Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Picco


Picco
addikt

mar csak a normalis minosegu es elerheto aru (£100-150) AM5 lapok hianyoznak

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2) Televan74 válasza Picco (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ma ezt az árszintet a AM4 -es B550 képviseli. Talán majd a A620 lesz ezen az áron, arra pletykálnak 100-120$ körüli árat. Sajnos ilyen árú "normális minőségű" lapok szerintem nem nagyon lesznek.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) Chaser válasza Televan74 (#2) üzenetére


Chaser
titán

a belépő b550
a b550-ek lapok kvázi megszűnnek lassan - nálunk legalábbis, kinn nem néztem -
a tavaly ilyenkor akár 43-4e ft-ért megvehető b550 toma pl 75e jmf és nem is látom máshol aki nem csak listázza
ennyiket azért nem romlott a ft
ha ez megy máshol is nem tudom az amd mit tervez a legyártott 5xxx-ekkel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) 1dude válasza Picco (#1) üzenetére


1dude
aktív tag

Majd 1 év múlva.

(#5) Chaser válasza 1dude (#4) üzenetére


Chaser
titán

a b550 lapok meg egy évvel ezelőtt...
nem egyszerű ez : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) Televan74 válasza Chaser (#3) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem tudom mit akar az AMD. Az én GIGABYTE B550 AORUS ELITE V2 lapom is egy éve 43.000Ft körül volt mikor vettem. Most egyedül az Alzában látom 70.500 Ft -ért. Nem is tudom mit tennék ha most valami történne vele és visszakapnám a pénzem. Valószínűleg mennék át a kék oldalra, bár ott sem rózsásabb a helyzet. AM4 -es lapok marha drágák lettek. De szerintem kicsit húzta őket a AM5 lapok ára is.
Nekem is mióta a legtöbb ismerősöm konzolt vesz azóta nincs plusz bevételem. Meg rengetegen elmentek Magyarországról. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Jól sejtem, hogy akkor kb. 110K-ért kínálnak majd 7600-t a ~120K-s 7600x mellé? Ezt aztán termékportfólió... ;]

Jevons paradox

(#8) Chaser válasza Televan74 (#6) üzenetére


Chaser
titán

drágák lettek egy dolog, de eltűntek a boltokból, annyi volt pedig mint a szemét
20e ft-ért b450m s2h vagy 25e-ért b550m s2h
:F
eltűntek, ezzel párhuzamosan az 5xxx ára szépet esett, újra vannak dögivel beugró zenek is, csak lap nincs alájuk
ezt 40e-ért vettem, már nem is elérhető

szerk:
Aprósólyom
le fog az esni, nem veszik
nézd meg mennyit esett msrp-hez képest az ára, 7600x ára majdnem 40e-rel kevesebb mint mikor msrp-n kijött alzán
drága lap, drága cpu, drága ddr5
amd megcsinálta a mesterhármast

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) Aprósólyom válasza Chaser (#8) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ennél jobban? Szkeptikus vagyok. USD, EUR övezetben nem érzékelnek akkora drágulást, mint mi.
Revideálom a fentebbi állításom, most, hogy rálesek arukeresore:
3600 kapthat 43-50K körül. 5600-5600x 60-75k, 7600X 120K, Ha egy 7600-t be tudnak lőni 100-105K közé, akkor nagyjából ki is töltötték a legtöbb rést.
Már csak az olcsó B550 hiányzik a piacról...
Ezt talán részben köszönhető annak, hogy ha jól tudom az AGESA-ban letiltották a PCIe 4.0-t B450 esetén?
Azt nyomós indokkal tették? Nem voltak stabilak?

Jevons paradox

(#10) 1dude válasza Chaser (#5) üzenetére


1dude
aktív tag

Igazából nagyon egyszerű ez. A DIY piac rohamtempóban zsugorodik, a bevételeknek meg meg kell lennie. Ehhez jönnek még : a dráguló chipgyártás, a nyersanyag árak és a mondvacsinált fejlesztések.

