Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shtml


shtml
őstag

Márton György kérdésünkre megerősítette azt az információt, hogy a győztes szolgáltató, az Antenna Hungária Zrt. csakis úgy nyerhette meg a pályázatot, hogy a digitális átállásról szóló törvény előírásainak megfelelően vállalta a fogyasztók támogatását a vevőkészülék beszerzésekor. Ezek szerint azoknak, akinek gondot okoz a digidoboz megvásárlása, lehetőségük lesz bérelni is azt, s ennek a díja a mindenkori minimálbér egy százaléka lesz, ami jelenleg havonta 600 forint körüli összeget jelent.

Tehát a fogyasztók támogatásának minősül, ha olyan bérleti díjért adják bérbe a set-top boxokat, amelyből egy év alatt bejön a vételár? S ezután már minden hónap tiszta nyereség a szolgáltatónak.

Ilyenkor nyáron túl meleg van, hogy nem ég le a bőr a csöppet sem tisztelt érintettek pofájáról.:(

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#2) shtml


shtml
őstag

Amúgy azt, hogy politikai döntés született - amint azt olvasni is lehetett nemrég -, mi sem bzinyítja jobban, hogy a rádiós pályázaton lényegesen jobb ajánlatot nyújtott be a vesztes pályázó:

„A rádiós műsorszóró-hálózat üzemeltetési jogáért kiírt pályázat nyertese 60 millió Ft-os egyszeri díjat fizet az előírt minimálisan 50 millió Ft helyett, az árbevétel-alapú pályázati díj pedig az előírt minimumnak megfelelően az éves árbevétel 0,5 százaléka. A másik pályázó 125 millió Ft-os egyszeri és 3 százalékos árbevétel-alapú díjjal pályázott.”

Újabb bizonyíték arra, hogy a politikai és az obskurus gazdasági érdekek miatt csúnya színjáték volt ez a pályázat (is).

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#3) aXXon válasza shtml (#2) üzenetére


aXXon
senior tag

Bennem is felmerült a gondolat, különösen, amikor a rádiós pályázatról olvastam, nézd csak meg azt is :Y :W

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#4) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nos, hogy is lesz ez? DVB-T-n ingyenes adásokat lehet majd fogni, ahogy eddig is az analóg földfelszínin, vagy fizetni kell érte? Kiváncsi vagyok milyen lesz a minősége, mondjuk a UPC Digitalhoz, vagy a T-Homehoz képest (én ezeket ismerem).

(#5) Agostino válasza WonderCSabo (#4) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Azért UPC Digitalt minőségi mércének használni... hát... meggondolatlanság minimum. Kockás, akad néha, arról nem is szólva, hogy 120 centiméteren már katasztrófa.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#6) WonderCSabo válasza Agostino (#5) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát. Igazából jobbat nem ismerek. 82 centin nem rossz. A HD csatik meg gyönyörűek. Te mihez hasonlítanád? Mert egy 4:3-as PAL adás soha se lesz szép egy HDTV-n...

(#7) Zolaash


Zolaash
aktív tag

[I] Márton György elismerte, hogy némileg félrevezető lehetett a közleményben a díjak összehasonlításának ilyen módon történő hangsúlyozása, ám rámutatott arra is, hogy szerepel a következő két mondat is:

„A televíziós pályázaton maximálisan elérhető 100 pontból az Antenna Hungária 88,509 pontot, a Digital Broadcasting pedig 83,781 pontot szerzett.”

„A televíziós pályázaton maximálisan elérhető 100 pontból az Antenna Hungária 88,509 pontot, a Digital Broadcasting pedig 83,781 pontot szerzett.” [/I]

Nekem a két mondat egyformának tűnik...
Agostino: túl nagy a tévéd... :P

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

(#8) dajkopali válasza Zolaash (#7) üzenetére


dajkopali
addikt

tx! :R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) Lala6


Lala6
őstag

Hol kerül 10000-Ft-ba egy mpeg4-es DVB-T settopbox? Itthon nem is nagyon lehet kapni, ami van az 50k.

