Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pioneer 107 topic

Hozzászólások

(#1) q0w1e2


q0w1e2
tag

hi!
pioneer 107 írót keresek. örülnék boltlinkeknek, akik már forgalmazzák.
thx!

(#2) _thomas_ válasza q0w1e2 (#1) üzenetére


_thomas_
tag

esetleg Bővebben: link bár nem néztem, de ott sokminden van!

[Szerkesztve]

www.ironic-software.com

(#3) _thomas_


_thomas_
tag

OFF

Hurrá _Tag_ lettem!!:DD

ON

www.ironic-software.com

(#4) fokukac válasza _thomas_ (#3) üzenetére


fokukac
nagyúr

gratulálok...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5) aer válasza q0w1e2 (#1) üzenetére


aer
tag

A depo szart se ér, már bocs. Ahol van online frissülő árlista, csak annak higgy. Nem fogsz már kapni, én is kerestem, kb egy tucat boltba, de a válasz mindig az volt: a nagykerek nem szállítanak többet, megszűnt a gyártás. Ezt a belsőt még az asus csomagolásában megkaphatod. Pl amp...

(#6) anulu válasza aer (#5) üzenetére


anulu
félisten

A 107-nek hogy szűnt volna meg a gyártása, már bocs. Az a legújabb 8x +/-R(W) csodája a Pioneernak. Nem hiszem, hogy 1 hónappal kb a bejelentés után már meg is szűntették volna a gyártását...

A depo tényleg nem ért bohafingnyit se :(((

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) intelfan válasza anulu (#6) üzenetére


intelfan
aktív tag

Ő az A06-ról beszélt azt keveri az a07-el. :)

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#8) aer válasza anulu (#6) üzenetére


aer
tag

Bocs, látszik 4kor írtam a hozzászólást...

A 106-os gyártása szűnt meg.

Köszönöm, és bocs, ha vkit a tévedébe vittem... :(


[Szerkesztve]

(#9) aer válasza intelfan (#7) üzenetére


aer
tag

Gyors... :)

(#10) erdoke


erdoke
titán

Írtam a Basys Kft-nek kb. 2 hete az ügyben érdeklődve, de nem méltattak válaszra. Tehát még1x én is: Tudja valaki, hogy kapható már Mo-on a Pioneer DVR-A07/107 író, és ha igen, hol?

A legjobb aláírás a héten

(#11) echo001 válasza erdoke (#10) üzenetére


echo001
aktív tag

hi
igaz nem magyarorszag de nincs messze osztrak-ba bementem a legelso media-mark ba ott kb 30 db volt a polcon 42 e ft euroert en ott vettem 3 ev garival...
dobozost

Echo

(#12) erdoke válasza echo001 (#11) üzenetére


erdoke
titán

Úgy érted, A07-et? Az a dobozos. Annak elvileg >300 € az ára, 107 kb. 160 €.

A legjobb aláírás a héten

(#13) intelfan válasza erdoke (#10) üzenetére


intelfan
aktív tag

Minek akarsz te Pio a07-et venni? :F

Nem fogja írni a kétrétegű lemezeket, nem lesz firmware frissítés sem hozzá.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#14) erdoke válasza intelfan (#13) üzenetére


erdoke
titán

Egyrészt mitől vagy ebben olyan biztos?
Másrészt akkor inkább mégis a Plextor PX-708A-ra voksolsz? :D

A legjobb aláírás a héten

(#15) intelfan válasza erdoke (#14) üzenetére


intelfan
aktív tag

Te vegyél azt nyugodtan. :)

A kétrétegű DVD-ről amit írtam biztos valóban nem fogja támogatni, ahogy gondolom a Plextor 708-sem, örülnek ők ha a normál DVD-k támogatását megoldják valahogy. :)

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#16) erdoke válasza intelfan (#15) üzenetére


erdoke
titán

Mintha már említettem volna, hogy behatároltak a lehetőségeim. Nem veszem az írót, hanem egy garanciális cserében kapom, ha összejön egyáltalán. Tehát a típus nem teljesen szabadon választható, de a jobbak közül a Pioneert és a Plextort láttam az illetékes nagyker árlistájában.

A legjobb aláírás a héten

(#17) erdoke


erdoke
titán

Up

A kérdés továbbra is nagggggyon érdekel. Illetve inkább a válasz.:)

A legjobb aláírás a héten

(#18) erdoke válasza erdoke (#17) üzenetére


erdoke
titán

Tényleg senkinek nincs infója? :O

A legjobb aláírás a héten

(#19) intelfan válasza erdoke (#18) üzenetére


intelfan
aktív tag

Szerintem még várni kell rá minimum 3 hetet.
Megnéztem nagyker árlistában és egy hetes érkezésre sincs bejegyezve A07.