(#11) _kovi_ válasza Televan74 (#6) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Nem járnál jól a kék oldallal. Sőt, gatyád rámenne...

(#12) Chaser válasza 1dude (#10) üzenetére


Chaser
titán

ez egyik sem magyarázza mi történt a b450/b550 lapokkal

_kovi_
most ööö izé van, amd-nél is rámegy, jobban is
kivéve ha nem találsz még egy olcsóbb értelmes am4 lapot és maradsz az előző gennél

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Hmmm, ezek szimpik! Az 1600@2600-amhoz kepest ez az uj 6/12-es is mar erezheto elorelepes lenne.
Aztan rajottem B450 lapom van :(

OK

(#14) Chaser válasza Z_A_P (#13) üzenetére


Chaser
titán

ahhoz képest már a 3600 is :)
pattints bele egy non-x 5600-ot oszt' elleszel vele, 60-65e ft újan
ha a lapod jó is lenne ezek már csak ddr5-öt esznek - szóval nem lehet jó a lapod mert akkor 7xxx lenne benne :d -

_kovi_
legolcsóbb am5 lap közel 80e ft
7600x 120e ft
és akkor még kell bele ram, 2023-ban már 16-tal nem foglalkoznék, 32-ből egy értelmesebb 5600 körüli megvan 70eft-ból - ami talán fut 6000-et -
szumma 270e ft, beugró legolcsóbb lappal és nem gyári 6000-es ramokkal
csodálatos ;]

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) jokeph válasza Chaser (#14) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ehh, marad az AM4 és a DDR4, ezekből betáraztam mikor occsó' volt.
MSI MAG B550M Mortar Wifi lapot pl. 43k-ért. Vagy előtte még Asus ROG Crosshair VI Extreme-t 58k-ért (utolsó akciós példány volt, másnap már nem volt megtalálható).
Kéz alól Asrock Fatal!ty AB350m ITX/ac 15k-ért és 35k-ért szintén kéz alól Gigabyte Aorus X470 Gaming 7 wifi.
Ramokból meg egy marék G.Skill Trident Z RGB/Aegis 3200Cl16 és Patriot Viper Steel 3600CL17 és 4400CL19.
Prociból R3 3300X és R5 5600X, még agyalok egy 3. procin, lehet valamelyik 5xxx G lesz a befutó (nem számít a pci-e 4.0 megléte nálam semmit, olyan cuccom nincs és nem is lesz). :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#16) Aprósólyom válasza 1dude (#10) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én másként látom az ok-okozatot. Azért zsugorodik a DIY piac mert megdrágult és nem pedig azért drágul a DIY piac, mert csökkennek az igények.

A GPU piac sem a fogyasztók révén drágult meg. Mert akik megdrágították a piacot, azok üzleti szereplők voltak. A törvény egészen egyértelműsíti, hogy ki számít fogyasztónak és ki nem. Fogyasztói Portál - Fogyasztóvédelmi ABC (kormany.hu)
A bányászok nem fogyasztók, a gyártó és kereskedelmi hálózat sem az. A fogyasztó a végfelhasználó, aki kvázi magányszemélyként a saját és rendeltetésszerű használatra vásárolja meg. A fogyasztók végérvényben elszenvedői a drágulásnak és nem okozói, hiszen egy üzletszerzési iparág épült fogyasztói termékekre. Ezért kellett volna szabályozni a kereslet-kínálatot, amit senki nem tett meg. Illetve csak látszólagosan, mert nekem az EVGA egyszer nem küldött értesítést ~1,5 év alatt, hogy mehetek az 1db 3060 Ti-ért, amire beadtam a jelentkezést...
A fogyasztók vennék a termékeket csak az árak miatt nem teszik illetve átnyergelnek alternatív, számukra ésszerűbb ár/érték aránnyal bíró termékekre, szolgáltatásokra.

