Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Én mint indiai használhatom más külföldi VPN szolgáltató rendszerét enélkül a logolás nélkül? Mert akkor így kb semmi értelme.

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#2) Ixion77


Ixion77
őstag

A külföldi VPN szolgáltatókra hogyan kívánják rákényszeríteni az akaratukat?
Vagy akár csak arra ha valaki bérel egy külföldi virtuális szervert és azt használja VPN-ként?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#3) korcsi válasza Ixion77 (#2) üzenetére


korcsi
veterán

Gondolom a nem megfelelően hozzá álló szolgáltatók szervereit simán kitiltják a rendszerből. Amúgy ilyen feltételekkel teljesen felesleges és megtévesztő VPN szolgáltatást üzemeltetni.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#4) Ixion77 válasza korcsi (#3) üzenetére


Ixion77
őstag

Hogyan tiltják ki?
A streamer szolgáltatók évek óta próbálják kitiltani a VPN-eket, de nem bizonyul ez olyan egyszerűnek. Főleg mivel a VPN szolgáltatók meg pont abban érdekeltek hogy ne lehessen kitiltani őket.

Ráadásul pont azokat a VPN-eket a legnehezebb letiltani, amiknek valóban érdemes lenne látni a logjait. Azok ugyanis akkor változnak csak VPN-né amikor épp folyik az cyberakció, aztán visszaváltoznak egyszerű hétköznapi szerverekké.
Értem én hogy a jogászoknak ez volt a max. amit ki tudtak izzadni, de IT-sként nézve ez nem sokat ér, főleg azok ellen nem akik számítanak. Az indiai székhelyű VPN szolgáltatókat viszont gyakorlatilag tönkretették ezzel.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#5) korcsi válasza Ixion77 (#4) üzenetére


korcsi
veterán

A VPN szolgáltatóknak vannak szervereik, azoknak van IP címe, ha ezt blokkolod akkor meg tudod akadályozni a VPN használatát, nem?

A streamer szolgáltatók annyiban más eset, hogy az hogy VPN-en keresztül használod, nem jelenti hogy nem tartod be a felhasználási feltételeket, de nem ellenőrizhető.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6) kenwood


kenwood
veterán

Taroljak csak nyugodtan az adatokat.
Ha nem kovetsz el buncselekmenyt, akkor sosem fogja senki kikerni.
Ha meg mondjuk ellenzeki vagy, vagy az allami korrupcio ellen harcolsz, akkor legyen eszed,es hasznalj kulfoldi szolgaltatot,aki nem logol.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#7) dabadab válasza kenwood (#6) üzenetére


dabadab
titán

Ha nem kovetsz el buncselekmenyt, akkor sosem fogja senki kikerni.

Indiáról van amúgy szó, ami épp most kezd átcsúszni egy fasza kis szélnacionalista államba. Tudod, olyanba, ahol hirtelen bűnné tud válni az, hogy milyen származásúak voltak a szüleid.

DRM is theft

(#8) kenwood válasza dabadab (#7) üzenetére


kenwood
veterán

Lehet benne valami. India tenykedeset annyira nem kovettem az utobbi idoben, de az meg nekem is feltunt, hogy ok is tartozkodtak a ruszkik elleni Ensz szankcios szavazason. Eleg impozans tarsasaghoz csatlakoztak vele : [link]

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#9) #06911232


#06911232
törölt tag

És tessék mondani a TOR-t hol logolják ? :W :C

(#10) Ixion77 válasza korcsi (#5) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem. A VPN-ek nagy gyakorisággal változtatják az IP címeiket.
Az az érdekük, hogy ne lehessen blokkolni őket. Ennek érdekében meg is tesznek mindent ami lehetséges.

Ez még ráadásul csak a kereskedelmi VPN-ek világa. A kiberbűnözők nem ilyeneket használnak.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#11) dabadab válasza Ixion77 (#10) üzenetére


dabadab
titán

Ne keverjük a VPN-ek exit node-jait meg a VPN felület elérését.
Az előbbiekkel lehet kavarni, az utóbbiakkal nem nagyon, mert akkor ugye maguk az ügyfelek se találják meg a VPN-t.

DRM is theft

(#12) kenwood válasza Ixion77 (#10) üzenetére


kenwood
veterán

Azert itt egyre limitaltabbak a lehetosegek,mivel a public ipv4 addressek naprol napra tobbet ernek.
Ez a masik oldalon is problemas, mert oylan szinten szet vannak natolva az ipv4 cimek, hogy te,mint alkalmazas uzemelteto leblokkolsz egy ipt,es lehet,hogy 100 artatlan ember elott csukod be vele a kaput.
Erre mondjuk vannak alternativ megoldasok, peldaul az,hogy az adott ipt nem blokkoljak,hanem (amennyiben webes az app), captchat kap mindenki, aki arrol az iprol jon.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#13) Ixion77 válasza dabadab (#11) üzenetére


Ixion77
őstag

Szerintem a VPN szerverek aktuális IP címeit a telepített VPN program le tudja tölteni induláskor, vagy akár a csatlakozás megkezdésekor. Ami lehet egész más mint tegnap volt. Még csak nem is kénytelen egy előre meghatározott IP címről tölteni le, töltheti azt egy peer-to-peer hálózatról is.

#12kenwood:
Miért kellene a VPN kliens programnak ip4-et használnia? Ott az ip6, végtelen sok lehetőséggel. Amennyire emlékszem mikor én használtam az egyiket, már akkor is csak ipv6-ot adott.
Captchat, azt valóban kaptam akkoriban bőséggel :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.