Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pioneer 107 topic

Hozzászólások

(#651) Amigo78 válasza erdoke (#648) üzenetére


Amigo78
senior tag

azt tudom:)
neked is 107 van nem?

(#652) erdoke válasza Amigo78 (#651) üzenetére


erdoke
titán

Nekem fekete A07 van.;)

A legjobb aláírás a héten

(#653) erdoke válasza fokukac (#650) üzenetére


erdoke
titán

Ezexerint van különbség az A07 és a 107 FW-e között?:F Amíg a 107-em volt, addig nekem is lassabban rippelt. Azt gondoltam, hogy az A07-en az 1.15-ös vagy az 1.16-os FW javította fel.
Próbált már vki 107-re A07 FW-t flashelni?

Nem használok Instant Copy-t, ilyen 70 perces íróhasználattal még nem találkoztam.:F

4 helyett 3-at szóltam hozzá, kettőt összevontam.:D

A legjobb aláírás a héten

(#654) fokukac válasza erdoke (#653) üzenetére


fokukac
nagyúr

az átlagos sebesség szokott 5x körül lenni. olyan 2x-esen kezdi, és a végére felmegy akár 7,5-8-ra is, így jön ki az átlag. Egyébként gond nincs vele, én ráérek...

és így legalább halkabb.

mondjuk a régebbi Pio 106s DVD-olvasóm sokkal gyorsabban rippelt, az tény. az mindig 10x fölött volt...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#655) Loretto válasza erdoke (#647) üzenetére


Loretto
veterán

total comm.-ben neked mennyit mutat másolásnál? én igazán erre lennék kíváncsi.

Soirée...

(#656) kirkri válasza erdoke (#653) üzenetére


kirkri
addikt

És miért cserélted le a 107-est A07-re? Csak a színe miatt, vagy egyéb okod is volt rá?

21 éve a Prohardveren! ™

(#657) ricsik


ricsik
őstag

nekem 107D-m van gyári firmware-rel. Az újat képtelen feltenni :R107D_FW118.EXE -avaible target is not found.
Hackoltat nem akarok feltenni.
Milrt nem megy fel a gyári?

(#658) erdoke válasza Loretto (#655) üzenetére


erdoke
titán

Majd megnézem neked, ha el nem felejtem. Átnyomok vmi jó nagy game imidzset.;)

A legjobb aláírás a héten

(#659) erdoke válasza kirkri (#656) üzenetére


erdoke
titán

A színe miatt cseréltem, és úgy döntöttem, megéri azt a pár ezrest a jobb kinézet, a 8X TY lemez és a szoftverek.

A legjobb aláírás a héten

(#660) erdoke válasza ricsik (#657) üzenetére


erdoke
titán

Két lehetőség van: általános IDE gond vagy az íróval vmi. Előbbi eset kizárására csekkold le az IDE kábeleket (nForce2-nél 45, egyébként 60 cm-nél ne legyen hosszabb, jumperolás rendben legyen, lezáratlan kábelvég nem lehet, stb.), az IDE drivert (alaplapi driver vagy Win driver. Ha a legújabb alaplapi driver nem segít, távolítsd el az írót az eszközkezelőben, és hagyd, hogy újraindításkor újra felismerje a Win).
Ha az íróval van gond, akkor az garanciális probléma, irány a szarvíz.
Ja, lemez ne legyen az íróban, amikor frissítenél.

A legjobb aláírás a héten

(#661) Loretto válasza erdoke (#658) üzenetére


Loretto
veterán

kösönöm szépen.:B

Soirée...

(#662) Amigo78 válasza erdoke (#660) üzenetére


Amigo78
senior tag

egy kicsit off leszek:) erdöke megméred nekem a A07 tálca elejének nagyságát?mennyivel nagyobb mint a szabvány? egy ck10181A-ba kéne belemenniecsak nemtudom mekkora az eleje

(#663) raven10011


raven10011
senior tag

Most vettem egy DVR-107D írót, feltettem rá egy 1.13-as firmware-t.
Telepítettem egy 6.3.1.17-es Nero-t, de nem ismeri fel vagy mifene. A tesztelésnél látja, de írásnál nem tudom kiválasztani, hogy vele dolgozzon.