(#10) Wolverine válasza shtml (#2) üzenetére


Wolverine
félisten

Viszont lehet, hogy a vesztes Magyar Rádió-pályázat sok egyéb feltételben gyengébb votl a győztesnél... :U Erre nem gondoltál?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#11) Zolaash válasza dajkopali (#8) üzenetére


Zolaash
aktív tag

;)

Rip and tear

(#12) aXXon


aXXon
senior tag

A frissen érkezőknek/olvasóknak itt vannak az előzmények

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#13) aXXon válasza Lala6 (#9) üzenetére


aXXon
senior tag

Igaz, nem 10000.- hanem 12,5k, de van.

Szerk: igaz, most látom, hogy ez mpeg2, így mintha nem is lenne... Most tulajdonképpen, egy ilyet maxiumum szobadísznek tudnék használni???

[ Szerkesztve ]

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#14) Renwick válasza shtml (#2) üzenetére


Renwick
őstag

Én úgy tudom, hogy a közszolgálati adók továbbítási díja (közszolgáltatói díj) volt végül a döntő mindkét pályázatnál, az AH itt mindkét esetben jobb ajánlatot tett a riválisoknál...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#15) dajkopali válasza Lala6 (#9) üzenetére


dajkopali
addikt

jogos :R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#16) Belba válasza Agostino (#5) üzenetére


Belba
őstag

A TV kép-átmérőjének 5x-ről kellene nézni a TV-t...

Tehát te a 120 cm-es TV-det (120x5) 6 méterről nézed?
(Mert ha 2-3 m-ről, akkor valóban kockás és szétesik, meg minden baja van.)

Nekem igazán nem átlagos a nappalim : 6m x 5m méretű (30nm).
Itt remek képe van a 80 cm-es TV-nek, amit 3-4 méterről nézünk.
Amúgy nálunk is UPC kábelTV van, kristálytiszta csatornákkal, nekem nem is kell ennél jobb, vagy ennél szebb kép. (Akad?!... Micsoda?!... Mert nálam semmi!) :(

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#17) Belba


Belba
őstag

Mi van akkor, ha nekem INGYEN SEM KELL a digibox?!

Jelenleg a lakásunkban 3 db TV van (nappali, háló, gyerekszoba), mindháromhoz szükség lenne digiboxra, de a műszaki leírás szerint az elsőbe kell közvetlenül becsatlakoztatni a kábelTV zsinórját, és ebből továbbvezetni a zsinórokat a másik két TV-hez...

Ha ezt ÍGY csinálnánk, akkor a lakásunk egy kábeltenger lenne!

Jelenleg tudjuk használni a falban menő TV-kábelt, de a digiboxoknál csak falon kívül tekergő zsinórokkal lehetne megoldani... (Ugye, senki nem gondolja, hogy a digitális műsorszórás miatt szétverem a lakásom és újrakábeleztetem a falban menő vezetékeket?)

Arról már nem is beszélek, hogy ÍGY csak az első digiboxhoz csatlakoztatott TV "tudja" a digitális adást venni, a leágaztatott 2db TV már nem... (Akkor meg mi értelme van?) :W

Ráadásul : nekem és a családomnak maximálisan megfelel a mostani képminőség is, ami jelenleg kristálytiszta, éles, semmi bajunk nincs vele, nekünk nem kell ennél jobb!
VAN DVD-felvevőnk (nincs szükségünk ilyen központi szolgáltatásra), van videónk és több DVD-lejátszónk, amúgy sem tudok már hónapok óta mit megörökíteni egyik csatornán sem, olyan pocsék műsorok vannak...
Lehet, vannak olyanok, akik éjjel-nappal a TV előtt bámulják a csatornákat megkövülten, nekik biztosan rohadt nagy élmény, ha a flamingó élethűen röppen fel a Tanganyika-tó mellől, de amennyi időm nekem van a munkám mellett (oldalról futó pillantás, ha halálsikolyt hallok) arra nem szükséges a digitálisan élethű szuperkép!

Arra sincs szükségem, hogy a digiboxokat alkalmanként a Szolgáltató szerelői szerelgessék a lakásomban, mert ezt úgy csinálták meg, hogy KIZÁRÓLAG a szerelő tudja behangolni...
(Nálunk kb. havonta van pár perces ill. néhány órás áramkimaradás, ilyenkor félnapokra eltűnik a kábelTV, telefon, internet... Ilyenkor központilag kell valamit megcsinálni a UPC szerelőinek. A lakásban mi már tudjuk, hogy kábel kihúz-bedug-próbálgat-hátha... De a digibox kódját csak a szerelő ütheti be!)

