Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Processzor hűtés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) spawn5


spawn5
csendes tag

Sziasztok. Van egy P4 2ghz-es processzorom, és ráraktam egy thermaltake dragon hűtőt. A fordulatát én tudom szabályozni egy kis kapcsolo segítségével. Ez eleinte jonak tünt, de mostmár rájöttem, csak a gond van vele. Egy olyan hütőt keresek, amit lehet magyarországon is kapni, és saját magát szabályozza. ( kb. 2500-5500-ig. ) Vagy valami hasonlo.
Köszi a segítséget.

Ha netán tudtok olyan hűtőt, aminek nem kell ekkora sebességen pörögnie, és ugy is lehüti a tuningolt procit, az is érdekel.

(#2) andorpapa válasza spawn5 (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Hát ilyen van bőven, árban nagy a szórás. A következő típusok tuningra is jók:

- Thermaltake Spark 7
- GlacialTech Diamond 4000
- Coolink Tank 1
- Titan W5TB

Meg emlékeim szerint a Cooler Master heatpipe-os cooleréből is van ilyen verzió, de ebben nem vagyok biztos.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#3) bélanéni


bélanéni
őstag

szerintem pl. a Spire Falconrock II hűtő lehűti még a tuningolt P4-et is.
állandó sebességgel pörög, kb 2500 rpm. zajszint: 24-25 dB. az jó nem? :O :P
ennél halkabb és hatékonyabb hűtőt én nem ismerek.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#4) andorpapa válasza bélanéni (#3) üzenetére


andorpapa
őstag

Te már láttad élőben a FalconRock coolert, vagy csak hallottad valahol, hogy az az isten?

Ugyanis:

1. a FalconRock NEM Pentium 4-re, hanem AMD Athlonra lett fejlesztve!
2. én például ismerek nála halkabb és hatékonyabb coolert is.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#5) andorpapa


andorpapa
őstag

Na szóval: a Cooler Master heatpipe-os cuccai az IHC-H71 és az IHC-L71. A különbség a ventiben van, az L71-nek 2500 rpm, a H71-nek 6000 rpm, vagyis az L71 nagyon halk, a H71 meg nagyon hangos. Viszont egyiknek sem thermoszenzoros a ventije, szóval kiesett a listáról.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#6) spawn5


spawn5
csendes tag

Ez eddig mind szép és jó. Már csak egy probléma van. Azért irtam, hogy magyarországon hol lehet kapni?

(#7) andorpapa


andorpapa
őstag

És hogy teljes legyen a kép, íme a nettó árak (alapul a Mistral szolgált):

- Coolink Tank 1 Breeze (a halkabb típus): 3783 HUF
- Coolink Tank 1 Power (a hangosabb típus): 3888 HUF
- GlacialTech Diamond 4000: 4478 HUF
- Thermaltake Spark 7: 5072 HUF
- Titan W5TB: na ezt most éppen sehol sem találok, de viszonylag olcsó típus

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#8) esteban


esteban
senior tag

XP Th2400+-ra milyen csendes huto ajanlas van :) ?

A TT heatpipe hutoje - marmint a csendes - jo annyira amennyire bonyolutl, vagy csak marketing a heatpipe rajta ?

iBook + RedBull :)

(#9) vernyul válasza andorpapa (#7) üzenetére


vernyul
tag

Ttant a Hertabol kell venni mert ott a legolcsobb kb 2-3000 ft

What kind of Csatahajo?

(#10) vernyul válasza esteban (#8) üzenetére


vernyul
tag

Nekem egy arctic cooling van az 2800+ ig garantaljak er csendes 22dB az az ara kb.: 4500 Ft de en nem itthon vettem de szerintem itthon is lehet kapni

What kind of Csatahajo?

(#11) andorpapa válasza esteban (#8) üzenetére


andorpapa
őstag

Heatpipe-os coolere nincs a Thermaltake-nek, csak a Cooler Masternek és a Taisolnak. Igazából csak a Taisolé nevezhető teljes heatpipe-nak, az viszont még nem kapható nálunk (valószínűleg később sem). A CM HHC-001 ettől függetlenül jó cooler, csak kicsit reklám.

2400+, halk cooler? Mondjuk mit szólsz egy Coolink U2L-hez?

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#12) Krix


Krix
őstag

A Diamond 4000 nálam nem jött be. Terheletlenül 48C, 100% használat mellett 60-62C fokos a proci. Egy kicsit meleg.

If it is not broken then don't fix it!

(#13) andorpapa válasza vernyul (#9) üzenetére


andorpapa
őstag

Azért a Mistralt mondtam, mert sajnos itt Pécsen nincs más olyan, ami az ország legtöbb helyén lenne. Képzeld el, milyen rossz lehet nálunk a helyzet, ha a Mistral számít a legjobb boltnak! :)

Arctic cuccot itthon nem lehet kapni szerintem. Még sehol nem láttam. Tényleg: neked melyik típus van?