Tud valaki segíteni ezügyben?

financenewbie.com

(#664) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Hali,
Olyan gondom van, hogy újabban dvd iráskor azt irja ki a Nero, hogy lézer beállítási hiba, utánna lezárja a dvd-t majd kidob egy cd irási hibát... :F
Ezek után leszedtem a Nero-t, feltettem újra, és jó volt, de most megint kezdi, pedig a szimuláció végig ment hiba nélkül... alap firmware van rajta de nem hinném, hogy az a gond, mert ugyanolyan dvd-kre irok, mint korábban, van valakinek valami ötlete? (esetleg még mostanába, mert én holnap délelőtt megyek el kb. kéthétre :()

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#665) TrollBalint válasza raven10011 (#663) üzenetére


TrollBalint
addikt

Itt is valami hasonló hibáról ir a topic nyitó, de nem olvastam végig, nem tudom megtalálták-e a megoldást...:U
Bővebben: link

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#666) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

jeah kb 2hetes fater irója:DDD idáig 25db Traxot irt meg hibátlanul:) csak igy tovább:)) (áp a jó cucoknak):DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#667) Vangelis


Vangelis
nagyúr

a nero nekem is sokott gagyizni de csak egy idő után és teljesen mindegy hogy milyen író van a gépben mert mindegyikkel azt csinálja vagyis nem hajlandó vagy beolvasni vagy egyáltalán nem indul el a lemezeket és vagyis nem írja


na mindegy jól belekavarodtam



vagyis nem működik semmivel normálisan

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#668) andriscs


andriscs
aktív tag

Hi!

Hallottátok, hogy nem nagyon lesz firmware 107-esekhez, ami támogatná a DL lemezek írását? Pedig éppen most olvastam, hogy elvileg minden 8x író tudna írni DL lemezeket, mert technikailag képes rá, csak firmware-t kell módosítani. Pedig jó lenne, ha ez az író is írhatna, remélem, hogy nem hivatalos helyeken lesz majd firmware hozzá.

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#669) L3zl13 válasza andriscs (#668) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem mondod!!! :Y

Ez csak ebben a topicban legalább 20 szor szerepel. :U

Aki hülye, haljon meg!

(#670) andriscs válasza L3zl13 (#669) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Ja, bocsi, hogy nem olvastam gyorsan 5 perc alatt át a 665 üzenetet :) Legközelebb megpróbálok okosabbat mondani :D

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#671) L3zl13 válasza andriscs (#670) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Sajnos(?) időközben kijött az A08. A Pioneernak az a legjobb, ha mindenki elrohan azt venni.
DL es lemezek pedig ritkák és drágák. Annyira nem vészes a helyzet.
Egy év múlva majd lecserélem az akkori best buyra. Akkorra remélhetőleg már a lemezek is elérhető árban lesznek.

Aki hülye, haljon meg!

(#672) andriscs válasza L3zl13 (#671) üzenetére


andriscs
aktív tag

Hi!

Én is éppen ezt olvastam, hogy az A08 nagyon jó lesz, ha mindent bevált, amit ígérnek róla. Azt is írták, hogy jó pár hónap kell, mire a DL lemezek ára is elfogadható lesz.

Andris - http://andriscs.blogspot.com

(#673) Polcrendszer


Polcrendszer
tag

Megtudja nekem valaki mondani hogy a 4*en író PIONEERem mért írja a 4*esen ir6ó DVD-t csak 20perc, sőt 30perc alatt??? ittwalami nemstimmel. mit kéne csinálni ?? most wettem...lehet hogy többmenetben kéne írni akkor gyorsabb lenne??help PLS!! köccce hogy meghallgattatok :C

A leghosszabb magyar mondat, ami visszafele is u.az :Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj Baranyában a vadon élo Kis Pálnét nem keresik.

(#674) fokukac válasza Polcrendszer (#673) üzenetére


fokukac
nagyúr

akkor lassul be az írás, amikor a puffer ki akar ürülni.

ennek az egyik kiváltó oka lehet a töredezett fájlrendszer, pl.
vagy az, ha a rendszer túlságosan le van terhelve.
esetleg a ''memóriaszivárgás''.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#675) uzsz


uzsz
senior tag

Van egy PIO 107D íróm, legfrissebb firmware stb. Hoztak 8Xes traxdata lemezeket tesztelésre. 5+ost és 5-ost. A -osokkal semmi gond a +osokból 3ból 3at szart el. Azaz megírja gondnélkül, csak semmi nem olvassa vissza még az író sem.
Ugyanazt írtam volna mind a 3ra, aztán inkább kiírtam egy -osra.
Mért lehet ez?