Basszus, nekem ez nem hiányzik, hogy minden havi 2 perces áramkimaradás után napokig szerelőt intézzek, aki a lakásomban 3 digiboxot megmatat! :(

Köszönöm, de én INGYEN SEM kérek sem digiboxokat, sem kártyákat aktiváló kódokkal, sem kábeltengert a lakásomban, sem ki-bejáró szerelőket!

Felháborítónak tartom, hogy egy csomó embert rákényszerítenek olyasmire, amire nincs is szüksége... :((

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#18) Godefroy válasza Belba (#17) üzenetére


Godefroy
senior tag

Nálunk ugyanez ment digitális átálás néven idén A MAtáv (most T-Com, T-Kábel,T-online vagy T-Rex) ráerőltettet a digiTV-t a népre.
Kellett venni vagy bérelni set top boxot (engem hülyének néztek hogy megvettem és nem béreltem évente kifizetve a teljes árát).

Az eredmény?

Kockás Mpeges képek, ugyanolyan lett a képélesség mint elötte az analóg korszakban.
Viszont analóg jelet lerontották, így az már szarul jön be.
Nekem ugyan "csak" 72Cm 4:3 as TV-m van de azon is szörnyű néha az adás, látszik a tömörítés. :W
Ráadásul ha több TV van vegyél több set top boxot! q. a.!!!
Szóval szar drágábban (az előfizetés 2.5 x annyiba kerül és úgy vannak kialakitva csatornák, hogy a gyakran nézettek a drágább csomagban van benne)

Egyébként a T-Rex hozzáállása 0, hozzá nem értő emberek alvállalkozó hegyek stb.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#19) Lülüke válasza Belba (#16) üzenetére


Lülüke
csendes tag

Helló Belba!
LCD tv-knél már nem ez a nézési távolság, /átmérőx5/ hanem
minimum1,5-szeres, maximum 2,5-szeres átmérő.

(#20) Lülüke válasza Belba (#16) üzenetére


Lülüke
csendes tag

Tanácsok arról, milyen távolságról nézzük a tv-t.
http://www.olcsobbat.hu/vasarlasi_tanacsok/tevek/

(#21) Godefroy válasza Lülüke (#19) üzenetére


Godefroy
senior tag

kisebb távolságról nézzük?
annak nem sok értelme van jobban látod a pixeleket legfeljebb.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#22) Lülüke válasza Godefroy (#21) üzenetére


Lülüke
csendes tag

Lehet, hogy igazad van, én még most akarok LCD tv-t venni.
Előtte olvasgattam ezt-azt, és onnan vettem amit írtam a távolságról.

"TV-nézési távolságok széles képernyőjű készülékhez

Az előbb hagyományos tévékről beszéltünk: a széles képernyőjű TV-k jobb képet szolgáltatnak pl. nagyfelbontású DVD-k és HDTV-adás lejátszásakor, mint a hagyományos készülékek, kitűnő moziélményt nyújtva közelebb ülve is.

Ha DVD-t vagy HDTV-t nézel széles képernyőn, nem érzed rosszabb minőségűnek a képet akkor sem, ha közelebb ülsz (akár a képátló másfélszeresére). Viszont ha a képátló méretének háromszorosánál távolabbról nézed a TV-t, már nem lesz ugyanaz az élmény. A következő táblázatban a széles képernyőjű TV-kre vonatkozó minimális és maximális elhelyezkedési távolságot becsültük meg.
16:9 TV-képernyő képátlója Minimális táv Maximális táv
26 hüvelyk 1 méter 2 méter
30 hüvelyk 1,2 méter 2,3 méter
34 hüvelyk 1,3 méter 2,6 méter
42 hüvelyk 1,6 méter 3,2 méter
47 hüvelyk 1,8 méter 3,6 méter
50 hüvelyk 1,9 méter 3,7 méter
55 hüvelyk 2 méter 2,4 méter
60 hüvelyk 2,3 méter 4,6 méter"

(#23) Lülüke válasza Godefroy (#21) üzenetére


Lülüke
csendes tag

Egyébként a visszatérő idézeted fordítva is igaz!

