Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Ph adatbázis archiválása (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) John Holmes voltam


John Holmes voltam
újonc

Tudom, hogy a kritikámmal örökre elásom magam a PH házigazdái előtt, ezért lehet, hogy többet nem is jelentkezem, így bújva el a közutálat elől. De egy dolog csak nem hagy nyugodni.

Én kb. egy-másfél hónapja regisztráltam, most pedig nyomtalanul eltűntem az adatbázisból, miközben más usereket helyre tudtatok állítani. Vagyis az elmúlt egy-másfél hónapban egyetlen egyszer sem végeztetek biztonsági mentést a user adatbázisról, pedig kb. 4000 felhasználó adatai tömörítve röhögve elférnek egyetlen floppylemezen.

Ne a hackert hibáztassátok az adatvesztésért, mert a sok usernek okozott veszteségért ti (PH házigazdák) legalább olyan hibásak vagytok az elmulasztott rendszeres adatmentés miatt.

Adataim nem vesztek volna el, ha rendszeresen archiváltátok volna az adatbázist. Ne csak a hackert hibáztassátok, ti is felelősek vagytok az adatvesztésért.

(#2) Jazzy válasza John Holmes voltam (#1) üzenetére


Jazzy
tag

Ezzel én is így vagyok nekem is volt már kb, 60 hozzászólásom és én is eltűntem!!! :(((

J@zzy

(#3) mzperx válasza John Holmes voltam (#1) üzenetére


mzperx
aktív tag

Segítő együttérzést... hurrogni bárki tud... utólag okosnak mondani is könnyű.... Akkor mondj bárit is, ha segítően állsz a problámához hozzá... kritizálni bárki bármit nagyon egyszerűen tud... Megoldást mondani már nehezebb feladat....

Érdekes módon én megvagyok... ezúton is köszönöm azok fáradságos munkáját akik ezt lehetővé tették. Sajnos Én ilyen témában nem tudok segíteni... de ha bármi más....

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#4) Jazzy


Jazzy
tag

Én is csak az együttérzésemet tudom tolmácsolni, bár a dolog engem is érintett, de a ph csapat biztos megtett mindent, hogy ez ne legyen így remélem már kipihentétek magatokat!!!

J@zzy

(#5) rdi


rdi
veterán

Kedves PH,
ha kipihentétek magatokat, akkor csináljatok biztonsági mentést az adataimról,
de előszőr írjatok hozzá 3456789 hozzászólást :))

Fej! Tor! Potroh!

(#6) rdi


rdi
veterán

PS. Hárommmilliónégyszázötvenhatezerhétszáznyolvankilenc hozzászólást.
Én akarok lenni az ősősősős tag P)))

Fej! Tor! Potroh!

(#7) csabika25 válasza John Holmes voltam (#1) üzenetére


csabika25
aktív tag

Többször szóba került, hogy miért nincs biztonsági mentés, katasztrófa terv, egyebek. Hadd védjem meg Parcit: korán ütött be ez a deface.:( Minden biztonsági, szervezeti lépés megoldása be volt ütemezve, csak egyéb dolgoknak nagyobb volt a prioritásuk. Most a szükség úgy hozta, hogy meg kell csinálni ezeket - egy hónappal korábban, mint azt eredetileg terveztük.

''Isten fut Windows alatt''

(#8) Mattyer


Mattyer
tag

Azt elhihetitek h tanultunk az esetből.
Pillanatnyilag Parci legkisebb problémája is nagyobb a Te 60 hozzászólásodnál azt is elhiheted. Kicsit legyetek már önzetlenebbek.
Nem akartam senkit se megbántani, de az nyomta a csőröm.

