Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) duncan21


duncan21
csendes tag

Hi !

Van egy igen régi gépem, Shuttle AV40S 3.1A alaplappal ( [link] ) egy 2660 Mhz s P4 és 1024 vmi olcso ram.

szeretnék venni egy ilyen kártyát, csak nem tudom h a lap tudja e kezelni elvileg AGP 4x el megy, atom nem értek a témához, azt már levágtam, hogy új tápot kéne vennem hozzá.

ATX-power supply connector
Standard 20-Pin-ATX-power supply connector

ilyen van a lapon. ennek a kártyának milyen tápot javasoltok, illetve a kérdésem hogy 20pines cuccba van e elég táp neki, mert néztem a boltokat és a legtöbb táp 24 pines ( ehhez sem értek hogy akkor az bele megy e vagy nem )

szóval lécci írjátok le hogy összehozható e ezzel a lappal ez a kártya, és ha igen milyen tápot vegyek.

amúgy pontosan ez a kártya : ATI 100-435603 Radeon X850XT 256MB GDDR3 AGP 4X/8X

please válaszoljatok, kösz.

We weep for a bird's cry, but not for a fish's blood. Blessed are those with a voice. If the dolls also had voices, they would have screamed, ''I didn't want to become human.''

(#2) Retekegér válasza duncan21 (#1) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Szia!
Leendő kártyádnak van egy gyűjtőtopikja, szerintem ott érdemesebb feltenni kérdésed: [link]
Amúgy a helyedben (ha az anyagiak engedik) új(abb) alaplaba ruháznék be (mondjuk megfontolnám a PCI-e platformra való átállást). Ami a tápot illeti: 350-400W-os márkás tápot vegyél (Chieftek, FSP etc.)

<< Heimdal >>

(#3) Exakt


Exakt
aktív tag

Na ja, de inkabb ezt az egesz projectet felejsd el...
kezd a deszkával, utána johet egy szerenyebb vga táppal ha szukseges, majd a ramok...
es mire megvettel mindent apránkent, addigra mar veheted is a komplett uj gepet pcie-el :DDD
szoval a helyett hogy kiadnal most x összeget egy vga-ra plusz tápra, inkabb vegyel egy komplet jol fejlesztheto gepet amibe nagyobb esellyel kapsz cuccost egy ev mulva is....
es már elore latom a kozeledö hsz-t: ''a topicot zártam'' :)
itt is böven elfért volna[link]

(#4) Ribi válasza duncan21 (#1) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hat a 4x agp nagyon keves egy ilyen kartyahoz. Mar a 6600gt is nagyon belassul ha 4x agp-n hasznalod

(#5) duncan21


duncan21
csendes tag

igazából úgy vagyok vele, hogy kb 1 év múlva le tudom cserélni az egész rendszert, csak addig kéne valami átmenetileg. Azt mondjátok nagyon gyenge lenne ez a kártya ? vagy azért annyira nem rossz, csak hosszú tárva nem ajanljátok ? mert én most rövid távra gondolkodom egyenlőre.

We weep for a bird's cry, but not for a fish's blood. Blessed are those with a voice. If the dolls also had voices, they would have screamed, ''I didn't want to become human.''

(#6) duncan21 válasza duncan21 (#5) üzenetére


duncan21
csendes tag

ya és bocs, keresetem ilyen általanos kérdések topikot csak nem találtam , sorry :B

We weep for a bird's cry, but not for a fish's blood. Blessed are those with a voice. If the dolls also had voices, they would have screamed, ''I didn't want to become human.''

(#7) Ribi válasza duncan21 (#5) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az alaplap a keves, mert a 4x agp nagyon visszafogja. Proci meg nagyjabol elmegy, de az is a határa

(#8) nemesis?


nemesis?
tag

Válts át Pcixpressre, 4X AGP-vel nagyon belassul a kártya.
Ja és kell hozzá egy 400W-os jó kis táp ha mégis megveszed :)
Legalább egy Codegen 400W-os tápot szerezz be hozzá.Amugy UP a karinak mert ezek Pl: az X800 ill X850-es széria a legsikeresebb széria ATiéknál ;)

(#9) duncan21 válasza Ribi (#7) üzenetére


duncan21
csendes tag

igen ez érdekelne hogy mennyire fogja vissza mondjuk gamer fejjel gondolkodva kb hány % fps csak ugy saccolni akarmien gameba. vagy ezt igy nem lehet megmondani ?