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#20) erdoke válasza intelfan (#19) üzenetére


erdoke
titán

Sanyarú. 3-4 hetet még kibírok, ha kell, de nem tudom, érdemes rá várni v. jó lesz a Plextor. A te véleményedet ismerem a kérdésben, viszont elég kevés A07 tesztet láttam eddig. Találtál már jobb oldalakon? Rákeresek...

A legjobb aláírás a héten

(#21) Mennyi? válasza erdoke (#17) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Mintha az Expert árlistájában láttam volna. :F

(#22) intelfan válasza erdoke (#20) üzenetére


intelfan
aktív tag

Picit továbbfejlesztik az A06-ot de egetverő újdonság nem lesz benne.

-A 8X sebesség nem érdekel, nem túl sok DVD-t írok és szerintem a 4X-es írás is elég gyors. A Z-CLV írást nem szeretem használni sem cd sem dvd írásnál.
-DVD-ram olvasás támogatása hasznos újdonság.
-Fejlesztett mechanika: Király.
Nem tudom használtál-e Pio-A06-ot, de már ennek is nagyon jó a mechanikája, minimális rezonancia, minimális hang, a legjobb drive ilyen szempontból amit eddig próbáltam beleértve az első 4X-es cd íróm. :)
-4X-RW támogatás, szintén hasznos ha lesznek hozzá jó áron lemezek is

A cdgrab.hu ezt írja róla:
''Pioneer A07
Az új DVD-író 8x-os sebességgel írja az egyszer írható DVD+R és DVD-R lemezeket, és 4x-esen az újraírható DVD+RW és DVD-RW korongokat (megfelelő média esetén). Újdonság a DVD-RAM lemezek olvasásának támogatása, ezzel a Pioneer tovább folytatja az A06/106 sorozattal megkezdett - minél több formátum támogatására irányuló - törekvését.
További említésre méltó fejlesztések történtek a drive által kibocsájtott zaj csökkentése érdekében, ezzel egyúttal a belső mechanika szennyeződések elleni védelme is sokat javult. A hivatalos információk szerint az új drive jelentősen (75%-kal) kisebb hangot kelt működés közben, mint a korábbi modellek. Jelenleg nagyon úgy tűnik, hogy DVR-A07/107 lesz a mostani A06/106-oshoz hasonló kinézetű, ''egyszerű'' változat, ugyanis a külföldi fórumokon olvasható megjegyzések szerint a régi előlapos változatban látták (?) a boltok kínálatában. Utóbbi kiderült, hogy a Pioneer amerikai weboldala is így tünteti fel. Ha így van, akkor nem tudni, hogy régi előlapos változat vajon tartalmazza-e a zajcsökkentő és a szennyeződések elleni újításokat.
Mivel az A07/107 írók egyik változatának hivatalos leírása sem említi a kétrétegű lemezek írásának támogatását, így majdnem 100%, hogy a korábbi A06/106 meghajtó kétrétegű lemezek írását megvalósító firmware frissítése - amelyet a Las Vegas-i CES-en láthattak az érdeklődők - soha nem lesz nyilvánosan elérhető. Úgy tűnik, hogy a kétrétegű lemezek írása még a most bejelentett legújabb írók esetében sem betervezett képesség, így azoknak a szakértőknek lehet igazuk, akik a kétrétegű DVD+R és DVD-R lemezek bevezetését az év második felére jósolták.
PPéter''

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#23) erdoke válasza intelfan (#22) üzenetére


erdoke
titán

Kösz, de a gyári adatokat már a megjelenés napjától el lehet érni. Tesztekre lennék kíváncsi. Cdgrab.hu-t olvasom rendszeresen, sajnos nem kell túl sűrűn...:(
PPéter saccjai itt nem mérvadóak, minden azon múlik, mit lépnek a versenytársak firmware ügyben.

A legjobb aláírás a héten

(#24) erdoke válasza Mennyi? (#21) üzenetére


erdoke
titán

Már töltöm, ez esetben ez lenne a legkényelmesebb megoldás.:)

MOD: Nincs a február 9-től érvényes árlistában.:(

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#25) intelfan válasza erdoke (#23) üzenetére


intelfan
aktív tag

A pio nagyon rég óta nem adott ki olyan DVD írót ami visszalépés lenne az előzőhöz képest.