(#24) Godefroy válasza Lülüke (#22) üzenetére


Godefroy
senior tag

Kinek a papné kinek a paplan ;)

nekem egyelőre nem jön be az LCD TV, mivel 4:3 a földi sugárzás.
egy 40" os (kb 100 cmes) LCD-n a 4:3 adás egy 72 cm es 4:3 as TV nek felel meg, akkor meg minek?

#23: sztem nem.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#25) Lülüke válasza Godefroy (#24) üzenetére


Lülüke
csendes tag

Családtagjaimnál láttam eddig az LCD tv-t, de én nagyon szépnek találtam az adást.
Elmélkedtem az idézeteden, és visszavonom amit írtam. Tényleg nem igaz fordítva. :(((

(#26) Belba válasza Lülüke (#22) üzenetére


Belba
őstag

55" = 140 cm !

Próbálj meg tartósan egy 140 cm-es képernyőn futó filmet nézni 2 méterről!!!
(Elég fárasztó lesz ide-oda kapkodni a szemed a képernyőn, hogy kövesd az eseményeket.)

Én pont 1-2 napja olvastam valahol, hogy az LCD TV-ket is ugyanolyan távolságból kell nézni, mint a hagyományos TV-ket. Ebben a forgalmazóktól független cikkben éppen arról írtak, hogy tökfelesleges egész falat beborító TV-t venni a kis lakótelepi szobába, bármennyire divatos... (Nem tudom már, hol olvastam, most hirtelen nem találom ezt a cikket.)

Mondjuk, azt megértem, hogy egy TV-ket forgalmazó bolt naná arra akarja a Vevőket rábeszélni, hogy lehetőleg minél nagyobb (minél drágább) készüléket vásároljon!

Szerintem menj el egy bevásárlóközpontba és próbálj meg tartósan nézni egy LCD TV-t különböző távolságokról... (Úgy, hogy ne cikázzon a szemed jobbra-balra.)

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#27) Belba válasza Godefroy (#18) üzenetére


Belba
őstag

Igen, erről is hallottam, hogy a meglevő analóg adást is lerontja a digibox... :((

Annak a felhasználónak a beírását is olvastam, aki 2 digibox mellé HBO-csomagot fizetett elő, aztán a használatban derült csak ki, hogy csak úgy tud az egyik TV-n HBO-t nézni, ha a másik digibox is HBO-ra van állítva... :W
SZUPER!

Igen, már ez is "megszokott", hogy a kicsit érdekesebb csatornákat is csak a drágább csomagban lehet megkapni... (Spectrum, rajzfilm-csatornák, National G., stb.)

Tudod, én szívesen kifizetném a 3 db digibox árát, szívesen fizetném a drágább előfizetést is, ha nem lenne műszakilag teljesen lehetetlen nálunk a telepítés!
Nagy nehezen még azzal is megalkudnék, hogy újabb dobozt kellene a TV mellé tenni, de a kábeltengert már nem vállalom be... :(

Remélem, 2011-ig kitalálnak valami más lehetőséget is a TV csatornák vételére, mint ezeket az elcseszett digiboxokat...

Nem értem, hogy miért a "farok csóválja a kutyát"???
Miért nem az előfizetők döntik el, hogy többségében mit szeretnének?

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#28) localhost


localhost
Közösségépítő

Én csak halkan megjegyezném, hogy az eredeti téma a digitális FÖLDFELSZÍNI sugárzásról és az átállásról szól.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#29) Lülüke válasza Belba (#26) üzenetére