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#676) erdoke válasza uzsz (#675) üzenetére


erdoke
titán

Ugyanezt a lemezt megírtam 8X sebeséggel, minden ROM visszaolvassa. 6X sebességgel filmet írtam rá, az asztali simán viszi. Valami nálad nem stimmel, csak az a kérdés, hogy az íróval vagy a lemezzel.:F
1.18 az a legfrissebb FW? Nem hackelt?

A legjobb aláírás a héten

(#677) uzsz válasza erdoke (#676) üzenetére


uzsz
senior tag

Az 1.18 van fent, az viszont látod jó kérdés, hogy hackelt-e. Azt hol tudom megnézni?
Ha 5bl 5 +ost nem visz, akkor vigyem vissza kicseréltetni az írót?

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#678) erdoke válasza uzsz (#677) üzenetére


erdoke
titán

Azt mondod, hogy valójában megírja gond nélkül, csak nehezen olvassa vissza a ROM és az asztali. Mielőtt visszaviszed, ki kellene zárni, hogy maga a lemez gyenge (másik íróval is írni belőle), illetve hogy esetleg a lejátszók kompatibilitásval van a gond (más lejátszóban/olvasóban kipróbálni a te íróddal megírt lemezeket).

A legjobb aláírás a héten

(#679) DBob


DBob
őstag

Hali..

Tegnap vettem egy 107d-s pioneert, mert az előző íróm nem vált be (nec, ritka rossz volt, valszeg sorozathibás). Nagy a happyness, megint lesz szabad helyem. Újraírható dvd-t nem tudtam szerezni, de végülis nem gond gondoltam, megbízok az íróban. A drive felkerült a secondary masterre, mögé egy hdd ment, ami mellesleg az író tetejére került (helyhiány). Az írás nero 6.3.1.17-el került volna sorra. Lead-innál tökölt vagy 3 percet, amit sokaltam. Majd amikor úgy nézett ki hogy elkezdi az írást, akkor pár mp múlva kidobta hogy failed. Anyád....A dvdre rákerült a 2mbos lezárt session. Már csak söralátétnek jó.

Ez volt 1.13-as alap firmwareel, és 8x-esen írható + os princo dvd-vel, amit 4x-esen próbáltam írni (gyorsabban nem engedte). Na firmware update. felraktam 1.16 Változás: immáron engedné 8xosan is írni. Mivel két dvd lemezt vettem hirtelen, prósza a másikkal, biztos jobb lett frissítés után. Most a változatosság kedvéért írjuk 6xosan. Ugyanaz lett az eredmény, még 1 dísz.

Nagyon hajlok afelé hogy hétfőn viszem vissza és pofájukba vágom, de nem nagyon szeretném. Kis boltba vettem, nem is hiszem hogy van nekik másik írójuk ''raktáron''

Ami eszembejutott: lekötni hdd-t, átrakni slavere (bár ez nem egészséges), másik nero-t felrakni (megint csak nem egészséges ha egy régebbi nero mellett kell leélnem az életem), esetleg hiába combo a drive nem írok vele + os dvdt ( - ossal nem tudom mit csinál eddig), vagy nem veszek princo dvd-t (amúgy is mást akartam venni, de ez volt hirtelen )..

Valaki vmelyikbe erősítsen meg, mert lelkileg nagyon elgyengültem ettől a xartól most, hogy eddig 2 dvdíróból beszoptam 2 selejtet...

(#680) erdoke válasza DBob (#679) üzenetére


erdoke
titán

HDD-nek semmi gondja nem lesz, ha az író mellett Slave-ként fog szolgálni. Az író jumperelésére is figyelj!
Nero-ból van egy újabb (6.3.1.20), ne visszafelé cseréld...
Firmware-ből szintén van 1.18-as egy ideje. Ja, és ne használj Princo lemezeket, bár itt valószínűleg nem az volt a gond.