Jevons paradox

(#17) 1dude válasza Chaser (#12) üzenetére


1dude
aktív tag

Zsugorodó piacnál nem is az olcsó termékeket fogják nyomni. Csökkentik a darabszámot, és vagy kikopnak vagy megdrágulnak.

(#18) 1dude válasza Aprósólyom (#16) üzenetére


1dude
aktív tag

Én saját tapasztalatomból mondom. Ismeretségi körömben 10 éve még 100+ DIY desktop volt, mára 1 db van, az is az enyém. Sőt 2-3 év múlva és is dobom, mert semmi értelme. Ez a szám ugyan úgy 1 volt már 3-4 éve is. A többségnek elég az okostelefon, a többiek meg notit vettek.

(#19) Aprósólyom válasza 1dude (#18) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Korosztály és felhasználói igény és pénztárca függő erősen. Én akivel beszélek és van gyerek ott asztali PC is van. Ahol több pénz van és a játékigény is fennáll, ott gamer laptop.
Az informatikusok többsége, akivel beszélek és hobbi szinten játszik azoknak is épített gépük van. Aki dolgozik a gépen, a többségnek szintén, esetleg Apple.
A legtöbb munkához elég egy átlag laptop, így aki kilépet a gamer világból, annak tényleg jobb egy notesz.
A konzol és a crossplay címek tényleg csípnek el a DIY piacról. Azért néznék egy piackutatást, hogy miként alakulnak a darabszámok. A 100+ helyett mára pár darab, az biztos messze van a reprezentatív mutatóktól. Akkor itt nem piacszűkülésről beszélnénk, hanem folyamatos nagyon durva lejtmenetről, ami miatt nem pár éve jelentkezne nagy drágulás, hanem már évek óta alig lehetne kapni ezt-azt, mert nem érné meg tervezni, gyártani, értékesíteni.

Jevons paradox

(#20) Chaser válasza jokeph (#15) üzenetére


Chaser
titán

én 40e-ért vettem a mortart pedig ákció' sem volt, bő egy éve
ddr4-em van még 64gb, majd ha annak is felmegy az ára eladom ;]
mostanában gondolkoztam beújítok egy 5600-ost vagy 5700-et - meglepően jó ára van már utóbbinak is -
valami aprós garos vga-val bohóckodni jó lenne
ha lenne még am4 lap értelmes áron, de nincs
ránéztem neweggre mi a helyzet, van összesen 10-11db am4 lap és nem olcsón, gyártónként volt kb ennyi modell

1dude
pont azért zsugorodik a diy piac mert az árak emelkednek
valszeg' az am4 volt az utolsó filléres platform

hol a vga ára száll el, hol a cpu, hol a ram, hol az alaplap
most legalább mind drága : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) jokeph válasza Chaser (#20) üzenetére


jokeph
nagyúr

A sima 40e-ért lett volna, de nekem megérte azt a +3e-et a wifi. :D
Cimbora fiának kéz alól megállt 50e-ben ez 3+ éve:
R3 2200G + MSI A320M Mortar + 4*4 GB DDR4 2400. :U

Úgy nézem, nem hoz AM5-öt a jövő mostanában az asztalomra, pedig furdal a kíváncsiság nagyon.
12. gen Intelről letettem, a belépő i3-12100F jó árban van ugyan, de nem előrelépés nekem jelenleg, ahhoz legalább egy i7-es kéne, a 13. gen meg szintén nem occsó.
Meg ugye van s1700-ban DDR4-es lap, de az kb. a belépőkategória +1 szint. ;]

#22Chaser: nem rossz ár. :K
A 7xxx-nek ahogy láttam, nem csak a teljesítménye durva, de a fogyasztása is az lett. :D
Persze, nyilván be lőni nekik is az ECO módot, de akkor mennyivel lesz erősebb a 7600X az 5600X-hez nézve ? :))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#22) Chaser válasza jokeph (#21) üzenetére