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#14) andorpapa válasza Krix (#12) üzenetére


andorpapa
őstag

Te voltál az, akivel egyszer már diskuráltunk itt a fórumon D4000 ügyben? Pöcök trükköt próbáltad?

Csak azért kérdem, mert nálunk már járt tesztre, és a 30 fokos szobahő ellenére is kegyetlenül hideg volt a 2.2-es P4.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#15) vernyul válasza andorpapa (#13) üzenetére


vernyul
tag

Hu most megfogtal de mindjart kideritem

What kind of Csatahajo?

(#16) vernyul válasza vernyul (#15) üzenetére


vernyul
tag

beszaras nics fenn a gyarto lapjan de amire hasonlit az a super silent 2500 csak az enyimen van egy rezbetet

What kind of Csatahajo?

(#17) Krix válasza andorpapa (#14) üzenetére


Krix
őstag

Én voltam. Leszedtem a bordát, de nálam a proci egész felülete hozzáért a borda aljához. A pöcköt nem szedtem ki, mert első ránézésre nem az a baja.

If it is not broken then don't fix it!

(#18) Hold


Hold
őstag

Van egy PIV 2.4es procim alapban 49-52 fokos ha elinditom a fifa 2003at 72 fokos lesz.. normális ez nála ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#19) bazs válasza Hold (#18) üzenetére


bazs
aktív tag

Röviden: Nem

Pont most fogyott el...

(#20) Crion válasza Hold (#18) üzenetére


Crion
aktív tag

Most 3 gigán járatod a procid, vagy 2,4 -en? ;)

(#21) konti2


konti2
csendes tag

Na, nekem is hasonló a problémám. Vettem vasárnap egy P4 2GHz-es Northwood-ot, és terheletlenül 49 fokos, GTAIII közben meg 60. Nem lehetséges, hogy átvágtak, és fel van húzva a procim? Csak úgy tudom kideríteni a dolgot, ha leszedem a coolert? És ha már egyszer leszedtem, akkro megint be kell kennem az alját azzal a micsodával?:DD

hemegmondtamhogynegyerebemegnegyereerrehe

(#22) Hold válasza Crion (#20) üzenetére


Hold
őstag

2.4 en megy ennyin.. de amúgy 1-2 fokkal megy többel 3 gigán is

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#23) Crion válasza konti2 (#21) üzenetére


Crion
aktív tag

Az érdekes, mert nekem 40 fok az idle hőmérséklet, és 50 ha játszom.

Szedd le a ventit nézd meg milyen a proci, meg, hogy van-e rajta paszta:)

(#24) Crion válasza Hold (#22) üzenetére


Crion
aktív tag

Na igen, de ha 3 gigán tolod, akkor is 70 fok lesz ''csak''?

(#25) konti2


konti2
csendes tag

Na, nekem is hasonló a problémám. Vettem vasárnap egy P4 2GHz-es Northwood-ot, és terheletlenül 49 fokos, GTAIII közben meg 60. Nem lehetséges, hogy átvágtak, és fel van húzva a procim? Csak úgy tudom kideríteni a dolgot, ha leszedem a coolert? És ha már egyszer leszedtem, akkro megint be kell kennem az alját azzal a micsodával?

hemegmondtamhogynegyerebemegnegyereerrehe

(#26) Hold válasza Crion (#24) üzenetére


Hold
őstag

vázolom..
2.4 en megy alapban 49-52 fokos
terhelve 70-72 fokos

3 gigán megy 55 fokos
terhelve játékkal 74-75 fokos

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#27) Crion válasza Hold (#26) üzenetére


Crion
aktív tag

valami nagyon nem jó ott...

Venti ? Paszta? stb ?:)

(#28) Hold válasza Crion (#27) üzenetére


Hold
őstag

venti gyári
és fehér csuszpájnz van rajta

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#29) telcom


telcom
tag

Spire easysteam. Vagy gyári intel hűtő.

telcom

(#30) Crion válasza Hold (#28) üzenetére


Crion
aktív tag

Lehet be kellene ruháznod vmi komolyabb fentire, meg esetleg egy pipe-ra lsd. csövesmod topic:)

(#31) Hold válasza telcom (#29) üzenetére


Hold
őstag

gyári intel hűtő

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#32) almapaprika válasza andorpapa (#4) üzenetére


almapaprika
csendes tag

Elarulnad nekunk is, hogy melyik a halkabb ES hatekonyabb huto mit a FalconRock II ?
(AMD-re, nem vízhutes es nem tul dragan)

A hutoteszted alapjan (olcso hutok) az olcsok kozul ez tunt meg eleg jonak ES csendesnek. Mondjuk nem egy pehelysulyu versenyzo. (Mondjuk egy Glacialtech-hez kepest.)

