Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon komoly kis táp, hát igen, Seasonic :) Köszi a cikket!

(#2) banhammer


banhammer
veterán

Elég meredek ar ára.
A 400 Wattosnak 40 ezer Forint a kezdő ára.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Pofás teszt, komoly táp. Nálam az nagy piros pont, ha egy egy hardver szép is, nem csak jó. Tápoknál ez huszonhatodlagos dolog, de én értékelem. Márpedig ezek igen csinosak :) Köszi szépen, szívesen nyálaztam át :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4) TESCO-Zsömle válasza banhammer (#2) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az a "vicces, hogy 400-750W-ig van 6 táp, és mind 40-50k között.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5) #19617792 válasza banhammer (#2) üzenetére


#19617792
törölt tag

Hát igen, a minőséget meg kell fizetni. Meg nem sok hasonló táp van, gondolok arra, hogy ez passzív, nem agyament óriás teljesítményű, fekete, teljesen moduláris. Ehhez képest jobban megéri az X-560-as hibrid táp, picivel talán olcsóbb is. X-560, X-650 hibrid tápok, ~20%-os terhelésig passzívan üzemelnek, utána meg alacsony fordulatszámon indítják a ventijüket. Ugyanaz a bél van bennük, mint az X-400, X-460-ban. Ugyanúgy fekete, teljesen moduláris, 80 Plus Gold. Álomtápok. :)

(#6) Boxi88


Boxi88
őstag

Nagyon jó kis táp, komoly árral, de ez legalább megéri az árát! :K

(#7) #56573440


#56573440
törölt tag

nahát igen. ilyesmiből kéne több jöjjön, brazos mellé valami hasonló okosságot képzelnék el... passzív lap passzív táp, ssd... pár éve mit összegörcsöltem amire egy számomra elfogadható zajszintű gépet összeszedtem... csak lenne emberbarátibb az ára. bár hosszútávon talán ez marad a gépből legtovább a helyén, a házat is gyakrabban cserélgetik általában mint a tápot :DDD

(#8) #19617792 válasza #56573440 (#7) üzenetére


#19617792
törölt tag

Egy pici Brazosos gép mellé egy picoPSU-t tudnék elképzelni, külső inverterrel. :)

(#9) Archer válasza #56573440 (#7) üzenetére


Archer
őstag

Én kb. egy éve raktam össze full passzív gépet, annyira nem nagy ördöngösség, pl. Deltanak vannak AC/DC konverterei 220W-ig, ahhoz már csak olyan lap kell, aminek elég csak a 12V és máris meg van oldva a táp kérdés. Egy ilyen táp külföldről szállítással ~10K-ból megvolt.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#10) Oliverda válasza #19617792 (#5) üzenetére


Oliverda
félisten

:K

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11) #56573440 válasza #19617792 (#8) üzenetére


#56573440
törölt tag

az is lehetne megoldás, de én akkor már agyonpakolnám vinyóval is, ameddig lehet, mert akkor befongnám egy kis htpc-mediaszerver-ftpszerver-miegymás munkakörbe is:D ahhoz meg szerintem kevés a picopsu hogy 4-6 vinyót hajtson, plussz még ha úgy van akkor pci-os kártyát is bevethetek :K

Archer: igen ismerem, de az ilyen lapok aránytalanul drágák szerintem, nem túl nagy a választék.

[ Szerkesztve ]

(#12) #19617792 válasza #56573440 (#11) üzenetére


#19617792
törölt tag

Az 5V-on húzza meg a tápot emberesen. :DDD Van külső inverter + paneltáp, 120W-ig lehet ilyeneket kapni.

(#13) #56573440 válasza #19617792 (#12) üzenetére


#56573440
törölt tag

én eddig nem nagyon találtam, és googli se nagyon dobott ki semmi hasonlót, ha éppen előtted van valami hasonló majd belindkelhetnéd, vagy küld el priviben mert érdekel :DDD

(#14) zazahoho


zazahoho
őstag

tudom a minőséget meg kell fizetni ,na de ennyire :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#15) Archer válasza #56573440 (#11) üzenetére


Archer
őstag

Miért, ha úgy nézzük egy 400W-os tápért 40k is elég meredek. Különben az említett konfig -igaz félig használt cuccokból- kijött 35k-ból úgy, hogy még egy wifi kártyát is raktam bele. Amúgy nem a csendesség volt az elsődleges cél csak így sikerült.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#16) #19617792 válasza #56573440 (#13) üzenetére


#19617792
törölt tag

Külső inverter, paneltáp, igaz utóbbi házzal együtt van. Szokott lenni külön is.