Lülüke
csendes tag

Rosszul számolsz, az 55"-os 132 cm, annak a 2,5-szerese 3,30, ha
a maximummal számolunk, ez a nézési távolság, nem kell feltétlen a minimumot venni.
Az általad olvasott cikk más távolságot ír, mint az általam idézett.
Miért gondolod, próba nélkül, hogy az a helyes, amit te olvastál?
Én sem eszküszöm arra, amit idéztem. Majd meglátom, ha a készülék előtt ülök.
De én nem érzem azt, hogy egy remek Samsung Full HD tv-t büntetés lenne néznem.
A nappalim 5,5 m hosszú, a kanapé az innenső falon van, a 72 cm-es hagyományos tv
a túlsó végén. Az LCD-t is nézhetem ilyen távolságról, ha akarom.
Azért nem értelek, mert az ember 180 fokot lát be, miért kellene a szemem kapkodnom?
Néztem már hosszabb ideig LCD tv-ét, és nem volt olyan problémám, amiről írsz.
Egyébként akiben erős az elutasítás, bármiféle oka legyen, az úgyis ellenáll a kérdésben.
Azt gondolom, ha neked nem tetszik a dolog, nem fogod megvenni, és én nem is akarlak meggyőzni.
Én elovasom a különböző véleményeket, de ami ellentétes a saját tapasztalatommal, az nem
fog befolyásolni a döntésben. :))

sormintátlanítva

[ Módosította: ngabor2 ]

(#30) Lülüke válasza localhost (#28) üzenetére


Lülüke
csendes tag

Bocsánat!
Mi ketten tipikus női modorban már mellékösvényen járunk.
Én egyébként nem veszem a bátorságot, hogy szakmai módon hozzászóljak
a földfelszíni sugárzáshoz. A lényeget nagyjából értem. Egyébként elsőtől az
utolsóig végig olvastam a hozzászólásokat, érdekelt.
LCD tv-re vágyom, és talán azért akadtam össze Belbával.

(#31) shtml válasza Belba (#17) üzenetére


shtml
őstag

Arra még nem gondoltál, hogy talán nincs is szükséged a tévézésre? Idióta Győzike, Fábri, Mónika stb - én csak hallomásból ismerem ezeket.:) Egy órai adás 20%-a reklám, további 20% műsorelőzetes, a maradék 60% meg nagyrészt a szokásos médiaszemét. A tv-nézéssel töltött napi sok-sok óra alatt értelmesebb dolgokat is lehetne csinálni. Én már vagy 8-10, talán még több éve nem nézek tv-t, nincs is tv-m és nem hiányzik. Persze ne magamból induljak ki, tudom.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#32) DarkByte válasza shtml (#31) üzenetére


DarkByte
addikt

Sajnos tényleg ez a helyzet. :( Viszont ha a multiplex -ek végett a programhelyek száma megnő 20-30 -ra, akkor elképzelhető hogy az így újonnan létrejövő csatornák közül már lesz valami amit ha nem is állandóan de időközönként érdemes nézni. Lásd, rádióban az MR2-t, ami megint csak tud unalmas lenni egy idő után, de a kínálata eltér a megszokottól. Ezen felül ez jót fog tenni a versenynek is, jelenleg egyetlen kereskedelmi TV sem tud érdemben vetélkedni a tv2 -vel vagy az RTL -el, mivel az ország nagy részén csak földiantennás TV van, analógban pedig több adásnak nincs hely. Talán most megindul itt is a szelekció a gagyi programok között.. talán. (nem tudom miért vagyok ilyen optimista ebben, általában pesszimistán állok a dolgokhoz :D)

(#33) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Maradva a cikk témájánál, megnéztem ezeket a fejlesztési térképeket, és azt nem értem, hogy Kelet-magyarország miért marad mindig utolsónak az új hálózatok kiépítésénél? Mintha itt nem ugyanolyan emberek élnének...
Én ugyan nem tudom, hogy várjam-e a digitális megoldást, mert elég sok pro és kontra van mellette, de ha ígyis-úgyis lesz, akkor én miért kell, hogy várjak plusz egy-két évet?
Legalább a nagyvárosokban egyszerre kéne fejleszteni!
Arra meg erős a gyanúm, hogy nem lesz már ingyenes, mint most az analóg adás, hiába földfelszíni a sugárzás. Ki lesz ez találva úgy, hogy végül nem is akarjak tévét nézni.

(#34) localhost válasza pmikloska (#33) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ingyenes lesz! :K

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#35) bambano válasza Belba (#17) üzenetére


bambano
titán

Ha neked kábeltv-d van, akkor téged nem érint a földfelszini sugárzású átállás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) bambano válasza pmikloska (#33) üzenetére


bambano
titán

Például azért, mert alacsonyabb a népsűrűség és mindig minden fejlesztést abban a sorrendben végeznek, ahogy a népsűrűség indokolja.

