Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BZoltán


BZoltán
tag

Sziasztok T. fórumtársak

Lenne pár kérdésem.
1. Hol lehet olcsóbban vásárolni ehhez a géphez tartozékokat, Pl: Távkioldó, UV vagy Polárszűrő, esetleg külső vaku.

Az extreme digital nem forgalmaz Panasonicot, a Mediker pedig drága egy távkioldó 8000FT.

Nem kell nekem a gyári ha esetleg van utángyártott az is tökéletesen megfelel.
Vagy akinek esetleg van használt az is jöhet.

2. Az UV szürő állandóan rajta lehet vagy mikor kell használni?ú
3. Polárszürő lehet beltéren is használni vagy csak kinti tájfotózásnál?

Megértéseteket előre is köszönöm.

(#2) pitman válasza BZoltán (#1) üzenetére


pitman
őstag

Nem tudom milyen távkioldója van, de látatlanban nem tűnik ez olyan dárágának.

Az uv rajta lehet állandóan, viszont valamilyen szinten mindeképpen rontani fogja a képminőséget. Olyan helyen viszont ajánlott, ahol erős az uv sugárzás.
Polárt lehet használni beltérben is, csak mivel jelntősen levesz a fényrőből, nem biztos, hogy kézből lehet lövöldözni, vagy vakut kell használni.
Szűrőket szerintem bármilyen fotóboltban kapsz.

(#3) I_Am válasza pitman (#2) üzenetére


I_Am
veterán

UV 1 fényértéket vesz el. Szobában nem ajánlott, szabadtéren viszont igen. Szebbek lesznek a színek.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#4) pitman válasza I_Am (#3) üzenetére


pitman
őstag

Az UV nem vesz le fényt, színsemleges, így bármikor használható nem csak szabadban, a színek nem lesznek szebbek, hacsak nem a korábban javasolt helyzetben használja (ha jól tudom). Viszont az esetleges tükröződések miatt nem minden esetben ajánlatos az optikán tartani (pl. éjszaka), legalábbis az olcsóbbakat.

(#5) I_Am válasza pitman (#4) üzenetére


I_Am
veterán

Pana tulaj vagyok, pana uv szűrővel és 1 fényértéket csökkent. Na akkor most hogyan van? :) És a szinek is szebbek lesznek, lehet a fényérték csökkenés miatt. :U Tesztképekkel néztem, ugyanazon beállítások mellett szűrővel és szűrő nélkül.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#6) pitman válasza I_Am (#5) üzenetére


pitman
őstag

Az uv az egyetlen szűrő ami nem jár fényveszteséggel (gyakorlatilag 99%-osan átlátszó). Színmódosító hatása nincs (a lentebbeik figyelmbe vételével). A sky szűrők már enyhén színeznek, de a fényerőből még ezek sem vesznek el számottevően, gyakorlatilag észrevehetetlen a csökkenés.
A polászűrők levesznek a fényből, és a színeket is megváltoztathatják a polarizáció függvényében.

(#7) oceanearth válasza pitman (#4) üzenetére


oceanearth
őstag

az UV szuro a feny kb 97-98%-t engedi at, marmint a jobbik fajta a szarabb csak 96% korul, tehat levesz a fenybol bar ketsegkivul nem 1 fenyerteket, annal joval kevesebbet sztem. a szinek tenyleg nem lesznek szebbek, arra a polar valo. az UV szuro jo tovabba meg allando obi vedesre

(#8) oceanearth válasza pitman (#6) üzenetére


oceanearth
őstag

igy van, bar sztem a 99% az tulzas

(#9) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,
ha már szűrőknél járunk, úgy hallottam kell valami távtartó tubus a szűrő elé, hogy ki tudjon jönni az optika. Azt hol lehet beszerezni?

(#10) pitman válasza oceanearth (#8) üzenetére


pitman
őstag

Igazad lehet, a 97-98% reálisabb, mint a 99%.

(#11) pitman válasza pitman (#10) üzenetére


pitman
őstag

Egy kicsit kerestem:

''UV, Skylight and Haze Filters

UV, skylight and haze filters all block ultraviolet (UV) light to varying degrees. UV filter nomenclature is a bit confusing. The term ''UV filter'' by itself usually refers to a neutral (untinted) filter blocking the shorter wavelength UV-B (320-280 nm) and UV-C (10-280 nm) bands while letting a good bit of the UV-A (320-400 nm) through. Haze and skylight filters are UV variants that often carry a tint. Haze filters block more UV-A than regular UV filters but also take a bite out of visible blue. Skylight filters also cut some blue but are no more effective in the pesky UV-A band than regular UV filters.