Mattyer

iBook 14'' 1.33ghz

(#9) khalox válasza John Holmes voltam (#1) üzenetére


khalox
őstag

Jaj má' na'.. utólag könnyű okosnak lenni, hiába van teljesen igazad. Majd legközelebb nem lesz ilyen egyszerű se a betörés és a helyreállítás is könnyebb lesz. Bizonyára az esetnek volt tanulsága is.
Én is sírhatnék, mert visszaminősítettek újjonccá, de a fórum akkor is jól megy és a témák is megvannak.
Akkor meg mi a gond?

(#10) rdi válasza Mattyer (#8) üzenetére


rdi
veterán

Igaz, nagyon igaz mi itt szórakozunk, heherészünk, ti meg dolgoztok.
Pont mint odakinnt az életben. Pedig én éppen onnan menekültem ide.
Jó munkát

Fej! Tor! Potroh!

(#11) khalox válasza Mattyer (#8) üzenetére


khalox
őstag

Na ezzt mondom.

(#12) emvy


emvy
nagyúr

Az, hogy kinek hány hozzászólása van, le van sz@rva.
Megvan az oka, hogy Parciék miért nem a fórumon múlatják az időt.

while (!sleep) sheep++;

(#13) rdi


rdi
veterán

viszont én nem értem, hogy tegnap miért nem találtam a hozzászólásaimat, ma meg már megtalálom, igaz meg vagyok hekkelve, hihi <:-)))

Fej! Tor! Potroh!

(#14) John Holmes voltam válasza mzperx (#3) üzenetére


John Holmes voltam
újonc

Ez nem utólagos hurrogás vagy okoskodás, az adatmentés, adatarchiválás alapfokú követelmény. Már az alapfokú oktatásokon is az adatmentés fontosságával kezdik.

A PH gazdáival én is együttérzek, de kib****snak érzem, hogy a legalább másfél hónapig elmulasztott archiválás miatt elvesztek az adataim és elveszett 70-80 hozzászólásom. Nem mintha sokat számítana, hogy kvázi-tagból visszaminősültem újonccá, de úgy érzem, egyesek hanyagsága miatt odaveszett az a (természetesen igen szerény) munka is, amellyel én járultam hozzá a Prohardver működéséhez, sőt talán nagyon picit a színvonalához is.

Adataim nem vesztek volna el, ha rendszeresen archiváltátok volna az adatbázist. Ne csak a hackert hibáztassátok, ti is felelősek vagytok az adatvesztésért.

(#15) biker válasza John Holmes voltam (#14) üzenetére


biker
nagyúr

ha lehet fokozni, most megettted...

ha nem tetszik, nem kell................ találdd ki a végét.

utólag rohadt okos mindenki, de pl. te mikor kezdtél el bizt.menteni otthon? nem az első defekt után? nem... te biztos rohadt előrelátó voltál.

ja, nem vagy véletlen Nostradamus rokona? mert akkor jövendölhetnél is!

mellesleg lesz**om, mi van a hozzászólásaim számával! nem azért írok, mert számolom, hanem azért, mert jó a társaság, megbeszélünk dolgokat, segítünk/segítséget kapunk...

nem kéne így be**ni parciéknak egy k**g hacjer miatt, mert elveszett a statisztikád!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16) casenoid


casenoid
tag

Néhány dolgot tisztázni kellene.
A legnagyobb és legjobb rendszerekben sincs (!) másodlagos biztonsági rendszer, komolyabb arhiválás rengeteg pénzbe kerül. Akkor miért pont egy alapvetően hobbi alapú, nem hinném, hogy igazán profitot jelentő oldal üzemeltetőit hibáztatja bárki is mentések miatt.
Szóval amikor a Magyar Tőzsde bizonyos részein dual P133-om futnak dolgok, csak terv szinten vegetál évek óta egy másodlagos rendszer elkészítése, akkor miért hiszi bárki, hogy aztán Magyarország a frankó hely, ahol elvárható a rendszeres mentés, és minden biztonsági rés rendes betömése?