A fejlesztési sorrend pedig nem városokra alapoz, hanem az Antenna saját transzporthálózatának irányait fejlesztik. Pl. nem Miskolcot fejlesztik, hanem az emődi átjátszót, majd a tokaji és az avasi nagyadókat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) bambano válasza DarkByte (#32) üzenetére


bambano
titán

lyalyly... nem azért vezetünk be 20-30 programot, hogy lehessen multiplexet csinálni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) pmikloska válasza bambano (#36) üzenetére


pmikloska
aktív tag

A transzporthálózattal kapcsolatban igazad van, da a népsűrűséges magyarázat helyett inkább azt mondanám, hogy azért, mert az ország másik fele van előtérbe helyezve mindig. Nem véletlenül áll jobb gazdasági helyzetben stb. Az a baj, hogy az ilyen dolgok is egyre nagyobb kontrasztot hoznak létre a két országrész között. Éppenhogy itt is nagyon kéne fejleszteni, nem csak a tévét, mást is, és azért legalább Miskolc, Debrecen, Szeged stb. belekerülhetne az első körbe, mint megyeszékhelyek, vagy nagyvárosok. A nagy adótornyok pedig, mint írtad is, itt vannak, és várnak az fejlesztésre. :) Érthető, hogy ha nem lesz rögtön a környező falukban is műsorszórás, de legalább feldjék le ezeket a városokat. :B

(#39) bambano válasza pmikloska (#38) üzenetére


bambano
titán

Akkor mégegyszer: annak semmi értelme, hogy felfejleszted a debreceni sugárzást úgy, hogy a felé irányuló teljes adatátviteli utat nem fejlesztetted fel előtte. Debrecenben nincs Antennás adó, Komádiból és Tokajból látják el.

Ha a digitális sugárzás nagyobb sávszélessége miatt nagyobb jel-zaj viszonyt kell elérni, akkor az is lehet, hogy átjátszókat kell építeni. Az pedig alsó hangon egy éves munka, engedélyeztetéssel, stb.

Az ország másik fele nincs előtérbe helyezve. Ők vannak nyugaton, tudod, ez ilyen földrajzi-geometriai dolog. Ők a nyugattal határosak, Hajdú-Bihar meg Romániával. Ugrálni lehet, de ezen még az aranyhal sem tud változtatni. Különben pl. Miskolcra már évek óta autópálya visz, Debrecenbe is vagy másfél éve végig pálya van, ehhez képest pl. Pécsnek esélye nincs arra, hogy záros határidőn belül elér oda az m6, az m7-es sincs még készen Zalaegerszegig.

Tehát ismétlem: nem nagyvárosok szintjén tervezik az átállást, hanem antennás gerinc szintjén. Egyéb megoldás marhaság lenne.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) pmikloska válasza bambano (#39) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Kicsit vitásra fogtad a hangsúlyt, pedig az én célom nem ez. Én értem, mit mondasz.
Aranyhal eset: csinálják meg. Kapcsoljanak bele, építsenek, nyomják bele a pénzt, amit úgyis kell majd. Nem lehet itt tökölni mindig.
Aranyhal eset ii: szép lenne, ha egyszer végre valami hamar, időben, sőt, akár határidő előtt elkészülne.
A nyugat-kelet dolgot pedig szerintem te is tudod, hogy nem a földrajzi helyhez kötöttem, és én, aki itt lakik keleten, így gondolom. Saját vélemény. Sokminden (nem minden) érkezik ide később, utóljára stb. Legalábbis Miskolcra. Oké, oké, az autópálya nem, de jó sokat vártunk azért mi is rá. Debrecenről úgy tudom, hogy egészen fejlődő város, éppen ezért milyen jó is lenne, ha tévé téren is időben aktuális lehetne.
stb.