(#17) #56573440 válasza Archer (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

jó használt passzív táp is van ennek töredékéért, újonnan a lap se lett volna annyira baráti :K

(#18) zoli03


zoli03
őstag

Csak nekem tűnik úgy, hogy össze-vissza van minden írva cikkben? Meg ez inkább bemutató, közel sem teszt (persze nem olvastam sehol, hogy tesztnek szánta a szerző).

[ Szerkesztve ]

(#19) TESCO-Zsömle válasza #19617792 (#12) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Piko is van 160W-ig, szóval...

És miheztartás végett én most 4 vinyót hajtok* az Asus AT3IONT-I Deluxe beépített tápjáról, amihez 90W-os külső kockát adtak.

Médiaszervernek nem kell lóhalála, 5400-as Green vinyókat meg szinte nem is hallani, ha a rezgés el van nyeletve.

*: Volt már rajta 7 is.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20) #19617792 válasza TESCO-Zsömle (#19) üzenetére


#19617792
törölt tag

Jah, 160-ast még nem láttam, de akkor van.

"Médiaszervernek nem kell lóhalála"

Pláne akkor, ha csak 100 mbites háló van, mert akkor ott a háló a szűk.

(#21) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Kemény kis tápok. A következő gépvasamat passzív alkatrészekből tervezem összerakni, de az még jóval arrébb van. :K
Kösz a részletes beszámolót! :R

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#22) themebuilder


themebuilder
senior tag

Az árakat beleírhattad volna a cikkbe: 400W 40eFt, 460W 47eFt
Nekem nagyon tetszik, de talán drága egy kicsit, viszont az a tudat megnyugtató, hogy azért 5 évig nem kell aggódni, az jó dolog.

Arról nem írtál, hogy valójában hallani -e cicergést, 20-50-70-100%-os kihasználtságnál milyen zajokat produkál élőben? :U

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#23) schawo


schawo
titán

Nagyon csendes tápot keresek 400-500W között 25k-ig. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Szép és jó, de én a magam részéről bőven meg vagyok elégedve az FSP BlueStorm 500 Bronze tápommal. No és az sem utolsó szempont, hogy 16K volt! :B

Alléz Olympique de Marseille!

(#25) franc0 válasza schawo (#23) üzenetére


franc0
őstag

Enermax Pro82.

Én a cikkben szereplő SeaSonic helyett is Enermax Modu87-et vennék egyébként.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#26) Cyberslider válasza Boxi88 (#6) üzenetére


Cyberslider
őstag

Szerintem meg nem éri meg. Ennek a feléért olyan hűtőventillátoros táp van, aminek szintén nem hallom a hangját egy normális házból.. A kettő közötti hangkülönbség meg nem ér ennyit, ez van. Szerintem. Ettől függetlenül persze jó táp. De egy "majdnem" hangtalan konfigot ki lehet építeni nagyságrendekkel olcsóbban, mintha ez a táp ment volna a gépbe, és valóban csendes lenne. Igaz akkor még nem szóltunk a procihűtésről, meg a winyóról, igaz van ssd, meg passzív hűtés oda is, de akkor se hallanánk nagyon 1db minőségi monjuk ADDA-s 12cm-es ventit ami alig pörög egy normális 15k körüli tápban.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#27) Boxi88 válasza Cyberslider (#26) üzenetére


Boxi88
őstag

Kimondtad a kulcsszavakat! "nem hallom a hangját egy normális házból" "majdnem hangtalan"... aki passzív gépet akar annak pedig megéri és ehhez még "normális" ház sem kell hogy ne legyen hangja! :U

(#28) #19617792 válasza Cyberslider (#26) üzenetére


#19617792
törölt tag

"de akkor se hallanánk nagyon 1db minőségi monjuk ADDA-s 12cm-es ventit ami alig pörög egy normális 15k körüli tápban."

