Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Team Group"

Micsoda márkenév, mint az Euro 2000 Kft. :D

(#2) Fred23 válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Gagyi a modul is, de tippre olcsó lesz legalább.

(#3) D.Va


D.Va
senior tag

Gagyi vagy sem, millió gépet szereltünk Team memóriákkal, és soha nem volt baj eggyel sem... Bár nem milliós gamer gépekbe mentek agyonhúzva.

(#4) zzola válasza Fred23 (#2) üzenetére


zzola
félisten

Mitől lenne gagyi? Mi a jó márka a Kingston?

(#5) Fred23 válasza zzola (#4) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez relatív. Nekem 32 GB 3000 MHz CL15-ös kitem van, ami szerintem már szintén gagyi. :D
Baj vélhetően nem lesz egyikkel sem, kábé már az összes gyártó moduljai tudják minimum azt, ami rájuk van írva, de általában többet is. Tartósan.

Csak a 3000 MHz az már semmi. Intel mellé persze akár még jó is lehet, ha bírja az alacsony időzítéseket, de az említett CL 16-18-18-38 nem valami meggyőző. Vagyis tippre gagyi.

[ Szerkesztve ]

(#6) .mf válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


.mf
veterán

"Micsoda márkenév, mint az Euro 2000 Kft. :D "

+ Fred23: "Gagyi a modul is"

Gratulálok, ezzel csak saját magatokat minősítitek. Elég régi márka, van néhány kifejezetten jó szériájuk, Bala (Achilleus), aki az egyik legsikeresebb haza OC-s, is az ő memóriáikat szokta használni a rekordjaihoz.

Dr. Akula, miért, a Nemzetközi Kicsi-csillag jobb? Mégis olyan kártyád van (Micro-Star International = MSI). Vagy Gyémánt Virág Rt.? Márpedig a DFI a Diamond Flower Incorporated rövidítése, mégis milyen jó lapjaik voltak a Lanparty szériában, ugye?

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) Dr. Akula válasza zzola (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az jó márka. Nem tuningramnak, hanem megbízhatónak. Notebookban pl. szinte mással se bővítenek, mert az 99% hogy jó lesz bele. Ez is egy "jóság". Viszont tuningra nem ezt venném, habár a HyperX az almárkája, szóval azon keresztül ott is jelen van. Azért inkább valami jófajta G.skill vagy Corsair.

(#8) Dr. Akula válasza .mf (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát a team + group szavaknál nehéz kommerszebbet, semmitmondóbbat találni. A 2000-es évforduló környékén ugyanez volt nálunk az Euro + 2000 kombináció, kb. minden 2. kft-ben, bt-ben szerepelt. :)

(#9) Fred23 válasza .mf (#6) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tök mindegy, milyen régi egy márka, általában a legtöbben forgalmaznak gagyit és szupert is. Nem a neve alapján kell megítélni, hanem spec alapján!

A 3000 MHz CL 16-18-18-38-ról mindenki eldöntheti, számára ez hol helyezkedik el; számomra gagyi. Minimális esély persze van rá, hogy sokkal többet tud, mint ami rá van írva, és ha így lenne, örömmel jövök majd elnézést kérni a spec alapján való előítéletem miatt! :)

(#10) lezso6 válasza Fred23 (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

2x32 GB kitnek a 3000 MHz CL16 mióta gagyi? Én tavaly nyár végén upgradeltem gépet, kb akkor lett elérhető egyáltalán a 32 GB kapacitás modulonként, és pont ez a sebesség volt akkor az elérhető leggyorsabb, azaz "csúcskategória". Szerinted mi a nem gagyi? 3000 MHz CL10, vagy mi? :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) Mumukuki


Mumukuki
aktív tag

Nem kell szetszedni a sracokat csak azert, mert rohognek a Team Group markaneven. Tenyleg gagyi a _nev_, mint anno a Lucky Goldstar volt pl. Ebben sosem voltak erosek a tavolkeletiek.
Amugy meg ha ebben a meretben nezuk memoriat, akkor:
https://prohardver.hu/hir/ha_memoriarol_van_szo_g_skill_nem_kispalyas.html

(#12) Dr. Akula válasza lezso6 (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

2x32 gigásban (meg 4x32-esben is) a CL16-nál a G.skill se tud jobbat legjobb jelenleg. Mondjuk én csak a nevüket kritizáltam, nem a terméküket. :)

(#13) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Azért ehhez a Vulkan Z névhez is kellet ám kreativitás. :DDD

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#14) ceia


ceia
őstag

Azért a 2x32GB még most is nagynak hangzik! Volt olyan win98-as konfigom, amiben csak 32MB volt! Vajon meddig fog ez menni a PC-kben? 2x128, vagy 2x512GB? Vagy sosem lesz megállás, mindig egyre több fog kelleni?