A legjobb aláírás a héten

(#681) DBob válasza erdoke (#680) üzenetére


DBob
őstag

A hdd mint slave alatt nem arra utaltam hogy a hddnek lenne gondja tőle, hanem hogy az író esetleg nem szeretné ha más is lenne mellette. Csak kipróbálni se tudom a teóriám, nincs már mire írnom, és ünnep van.

Neroval és előző nec írómmal jártam úgy, hogy nem írt, rontott mindent. Majd vki mondta fórumon hogy igen, neki is ez volt amíg fel nem rakta a régi 6.0.0.19-et. Azzal nekem is ment. Bár ettől függetlenül rakás bugja volt, amire nem volt gyógyír. Most nem is merem kipróbálni ugyanezt, félek talán sikerül.

Szerintem sem a princo lemez a hibás. Ha a gond a lemeznél lenne, akkor max annyi lenne hogy elrontaná. De itt még az íráshoz sem lát neki, ami zavaróbb. Lemez szinten annyit találok elképzelhető hibának, hogy + osokra nem fog írni, de az csúnya vicc lenne.

1.18-ast firmwaret mingyárt beleégetem + leszedem legújabb nero...majd veszek minnél hamarabb (amint boltok nyitnak) egy újraírható dvd-t, abból is csakazértis + ost, és utána beszámolok az eredményről..

üdv
Bob

(#682) uzsz válasza erdoke (#678) üzenetére


uzsz
senior tag

Nem nehezen, hanem egyáltalán nem olvassa vissza semmi. Lehet hogy ki kellene próbálni másik +os lemezzel. Bízok benne, hogy nem az író a szar

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#683) fokukac válasza DBob (#679) üzenetére


fokukac
nagyúr

szerintem meg ne princo-val próbálkozz, hanem szánj rá 170 Ft-ot egy lemezre, és szerezz be traxdatát v. memorexet...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#684) uzsz válasza erdoke (#678) üzenetére


uzsz
senior tag

Arra godoltam, hogy mgkockáztatok még1-et mondjuk 2x-esen, aztán ha ez is szar, akkor viszem vissza gariba a cuccot. Akkor szarnék magamalá, ha a boltban meg vinné a +os lemezeket úgy, hogy vissza is lehet azokat olvasni.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#685) DBob


DBob
őstag

Na megvolt a próba. A +os rw-t megírja tökéletesen, amíg a -os rw-t elrontja ugyanúgy. Most már legújabb firmware, és legújabb nero van fent, a hdd lekerült a tetejéről így nem melegíti, és egyedül van az ide kábelen.

Valakinek vmi 5let azon kívül hogy visszaviszem a garilevélel?

Bob

(#686) Trak


Trak
addikt

Nem tud vlaki szerezni fekete Pio 107-est 2 év garival? (Mindenképp 2 év kell)
20k körüli áron?
Esetleg fehér is jó, ha nagyon jó az ára:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#687) DBob


DBob
őstag

újabb tapasztalat: a régi firmware-t vissza tudtam írni, pedig állítólag nem lehet
az összes írás pedig queuing failed -el száll el...:-\

(#688) DBob


DBob
őstag

Feladom...az egyetlen lemez amit megírt egy emtec +rw volt, ricoh alapanyagból. Most vettem tdk +r -t, ami szintén ricoh alapanyag. Elrontotta ugyanúgy. Sőt azután mikor újra baxtattam újraírhatóval, nálam is megjelent a lézer beálltási probléma, illetve hogy ő ugyan nem fog nekem dao-ba írni...
holnap nyitásra már szervíznél vagyok úgy nézz ki..

(#689) uzsz


uzsz
senior tag

Tudja közületek valaki, hogy mikor jön ki új firmware?

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#690) ricsik


ricsik
őstag

olyan gondom van a 107 el, 106 al is az volt, hogy a lemezeket, ritek, stb hengereseket mindig elrontja 99 vagy 100 szávaléknál, nem fejezni be....
A lemez olvasható csak a film végéből hiányzik kb 5 perc. Bár ez érdekes, hogy működik, de idegesítő a jelenség.
A firmware átbuzizást nem mertem megcsinálni, a gyári nem megy fel hibaüzenettel. Aszem olyasmi hogy nem találja....