Minden elérhető, tudás van az országban. Ez tudjuk. Azonban azt is, hogy ezt nem használja ki rengeteg cég, nincs pénz, vagy sajnálják és/vagy kilopják maguknak a vezetők - regélni, mesélni lehetne órákat ezekről.

Ez olyan, mintha az autód feltörik, és Teged hibáztatna valaki, mert nem vettél bele 120ezerért riasztót, meg mindent. Tehát arról nyitni fórumot egy károkozás után, hogy ejnye, nem csináltatok eleget, és jól, ahhoz arc kell.

Az az abnormális, hogy a betörés, a lopás az van, aki nem védekezik/ment/stb az fóka. A bűncselekmény az etikátlan és kész.

(#17) 9CS válasza emvy (#12) üzenetére


9CS
senior tag

Jeha igazad van! Valaki többnek érzi magát, ha (h)őstag? Nyiss egy topicot és kezdd el számozni a hozzászólásokat. 1, elküd, 2 elküd... Azért odafigyelhetnétek, egy picit erre is, ja és szerintem a _Házigazda_ jellemzésű emberkék dolgoznak a legtöbbet itt mégse, lesznek Kezdő Házigazdák, vagy Cool Házigazdák, szal csak dolgoznak, dolgoznak... mi a fene olyan fontos? Vagy valaki azért segít, próbál meg segíteni másokon, hogy utána rangot kapjon? Szerintem, ha csak 20 hozzászólásod van, de azok jók, építő jellegűek, segítőkészek, akkor kezdik el megjegyezni a nik-ed. Vagy irány a tali. ... ... Nem a nyafogás miatt, vagy mert xyz a rangod. Nya.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#18) csabika25 válasza John Holmes voltam (#14) üzenetére


csabika25
aktív tag

Akkor megismétlem: teljesen igazad van, csak vedd figyelembe, hogy az elmúlt hónapokban mekkora változások történtek a PH-n, amik rengeteg munkával jártak. A PH a profizmus útjára lépett, ezt biztos te is észrevetted (design, hírek, TÁMOGATÓK!!!). Ezek rengeteg munkával járnak úgy, hogy alig van rá ember. Igenis vannak biztonsági mentések, de mivel EZT még nem sikerült tökéletesen megszervezni (értsd automatizálni) sajnos becsúszott ez a gikszer. Újra mondom: be volt ütemezve, de mivel a PH-nak nincs főállású embere, igen nehéz mindent egyből tökéletesre csinálni. Ez egy pofon volt, de legfeljebb az engine-ben okozott meglepetéseket. A körülményekre fel voltunk készülve - sajnos egyelőre csak elvben.

''Isten fut Windows alatt''

(#19) Mattyer


Mattyer
tag

Félreértés ne essék, én nem a helyreállításon dolgozom, csak tudom hogy a Parcinak nincs sok szabad perce mostanság

iBook 14'' 1.33ghz

(#20) CsendPenge válasza emvy (#12) üzenetére


CsendPenge
őstag

''Az, hogy kinek hány hozzászólása van, le van sz@rva.''
Csatlakoznék!
Minden nyavajgónak!
Gondolkodjatok! A hozzászólások megvannak, csak a számuk nincs esetleg megfelelően kijelezve (legalábbis ha jól értettem Parci szavaiból, mert a hekkerek csak a felh. adatokat törölték) Nem érdekel, hogy 1200 vagy 1500 hozzászólásom van! Vagy ti is ilyen Nimrod-ok akartok lenni? Gyenge poénokat nyomatni külön hozzászólásban, hogy nőjjön a hozzászólások száma? AZ IGAZI minősítést úgyis az összes többi tag fogja adni nektek, az alapján, hogy mennyit segítetek, mennyit tesztek hozzá a fórumhoz szakmailag, emberileg.
OFF
Akinek nem inge, ne vegye magára. Ha meg a hangnem egy kicsit erősre sikeredett, akkor bocs, de nagyon felhúztam magam, mert reggel óta ezt lehet olvasni mindenhol! És ebből elegem van.
ON

