Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Petykemano válasza S_x96x_S (#97) üzenetére


Petykemano
veterán

Azért érdekes az az ábra és érték a yieldről az AT-en, mert ugyazidőtájt jelent meg, hogy az N7 defect density ~0.09
https://fuse.wikichip.org/news/2879/tsmc-5-nanometer-update/

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#102) DraXoN válasza paprobert (#99) üzenetére


DraXoN
addikt

úgy tudom 75-80% körül kezdték gyártani őket, jelenleg 95% feletti kihozatalról szólnak a pletykák (ami nagyon-nagyon jó).. nem véletlen pletykálnak az XT variánsok érkezéséről, valószínű "van miből" válogatni chipeket rá.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#103) Bleccs válasza arn (#3) üzenetére


Bleccs
csendes tag

Nem, nem tehetik meg. Egyszer már megtették (amikor felvásárolták az Ati-t cpu-s fejlesztések helyett), aztán megjelent a Core architektúra, amire 2017-ig nem volt életképes válaszuk. Kis híján bele is haltak.

(#104) pakesz válasza S_x96x_S (#100) üzenetére


pakesz
aktív tag

koszi, lenyegtelen mar utanaolvasgattam
szoval a chiplet az ~ 8 dodo lehet

erdekes a tema na, de eredetileg ez onnan indult ki hogy allitolag az AMD nem kepes legyartatni a dolgait, es az Intel ezert nyerni fog

(#105) Busterftw válasza pakesz (#104) üzenetére


Busterftw
veterán

Ha az en hsz-emre celzol, en csak azt mondtam, hogy az Intel tobb CPU-t tud gyartani, mint amennyit az AMD kepes jelenleg piacra dobni a TSMC-vel.
Ez egy nagy fegyverteny, foleg OEM szinten ahol hatalmas es fix igenyek vannak.

AMD-nel a love is limitalo tenyezo, lehet hogy be tudnak rendelni joval tobb CPU-t, de azt el is kell adni.

(#107) pakesz válasza Busterftw (#105) üzenetére


pakesz
aktív tag

mivel te vagy a hivatalos Inteles markavedo, igen a te hozzaszolasodra utaltam :)

(#108) Pingüino válasza pakesz (#107) üzenetére


Pingüino
senior tag

:D
Akkor nem csak én látom úgy, hogy kicsit elfogult. :U

(#109) Busterftw válasza Pingüino (#108) üzenetére


Busterftw
veterán

Akkor nem irtam volna olyat, hogy egy masik topikban (vagy itt volt? ) hogy osszel Ryzenre valtok valoszinuleg. :)

Magammal szemben nyilvan nem tudok objektiv lenni, de nem szeretem amikor a vita nem folyik a valosag medreben. A jovobelatast es a marketinget hagyjuk meg Abu-nak.
Ezert probalok mindent tenyekkel alatamasztani, forrassal ha van.

A "Ryzen 3 eve bestbuy" es az "Epyc felnyalta a padlot" ervekkel nem tudok mit kezdeni, amikor eleg csak ranezni a market share-re es a penzugyi jelentesekre.

De remelem azert peace van. :K

(#110) Pingüino válasza Busterftw (#109) üzenetére


Pingüino
senior tag

Béke van, persze. Nem akartalak én megbántani, de tényleg érezni némi elfogultságot benned.

(#112) Cathulhu válasza Busterftw (#79) üzenetére


Cathulhu
addikt

"Az AMD double digit market sharet josolt 2020-ra. Most 4.5%-on allnak, 3 ev alatt 3%-ot sem noveltek, Epyc ide vagy oda."

Valo igaz, hogy messze a varakozasok alatt teljesit, es erre nem igazan van mentseg, de azt azert ilyenkor illik megemliteni, hogy az nem volt bekalkulalva, hogy kozben az intel dupla annyi szerver procit kezd el eladni a meltdown es haverjai miatt, ami raadasul el is viszi aztan a vasarlok jovobeni beszerzesre forditott keretenek nagy reszet is, meg jobban megnehezitve a dolgot. Valoszinu anelkul nagyobb lenne ez az arany, de ettol fuggetlenul en sem hiszem, hogy meglenne a double digit, sot emiatt evekig nem is lesz meg. Pedig nem a hardveren mulik, epyc 1 nem lett volna jo valasztas, de a 2 teljesen rendben van, sooot.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#113) Freddy S


Freddy S
tag

Ez jó ötlet hogy 5nm en jön, hasítani fog még jobban. Igazából mindegy nekem hogyan, csak tuningban legyen meg az 5GHz.

LGB - Lets go Brandon ugyanazt jelenti mint FJB csak takartabban. FJB pedig F - Csúnya szó, J - Joe, B - kitalálhatod!

(#114) DraXoN válasza Freddy S (#113) üzenetére


DraXoN
addikt

Az órajel mennyisége irreleváns a teljesítmény szempontjából... (az IPC ismerete nélkül).
Erősen sarkítok majd most, de akár egy 3Ghz-es cpu is lehetne azonos teljesítményű mint egy 5Ghz-en járó zen2 alapú cpunál ha az IPC jelentősen nagyobb.. Persze jelenleg nem tudunk ilyen architektúráról vagy készülő termékről aminek ~1.67x IPC teljesítmény lenne (de vélhetőleg nem volna lehetetlen készíteni, csak esélyes, hogy nem éri meg).
A játékok se volnának emiatt feltétlen lassabbak. Utóbbiaknál az időzítés a kritikus ha az adott architektúra abban is jó lenne, akkor azoknak is tök mind1 milyen a frekvencia..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#115) Bici válasza DraXoN (#114) üzenetére


Bici
félisten

Itt szerintem a órajelre való recskázás a lényeg, nem a teljesítmény.
"Olyan szép szám az az 5GHz." :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#116) Cathulhu válasza Freddy S (#113) üzenetére


Cathulhu
addikt

tess, ne varj tovabb, megvan az 5G

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.