Jut eszembe, lesz folytatas? (Mondjuk a kicsit dragabb, de meg nem tul draga hutokbol?) Erdekelne.

Meg valami. Milyen szerinted a FR II aljan levo gyari hovezeto paszta. Javasolt alapbol a csereje?

(#33) MLaca


MLaca
őstag

Azért arra is gondoljatok a hőmérséklet adatai megadásánál, hogy minden alaplap - még azonos gyártó, azonos típusánál - MÁS adatokat írhat ki. Így két csont egyforma gépen az egyik 45°C mutat a CPU-ra, a másik 37°C -ot. Szal nem adnék sokat ezekre az értékekre. Ha megméred infrás vagy lézeres hőmérő pisztollyal, akkor kapsz megfelelő, (viszonylag) pontos értéket.

http://mlzphoto.hu/

(#34) Crion válasza MLaca (#33) üzenetére


Crion
aktív tag

Na igen, hogy méred meg? Leveszed a bordát?:) P4-nél ugye a mag belső homérsékletét adja ki a bios, amit a processzor mér:) Tehát valós érték:)

(#35) MLaca válasza Crion (#34) üzenetére


MLaca
őstag

Részeg vagy, vagy nem ismered a mérésmetodikákat? Az infrás, illetve lézeres mérőpisztoly lényege, hogy nem kell levenned a bordát a CPU-ról. Az meg butaság, hogy a CPU mag mér. A CPU mag számol :) és a hőmérő mér!

http://mlzphoto.hu/

(#36) violin98


violin98
tag

Én az 1,6-os P4-et 2,4-en járatom 1,6 V-on.
Most vettem rá a Coolink T1B coolert, full terhelés(CPU stability tester) és radiátor mellett(oldallap lent), produkál 54 fokot. És egyáltalán nem hangos . 54 fokon pörgött 2700-t.
Maga a cooler nagyon durva. Szabályozza a fordulatszámot, a talpa gyönyörűen fel van polírozva(látom benne magam), és nagyon durván néz ki.:))
A Coolink coolereket a Kellytech forgalmazza. 3700 nettó

(#37) Levi500


Levi500
csendes tag

Hali!

Vettem egy 2,8-as Intel procit (nem celeron), dobozos verzió
volt, tehát adták hozzá a hűtőt is. A processzor egy szerverben lesz,
a kérdés, hogy elegendő ez a hűtő vagy vegyek hozzá valami komolyabbat?
Éh ha igen akkor mit javasoltok? A szerver egyébként nem lesz agyonterhelve.

Levi

(#38) StuFFy válasza Levi500 (#37) üzenetére


StuFFy
tag

Hali segíteni nem tudok neked sajna, de ha nézed az előtted lévő hozzászólás 2 éve történt, szal megérdemelsz egy UP! ot.

Sztem ha nem húzod, akkor elégnek kell lennie a gyárinak is.

Az építőmérnök nem felteszi a kedvenc lemezét, hanem bevasalja.

(#39) graffb


graffb
csendes tag

Sziasztok!

Lecseréltem az AMD 2100-asomon a hűtést egy nagy hűtőre aminek az egyik oldalán egy 8cm-es ventillátor van de még felrakhatnék egyet a másikoldalára is ami elszívja róla a meleglevegőt. Mondjuk ezt azért nem teszem fel mert pont a proci magasságában van a házon egy 8cmes ami kiszívja a levegőt.Szóval gép bekapcs elindul. Proci nagyon jó, nem melegszik nagyon halk az egész! Talpra állítottam a gépet és leáll! ::Y Ha elfektettem akkor megy! Létezik, hogy a nagy brutális borda elmozdul a súlyától és ezért nem fekszik fel 100%osan a processzorra és ezért áll le?! most fekszik a gép de nem hiszem, hogy ez túl jó lenne a merevlemezeknek. :O Esetleg mégtöbb paszta a borda és a proci közé? Ha más megoldás nincs valahogy lerögzítem még a bordát de a régit nem teszem vissza mert megsüketültem! Vagy vegyek fekvő házat?! :D
Valaki help!