Jaj, meg szerettem volna kérdezni még, hogy szakmabeli vagy egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#41) dajkopali válasza bambano (#39) üzenetére


dajkopali
addikt

"Ugrálni lehet, de ezen még az aranyhal sem tud változtatni."
ez a mondat nagyon bejön :D
a centrum-periféria szabályai kőkemények: a 300 éves előnyét Nyugat-Európa máig őrzi, ha egyre csökkenő mértékben is, de ez ledolgozhatatlan, s ez kicsiben is így megy...
hacsak nem találnak olajat vhol a periférián :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#42) Vladi válasza Belba (#17) üzenetére


Vladi
nagyúr

Kivételesen egyetértünk. Nálam is ez van: upc Debrecen:
- Lesz önnek zsír digi tv je! Csak +1200!!
- Kösz nem.
- Akkor mondjon búcsút a tvjének, mert aug1 től csak digi van. Viszhall....

no comm. :(((

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#43) dabadab válasza Belba (#26) üzenetére


dabadab
titán

"Próbálj meg tartósan egy 140 cm-es képernyőn futó filmet nézni 2 méterről!!!"

Moziban mar voltal? Ott is kb hasonloak az aranyok, vagy meg ilyenebbek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#44) headhunter válasza Belba (#16) üzenetére


headhunter
addikt

TV-nézési távolságok...

[link]


(#45) aXXon válasza Belba (#17) üzenetére


aXXon
senior tag

Éppen erre jó ez a megoldás, amiről a topik szól, hogy a TE és mások kábeltévés problémáit megoldja... Ez ugyanis a földi digitális sugárzásról szól, amihez nem kell összekábelezned a lakást...

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#46) aXXon válasza Vladi (#42) üzenetére


aXXon
senior tag

Nos, így még egy érv, ami a földfelszíni digitális sugárzás mellett szól... :DD

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#47) Lülüke válasza headhunter (#44) üzenetére


Lülüke
csendes tag

Egyetértek, én is ezeket az adatokat idéztem a 22.-ben. :)) :)) :))

(#48) localhost


localhost
Közösségépítő

Jaj de elvittétek OFF-ba a témát!
Már mi a puttony köze van a "hány centiről nézzem a méregdrága LCD-met"-nek a digitális sugárzás elterjedéséhez?!
Kábé annyi mint a krumplibogárnak... Eheh. :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#49) ngabor2 válasza pmikloska (#40) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én is részben érintett vagyok (debrecenben lakom, de tévém nincs, és nem is tervezek venni). tiszántúl és dunántúl között valóban elég nagy a szakadék, de ezt nem abban az 1 év várható dvb-t bevezetés-különbségben kell nézni. és nem is az autópályákban. van. történelmi okokból. kész.

de hogy on is legyek: így 1-2-3 évvel a digitális szórás és kb. 4-5 évvel az analóg megszüntetése előtt még minden műszaki bolt polcain ott sorakoznak a csak analóg vételre alkalmas készülékek... amik hamarosan csak egy stb-vel lsznek használhatóak. én ezt tartom valahol furcsának. ezek az üzletek is tudják, hogy hamarosan csak mpeg4 adásoka lehet nézni, analógot nem. tehát igazán kezdhetnék "szezon előtt" nyomni ezeket a készülékeket.

bár valszeg a bevezetés hajrája környékén lesz a (20% emelés utáni) 10% kedvezménnyel, használt készülék beszámítással c. akció.

és egy kövezés-közeli kérdés: a jelenlegi antennákkal fogható lesz az adás? gondolom ugyan az a sáv, a rádióhullámnak meg éppenmindegy, hogy analóg, vagydigitális(sá alakítandó) jelet visz a hátán.

a másik, ami kicsit zavaró: feature-ként feltüntetni egy alapfeltételt: a törvény előírja, hogy az átállás költségeihez a nyertesnek hozzá kell járulni. ez meg külön ki van emelve, mint jajj, de jófiúk. 600ft az nem tűnik soknak. de akinek 60k-ból kell eltartania magát és/vagy családját, annak elég csúnya érvágás lehet ez is, ráadásul minden hónapban.

[ Szerkesztve ]

(#50) pmikloska válasza ngabor2 (#49) üzenetére


pmikloska
aktív tag

:-) A poén, hogy nekem sincs tévém, meg van is. Évek óta szeretnék egy rendes tévét, de már kb. 10 éve csak tv-tunert használok, amikor éppen a gép előtt ülök. :))
Még mindig nincs rá égetően szükségem, de azért mostanában egyre többször nézegetem a készülékeket, és valóban kevésben van DVB-T tuner. Azok is drágábbak. Én meg sajnálom rá a pénzt, hiszen "csak" tévé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.