We weep for a bird's cry, but not for a fish's blood. Blessed are those with a voice. If the dolls also had voices, they would have screamed, ''I didn't want to become human.''

(#10) Robaj válasza nemesis? (#8) üzenetére


Robaj
addikt

Ne codegent ne... főleg h. a 400 W-os egy átcimkézett 300-as... Vmi minőségi (8K környékén lehet kapni jó 350W-os tápot, 10-ért 400-asat) tápot kell venni.

Duncan:
Ajánlok chieftec-et (410W-ost ne!), de minőségi legyen, és érzésre a táp legyen qrva nehéz:) Az enyém is nyom vagy 5 kilót:)

A 4x/8x-os AGP-re gondolsz? KB (nálam legalábbis) 20%-al kevesebb pontyot kaptam 4X-es AGP miatt 6600GT-vel. A jobb karikat meg jobban visszafogja, sacc/kb 30+%-al fogná vissza az X850-et.

[Szerkesztve]

(#11) duncan21 válasza Robaj (#10) üzenetére


duncan21
csendes tag

kösz, akkor szerintem még beruházok rá.
úgysem akarok top gamekkel jatszani top minőségbe, ha elszaladgalnak a cuccok közepes minosegbe mar az is jó nekem. és akkor keresek egy ilyen chieftec tapot :)

mindenkinek kösz az infokat.

We weep for a bird's cry, but not for a fish's blood. Blessed are those with a voice. If the dolls also had voices, they would have screamed, ''I didn't want to become human.''

(#12) Robaj válasza duncan21 (#11) üzenetére


Robaj
addikt

A helyedben vennék:
Vmi 15-20 közötti PCIE lapot + egy PCIE videókarit, lehet olcsóbban jönne ki:)

SZVSZ egy PCIE 6600GT + alaplap jobb választás (olcsóbb is lehet akár használtan), mint az X850XT, mivel az AGP-ben qrva drága:)

(#13) #65675776 válasza duncan21 (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha nem akarsz top játékokkal játszani, akko rfelesleges X850-et venned. Arra bőven elég a már említett 6600GT is. Ami azt illeti a 400W-os táp sem elengedhetetlenül szükséges, föleg hogy ennek legfeljebb a felét fogyasztja az átlagos gép.

(#14) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezt most komolyan gondoljátok?Az AGP4x szerintetek visszafogja a karikat?

Ha mutattok nekem egyetlen olyan videókártyát aminek nem elég az AGP4x által nyújtott 1056MB/sec /ugye 4x264/ akkor megeszem a kalapom. Kis szakmai utánajárás nem ártana az ilyen hsz.ek előtt. Pölö itt mindent megtudhattok az AGPről,ami elég ahhoz hogy értékelhető véleményt alkossatok..: [link]
Az X850XT nem amiatt lenne esetleg lassú abban a gépben,mert 4x AGPvel menne,hanem mert processzorlimitált lenne. A 2.66os proci kb. 65-70/ban tudná kihajtani a karit,esetleg az lenne megoldás,hogy állandóan vegyeslimites vagy VGA limiteshez közelebbi felbontásokban használja a karit,így nem kéne a procilimittel szívni.A vegyeslimitált beállítást 1280x1024/32bit 4xAA/8xAF mellett értem.Komolyabb játékokban(F.E.A.R. meg hasonló kategóriára gondolok) sajnos még 1024x768/32 noAA/AF mellett is kibukik majd hogy gyenge a proci.

(#15) Ribi válasza Speed® (#14) üzenetére


Ribi
nagyúr

Akkor elmondom az eltbol szerzett tapasztalatot, nem valami buhera cikket.
Haver vett 2.4-es P4-hez 6600GT-t. Majd mondta hogy az elozo karijahoz kepest nem igazan van lenyeges gyorsulas. Lanparty alkalmaval megneztuk, es en az 5900XT-vel tobb fps-t ertem el mint o. Mi lehet a gond. HAT HOGY AZ ALAPLAPJA CSAK 4x AGP-T TUDOTT. Alaplap kuka, uj 8x es lass csodat, maris hasitott a kari mint a villam. Ez persze csak egy eset.
Procolimitnel, regi jateknal ugyis mindegy 150 vagy 100 fps. Mostani jatekoknal mar nagyobb szivas, de meg ott is ha eled rurva a kari 40 alá nemesik. Ha betolsz alá egy x2 4800+-t sem fog szamitani a videokari limit miatt.