Ezért írtam így le, most nem nagyon van időm tesztek után keresgélni, tehát vedd a cdrinfo A06 tesztjét alapul, egészítsd ki a fent említett tulajdonságokkal, és képben leszel az A07-el kapcsolatban.

Firmware ügyben nem PPeter írása alapján írtam, teljesen megnyugodhatsz nem fogja támogatni az A07 a kétrétegű lemezeket.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#26) Mennyi? válasza erdoke (#24) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Sorry!! :U Én voltam a hülye mivel felületesen néztem meg(odapill), csak a ''7''számra koncentráltam! :B (Ezért sikerült összekevernem a plextor 708a-val)

Sorrry!Sorry!Sorry! :B :B :B


[Szerkesztve]

(#27) erdoke válasza Mennyi? (#26) üzenetére


erdoke
titán

No problem, most beszéltem velük, eltesznek egyet, ha befut hozzájuk az első szállítmány.

Jelentősen javul a hozzáállásuk, kár hogy az illetékes sokat betegeskedett az utóbbi időben.

:C

A legjobb aláírás a héten

(#28) erdoke válasza intelfan (#25) üzenetére


erdoke
titán

Kétrétegű firmware-től függetlenül a 107-es már jobb vételnek tűnik, mint a Plextor, ezért inkább várok rá néhány hetet.

A legjobb aláírás a héten

(#29) q0w1e2


q0w1e2
tag

Mikland 32780 nettó. a többi helyen valószínüleg a hónap végén várható.

(#30) intelfan válasza q0w1e2 (#29) üzenetére


intelfan
aktív tag

Az induló ára is egész jó.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#31) erdoke válasza q0w1e2 (#29) üzenetére


erdoke
titán

Kösz! Nekem technikai okok miatt meg kell várnom, amíg lesz az Expertben. Ezek szerint már nem kell sokat várnom.:) 2 hét?

A legjobb aláírás a héten

(#32) Mennyi? válasza erdoke (#27) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

''Jelentősen javul a hozzáállásuk, kár hogy az illetékes sokat betegeskedett az utóbbi időben.''

Ezt kifejtenéd kicsit bővebben, mert eléggé érdekelne.

(#33) erdoke válasza Mennyi? (#32) üzenetére


erdoke
titán

Olvass bele Bővebben: link

Úgy tűnik, mostanra lesz belőle csere, mégpedig író + egyebek.

A legjobb aláírás a héten

(#34) erdoke


erdoke
titán

Van teszt a CDR-Infon Bővebben: link

A legjobb aláírás a héten

(#35) erdoke válasza erdoke (#34) üzenetére


erdoke
titán




[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#36) erdoke válasza erdoke (#35) üzenetére


erdoke
titán

DVD+R írás (a Plextor ugye nem támogat 8X -R írást):


Ami a DVD-írást illeti, a fő előnye nem a sebességben van (4X +R lemezre nem is hajlandó 8X írni, 8X -R lemez pedig ugyebár még a világon nincs):
''The drive had high seek times (especially full), with CD media. However, its performance with the ABEX CD test discs was among the best we have seen and it managed to read successfully the first four check levels of the Audio Test Disc, and 2 out of 5 from the 5th level. Very few drives have managed to get that far.

With DVD and DVD-RAM media, it again had high seek times but managed to achieve good reading speeds. Here too, it continued its good performance with the ABEX suite of test discs, this time for DVD media where defects and scratches did not prove a problem for the drive.
''

Ezek után már egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy érdemes a Plextorral szemben erre várnom, hiszen úgyis csak jó minőségű alapanyagot használok.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#37) DonLeo válasza erdoke (#20) üzenetére


DonLeo
senior tag

A Plextor-t nehogy megvedd!!!
Ne tévesszen meg a régi hírnév, a dvd írójuk elég gáz, olvastam róla egy tesztet a PC magazin-ban.

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#38) erdoke válasza DonLeo (#37) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem te az 504-esről olvashattál, a 708-as eddig mindenhol nyerő volt, többek között itt a PH!-en is (hozzátéve a topicjában ''felfedezett'' módot a gyorsabb rippelésre). Egyébként ha a CDR-Info és a PC-Magazin véleménye között kellene döntenem, akkor nem sokáig haboznék...;]

A legjobb aláírás a héten

(#39) intelfan


intelfan
aktív tag

Nem tudom minek linkelted be ezeket a seek time értékeket.
A Pio íróknak mindig magas (full stroke) seek time értékei voltak, pont ilyen volt az A05, az A06 és ilyen az A07, számottevő változás ebben nem volt, talán pont a rezonancia csökkentése miatt.
Engem használat közben még sosem zavart ez a tény pedig csak a DVD író az egyetlen optikai meghajtó a gépemben szal erről installálok stb.,+ a DVD seek time mérése nem túl megbízható ezzel a progival.


