébb tart Marshmallow alapon. Ugyanúgy működik, mint Winen, Linuxon. Kis nézet, átméretezés, tálcára rakás, bezárás. Annyi a különbség, hogy fullscreen -be rakásnál újraindítja az appot.

[ Szerkesztve ]

(#43) leslie23 válasza #79335424 (#42) üzenetére


leslie23
tag

Annyi a különbség, hogy fullscreen -be rakásnál újraindítja az appot.

azért ez elég nagy különbség. :DDD
nem hinném, hogy a Google ilyen félmegoldásokkal operálna, de majd kiderül.

(#44) #79335424 válasza leslie23 (#43) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem olyan vészes, mert nem kell fullscreen -be tenni ahhoz, hogy nagyban lásd. Sztem a Google megoldása ennyit sem fog tudni. Úgy kezdődik, hogy az alkalmazások fejlesztőinek be kell építeniük a többablakos módot, míg a Remix -ben erre nincs szükség. De, bepötyögöd a Youtube -ba, hogy RemixOS 3, és látni fogod, hogy miről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#45) Pynti válasza Lord Sidious (#1) üzenetére


Pynti
csendes tag

Ha már születésnap, nekem elsején van, ami pont jó mert talán 4-ére leszek olyan józan hogy tudok figyelni erre a nagy eseményre. Talán.

(#46) Fiery válasza #79335424 (#44) üzenetére


Fiery
veterán

Nem kell semmi extrat beepiteni az app fejlesztoknek az alapszintu tobb ablakos mukodeshez. Eleg csak megnezni, hogy Chrome OS alatt hogyan futnak az androidos appok, mindenfele modositas nelkul: ez az abszolut minimum, amit me'g a legoregebb, legregebben frissitett appok is tudni fognak. Ami extra feature, es ami az appok modositasaval erheto el, az a dinamikus free-form ablak atmeretezes, de ezt a Remix OS sem tudja, hiszen az appoknak maguknak kell ezt tamogatniuk. Me'g nem sikerult kiprobalnom (ma me'g megteszem, ha a technika is ugy akarja), de ha jol sejtem, a rendes multi-tasking sem mukodik Remix OS alatt sem, ahogy Chrome OS alatt sem (az androidos appoknal legalabbis). Azaz ha fut egy androidos app, es az ablak elvesziti a fokuszt (mert atvalt az ember egy masik appra vagy megnyitja a start menut), akkor az app paused allapotba kerul, mintha a telefonon megnyomnánk a home gombot. Erre sem lesz megoldas az appok modositasa nelkul, hacsak nem hagyja a Remix OS futni az appokat szamolatlanul -- ami egy izmos PC-n me'g oke, de egy notebookon vagy tableten nem celszeru, mert pikk-pakk lemeriti az aksit. Amit eddig lattam a Remix OS-bol, az alapjan ugy tunik, hogy ugyanazt tudja, mint a Chrome OS jelenleg. Csak nem kell hozza a Chrome OS-t telepiteni, ami mindenkepp elonyos :)

(#47) #79335424 válasza Fiery (#46) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha a dinamikus átméretezés alatt azt érted, hogy az egérrel "megfogom" az ablak alsó sarkát, és "összenyomom/széthúzom", akkor de, ez bármelyik appnál működik. Ezt a hsz. - t úgy írom, hogy közben egy másik ablakban megy a Telenoros MyTV, ami az elméleted szerint nem mehetne.

(#48) Luck Dragon

Érdekes lesz , várom ahogy az új kütyüket is. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#49) Fiery válasza #79335424 (#47) üzenetére


Fiery
veterán

Megnezem majd, de nehezen tartom elkepzelhetonek, hogy az atmeretezes az activity-k ujrainditasa nelkul is mukodhessen, ez egyszeruen az androidos appok sajatossaga, nem az OS hibaja. Idealis esetben -- es az Android 8.0 / Andromedanal nyilvan ez a vegcel -- az ablakokat ugy kellene atmeretezni, ahogy a Windows eseteben, azaz az ablak tartalmanak dinamikusan kellene igazodnia az aktualis ablak merethez, anelkul, hogy ujra kellene az ablak tartalmat inicializalni az ablak meret valtozas utan. A Windows 10 UWP ezt csont nelkul tudja, tehat van ra precedens a mobil appok vilagaban. De az Android ezt app szinten nem tudja, plane a regi appoknal. Az Android 7.0 kapcsan modositott appok kicsit jobban kezelik mar az ablak atmeretezeset, de me'g nem tokeletes. Elkepzelheto, hogy az altalad emlitett app azert mukodik olyan ugyesen, mert mar az Android 7.0-hoz igazitottak, ezeket a modositasokat pedig mar most kihasznalja a Remix OS, az Android futtatokornyezet verziojatol fuggetlenul.

Ha viszont arra gondolsz, hogy a tv-s app miert mukodik a hatterben, nos, ennek 2 oka lehet. Vagy mert Androidon is ugyanigy mukodik, azaz nem veszi figyelembe a pause request-et (ertsd: a home gomb megnyomasakor nem megy el egybol aludni); vagy mert a Remix OS nem kuld pause request-et az appoknak. Ez utobbi trivialis megoldasa a valodi multitaskingnak, csak epp mobil gepeknel, ha tobb app is meg van nyitva, rendkivul megterheli a gepet, lassu is lesz, es az aksi is nagyon hamar lemerul. Harmadik verzio, ha a Remix OS szelektal az appok kozott, kvazi tudja azt, hogy mit erdemes sleepbe rakni, es mit nem. Ez egy sarkallatos kerdes lesz az Android 8.0-nal is, de ott rendszerszinten ezt konnyebb lesz kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#50) #79335424 válasza Fiery (#49) üzenetére


#79335424
törölt tag

Figyu! Az előbb direkt kipróbáltam. A MyTV ablakát nagyítom/kicsinyítem, és közben folyamatos az adás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.