(#691) fokukac válasza ricsik (#690) üzenetére


fokukac
nagyúr

pedig egy firmware frissítés sosem árthat...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#692) ricsik


ricsik
őstag

ja és ez 4x sebességgel, 2x el semmi gondja...

(#693) kano válasza ricsik (#692) üzenetére


kano
nagyúr

Szia!
Pedig jó volna, ha csinálnál egy fw frissítést.
Olvasd el a fw mellé adott readme.txt fájlt ott benne van, hogy hogyan kell paraméterezni. Hátha az segít. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#694) Rudi500


Rudi500
csendes tag

Hi all!

Van egy pioneer 107-es dvd íróm, amivel kb 50 dvd írtam. Egy filmet akartam kiírni ami sikeresen meg is történt csak nem tudom lejátszani.
Érdekes módon a lemez fél cm-es sávban más árnyalatú,feltételezem szar a lemez. Amúgy Princo-ról van szó PB széria. 2-szer próbáltam a film írását,mindkettő ugyanúgy rossz lett. Nem szívesen használok Princot most ezt tudtam venni,tudom hogy szar meg minden. Használtam Ritek (pontosabban azt hiszem Ridisc volt)lemezeket is és az utolsó 4-ből 2 rossz lett. Minden jó lett az írás során és olyat csinált amikor be akartam olvasni azt írta ki az író hogy Cd-meghajtó. Nem látott semmit a Pio a lemezen pedig Ritek volt és nem egyszer jelentkezett a hiba. Próbáltam 2x-es írással is ua itt is előfordult. Mi lehet a gond? Vki segíthetne. Köszi

(#695) kano válasza Rudi500 (#694) üzenetére


kano
nagyúr

Én nagyon szívesen segítenék, ha tudnám mi a hiba. :))
Na félretéve a viccet, mivel írtad meg a DVD-ket?
Gyanús, hogy valami szoftveres dolog lesz.
Nekem is ilyen DVD íróm van és soha semmi bajom nem volt vele(kopp...kopp...).
Telepíts egy új oprendszert és tedd fel újra az író progikat. Írás közben ne fusson semmi (víruskereső állandó védelme stb).
Most jelenleg más ötletem nincs.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#696) Rudi500 válasza kano (#695) üzenetére


Rudi500
csendes tag

Hi!

Nem hiszem hogy szoftveres hiba lenne, bár megy a vírusirtó(nod32) és a tűzfal (zone alrm pro) is,sőt sokszor a letöltés is. Próbálkoztam hogy semmi sem megy akkor is csinálja,szerintem szarok a lemezek.Olvasgattam fórumokon h a Ridisc-nek is vannak rossz szériái,a Princo PB meg katasztrófális. Most írtam meg havernak 5 TDK dvd-t (-R), természetesen mindegyik jó lett.

(#697) DBob


DBob
őstag

Én meg viszont feladom. Ez már a 2. ilyen íróm, első ugyanezt csinálta. Bár ez jobban indított, már képes volt megírni 4 lemezt. Utána ugyanazt generálta. Ráadásul a szervíz is többet ült rajta mint kellett volna....inkább nem mondok semmi durvát...pedig az jár a fejemben....

(#698) scampx


scampx
csendes tag

Hello!!

bevallom nem nagyon volt energiám végig olvasni az összes hozzászólást, így lehet,h. már van is válasz a próblémámra, ami a következő lenne:
Pio107d írom van, 1.10 gyári firmware...
most térnék át a 8-szor dvd-kre, Arita8x(-) használnék és a nerot sehogy se tudom rávenni,h. 8-szorosan írjon. ahol ki lehet választani az írási sebességet, ott is csak 4x-s a maximum...mi lehet a gond, ez alapból tudja a 8x sebességet...van valakinek valami ötlete??

üdv.

(#699) fokukac válasza scampx (#698) üzenetére


fokukac
nagyúr

frissítsd a formware-t, már májusban is az 1.13 és az 1.15 volt, most már az 1.18-asnál tartanak.

Bővebben: link

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#700) #00809728


#00809728
törölt tag

Ez Kukac gyerek nagyon vágja az ívet!!!

Pontosan ahogy leírta fw és akkor írhatod 8* a lemezt.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pioneer 107 topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.