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#21) 9CS válasza casenoid (#16) üzenetére


9CS
senior tag

Off
Azért a legeken van... Ehun egy példa: Sun cluster, de itt nem ez a lényeg. Azé ne várjunk már el ilyen dolgokat. Vegyen Parci két 40 millás gépet, mert má' annyi a köcsög, hogy... nem fojtatom. (Ebben a környezetben folytatom, vagy fojtatom :D, remélem jót választottam)
On

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#22) Mattyer válasza CsendPenge (#20) üzenetére


Mattyer
tag

Mert a nép nem annak örül, ha megvan az összes értékesnél értékesebb hozzászólás, hanem azt bánja, hogy nincs elég hozzászólása bejegyezve az adatoknál. A fejem a falba verem...

iBook 14'' 1.33ghz

(#23) emvy válasza Mattyer (#22) üzenetére


emvy
nagyúr

Mert ugye a LEHETŐSÉG meglett volna erre is.

while (!sleep) sheep++;

(#24) Parci válasza John Holmes voltam (#14) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Mégegyszer: október 31-i mentés ment fel. 24 darab nap... úgy látszik, a PROHARDVER!-en töltött idő csak úgy szalad :).

Egyetlen hozzászólás sem veszett el, csak max a szerzője lett Hacked, ha az elmúlt 24 napban regisztrált...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25) Mattyer válasza emvy (#23) üzenetére


Mattyer
tag

Ja, de egyeseket nem hiszem hogy ez jobban izgatna, mint a saját sors... De én azt mondom, hogy hagyjuk a témát. Mármint a kinekhányhozzászólásavan részét.

iBook 14'' 1.33ghz

(#26) Deadeye válasza John Holmes voltam (#14) üzenetére


Deadeye
csendes tag

Én is visszaminősültem. Na és akkor mi van? A PROHARDVER! találkozón sem volt rangsor az emberek között, pedig újonc és őstag is volt ott! Kár a gőzért!
Te mikor archiváltad utoljára a vinyódat?
:(((

Other bands play, Manowar kill

(#27) andorpapa válasza Deadeye (#26) üzenetére


andorpapa
őstag

''A PROHARDVER! találkozón sem volt rangsor az emberek között, pedig újonc és őstag is volt ott!''

Na emberek, szerintem ebben a mondatban minden ott van. Nem akarok azzal jönni, hogy történhetett volna rosszabb is, csak annyit mondok, hogy ez van, oké, Parci koma majd biztosan intézkedik a későbbi próbálkozások kivédése érdekében, és ennyi. Oké, tudom, tök jó gyűjteni a hozzászólás számot, jóleső érzés, de szerintem még ennél is jobb az, hogy a PH! működik, és itt lehetünk. Én legalábbis így gondolom.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#28) atus válasza biker (#15) üzenetére


atus
senior tag

''...utólag rohadt okos mindenki, de pl. te mikor kezdtél el bizt.menteni otthon? nem az első defekt után? nem... te biztos rohadt előrelátó voltál.
ja, nem vagy véletlen Nostradamus rokona? mert akkor jövendölhetnél is!''


Azért nem kell rögtön ilyen radikális hangot megütni. Igenis fontos a biztonsági mentés, és én olyan rohadt előrelátó vagyok, hogy az összes pótolhatlan dokumentumom a szekrényemben figyel pár CD-re írva. Kevesebb, mint 1000 Ft, és NAGYON sok bosszúságtól menthet meg.
Jah, és nem vagyok Nostradamus rokona se...