''Ami a DVD-írást illeti, a fő előnye nem a sebességben van (4X +R lemezre nem is hajlandó 8X írni, 8X -R lemez pedig ugyebár még a világon nincs):''

A Pioneer írókhoz igen hamar el szokak készülni a hivatalos vagy hackelt firmware-ek, ahol engedélyezni lehet a hivatalosnál nagyobb sebességű írást. Tehát ez nem biztos hogy a végleges állapot. Én mondjuk minőség párti vagyok tehát nem használnék 8X Z-CLV írást, és nem írok a hivatalosnál nagyobb 2X/8X sebességgel semmilyen DVD-t.

JVC 8x DVD-R tesztelték a drive-ot tehát van, gondolom hamarosan kaphatóak lesznek.

A jó CD/DVD írás minőség. A nagyon jó CD/DVD hibajavító+olvasási képesség, és a várhatóan nagyon jó médiakompatibilitás (2./3. firmware kiadás-ra elég jól szoktak optimalizálni) amit érdemes kiemelni ezzel a drive-al kapcsolatban.

Ezek pedig a drive hátrányai hogy korrektek legyünk:
-Increased CD/DVD/DVD-RAM Full seek times
-Cannot playback/rip Key2Audio CD
-Slow ripping speed with Safedisc game discs
-24x CD-R max write speed could be higher
-Does not support latest SafeDisc builds

[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#40) erdoke válasza intelfan (#39) üzenetére


erdoke
titán

Egyetértünk, és valószínűleg az igényeink is eltérnek, amit elegánsan nem vettünk figyelembe korábbi vitánk során (A06 vs. 708A). Nálad ez az egyedüli optikai meghajtó, nekem csak DVD-írásra kellene, mert van egy Pio DVD-ROM a gépemben, illetve egy USB 2.0 Plextor CD-íróm az asztalon.
Ráadásul én már CD-ből se voltam hajlandó a fontosabb dolgokat vacak alapanyagra írni, a zenét pedig kizárólag Reflex Ultrára írom még ma is (jó kis Taiyo Yuden lemezek). Tehát én a DVD alapanyagot is jól megválogatom majd, különösebben nem szempont, hogy minden sz@rra tudjon gyorsan és megbízhatóan írni.

A legjobb aláírás a héten

(#41) DonLeo válasza erdoke (#38) üzenetére


DonLeo
senior tag

Bocs, lehet, hogy az a Plextor régebbi (4x-es) írójára vonatkozott, az újabb biztos jobb, azt nem ismerem.

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#42) erdoke válasza intelfan (#39) üzenetére


erdoke
titán

''A Pioneer írókhoz igen hamar el szokak készülni a hivatalos vagy hackelt firmware-ek, ahol engedélyezni lehet a hivatalosnál nagyobb sebességű írást.''

Bővebben: link :DDD

Ezt 'tették' vele:
''Drive: Pioneer DVR-107 (Dual format 8x speed DVD+/- Burner)
Also known as: DVR-A07, DVR-107D, DVR-A07D, etc.
Firmware Rev.: v1.05
Author: >NIL:
Date: 2004.02.08 - 16:58 GMT
Patched: o RPC-1 (Region Free):
Remember, patching your drive to region free is only half
the job. A region free drive will not turn your system
region free by itself. For more info, please read
http://forum.rpc1.org/viewtopic.php?t=239
o 12xRip (Unlimited ripping speed):
The official firmware from Pioneer limits the ripping
speed on video discs. This limitation has been removed.
12x is only the maximum THEORETICAL speed that the drive
can achieve, but not the sustained speed you are likely to
get when ripping. Most DVD's will start ripping around 2x
to 4x and end up around 8x or 10x. THIS is normal.
o 8x4all DVD-R (8x burning for all DVD-R media):
This firmware allows you to select 6x and 8x burning speed
on all DVD-R media. The official firmware from Pioneer
only allows a limited set of Pioneer approved media to use
these specific speeds but this patch removes that
limitation. It does NOT alter the write strategies for
approved media however.
PROPER BURN OF NON APPROVED MEDIA IS NOT GUARANTEED!
NOT patched: o 6x and 8x speed for all +R media
o 4x speed for all -RW/+RW media
Release Notes: This firmware was used succesfully to burn PRINCO (4x) and
RITEKG04 (4x) DVD-R media at 6x and 8x speed. If you are not
sure whether the media you are using will burn properly at
high speed, please look for other users experience at
http://forum.rpc1.org
AGAIN, HIGH SPEED BURN OF LOW GRADE MEDIA IS NOT GUARANTEED''