Chaser
titán

mikor én vettem drágább is volt talán a non-wifi verzió, vannak fura dolgok
3 évhez képest sokat romlott a huf, de akárhogy számolom a lapoknál nem ott van a difi
engem a 7xxx már nem is vonzott, ilyen árakon kihagyós olcsóbb lappal is, de megfejelve bitang drága lapokkal és ddr5-tel :N
ezt a gyerököt' kipróbáltam volna vagy a 6 magos tesóját
de úgy nem hogy választhatok drágábbnál drágább lapokból ami még egyáltalán van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) Sundesz válasza Chaser (#20) üzenetére


Sundesz
őstag

Igaz black friday volt, de 25 ezerért vettem B550 Tomahawk-ot 2 éve.

Nemrég összeraktam egy AM4-es ITX gépet és döbbenten taapsztqltam, hogy alig van deszka és ha van is rohadt drága. Így lett 35 ezerért egy új A320, az is megeszik mindent.

Hörcsög Powa'

(#24) Z_A_P válasza Chaser (#14) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ja, 3-as széria nem lenne "akkora" különbség, talán egy magas Hz-es 5-ös.

OK

(#25) 1dude válasza Aprósólyom (#19) üzenetére


1dude
aktív tag

Korosztály és felhasználói igény és pénztárca függő erősen.

Igen az, pont ezért vesznek egyre kevesebbet és kevesebbet belőle.

(#26) 1dude válasza Chaser (#20) üzenetére


1dude
aktív tag

Évek óta zsugorodik, most csak felgyorsult a zsugorodás.

(#27) Chaser válasza Sundesz (#23) üzenetére


Chaser
titán

úgy könnyű : )

Z_A_P
éreznéd azt, nekem is volt 2600, meg 1600af, meg 2700
de mivel nem sokkal többért ott az 5600 simán azt éri meg venni
az órajel magában csak egy dolog

1dude
persze, ehhez hozzájárult az intel sokáig egyhelyben toporgása meg az amd szerencsétlenkedése
megfejelte a bánya és az új konzolok
most meg az új árak
hát így nem is fog teret hódítani, de szerintem kezdik is letojni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) 1dude válasza Chaser (#27) üzenetére


1dude
aktív tag

Már eleve a fejlesztési irány is szerencsétlen, összemosták a HEDT -vel a konzumer vonalat. Úgy gondolják mindenkinek erőgép kell.

(#29) Chaser válasza 1dude (#28) üzenetére


Chaser
titán

opciósan azzal semmi gond nincs
amd-nél nem kellett nagyon zsebbe nyúlni lap terén a legcombosabb cpu-hoz sem
most a beugró lapok drágábbak mint ami am4-nél kellett egy 5950-hez - pl b550 toma, de a mortar is elég volt -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) hahakocka válasza Aprósólyom (#19) üzenetére


hahakocka
senior tag

500-700e Ft os mobilokra azèrt van pénz....

(#31) jokeph válasza hahakocka (#30) üzenetére


jokeph
nagyúr

:C
1 nullával kevesebbért is nagyon megnézem. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#32) Geri Bátyó válasza 1dude (#18) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én meg pont tavaly győztem meg egy notórius noti vásárlót, hogy baromira semmi értelme, ha notit vesz. Kapott egy MSI minigépet, amiben normál desktop proci van, meg SO-DIMM ramok és igény szerint HDD még mehet bele. Kapott egy új monitort is a régi szar helyett és így is olcsóbb volt, mint egy hasonló noti.

Szóval bőven van igény a DIY-ra, csak elbutítják a népeket a notikkal, amire viszont tényleg nem lenne ekkora igény.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#33) 1dude válasza Geri Bátyó (#32) üzenetére


1dude
aktív tag

Egy MSI gép nem tudom mennyire lehet DIY, melóban nekünk is Dell OEM minigépek vannak, de azoknak semmi közük a DIY -hoz.

