Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rnagy


rnagy
tag

Sziasztok !

Van egy NF-7-S alaplapom, amibe egy SIL0680-as kártyát is szertnék beletenni. Ha a kártyán több winyó van(nem akarok raid -et)akkor a rendszer(win xp) lassan tölt be. Sajatgep nem válaszol, a két wincsi egyszerre dolgozik(mobil rack ledjei mutatják). Egy winyóval tökéletesen működik. Valami beállítás kell, vagy driver gondja van? Alaplapi SATA be van kapcsolva.

Én bú alakban vejendészen

(#2) backbee


backbee
csendes tag

Csá nekem is hasonló gondom van, addig eljutottam, hogy:

1.- egyik lehetőség a master hdd jumperjét tedd masterra és a slave hdd-ét pedig cable selectbe
2.- második lehetőség nekem ez vált b jobban, de ez se egy jó állapot, hoyg a két vinyó egyikét a primaryra teszed a másikat a secondarire


Ha megtudsz valamit akkor azólj.

(#3) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Szintén zenész. Én is a master és a Cable select-et használom. Igazából a raid funkción kívűl másra nem is volna szabad használni (két vinyót rákötni egy kártyára és kész) Szerintem valami tervezési hiba......

De a gyártó oldalán mintha találtam volna valami bios upgrade-t csak még rohadt voltam kipróbálni.

(#4) bk748 válasza rnagy (#1) üzenetére


bk748
tag

1. a mobil rack HDD ledjéből nem lehet kiindulni mivel azt mutatja, hogy adatforgalom van az IDE kábelen -> a másik HDD-t is mutatja.
2. valóban ezeket RAID-re tervezték így az ilyen megoldásokat nem igazán támogatja. Rakd őket RAID 0-ba és így alapból gyorsabb is lesz, egyben látja. Igaz ha vmelyik bukik akkor minden adat elvész.
3. Jó ha tudod, hogy a PCI max sebessége 128Mb/s (33MHz) és ezt minden eszköz lassítja ami PCI slotban van.

(#5) djyuri


djyuri
őstag

Nekem akkor megy tök jól ha a rádugott két vinyó legalább kapacitásban különbözik. De minnél gyorsabban akarom és stabilabban működtetni,annál különbözőbb vinyókat kell rádugnom.
Ja én nekem IDE-rő SATA átalakítóm van,mert sata vinyóra nem tellett.

(#6) Freddy TNT válasza bk748 (#4) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ha már így vágod a témát,akkor feltennék egy kérdést :D

Ha van két vincsim és RAID 0-ba akarom őket kötni, de mivel nem egyforma méretűek ezért arra gondoltam, hogy nem lehetne-e csak az első partíciót RAID-elni mindkét meghajtón ? Ha lehet, akkor hogy van ennek a menete ? (
most raknék először össze RAID-et de ha így van akkor már bonyolítom is egy kicsit :DD )

(#7) bk748 válasza Freddy TNT (#6) üzenetére


bk748
tag

Ha jól emlékszem nem a partíciókat rakod össze hanem a winchiket egyesíted, mintha egy lenne. Azt nem tudom, hogy különbözőeket hogy lehet összerakni RAID-0-ba, de minden RAID típushoz javasolt a tök egyforma winchik (márka, méret, gyorsítótár) így elkerülhetőek az ilyen problémák.

Nem próbáltam még, de a technikai háttér miatt (hogy egyszerre ír a 2 winchire), szerintem a kisebb winchi 2x méretét fogod megkapni a többi helyet bukod.

(#8) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

nekem tökéletesen megy a sil0680-es kari, pedfig master/slave-n vannak rajt a cuccok. A csodaszer az 1.0.7-es driver :D bár lehet, hogy nincs is rá szűkség, de az 1.0.0-ás is jó. Nekem mondjuk a 10-es driver fel sem ismerte a kártyán lévő cuccokat, úgyhogy a 7es a rulez :)

--- Geri vagyok ---

(#9) bk748


bk748
tag

Na itt egy kis hasznos olvasnivaló: Bővebben: link

(#10) Jozi


Jozi
tag

Sziasztok!

Van egy ST-Lab PCI-os ATA RAID kartyám rajta egy Samsung 200-as HDD és elég fura dolgot csinál.
Pl ha van rajta egy darabolt RAR fájl , kicsomagolásnál kiírja pár fájlra hogy CRC hibás, leállítom és újra elkezdem kicsomagolni, teljesen más fájlokra írja ki hogy rossz, ha mégegyszer megprobalom akkor megint másokra, de ha átteszem HDD-t alaplapira akkor viszont mind jo és ki is lehet csomagolni.
Raid nem érdekel.
Illesztőprogram verzió : 1.7.2.4
Találkozott már valaki hasonló problémával?