Ha itt Corsair tápokra gondolsz, akkor el kell, hogy keserítselek, mert hogy a hírhedten halk Corsair tápok nem igazán azok, egy igazán csendes táphoz képest zajosak. Ára tényleg "horror" ennek az SS-nek, és igaz, hogy vannak olyan léghűtéses tápok, amik ennél kevesebbért is tényleg dermesztően halkak.
A tápokba kerülő ADDA venti jó minőségű, de túl erős és zajos.
Enermax ECO80+, Pro82 (Modu82), Pro87 (Modu87)
CoolerMaster Silent Pro M500, M600, M700
Nexus NX-5000 R3
Seasonic X-560, X-650
Jelenleg ezek a legcsendesebb léghűtéses tápok.

"De egy "majdnem" hangtalan konfigot ki lehet építeni nagyságrendekkel olcsóbban"

Egy majdnem hangtalant igen, viszont egy abszolút zajtalan konfighoz már elkélhet ez a táp.

[ Szerkesztve ]

(#29) Oliverda válasza franc0 (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

Szvsz a Seasonic igényesebb szinte minden szempontból mint az Enermax.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) Boxi88 válasza #19617792 (#28) üzenetére


Boxi88
őstag

Látom hasonló a gondolkodás menetünk! :R

[ Szerkesztve ]

(#31) #13260800


#13260800
törölt tag

óóó de szeretnék egy ilyet :) Jó cucc.

(#32) themebuilder válasza #19617792 (#28) üzenetére


themebuilder
senior tag

"Csend a lelke mindennek"... :U

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#33) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Nem semmi kis táp. Az áráról sem lehet ezt elmondani. Köszönöm a tesztet, jó lett! :R

(#34) kovy79


kovy79
őstag

Ahogy előttem fogalmaztak: álomtáp! :)
Lehet, hogy lassan le kellene cserélni a 300-as Zen-emet, bár ennek ellentmond, hogy a gépem max terhelésnél is 155-160W-ot fogyaszt és egy esetleges vga csere után is max 200-at. Ha csere lesz, mindenképpen ezek közül kerül ki a következő tápom.
Esetleg van valakinek negatív vélemény/tapasztalata ezekről?

Mod: itt Németországban 120-125€ körül van a 400-as, ez kb 34-35K Forint.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#35) D1Rect válasza #19617792 (#28) üzenetére


D1Rect
félisten

"Egy majdnem hangtalant igen, viszont egy abszolút zajtalan konfighoz már elkélhet ez a táp."

Aztán rájössz, hogy a monitor a "hangos".... :)

(#36) #19617792 válasza D1Rect (#35) üzenetére


#19617792
törölt tag

Az már necces dolog. :DDD Utána meg már a saját szívverésünk is hangos lesz. :DDD

(#34) kovy79: WTF? Átszámítva ~35k a 400-as? :Y Az mocsok jó ár! Hogy mik a vélemények erről a tápról? Tökéletesek.

[ Szerkesztve ]

(#37) themebuilder válasza D1Rect (#35) üzenetére


themebuilder
senior tag

Az LCD monitorok tápegysége keltette magas frekvenciás hang is hallható lesz majd még a végén. ;]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#38) Chaser válasza banhammer (#2) üzenetére


Chaser
titán

A 400-as FSP ZEN is akörül volt újan, talán lement 30 alá amikor kivonták, de az azt hiszem nem is volt moduláris és nem is 5 év garancia volt rá. Összességében 40k-ért korrekt ez a SeS táp :K Persze jobban örülnék én is ha 20k-ért dobálnák, na de nem kívánságműsor sajnos.

szerk: themebuilder: Amik gagyik -vagy halódnak- azokat tényleg lehet hallani. Most egy teljesen kommersz HannsG monitor előtt vagyok, teljes csendben sincs hangja, pedig jó fülem van, nagyon is. De volt olyan monitorom hogy hallottam valamiféle sípolást.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.