(#16) Robaj válasza Speed® (#14) üzenetére


Robaj
addikt

Már a 6600GT is ilyen... Tapasztalat, mindenki 8,5-9K körül kapott 3dmark, émmeg kaptam 7200-at... szóval...

(#17) Szabesz válasza Robaj (#16) üzenetére


Szabesz
őstag

Talán pont rover tollából származik, hogy még egy 6800GT-nek is elég a 4x AGP
de ha nemígy volna én kérek elnézést tőlle

¯\_(ツ)_/¯

(#18) Speed® válasza Robaj (#16) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A 6600GT mellett ki kellett volna próbálni egy másik kareszt is a gépben.Mert sztem ebben az esetben az nVidia féle HSI tett be a 4xAGP mellett.
De tényleg így van,a 4xAGP semmilyen módon nem foghatja vissza a karit (főleg mert az AGP textúrázáshoz a VGA hálistennek általában már nem kell a RAMhoz folyamodjon,így meg bőven elég az 1GB/s..
A 9800Pro karimat 4xAGPvel használtam a tuning miatt /valahogy stabilabb volt úgy/ és hát nem volt semmi belassulás. Konfig adataimnál és 18400 in01' 6440in03' és 3320in05'
Szóval tartom magam a tényhez.Nem az AGP4x a szűk kersztmetszet.Procit alá,hadd szaladjon az az X850.

(#19) Rover623 válasza Szabesz (#17) üzenetére


Rover623
félisten

Nem én voltam...:DDD
6800GS volt és PCI-e...4 vs. 16., de már ott is kimutatható...:(
A 4x AGP kb. 1024x768-ig elég...ez fölött már komoly veszteségek lépnek fel...
Ráadásul minél gyengébb a rendszer (márpedig a 2660-as P4 ugye nem 800MHz-es busszal van) annál inkább kumulálódnak a különböző szűk keresztmetszetek által okozott veszteségek...:(
Erősebb procival, DX7-es játékokkal 1024x768-ig nem érezné meg...max. 5% veszteség.
Ennél magasabb felbontás, a jelenlegi procija és/vagy az új játékok esetén viszont 10-20% FPS csökkenés is elképzelhető...:(((

A döntés nála van...
Én ebbe a rendszerbe már nem vennék ilyen VGA-t...


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#20) Szabesz válasza Rover623 (#19) üzenetére


Szabesz
őstag

Elnézést :B

Ez az ''osztálykirándulás'' a hétvégén túl sok mindent kavart össze bennem :DDD

¯\_(ツ)_/¯

(#21) Speed® válasza Rover623 (#19) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Továbbra sem értek egyet,de ha a véleményem azért nem helytálló mert nem volt még szerencsém a 9800Promnál nasgyobb kártyával kielemezni a 4x vs. 8x AGP kérdést,akkor meghajolok az igazság előtt.
Viszont a 6600GT esetében elképzelhetetlennek tartom a 4x AGP mint sebességmeghatározótényezőként szereplését.

(#22) Rover623 válasza Speed® (#21) üzenetére


Rover623
félisten

A GT határeset...:DDD

P.S.:
De volt aki 9700-al is ki tudta mérni:[link]


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#23) Rover623 válasza Rover623 (#22) üzenetére


Rover623
félisten

Vagy itt egy szintén nem mai csirke:[link]

primus inter pares

(#24) joshua7


joshua7
veterán

Érdekes, amiket írtok. Én 6800GT-vel próbálgattam, de meg mernék esküdni, hogy semmi különbség nem volt 4x/8x agp között. :U
Vagy má csak régen volt...

Semper Fi

(#25) Rover623 válasza joshua7 (#24) üzenetére


Rover623
félisten

Nem akartam leírni, nehogy flame legyen belőle...
ATI-knál gyakrabban fordult elő hogy a csillagok szerencsétlen együttállása miatt (alaplap, VGA, driver...teszter:DD) kimutatható volt a difi..:(

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.