Üdv : Jozi

(#11) jerry311 válasza Jozi (#10) üzenetére


jerry311
nagyúr

Próbálj újabb drivert...

(#12) Jozi válasza jerry311 (#11) üzenetére


Jozi
tag

Hi
Azthiszem ez a legújabb, de ha tudsz újabbat szolj plz.

(#13) jerry311 válasza Jozi (#12) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha ez a legújabb akkor nemtudom, nekem is volt ilyen gond, de azt driver frissítés megoldotta.

(#14) Jozi


Jozi
tag

Ez lene az : [link]

(#15) Jozi


Jozi
tag

Hi
Tud esetleg valaki, tuti jól működő másik ATA vezérlőt?

(#16) equino


equino
csendes tag

Hali!
Én a következőképp jártam ezzel a SIL0680-as kártyával:
Csak egy vinyót kötöttem rá (Maxtor 80Gb) masterként, mégpedig mobilrack-ben.
Amikor írni akartam a vinyóra, akkor az XP kiírta, hogy nem sikarült az írás, az eredmény az lett, hogy totál elsz*rta a fájlrendszert, krix-kraxok jelentek meg a könyvtárakban. Gyógyítása újraparticionálás, majd format...

Aztán később kipróbáltam, hogy mi van, ha nem rack-en keresztül kötöm rá... és láss csodát, teljesen jól működött ! Ja és nem a mobilrack volt a hibás, mert kipróbáltam másikkal is és azzal sem ment. Egészen egyszerűen nem bírja rack-et, lehet hogy a nagy sebesség miatt? Ugyanis a kártya ATA133-al kezeli a winyót, az alaplapi IDE vezérlőm meg csak ATA100-al, és az alaplapról rack-en keresztül teljesen jól megy.
Tapasztalt még valaki ilyet?

(#17) Jozi


Jozi
tag

UP !

(#18) Dylan B-Rok válasza rnagy (#1) üzenetére


Dylan B-Rok
csendes tag

Csákó!!!

nekem tökéletesen megy a Sil 0680-al a rendszer! Egy reinstalt csinálj az egész gépen! Szerintem jót fog neki tenni! Amúgy nem tudsz hozzá 64bites XP drivert?

:R

(#19) erdoke válasza Jozi (#15) üzenetére


erdoke
titán

A Silicon Image chipes általában jól működik.

A legjobb aláírás a héten

(#20) erdoke válasza equino (#16) üzenetére


erdoke
titán

Talán a kártyán egy FW frissítés, a Win-nek meg egy driver frissítés nem ártana. Esetleg olyan rack, ami tutira szabványos, pl. ViPower.

A legjobb aláírás a héten

(#21) liksoft válasza erdoke (#20) üzenetére


liksoft
nagyúr

A 0680 kártyák általában nem frissíthető BIOS-szal jönnek ki. Ettől IS ilyen olcsók. (Meg másért is.) [link]

Jozi: PROMISE vagy HPT

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#22) Jozi


Jozi
tag

Hi

A kártyámban it8212 chip van 1.7.1.92 biossal, leszedtem a legújabbat ( 1.7.1.94 ), meg a flash-előt (vagy mit) hozzá viszon nem találja meg kártyát.
Lehet azért mert gépben van ugyan, de nincs most rajta egy eszköz sem?
Innen szedtem le, jó ez egyáltalán hozzá?
[link]

(#23) liksoft válasza Jozi (#22) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kitől kérdezed? Ha valakitől, akkor légyszi használd a válasz gombot, vagy írd ki a nevét.

Ha alaplapi a vezérlő, akkor az alaplap bios frissítése a jó megoldás, a chip progija külön nem frissíthető. Ha kártyán van, akkor a kártyagyártó adja a frissítést, tehát ott keresd.

(Durva hasonlat, de autódban a Bosh computer javítását nem a Bosh-nál, hanem az autó márkaszervízében vállalják el, és oldják meg. Ez igaz a számítástechnikára is. Ritka amikor másik gyártó eszközét tudod frissíteni.)

Szerk: És minek frissíted? Ha jól működik, akkor tilos! Ha meg nem, akkor is ez az utolsó, először a többi hibalehetőséget tessék végigjárni.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#24) Jozi válasza liksoft (#23) üzenetére


Jozi
tag

Hi

Egy picit visszaolvasnál látnád, hogy le van irva minden, milyen kártyám van és mi a hiba.