Nem a biztonsági mentés ötletével van a baj, hanem a fontossági sorrendben elfoglalt helyével. Fontosabb, hogy napi 10 hír, új cikkek, szerkesztőség legyen, tesztelhető hardver is kell, meg 1000 más dolog. Először működővé kell tenni, hogy aztán legyen mit archiválni. Pont rosszkor haxolták meg...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#29) iguana


iguana
őstag

jajjmá, kit érdekel hogy elveszett x hozzászólás?! :((( én nem ezért látogatom ezt az oldalt mindennap! annak örülök hogy van ez az oldal!

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#30) csabika25 válasza atus (#28) üzenetére


csabika25
aktív tag

Nem a biztonsági mentés ötletével van a baj, hanem a fontossági sorrendben elfoglalt helyével. Fontosabb, hogy napi 10 hír, új cikkek, szerkesztőség legyen, tesztelhető hardver is kell, meg 1000 más dolog. Először működővé kell tenni, hogy aztán legyen mit archiválni. Pont rosszkor haxolták meg...

Ha már ketten mondjuk, csak elhiszik.:DD

''Isten fut Windows alatt''

(#31) Mattyer válasza atus (#28) üzenetére


Mattyer
tag

Most a fontossági sorrendben szerintem előrelépett egy nagyot a mentés.

iBook 14'' 1.33ghz

(#32) csabika25


csabika25
aktív tag

Ha már a mentéseknél tartunk: én egy nagyon jó kis proggyt használok, a neve BackUpGenie ([L]http://backupgenie.nerim.net/[/L]). Aki esetleg szimpla windózos gépen nyomul és ebből esetleg kettő van neki hálózatban, remekül meg lehet csinálni a keresztmentéseket.

''Isten fut Windows alatt''

(#33) [amne]


[amne]
senior tag

Nem kapcsolódik szorosan ide, de valahogy tényle meg kéne oldani hogy egyeseknek ne legyen az azéletcéljuk hogy fentebb fentebb lépkedjenek a ranglétrán, mert akkor tényleg eljutunk a Nimrod szinthez és akkor kész van az egész fórum, rosszabb lenne ez mintha minden nap hackelés lenne. Érdekes módon én észre se vettem hogy vissza lettem minősítve csak mikor megláttam a hozzászólásaimat, és nekem nem 60 hanem 100 tűnt el, na bumm, csak számszerűleg, ott vannak azok ahol kell lenniük, és nem azért írtam őket hogy meglegyen a ''tag'' vagy nem tom milyen jelző hanem azért hogy esetleg segítsek másnak, vagy én kérjek segítséget. Ha valaki nem ezért ír, akkor nincs is értelme az egésznek.

Tehát summázva, lehet hogy az lenne a legjob ha eltűnnének a minősítések, aki igazán fontos PH!-s annak a nevére úgyis emlékszik mindenki (kivéve engem mert ugye amnezia :) )

(#34) biker válasza atus (#28) üzenetére


biker
nagyúr

lehet hogy radikális volt, de a tag meg b**o volt, szerintem legalábbis...

nekem is ott figyel a cd a mappámban, mióta van cd-íróm.
de csak 1-2 hetente mentek, nem mindennap, és nálam is veszne pár dolog, ha lepusztulna a HDD-m, de szerintem nem tartok ott, hogy belehalnék.

és mivel senkinek és semmiben nem okoztak pótolhatatlkan kárt, csak pár szám eltünt, ezért pattogni szerintem sulyos...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35) Dalai Láma válasza [amne] (#33) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Na én a nagy ''baleset'' óta még nem írtam, most fog kiderülni, hogy velem mi a helyzet. De ki nem szarja le? Most tudom, hogy ezt már ezren leírták, de igazuk van. Örülj, hogy műxik a kedvenc oldalad, és tudod használni! Parci egész éjszaka azért szenvedett, hogy te már ma is tudjál írogatni!