(#34) Geri Bátyó válasza 1dude (#33) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Normál desktop proci van benne, a memória és az SSD sem forrasztott és bővíthető 2.5-es SATA meghajtóval. Szerintem ez már belefér a DIY kategóriába.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#35) 1dude válasza Geri Bátyó (#34) üzenetére


1dude
aktív tag

Ez inkább barebone, mint DIY.

[ Szerkesztve ]

(#36) Chaser válasza Geri Bátyó (#32) üzenetére


Chaser
titán

felhasználás kérdése, ha hordozza is akkor notesz, ha nem akkor gondolkozósabb
ha nem kell kraft sokan inkább veszik a noteszt, külső monitor arra is mehet ha kell
persze nem bővíthető, de desktopról nehéz ágyból netezni : )
én biztos nem vennék desktopot csak ha kell nagy kraft game vagy munka miatt - írom ezt az ágyból :d -
ráadásul már vannak igen combos gépek, persze drágábbak, meg sok hangos is, de az akkor is hordozható

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) HdRew válasza Chaser (#36) üzenetére


HdRew
őstag

Na jó, de egy notit elég nyűgösen upgrade-el az ember, desktop pedig egyszeri kiadás, amikor megveszel mindent. Jobb esetben a táp, a ház, és az ssd-hdd több évre elég, azon kívül max. a ramot, procit, lapot és vga-t kell cserélni. Bár ez is ugye felhasználástól függ, van, akinek egy igp is elég. De ahogy nézem a különböző weboldalak is egyre erőforrásigényesebbek, na meg egy laptop elég szépen tud melegedni ölben.

Én ha csak netezek, akkor arra ott van az iPad. Azon lehet nézni ugyanúgy mindent, bár az sem két fillér már. De a telefonok is már jó nagyok. Vagy ha van valakinek otthon tv-je, általában az már smart és van rajta youtube meg ilyenek.

Most az AMD elkényeztetett minket, mert az AM4-et sokáig nem váltották le. De én is most a 3600-ról tudtam váltani 5700x-re.

Na mindegy, sokváltozós a történet, hogy kinek mi éri meg, mit szeret jobban.

(#38) Aprósólyom válasza 1dude (#35) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Tehát ha csak részlegesen esik bele a DIY kategóriába, akkor már nem minden bogár rovar? Pedig a meghatározása is az a kategóriának hogy részelegesen self-made...
Ráadásul a legtöbb cég, aki csinál barbone-t, azok jellemzően alaplapot is, úgyhogy nem több, annál, mint egy jó kis árukapcsolás alaplap+ház+tápegység termékekre, a többiből meg azt tesz bele a vásárló, amit csak akar.

Jevons paradox

(#39) 1dude válasza Aprósólyom (#38) üzenetére


1dude
aktív tag

Ezen a vonalon szinte az összes OEM gép DIY, ha van benne egy üres M2 slot, egy memória slot meg 1-2 sata csatlakozó. A szokásos PH -s fingreszelésbe meg ne menjünk bele szerintem. Ha kell az utolsó szó, neked adom, elvégre Karácsony van :D

(#40) Aprósólyom válasza 1dude (#39) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha csak annyi a meglátásod egy barbone gépnél, hogy SSD és HDD, akkor nehéz lesz reálisan értelmezni a valóságot.
Szimplán negligálod, hogy a CPU, RAM, CPU hűtő, ház hűtő, GPU/más PCIe kiegészítő pl Hangkártya, hálókártya, wifi modul, vagy PCIe M.2 Slotba SATA vezérlő és lehetne sorolni...
Mindezt tetszőlegesen kombinálhatja, aki építi.
Mintha a cserélhető CPU-t mint terméket és a többi említett tételt nem a DIY piacra készítenék a gyártók... :U De ha ennyire nem DIY vegyél egy barbone-t és próbáld bekapcsolni... :C

