Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twatcher


twatcher
csendes tag

Vettem egy vadiúj QNAP-214 TurboNAS-t, bele 4 db vadiúj Hitachi 1 GB-os meghajtót. Beüzemeltem, beállítottam, minden rendben ment. Rátettem a munkaadatokat. Másnap reggel le volt állva (nem volt beállítva automata leállás). Power gomb nyomásra nem indult. Áramszünet nem volt, mert minden más gép ment az irodában, ahogy ott voltak hagyva. Kihúztam a dugóból, vissza, beindult. Ment hét ótán keresztül, most már úgy állt le, hogy jelen voltunk. Nem értettem, újra beindítottam, hogy leszedem róla az adatokat, és elvisszük szervízbe, de most már csak pár percre kapcsolódott be.
A cég fórumán kérdezve táplehalást mondtak. A gond az, hogy munkaadatok vannak a 4 vinyón, amikre szükségünk lenne. A kérdés az, hogy van-e bármilyen mód, amivel tudnék leszedni adatokat a vincseszterekről RAID-es gép nélkül. Van egy SATA vincseszter dokkom, amibe bele tudnám tenni, és talán adatvisszaállító programot is tudnék szerezni.
Lehetséges teljes adatokat visszanyerni ezekről a merevlemezekről RAID nélkül? A szervert ma elvittem szervizeltetni és 2-3 hetet mondanak, amíg megfordul, illetve megsürgették a kérésemre, de nekem az adatok kb. mostanság kellenének. Nem minden kell róla, csak bizonyos dolgok.
Bármi ötlet? Lehetséges ez?

(#2) Murphistic válasza twatcher (#1) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Elméletileg Linux alatt (a NAS-on is az futott valószínűleg) újra felépíthető a lemezekből egy szoftveres RAID tömb, amiből ki tudod nyerni az adatokat. Természetesen ez nagyon rizikós, így érdemes munkamásolatot készíteni a lemezekről és a másolatokkal dolgozni ( másolat alatt bitről bitre ugyanolyan leezt értek, DD-vel talán me glehet csinálni )

Ha a másolatokkal nem sikerült a művelet, vagy még a másolatot se mered vagy tudod elkészíteni, akkor inkább adatmentéses cégre bíznám a dolgot. Nem tűnik komoly gondnak (ha sérült is adat, talán nem sok), így viszonylag olcsón megúszhatod.

Egyébként ezen a fórumon már meglévő témákba szokás inkább írni (van RAID-es és adatmentéses téma is).

Adatmentéses topik

RAID téma

És valószínűleg, valamelyik moderátor zárni fogja ezt a témát....

Sok sikert az adatmentéshez!

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#3) CoolMan válasza twatcher (#1) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Murphistic által linkelt topicokban érdeklődj.
Legközelebb kérlek, ne nyiss új topicot, hanem használd a keresőt.

Ezt zártam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.