És te most komolyan azokat a bejegszett hozzászólásokat nézegeted? Ez már nekem is fáj!!! :O

AmneZia! :Ez NEM neked szól, most látom, hogy neked válaszoltam. Ez annak szólt, aki ezért reklamált, veled egyetértek!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#36) Satan-Claus válasza CsendPenge (#20) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

:D

Ez a Nimrod dolog nagyon tetszett. Szegény srácból a negatív fórumozó mintapéldája lett...

Egy ötlet azoknak akik nagyon hiányolják hozzászólásaik számát: Tegnap Emvy-vel leveleztünk, és ő írta, hogy nem lenne nagy cucc SQL-ben írni egy kis progit ami megoldaná a dolgot.

Szóval aki érez magában elhivatottságot és tehetséget, hogy írjon egy ilyen count script-et akkor az szvsz nyugodtan fogjon hozzá. Szerintem ha szépen megkérjük Parcit, akkor biztosan a lekérdezést író rendelkezésére bocsájtja az adatbázis idevágó forráskódját. Így mindednki újra heppi lenne, és Parciéknak sem kerülne plussz időbe.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#37) dON't hAcK! válasza Satan-Claus (#36) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

''SQL-ben írni egy kis progit''

Az SQL striktúrált lekérdező nyelv, nem lehet vele progit írni. Illetve létezik olyan, hogy Oracle PLSQL, viszont... ebbe nem szeretnék belefolyni.

Mindig Satan-Claus voltál, nem Santa-Claus? Vagy többen vagy(tok)? :)

dON't hAcK élt, ...

(#38) dON't hAcK! válasza John Holmes voltam (#1) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Szeretnék én is írni, helyesebben kérdezni valamit kedves Holmes. Ha most elszállna a winyód akkor ugye csak a vas hiányozna, a személyes adatok mind megvannak, igaz? :(

dON't hAcK élt, ...

(#39) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Azért ezt tényleg nem értem. Az most bármi problémát jelent, hogy mi van odaírva a neved alá? Nem azért beszélgetsz itt, mert sok jó arc van itt, segítenek, stb stb, hanem csak azért, hogy ilyen megy olyan tag legyél? Akik fórumoznak, azok úgyis tudják, hogy ki vagy te, menynit bezsélsz. Akik meg nem fórumoznak, azok nem is fogják látni. Azt hittem ettől komolyabban gondolkodtok...
Most pár emberben csalódtam... :(

(#40) Satan-Claus válasza dON't hAcK! (#37) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Satan... :) És nincs több. Santa a nagypapám, de ő nem egy infó-s alkat. Túl sok a melója...Játékgyártás, meg ilyesmi. :D

Én egy lekérdezésre gondoltam, és azt hiszem ezt írtam is (az pedig, hogy ez progi, vagy nem progi szerintem inkább csak szőrözés).

Valami olyasmi, ami megszámolja a fórumokban az adott névhez tartozó hozzászólásokat, aztán ezekkel az értékekkel frissíti a user adatbázist. Nem hinném, hogy nagy dologról lenne szó, bár én csak kettes voltam adatbázis-ból :(.

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#41) Superman


Superman
nagyúr

Én hacker témában már csak egyetlen dolgot mondanék, aztán lezárom - részemről - a témát. Én is nyavajogtam, hogy elveszett 30 hozzászólásom, de csak tréfából. Igazából nem érdekel. Ami viszont fontos: nem kellene hagyni azt, hogy kedves és alapjában jó emberek egymásnak ugorjanak ilyen kérdések miatt. A hackelésnek sokkal inkább a lelki következményeitől félek egy ilyen fórumon. ha az volt a hacker szándéka - bárki legyen is - hogy viszályt szítsoin, akkor több kárt okozott, mint az adatbázis feltörésével és törlésével.

NE HAGYJUK!!

(#42) Den válasza John Holmes voltam (#1) üzenetére


Den
veterán

Szal mint sejtetted is, topicindítód nem talált lelkes fogadtatásra. Kicsit olyan volt mint az autó baleset után a betegágyon ébredezőnek arról papolni, hogy na látod ezért kell bekötni az övet...

