Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9800 -> xt (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ATIx


ATIx
csendes tag

Hahó!
Olvastam egy cikket ezen az oldalon, hogy állítólag a 9800 pro kártyákat át lehet alakítani biosflash-el XT-nek
[L]http://www.hwtesztek.com/index.php?oldal=hirek&id=587[/L]
a cikkben megvan adva a futuremark oldalára egy link a fórumra ahonnan le is lehet tölteni ezeket a biosokat. Nos az lenne a kérdésem, ha valakinek nem pro hanem sima 9800-as karija van DE simán elbírja a 9800 pro órajelét akkor erre is rá lehet tenni az XT bios-t?:U

(#2) Dr.Burn válasza ATIx (#1) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Az XT miben jobb?

"Later Nerd!"

(#3) rudi válasza ATIx (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

A 9800XT BIOS annyiban tér el a 9800pro BIOStól hogy átírták a hardver ID-t és magasabbra emelték a frekiket.

Semmivel nem hoz többet az XT BIOS mint hogyha a saját BIOSodat piszkálod fel mondjuk RADerdit-el vagy sokkal humánusabban valami tweakrt programmal (RivaTuner, PowerStrip, Rage3D tweaker stb.) A csókáknak azét lett gyorsabba hépük mert LOGIKUS hogy magasabb frekin gyorsabb.

A másik dolog ami változni fog, az hogy a driver infókban talán 9800XT lesz kiírva a 9800pro lelyett ami megint csak vakításra jó, semmi másra.

Ha nem akarsz DOSban booltolgatni és parancssorból flesselgetni akkor bőven elég ha tunerproggit használsz. Ha kedved van hozzá akkor csináld, de nekem nagy a gyanúm hogy a 9800XT BIOSokban lassabb RAM beállítások vannak. Javaslom hogy próbáld ki valamelyik XT BIOSt azokon a frekiken amin az eredeti PRO BIOS-od ment és ha gyorsabb lesz ott is akkor tartsd meg, ha meg nem akkor rakd vissza a régit.

OFF
Normális dolog Radeon 9800pro-nál pár százalék plusszért görcsölni?!
ON

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) ATIx válasza Dr.Burn (#2) üzenetére


ATIx
csendes tag

Nem akarok vitatémát nyitni erről nem ezért indítottam a topic-ot mindössze arra vagyok kíváncsi, hogy rá lehet vagy sem...?

(#5) ATIx válasza rudi (#3) üzenetére


ATIx
csendes tag

Thx rudi az info-t!
Tehát a mondanivalód az, hogy végülis lehet, de nem biztos hogy megéri. Le fogom tesztelni és ha gyorsabb csak abban az esetben hagyom megy végülis a zalman így is úgy is elbírja

(#6) rudi válasza ATIx (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen kb. azt mondom. Mielőtt flesselsz azért győződj meg róla hogy bírja-e a kártyád a referencia 9800XT sebességet (412/365).

nézz be ide: [L]http://vganfo.uw.hu/bios.html[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Az XT csak órajelben tér el?

"Later Nerd!"

(#8) Alvin_ti4200 válasza Dr.Burn (#7) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

igen

(#9) Dr.Burn válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére


Dr.Burn
őstag

kösz.

"Later Nerd!"

(#10) F-ECT$


F-ECT$
titán

No én kipróbáltam egy Club3D Radeon 9800 Pro 128 Mb-tal. (Az XT és a PRO BIOS-szal is ugyanazon az órajelen hajtottam a kártyát.) A 3DMark03 gyorsabb volt, de érdekes módon csak azokban a tesztekben, ahol a kép elbaszódott. (Talán az xt drivert optimalizálták... :( ) Az előny itt 6706/6440 -> kemény 4%. A 3DMark01SE ugyanazt tudta. A GunMetal ugyanazt tudta. Játékokban semmi különösebb sebességnövekedés nem volt tapasztalható, bár a kép se baszódott el, szóval hagyhattam volna az XT BIOS-t, de inkább visszaraktam az eredetit. Szvsz nem éri meg.
Még egy kérdés: a 3DMark01SE 2-3 hete ment 23134 pontot, de úgy, hogy pl a Dragothic High Detail nagyobb FPS-t ért el, mint a Low Detail :F Most viszont ''csak'' 19000 pontot ment úgy, hogy semmi beállítás nem változott azóta. Hogy lehet ez?

Dive ever, work never.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Radeon 9800 -> xt (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.