Jevons paradox

(#41) 19ati93


19ati93
senior tag

Már megint gagyi stealth hütőt adnak mellé. xD

(#42) Chaser válasza HdRew (#37) üzenetére


Chaser
titán

persze nem bővíthető, de desktopról nehéz ágyból netezni : )
gépelni úgy biztos nem tudsz ájpeden' mint egy értelmesebb notebookon
de melózgatni is lehet velük
webshopomat pl 12-es tp-n csináltam, azért túléltem ha nem is volt élmény mindig
hobbira vennék desktopot, de oda párszor ülök havonta, egyébként én már nem görnyednék asztalinál ha nem muszáj
de kinek mi
mostani gépem még bővíthető rammal és ssd-vel tetszés szerint, 16gb/3tb kombó van benne, ezzel elvagyok kényelmesen - fiókban meg 64gb desktop ddr4 :d -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) 1dude válasza Aprósólyom (#40) üzenetére


1dude
aktív tag

A barbone az barebone, külön kategória. Semmi DIY nem kell hozzá, rendelhető testreszabva is.

(#44) Geri Bátyó válasza 1dude (#43) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A barebone korlátozottan fejleszthető (jellemzően pl. egyedi hűtés van benne), tehát valóban nem DIY, de az a gép, amiről én beszéltem, az alaplapon kívül (mert az nem szabvány ITX) szabadon variálható. A hűtése is az AMD Wraith Stealth.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#45) Robitrix válasza Aprósólyom (#7) üzenetére


Robitrix
senior tag

Végül is ha abból indulok ki, hogy több, mint 3 éve mikor vetem az AMD r5 3600os procit úgy bruttó 76 ezerért. Akkor az 3600X úgy 10-15 ezerrel volt drágább volt Aminek úgy 100-200 Mhz-el volt magasabb az alap és Boost órajele. Ami gyakorlatilag 3% körüli teljesítmény növekedést okozott valójában. A TDP felment 65 wattról 95 wattra. Viszont nem igen érte meg a 3% plusz teljesítmény miatt a kiadni plusz 10-15 ezret. Ráadásul erősebb hűtő kellett rá.... Persze kérdés, hogy mennyi lesz a teljesítmény különbség majd egy 7600 és 7600X közt. Kérdés, hogy majd az alapján kiderül mennyi a tényleges teljesitmény nővekedés és megéri-e a magasabb ár és a kétségtelenül erősebb proci hütő igény.

(#46) Robitrix válasza HdRew (#37) üzenetére


Robitrix
senior tag

Én is akartam váltani 3600-ról 5600X-re de aztán nézegettem, hogy minden hardvert meghagyva gépen azon kívül hiába erősebb nyers teljesitményben az 5600X úgy 30-35%-kal a gyakorlatban ha minden hardver marad úgy átélagosan két FPS nővekedést hozna a játékban. Viszon full mindegy, hogy mondjuk egy játékot 132 FPS-sel játszom vagy akár 134 FPS-el. Ez nem érte meg a közel 100 ezer forintos beruházást.

(#47) jokeph válasza Robitrix (#46) üzenetére


jokeph
nagyúr

A minimum FPS-t is nézd meg, ne az átlagot vedd pusztán figyelembe. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#48) Chaser válasza jokeph (#47) üzenetére


Chaser
titán

hát igen, ezt felejtik ki sokan a matekból
meg eleve ez már 1x6 magos, nem 2x3, és ez is játéktól függően hozhat pluszt - vagy microlagokat megszüntet -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) jokeph válasza Chaser (#48) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
Zen 2-ből csak a 3300X ilyen. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50) Chaser válasza jokeph (#49) üzenetére


Chaser
titán

tudom...de neki könnyű dolga van, 1x4 mag :d 5xxx-nél meg végre elértünk az 1x8-as felépítésig

nálam pl forza "megtáltosdott" 3800x-től - értsd, megszűntek a számomra zavaró kis micro akármik, folyt a game ahogy sör a jó kocsmában :d - -
eleinte azt hittem a +2 mag miatt 3600 ellenében, de simán lehet a 2x4-es felépítés miatt, de lehet mindkettő közrejátszott

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.