Ennek ellenére ne bújdoss el, maradj továbbra is a fórum aktív tagja, eddigi tevékenységed igen pozitív volt, ez a nap meg egy elcseszett nap, ebbe ez a topic is belefér, holnap meg minden visszazökken a normál kerékvágásba.

A prohardvernek nagyobb veszteség ha aktív tagokat veszít, mintha csak az adataikat. Úgyhogy várunk holnap is, ez a topic meg majd szépen elsűllyed :) .

www.simson4t.hu

(#43) John Holmes


John Holmes
újonc

Na, kb. ilyen fikázásra számítottam. Lettem:

bunkó (biker 34)
Nimród (miért, hiszen utálom a vadászatot),
Nostradamus rokona, rohadt okos (biker 15)
lehurrogó (mzperx 3)
önző (Mattyer 8)
köcsög (9CS 21)

biker:
''utólag rohadt okos mindenki, de pl. te mikor kezdtél el bizt.menteni otthon? nem az első defekt után? nem... te biztos rohadt előrelátó voltál.
ja, nem vagy véletlen Nostradamus rokona? mert akkor jövendölhetnél is!''

Képzeld el, nem az első defekt után kezdtem el menteni. Nekem még SOHA nem volt adatvesztésem, mert rendszeresen mentek. Egyszer döglött be a c: drive-om munka közben, de CD-ről 15 percen belül visszaállítottam a teljes rendszert és pontosan ott folytattam a munkát, ahol negyedórával korábban abbahagytam. Az, amin éppen dolgoztam, persze más drive-on volt, de azt kb. óránként mentettem, így maximum 1-2 órai munkám veszhetett volna el.
Amúgy nem vagyok Nostradamus rokona, csak tanulok mások hibáiból, nem várom meg, amíg a saját káromon tapasztalom meg a mentések fontosságát.

casenoid: ''Ez olyan, mintha az autód feltörik, és Teged hibáztatna valaki, mert nem vettél bele 120ezerért riasztót, meg mindent''

De a biztosító nem fizet (sőt talán nem is szerződik veled), ha nincs megfelelő színvonalú riasztód. Van, aki a kocsi feltörése után vesz riasztót és van, aki előtte.

atus: ''Pont rosszkor haxolták meg...''

Van olyan is, hogy jókor?

don't hack:

''Szeretnék én is írni, helyesebben kérdezni valamit kedves Holmes. Ha most elszállna a winyód akkor ugye csak a vas hiányozna, a személyes adatok mind megvannak, igaz?''

Pontosan, ahogy mondod/írod. Minden személyes adatom, levelezésem, szerver accountok, mail accountok, a munkáim több évre visszamenően és a legfrissebbek is, minden le van mentve. Mégpedig duplán: egyrészt CD-re, másrészt a másik gépre.
Amúgy a vas se hiányozna, mert van komplett tartalék gépem a szekrény tetején, az állandóan használt kettő mellett. Igaz, csak egy BH6-os, de tökéletesen használható. Tudod, nem engedhetem meg magamnak, hogy gép nélkül maradjak.


biker: ''ha nem tetszik, nem kell................ találdd ki a végét.''

Kedves biker, kitaláltam és nagyon köszönöm a kedves ajánlatodat. Nem is vártam mást, már a legelején írtam, hogy valószínűleg kiutáltok innen.
A John Holmes voltam és a John Holmes nevű újoncok törölhetők az adatbázisból.

(#44) supercow


supercow
őstag

Van itt valaki, aki kizárólag azért jár a PH!-re, hogy a hozzászólásainak számát gyarapítsa?