Bár ez a régiómentesítés valószínűleg nem teljesen legális dolog, szerintem elfér e fórumban, mert a kutyát se érdeklik a más régiójú lemezek, ez csak elmélet.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#43) intelfan válasza erdoke (#40) üzenetére


intelfan
aktív tag

Érdekes dolgokat írsz. :)
Van DVD-Rom-od de nagy hátránynak fogod fel a DVD író magas full-stroke seek time értékét. De te csak DVD írásra akarod használni nem? Mi a gond akkor minek linkeltél be egy hatalmas seek time képet legelőször? :)

-Minőségi lemezről beszélsz, de mégis 4X-es korongokat akarsz 8X-os sebességgel írni, ami már a Plexi-nél is igen megkérdőjelezhető minőséget eredményezett márkás Taio Yuden lemezeknél is.

Cd-ről ugyan nem nagyon írtam, de én is jó minőségű lemezeket használok + max. 16X-os írást.

A DVD olvasással kapcsolatban nem vagyok benne biztos hogy a Pioneer DVD-rom jobb minőségű (hibajavítás problémás lemezek kezelése terén) lenne mint az A07.
Sebességben valószínű hogy jobb.

''Tehát én a DVD alapanyagot is jól megválogatom majd, különösebben nem szempont, hogy minden sz@rra tudjon gyorsan és megbízhatóan írni.''
Az előző hozzászólás végig tele volt a 8X-es számokkal. :)
Igen én is jó minőségű DVD lemezeket használok, pl. az 5db Sony DVD-R lemezemet is megírtam azóta a Pioneer-el amit nem vitt a Plexi. :)
Asszem 1600FT körül vannak ezek a lemezek itthon.
De más márkás Pioneer,Fuji,Maxell stb. lemezekkel sem volt gondom.


[Szerkesztve]

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#44) erdoke válasza intelfan (#43) üzenetére


erdoke
titán

Igazából annyi a kérdés: Várjak néhány hetet a DVR-107-re, vagy hozzam el holnap a Plextort? Szerintem mindkettő jó író, és a Plextorhoz majdnem biztos, hogy nem lesz kétrétegű firmware-upgrade, de még 8X -R upgrade sem (Plextor Europe-tól kiszivárgott infó szerint).

A legjobb aláírás a héten

(#45) intelfan válasza erdoke (#44) üzenetére


intelfan
aktív tag

Én nem döntöm el helyetted az biztos. :)

Szerintem egyikkel sem jársz rosszul, túl nagy árkülönbség nincs a két cucc között, ha Plexit veszel akkor most már új 2. kiadású Plextort kapsz amin sokat javítottak bár nem próbáltam.
Én még az első generációst használtam, az nem volt meggyöző.

Megtámogatva a DVD-Rom-al és a CD íróval nem nagyon tudsz rosszul dönteni. :)

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#46) DonLeo válasza erdoke (#38) üzenetére


DonLeo
senior tag

Na utánanéztem és a Plextor PX-708A-val volt gond abban a tesztben.

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#47) erdoke válasza DonLeo (#46) üzenetére


erdoke
titán

Ez érdekes, mert én már vagy 6-8 tesztet olvastam róla, szerintem mind komolyabb oldalakon, mint a PC-Magazin...;)

A legjobb aláírás a héten

(#48) intelfan válasza erdoke (#47) üzenetére


intelfan
aktív tag

Igazuk van. :DD

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#49) DonLeo válasza erdoke (#47) üzenetére


DonLeo
senior tag

Lehet, hogy ők pont kifogtak egy selejtes példányt, de mindenesetre bennem megragadt amit ott írnak róla és ezek után nem vennék olyat (főleg ennyiért) hiába dícsérik máshol. De te tudod.
Szerintem a Pioneer a legjobb, nekem legalább is az a legszinpatikusabb mindent figyelembe véve, arról még nem hallottam rosszat.

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#50) erdoke válasza DonLeo (#49) üzenetére


erdoke
titán

Lehet, hogy bevárom, ráadásul olcsóbb is. Esetleg beférne egy 107 mellé egy 160 GB-os Hitachi SATA...;)

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pioneer 107 topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.