(#25) liksoft válasza Jozi (#24) üzenetére


liksoft
nagyúr

Na, tudtál újat mutatni. Eddig az ST-Lab csak 0680 chip-pel szállított. Viszont a gyártóra jellemző, hogy az olcsóbb ROM-ot használja az EEPROM vagy FLASH helyett. Ebben az esetben nem tudod frissíteni. Különben is csak a gyártó oldaláról való frissítís a jó, ugyanis a kártya azonosítóit nézi a progi, nem a chip-et. Sajnálom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#26) Jozi válasza liksoft (#25) üzenetére


Jozi
tag

HI
Ha van kiadva ahoz az IT8212 chiphez BIOS akkor hogy lehet ROM?
Jól látom hogy a IT8212 chipet az ITE cég gyártja?
Mert az ad ki hozzá BIOS-t meg frissítőt is.
Az meg elég gagyi gyártóra utal, ha lehetne is frissiteni, de nem ad ki hozzá semmit.

Javítsatok ki amiben tévedek !

(#27) liksoft válasza Jozi (#26) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az IT8212 csak tranzisztor meg miegymás. A hozzá való tudás - BIOS - másik chip-ben van. Ez a chip lehet többféle. Mivel a működtető program MAGJA és a HW ugyanaz, így elvileg nincs gond az upgrad-del. Csakhogy fogyasztói társadalomban ez NINCS így. A kártya gyártója hozzáteszi a nevét, kicsit változtat egy-két menüponton. Ezért minden upgrade figyeli, a saját kártyájára küldik-e rá. Ha nem, nem fogja felismerni. Az már csak hab a tortán, hogy esetleg ROM az eszköz és nem FLASH.

Na ezt hívják fogyasztói társadalomnak. És hogy ez nem csak a számítástechnika terén van így, adok egy linket. Az életet pedig ezzel a szemüveggel is érdemes kicsit megnézni a továbbiakban. [link]

Ezzel a fenti szemlélettel én sem értek egyet, de kénytelen vagyok tudomásul venni. Ahol tudom, megemlítem, hátha minél több ember kezd gondolkodni. Kinek mi a jó. Ezt én nem dönthetem el, de a kérdést felteszem.

Szívből kívánom, oldódjanak meg a gondok a gépen belül.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28) Freddy TNT válasza equino (#16) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hi !

Nekem is volt ilyen jellegű problémám. Mivel más hibátlanul ment a mobile rackben, valamint direkre kötve jól ment a vincsi,ezért tovább bogarásztam és megakadt a szemem a Rack-ben lévő cimkén(az IDE kábelen): UDMA 66/100 szóval a 133 nincs támogatva :U

Semmi gond ! Van egy silconfig (silcfg.exe) Azt előkapod és van benne egy konfig, ahol le lehet venni 100-ra. A probléma így megszűnt nálam.

Mondjuk nem értem, hogy akkor miért nem alapból 100-ra rakja a vezérlő...talán nem tudja detektálni ? Na mind. Megoldódott és kész.

(#29) Jozi válasza Freddy TNT (#28) üzenetére


Jozi
tag

Hi

Neked milyen kártyád van most?
Nemtudom olvastad-e az én problémám, sajna nem tudtuk megoldani.
A boltban kicserélik másfajtára is, de kellene mondani kellene valami konkrét tipust.
Úgylátom te elégedett vagy vele hátha nekem is jó lenne .

(#30) Freddy TNT válasza Jozi (#29) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Igen olvastam a problémádat,de lövésem sincs, hogy milyet vegyél. A 0680-ast én már nem használom (hülye fejemmel vettem két SATA vincsit és azóta csak szívok velük) így hát nincs szükségem rá Nemrég még két 80GB-s vincsit használtam vele RAID0-ban.

Egyszer szétesett a RAID és újra kellett fűzni,de egyébként semmi problémám nem volt vele. Egy-két kissebb malőr ugyan,de az semmi.

Nekem jelenleg egy ilyesmire fájna a fogam:
http://www.promise.com/product/product_detail_eng.asp?segment=RAID%200/1%20HBAs&product_id=136#

Alaplapon miért nem tudod használni ? :F

(#31) liksoft válasza Jozi (#29) üzenetére


liksoft
nagyúr

HPT itt kapható: [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#32) lazydog válasza liksoft (#31) üzenetére


lazydog
addikt

Egész jó cuccok, és árak vannak itt, de miért nem lehet megnézni a részleteket?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#33) liksoft válasza lazydog (#32) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kérdezd a honlap üzemeltetőjét. Azért raktam fel, mert végre van aki minőségi terméket is árul, nem csak az olcsó gagyit. Hiszen ezek minőségben a kapható tömegcucc és az Adaptec között vannak, megközelítve a csúcsot, de még megfizethető áron.

Vagyis semmi közöm hozzájuk, csak örültem, hogy vannak és szerettem volna mással is megosztani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34) sekli


sekli
addikt

Hello

Van egy Seagate Barracuda 7200.7 SATA NCQ 160827 160GB -os HDD-m, és egy ViPower VP-9601(Sii 3112) SATA RAID PCI kártyám, mind a ketto támogatja az NCQ-t, hol kell bekapcsolni?