Ez annyira értelmetlen, hogy ihaj. Én azért járok ide, hogy kérdezzek és arra választ kapjak, illetve ha valaki olyat kérdez amit tudok, azt megírjam. Az, hogy eközben hány lépcsőt léptem a létrán nem igazán érdekel. Ha valakit csak a szintek és a statisztikák érdeklik, az menjen MUD-ozni, mert ott aztán van mit lépegetni a szintek között :)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#45) dON't hAcK! válasza Satan-Claus (#40) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Szerintem azért jó, hogy leírtam (ha ''szőr'', ha nem) - kell egy kis ''Software'' is a sok (PRO)HARDVER! közé. :)

dON't hAcK élt, ...

(#46) Satan-Claus válasza John Holmes (#43) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Ne menj el John, az idő majd mindent begyógyít. :)

Én megértelek, és Isten látja lelkem még részben egyet is értek veled (az adatmentés fontosságát illetően, az már nem annyira kavar fel, hogy elveszett pár hozzászólásom, mivel addig is szerettem ide járni, amíg nem voltak rangok), de Te is lásd be, hogy nem volt túl jó az időzítés! Ne sértődj meg!

Hogy Den-t idézzem, holnaptól minden újra normális lesz...:)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#47) biker válasza John Holmes (#43) üzenetére


biker
nagyúr

leveledből egy tanulságot levontam:

Mindenkitől elnézést kérek, miattam marad távol a jövőben John Holmes
viszont csak lesajnálni tudlak, ha :
a: ennyire magadra veszed
b: ezzel akarsz megutáltatni itt :(

nem a személyeddel, mint fizikai valóddal, és neveddel van baj, hanem a fikázásos hozzáálláéssal, ahellyett hogy hagynád dolgozni Parciékat, hogy kijavítsák a hibát

ha lesz időm, meg is síratlak, beírtam a noteszembe...

DE!

szerintem akkor is durva az, hogy van egy forum, amit ingyen használsz, és ha valami van, akkor meg itt ugrálsz!

tessék írni egy saját fórumot, megoldani hogy ne törjék fel, legyen több ezer usered, egy marék sponzorod, és utána mutasd meg, mit hogy kell.

erre most mondhatod, hogy nem kell ahhoz tojást tojni, hogy tudd ha szar, de azért van tolerancia is a világon, és ez nem az volt.

ha az első hozzászólásodat meg nem fejeled a másodikkal, akkor nem is szólok, de akkor már bekattantam.

tényleg, érdekes, a freeweben mindnekinek 1éves adata veszett el, mégsem ölték le a rendszergazdikat, te meg néhány vacak statszámtól beizgulsz!?!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#48) dON't hAcK! válasza John Holmes (#43) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Nekem sokat nőttél a szememben azzal, hogy visszajöttél és végigolvastad a hozzászólásokat - Den-nek lehet igaza, csak rossz napod van. :)

dON't hAcK élt, ...

(#49) Mattyer válasza John Holmes (#43) üzenetére


Mattyer
tag

Én spec nem téged önzősztelek, hanem azokat akik a hozzászólásuk számának rossz kijelzésében látják a gondot, a legnagyobb gond számukra ez.

A nimrod szót csendpenge nem a vadászlapra értette (ami egyáltalán nem vág ide), hanem az egy idegen eredetű szó, sértés. Csak hogy képben legyél.
OFF Ha már itt vagyunk hallgasd meg a Green Day Nimrod című albumát:) ON

Egyébként végső soron egyetértek veled, de ez most így jött ki, okosabb lett mindenki.

Ja és remélem nem táplálsz senki ellen személyes haragot, mert nem értenek egyet veled.

iBook 14'' 1.33ghz

(#50) dON't hAcK!


dON't hAcK!
aktív tag

A hozzászólás-számlálgatás minden egészséges emberben benne van ( esetleg valakiben kevésbé ). Teljesen normális dolog, hogy elismerésre, tiszteletre vágyunk, szeretnénk főtagok, superfőtagok, extrahipersuperfőtagok lenni. :)

dON't hAcK élt, ...

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Ph adatbázis archiválása (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.