(#8) Dr. Akula .mf (#6)
És a Y2K compatible logó, amivel még nyomtatópapírt is reklámoztak! :DDD

(#11) pcsullog
Lucky Goldstar? Én ezzel így sosem találkoztam, de tényleg ez volt a cég neve. Ennek a kezdőbetűiből lett az LG, amit ma úgy szépítenek, hogy Life's Good. Goldstar rádisómagnóm még volt is, és imádtam. Viszont a Lucky Star márka is rémlik elektronikában, biztos, hogy ilyen is volt.

        it's more fun to compute

(#15) Duree válasza ceia (#14) üzenetére


Duree
veterán

Nekem az első XT gépe,ben 1Mb memória volt és következő 486-ban is csak 4Mb volt. Hova jutottunk, a winyóm is csak 1Gbos volt, most meg ramból már a 8Gb nem elég.

duree54

(#16) Fred23 válasza lezso6 (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

Számomra ez egy öszvér megoldás, ami legtöbbször szükségszerűen nagyon kompromisszumos. Nagy kapacitás vs sebesség ugye, és súlyozottan elmegy az ember valamilyen irányba. Gamer szempontból nézve egy 2x8 GB-os 3800 CL14 kit sokkal jobb még mindig; munkára viszont gyakorta kellhet a sokkal nagyobb kapacitás, így a csúcssebességről inkább lemondanak egyesek, ha nincs külön gamer gépük is.

Én szinte mindig gamer szempontból nézem a dolgokat, vagyis a szubjektív ítéletem hajlamos az elfogultságra ebben az irányban. A nagy kapacitástól nem ájulok el, a gyorsaság az, amire a bennem élő gamer sűrűn bólogat. Biztos olyan is van, aki meg hűzik arra, hogy 2*32 GB.

Meghalt a PH! az előbb úgy 15 percre.

(#17) tibaimp válasza zzola (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem azért csak mondom, hogy erre a márkára nálunk a nagykerben 3 év gar van, míg a szintén kevésbé ismert például: J&A, Good Ram, CSX, V7 :F , nem is hallottam ilyenről, meg rendre élettartam illetve 120 hó gar vonatkozik.
Gondolom ez jelent azért valamit, vagy nem?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) #64791808 válasza tibaimp (#17) üzenetére


#64791808
törölt tag

Kb semmit, a garancia érvényesítése jogi és adminisztrációs téma, nem technikai

(#19) tibaimp válasza #64791808 (#18) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ebben nem érünk egyet, de nincs gond.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) D.Va


D.Va
senior tag

Az élettartam garancia egyébként jogilag mi pontosan? Addig él a gar amíg az adott megvásárolt modult gyártja a gyártó?

(#21) tibaimp válasza D.Va (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én úgy tudom, hogy tovább is, max a vásárlási árért kapsz másik modult az adott gyártó új szériájából.

szerk: vagy ha közben az árak elszálltak, kapsz egy ugyan olyan méretűt (mármint GB-ban persze)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) azbest válasza D.Va (#20) üzenetére


azbest
félisten

gyártónként mást :D régebben volt ilyen összehasonlítás valahol

(#17) tibaimp
emlékeim szerint, amikor notimba kerestem ramot, akkor bár kilógóan olcsóbb volt a csx, de találtam kompatibilitási problémákról beszámolókat vele kapcsolatban.

Egyébként azt tudom elmondani az utóbbi 20 év alapján, hogy az "érdekes" nevű, ismeretlen és akár magyar saját márkanevek akkor szoktak előkerülni, amikor a ram ára felmegy. Ha lecsökkennek a ram árak, akkor hip-hopp eltűnnek a kínálatból és akkor szinte csak a közismert, prémiumabb márkák szerepelnek minden kínálatban itthon. Merthogy a kereskedőnek ugyan annyi munka van velük, de az olcsó ramon pici a haszon is a drágához képest.