(#40) kezu válasza graffb (#39) üzenetére


kezu
tag

mondjuk ird le, h milyen huzo (ha jol sejtem silent tower, legalabbis arra illik a leirasod) alaplap stb, lehet rosszul rogzitetted, nekem is silent tower van es tokeletesen mukodik allva is, sot ha menet kozben eldontom es vissza akkor is megy... szerintem rosszul rogzitetted a laphoz es mozog, vagy valamelyik aramkabelt rosszul dugtad be es azok ki-be huzodnak

Amugy tudom ajanlani a silent towert mindenkinek, igaz csak azokra a lapokra megy fel, amiknek van 4 lyuk a proci foglalat korul, de nagyon zsir, nekem 2.5+mobil barton megy 2500mhz-n (12.5x200) es 1.88V-n, alapban 45 fokos, burnk7, superpi vagy prime 95nel (vagy vegyitve ;] 55 fokos (tehat terhelve) (levett hazfallal)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#41) graffb válasza kezu (#40) üzenetére


graffb
csendes tag

Hello!
Köszi a gyors választ! :)

Az alaplapom MSI K7n2 és a hútő henger alakú réz, de nem tudom milyen márka mert nincs ráírva semmi. A proci hőmérséklete a PC Alert 4 szerint 25-27 fok? Ezt soha nem fogom elhinni de a Biosban is ennyit ír ki! :Y
Leveszem majd a bordát és felrakom még1x de szerintem patent rajta!

(#42) Petya25


Petya25
addikt

Hali!
Nekem a Prescott 3,2 E procim alap beállításokkal, alaplap által visszafogott Thermaltake Silent Tower hűtővel (~2100ford) szinte hangtalanul jár. Rendszeresen figyelem a hőmérsékletet és zárt háznál (1db 12-es venti tolja befele a levegőt, a táp 12-ese pedig szívja kifelé) amikor csak a Win ketyeg akkor ~45 fok, ha terhelem (pl NFSU2 ami igen meghajtja) ~55 fok.

Abit IC7-max3, P4E 3,2, 2x512 DDR, SATA 160GB, X800pro, AGNeovo F-419

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#43) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Én csak annyit tudnék elmondani a témával kapcsolatban, hogy a 2600+os T-bredem max 30 fokig megy ki 3-4 órás trhelés mellet is. Egy Coolermaster Aero 7+ om van. 1800 tól 3500 ig megy asszem a fordulat. Namost alapjáraton megy a venti, és így megy ilyen hőmérsékleten. Namost azt hozzá kell tenni, hogy a házam viszont egy Aerocool Aeroengine, amit csak annyiban módosítottam, hogy hátulra a táp alá betettem 2db 8 cm-es ventit.
Szal ezt a hűtéskonfigot merem ajánlani.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#44) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Asszem ez megfelelõ téma lesz a kérdésemhez.
Van egy 2,8 GHz-s Pentium 4-m (Northwood magos). Erre szeretnék valami jó, és halk hûtõt. Én a Zalman szép nagy hûtõjére gondoltam (7000 AlCu). Ebben persze nem vagyok biztos.
Ezért kérnék tanácsot. Tapasztalatok is jöhetnek.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#45) fishgone1


fishgone1
csendes tag

Üdv mindenkinek!!!
Remélem még olvasssa valaki ezt a topicot:D
szal nekem van egy 2,4-es celeronom és eddig valami spire hűtő volt rajta ne mtom milyen na most úgy döntöttem hoyg nagyon hangos és ezért apolcról levettem aglachialtech 4500 turbinet mert megvettem fél éve és azótaki sem próbáltam!!
és most alpból 71-fokos aproci mi lehet agond gondolom ez nem természetes
ne makarom hoyg lesüljön a proci ezért kéne egy kis help
U.I.:
A foglalat mellett van egy borda ami nem tom mit hűt de a glachialtech és e között nincsen semmi rés ez okozhatja gondot és ha igen akkor levegyem a bordát vagy inkább rakjam bele vissza régi hangos hűtőt??
köszi előre is mindenkinek!

''Igyál tejet jót tesz neked''

(#46) várnarancs válasza Levi500 (#37) üzenetére


várnarancs
addikt

Persze, hjogy elég. Én alapon a 2.6-osomat 3-an toltam és nem lett semi baja.

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#47) várnarancs válasza P1eTr0 (#44) üzenetére


várnarancs
addikt

Inkább egy Zalman CNPS 7700Cu-t vagy ALCU-t vegyél, sokkal jobban hűt.:C

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#48) Otana


Otana
csendes tag

P4 3.00 GHz-es procihoz melyik a legjobb hűtés? (hűtő+venti)
Meg valami jó szellős ház is kéne.

[Szerkesztve]

The Force is a powerful ally. And a terrible foe...

(#49) Cosmic Gate


Cosmic Gate
aktív tag

Sziaszok! az lenne a kérdésem hogy hol vagy 1átaln lehet 1 kapni P4es proci-hoz azt a Fekete tokot külön ami az alaplapokon szokott lenni.....!Azért kéne mert haver vett 1 hűtést és az ő alaplapján nincsen ''fekete keret'' így viszont a hűtés se fog rámenni!:((

(#50) Motion_Blur válasza Cosmic Gate (#49) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én lennék az a haver:DD köszi Cosmic Gate:R

Egy ilyen kellene: Bővebben: link Lehet ilyet boltba kapni? Ha igen, akkor hol és mennyiért? thx

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Processzor hűtés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.