(#35) sekli válasza sekli (#34) üzenetére


sekli
addikt

:F

(#36) Freddy TNT válasza sekli (#35) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Elméletileg a sajátgép=> jobb klikk=>kezelés és ezen bellül valahol. Pontosan sajnos nem tudom,mert sem az alaplapom,sem a RAID vezérlőm nem támogatja. :( Valaki itt a prohardveren pontosan leírta,de sajnos fogalmam sincs már, hogy hol. Írd be a keresőbe talán kidobja. :)

(#37) lazydog válasza liksoft (#33) üzenetére


lazydog
addikt

Én is örülök, a linknek is, neked is. :)
Semmiképp sem akart ez szemrehányás lenni, sőt.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#38) sekli válasza Freddy TNT (#36) üzenetére


sekli
addikt

a PH!-n nem találtam...:(

(#39) Vice válasza Dylan B-Rok (#18) üzenetére


Vice
csendes tag

Csákó!!!

nekem tökéletesen megy a Sil 0680-al a rendszer! Egy reinstalt csinálj az egész gépen! Szerintem jót fog neki tenni! Amúgy nem tudsz hozzá 64bites XP drivert?

Szia most irtam nekik tegnap és kaptam is emilt és meg is van hozzá a 64 bites driver mármint a sil 0680 de már fent van az oldalukon is.

(#40) Freddy TNT válasza sekli (#38) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Eltökéltem, hogy megkeresem mivel ma jó kedvem van. már fél órám elment rá de mindenhol csak a kérdést találtam.....(hogyan lehet bekapcsolni az NCQ-t ? ) :((

Meg mernék rá esküdni, hogy kb egy hónappal ezelött valahol olvastam ezt a sajátgép-kezelő...stb dolgot,de már nem emlékszem pontosan....

Mint ahogy arra sem, hogy hová kell kötni SATA vincsn a ledeket amik állítólag külö-külön még az írást és olvasást is lehet vele villogtatni :(( Pedig ezt is valahol a prohardveren olvastam :(( mivel sok lehetőség nincs, csak nem merem rádugni ezért egy kicsit csúsztatom a dolgot..... :U


Szóval sajnálom,de amíg meg nem találom az elgurult cavintonomat addig biztos nem jut eszembe :D

(#41) sekli válasza Freddy TNT (#40) üzenetére


sekli
addikt

kössz, de nekem is elment vele fél órám...

(#42) sekli válasza Freddy TNT (#40) üzenetére


sekli
addikt

meg a fenéért ilyen komplikált ez...:(

(#43) liksoft válasza sekli (#42) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem az XP-s topikban tedd fel a kérdést. Az az érzésem, hogy csak akkor megy, ha az XP kap hozzá megfelelő drivert. Anno még nem létezett, így nem is tehették bele. (SP2-ben lehet, hogy már van, de nem tudom.) Vagyis, a Mic.... oldalán érdemes utánanézni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#44) sekli válasza liksoft (#43) üzenetére


sekli
addikt

megpróbálom, hátha...

(#45) equino


equino
csendes tag

Tudja valaki, hogy hol lehet rálelni erre a Sil0680-hoz való config utility-re (SILCFG.EXE)?
Már végignéztem a netet, de sehol semmi...

(#46) Sdi válasza equino (#45) üzenetére


Sdi
addikt

Itt megtalálod: [link], ez tartalmazza.

[Szerkesztve]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#47) sekli válasza liksoft (#43) üzenetére


sekli
addikt

hát, nem nyert...:(

(#48) equino válasza Sdi (#46) üzenetére


equino
csendes tag

Köszi, működik!

(#49) GemGeza2006


GemGeza2006
csendes tag

Hali,

Végig olvastam a fúrumot és érdeklődnék, hogy sikerült-e valakinek a ITE 8212-es A-160-as PCI-os vezérlővel megoldani a HDD-k külön kezelését mindenfélle Raid nélkül?

Arra már rájöttem, hogy RAID 0, 1, 0+1, tök jól megcsinálja és műxik is XP alatt, de az a külön kezelés nem az erőssége a kártyának :(

Ha 1 HDD-t rakok rá a kártyára azt jók kezeli, de ha már 2-őt akár hova a 4 IDe csatin már kiakasztja a rendszert BIOS futás után Win töltés előtt megfagy a rendszer....

fentebb találtam egy linket az ST-lab oldaláraonnan én semmit nem tudtam letölteni... (bár csak Mozilla alatt próbálkoztam IE alatt még nem lehet hogy ez megoldja a problémát :F )

Előre is köszi a válaszokat (bárkitől :) )

(#50) GemGeza2006 válasza GemGeza2006 (#49) üzenetére


GemGeza2006
csendes tag

Nah közben IE-vel sikerült megnyitni az oldalt és letölteni a driver-t bár firmware-nek is örültem volna :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.