[ Szerkesztve ]

(#23) JóképűIdegen


JóképűIdegen
tag

Egyaltalan nem gagyi modulokat csinalnak, Nighthawk modul kb 250g/db, vastag aluminium bordaval rajta, a nagyhiru G-Skill Trident-z Neo csak fele sulyban van, az adatlapomon szereplo ertekeket meg teljesen huvosen hozza 1.42V-on 0-24ben is akar. A T-force Xtreme Argb raadasul siman szebb mint a Trident-Z Royal, ha valakinek ez szamit :K

(#24) Black-core válasza Duree (#15) üzenetére


Black-core
aktív tag

Elgondolkodtató azért.. Ugyan azon a méreten, 80x nagyobb kapcitás. ---> CD 650 Mb , Dual Blue Ray Disc 50Gb . Hogy a pendriveokat már ne is említsük.

[ Szerkesztve ]

(#25) keIdor válasza Fred23 (#16) üzenetére


keIdor
titán

Pedig nekem is 3000 CL16 van jelenleg, 32GB.
Csak játszom a gépen, egyszerűen semmi értelme feljebb lépni. Játékra ez is untig elég, nem 136 fps-ed lesz a végén, hanem 133 fps, ennyit "veszel észre" egy 3800MHz-eshez képest.

Játékra videókártya kell. Abból minél jobb, mert az skálázódik is. CPU-nál és memóriánál megvan egy határ, amit ha átlépsz, nem skálázódik már tovább játék alatt.

Egyébként pont 16GB 3200 CL5-ről váltottam. Az kicsit gyorsabb ugye papíron, amúgy semmit nem venni észre belőle. DDR5-ig már marad ez, az sem kell egyből, nyílván horror árral kezd.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26) lezso6 válasza Fred23 (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Gamer szempontból nézve egy 2x8 GB-os 3800 CL14 kit sokkal jobb még mindig"

Sokkal? 3000 MHz felett már nagyon minimális az eltérés, ilyen 2-3%-os nagyságrendről van szó, amit sosem fogsz észrevenni. Én anno DDR2 időkben már kiéltem magam 1000 MHz CL4 meg 1200 MHz CL5 ramokkal. Érzésre tök jó volt, hogy rohadtgyors RAM van a gépembe, de nulla érezhető gyakorlati előnye volt. Cseréábe ugyanannyi pénzért feleakkora volt a kapacitás, ami ugyan akkor nem volt gond, de később szívtam miatta.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#27) titusz99xd


titusz99xd
csendes tag

Most jól értem, hogy a Dark Z egy átcímkézett 2x32GB 3000MHz kit? :D

Dehogyis!

(#28) M107 válasza keIdor (#25) üzenetére


M107
addikt

:R

Maximálisan igazad van !

" Mondjuk azon én is csodálkoztam, hogy egy 880K, 16GB (1600 Mhz) DDR3, és egy ITX Sapphire RX 570 az új Eternal-t 38-45 FPS High felbontásban futtatja. S meglehetősen gyorsan laggolás mentesen.
Az egész gép ITX alapú ! "
Tudom a 60 Fps már a minimum azért is tettem off-ba + nem akarok senkivel vitázni csak egy magánvélemény és megfigyelés volt.
Nem vagyok Hard Gamer és nem is sokat játszok csak ami érdekel.
Bár mostanság elég barátiak a 32 GB kittek alap 50-65 ezer-ért már 3000 Mhz modulokat kapsz és elég hosszú ideig lehet húzni velük.
Öcsém nem rég vette ezt :

[link]

közel 50000 Ft volt :)
Egy ITX gép az is 2600X 32 GB Patriot Viper Steel DDR 4 3200 Mhz, MSI B450, GTX 1660 Super MSI, és csak FULL HD-ra 60 Hz monitor.


Szerintem bőven elég lesz még egy 3000 up-ra is majd később

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#29) #64791808 válasza keIdor (#25) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ez platformfuggo. En is ezt hittem, mert van 4x16G 3600-as ramom, de Zen2+X570 platformon sehogy nem akart a negy modul 3600-on tekerni. Csak 3200-on. Ezert kivettem ket modult, es igy megy.

De piszkalta a csörömet a helyzet, es elkezdtem tesztelni. Szintetikus tesztben egy DDR4-2933 es egy 3800 kozott 50%-os elteres van, elobbi 40GB/sec-et masol, utobbi 60-at. Elkezdtem jatszani, es jelentos kulonbsegek voltak.

Mindezt azert, mert pl a Ryzen 3xxx a ram orajel felen hajtja az infinity fabric magok kozti kommunikacios buszat. Ha lassu a ram, lassuak a ramok is, ez a felepitesbol adodik. Az IF kellemesen 1800MHz.-en erzi magat, ehhez a 3600-as ramok optimalisak.

Ugyanez nem mondhato el peldaul az elozo Intel HEDT platformrol, ott 4 csatornas memoriavezerles volt, es 3000 felett mindegy volt neki.

Ugyhogy en jelenleg varom a Crucial Ballistix 2x32GB 3600-as ramjait, hogy aprilisban elerhetoek legyenek...

(#30) atok666


atok666
őstag

Kiderult mar, hogy mitol annyira gagyik ezek a modulok?

Atok

(#31) tibaimp válasza atok666 (#30) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Amúgy nem! Én a csak 3 év garancia időt hoztam fel, mert szintén kevésbé ismert más gyártók ram-jaira élettartam ill. 120 hó gar van. De Cerebellum kolléga szerint ez nem fontos.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#32) Fred23 válasza lezso6 (#26) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Érzésre tök jó volt, hogy rohadtgyors RAM van a gépembe, de nulla érezhető gyakorlati előnye volt. Cseréábe ugyanannyi pénzért feleakkora volt a kapacitás, ami ugyan akkor nem volt gond, de később szívtam miatta."

Én is eljátszottam már ezt, és eldöntöttem legutóbb, hogy nem csinálok hülyeséget, és racionális, megfontolt döntést hozok legközelebb. Így lett most a 2*16 GB 3000 MHz CL15-öm; és csalódott vagyok, mert hiányzik az a pár százalék extra, de főként az érzés, hogy csúcssebességen járnak a moduljaim.

Cerebellum:
Az IF órajelét -jó esetben- simán felhúzhatod 1900-ra is, és máris ott vagy, hogy érdemes 3800-as RAM-ot venni! Persze ha kell a 2*32 GB, akkor egyelőre talán marad a 3600.

(#33) #64791808 válasza Fred23 (#32) üzenetére


#64791808
törölt tag

Pont errol beszelek, amugy nalam per pillanat 1900-on megy az IF es 3800-on a ramok. Van ertelme.

Van valakinek otlete, honnan szerezhetnek 3600-as 2x32G Ramot?

(#34) tibaimp válasza #64791808 (#33) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ilyen van a nagykerben: Kingston 32GB DDR4 3600MHz Kit(2x16GB) HyperX Fury Black Series, de ez "csak" 2x16GB :)
Minek neked olyan sok ram?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#35) #64791808 válasza tibaimp (#34) üzenetére


#64791808
törölt tag

Mindenki ezt kerdezi, hogy minek nekem ennyi ram. Mert kell. 4x16 3600-am most is van, kell a 64 giga, de ket modulban, mert a 4 nem megy.

Valaszul arra, hogy ezek miert gagyi modulok: nem gagyi modulok, csak semmi kulonos nincs bennuk. A fel eves laptopomban is 2x32 @ 3200 ramok vannak, holott az sodimm...

(#36) tibaimp válasza #64791808 (#35) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK :R , de 2x32GB eléggé ritka itthon legalábbis. Külföld? e-bay

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#37) #64791808 válasza tibaimp (#36) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nem talälok sehol... Amazonon listazva van, de nincs keszleten. Osztrak nagykerekben nincs...

Meg amerikaban sem talalok...
Ilyen kellene nekem: [link]

[ Szerkesztve ]

(#38) tibaimp válasza #64791808 (#37) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Érdekes! A saját oldalukon én úgy látom lehet venni, de nem tudom kiszállítják-e ide. [link]

szerk.: amúgy a lapod, tudja egyben kezelni a 32GB modulokat?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#39) #64791808 válasza tibaimp (#38) üzenetére


#64791808
törölt tag

A gyarto szerint tudja kezelni.

En is neztem a Crucial europai oldalat, de a 2x32@3600-ra mindenhol azt irja, hogy nincs keszleten. Szerintem Kinaban megallt a gyartasa es most varjak a keszletet.

(#40) chess001 válasza keIdor (#25) üzenetére


chess001
aktív tag

Biztos, hogy CL5-ös volt amiről váltottál? Az még ddr2-es időzítés...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.