Marks the paydirt UV and skylight filters generally require no exposure compensation, but haze filters may need a small correction. Since uniform coverage of the entire field of view is usually the intent, round UV filters make perfect sense. If your UV filter also serves as a lens protector, rounds are the only way to go.''


Tehát a normál, hagyományos uv szűrőknek nem kell kompenzáció, a színező fajtáknál (amiken nem 0 haze felirat van) pedig egy kicsi, de ez utóbbiak a látható tartományt is változtatják. Végülis van olyan uv szűrő, mely okozhat színezést, de ez a kékeknél okoz eltérést. Ezek egyébként meglehetősen drágák. Az olcsóbb uv szűrők az uv tartományban is csak 0,1 stop fényvesztéssel járnak, a nagyon komolyak akár 5-tel is. Ebből adódóan a látható tartományban nem okoznak jelntős (korrekciót igénylő) eltérést.


(#12) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,
biztos infó kellene arról, hogy milyen rendszerben készít fileneveket/könyvtárakat a gép. Az ügyfélszolgálat jellemzően semmit nem tud mondani. Én úgy tudom, hogy kezd pan100 könyvtárral, a filenevek vége pedig az elkészített kép számát jelöli, tehát a p1000001.jpg az az első kép, a p1000999.jpg meg a 999-ik.
Utána könyvtárat vált pan101-re, és itt p1010001.jpg lesz az ezredik kép, p1010999.jpg meg az 1998-ik kép. Így van?
Csak mert az én gépem nem igazán p100001.jpg-vel kezdett, sőt nagyon nem, szóval valószínűleg használta valaki előtte.
Légyszi valaki erősítse meg/cáfolja meg ezt, mert ''kicsit'' idegesít.

(#13) szeva000 válasza -conrad- (#12) üzenetére


szeva000
addikt

Szerintem,ha valaki használta volna az úgyis nyomott volna resetet a gépen és észre sem vennéd

(#14) -conrad- válasza szeva000 (#13) üzenetére


-conrad-
addikt

A lencse olyan foltos volt, mintha megtörölgetnéd körkörösen, az akkut betéve nem kellett dátumot állítani, és 586-os volt az első képem vele. Az eredeti panasonic címkét ott téptük fel, panasonic központ szerint eddig 3 szervizes gépjük volt, 2 vissza a gyárba, egy meg eladva értékcsökkentként, tehát nem lehet egy visszaforgatott szervizes gép. Arra gondoltam, hogy esetleg egy panás raktáros hazavitte aztán mikor keresték leltáron és el akarták adni viszavitte, nyomott rá új zárcimkét.
Remélem tévedek. Mindenesetre minden rendben van vele, de a pana hozzáállása meglehetősen kiábrándító. azzal indítottak, hogy bizonyítani nem tudom, hogy nem az én képem volt az elsők, és különben is mit akarok, hiszen erre ugyanúgy megadták a két év garit. Ezt így szó szerint.
Csak arra gondoltam, hogy az igaz, hogy lencse, kijelző minden rendben van, de mivan, ha egy idióta 10x lefényképezte a Napot?
Én nem ezt nevezném vevőorientált hozzáállásnak. Na mindegy.
köszi a választ! :)

(#15) -conrad-


-conrad-
addikt

Még egy kérdés:
hogyan tudnék 8s-nál nagyobb záridővel fotózni?

(#16) -conrad- válasza -conrad- (#15) üzenetére


-conrad-
addikt

up

(#17) NRGyP


NRGyP
csendes tag

Szeva All! Conrad, ha megtudod, nekem is mondd el pls:)! Nekem meg az lenne a kérdésem, hogy az élességállitás után, a kijelzôn néha megjelenik egy piros kis fényképezôgép ikon a fölsô sorban, és jobbról és és balról kis vonalka van mellette. Majdnem úgy néz ki, mint a stabi ikonja, csak nem kéz, hanem egy fotogép van ott. Na most, hogy a magyar nyelv furmányos segétleteivel ilyen jól körbeírtam, akkor feltenném a kérdést. MIT JELENT EZ??? :DDD
Bár ritkán használok AF-et, valszeg ezért is nem vettem észre, de a minap megjelent , már nem is tudom milyen körülmények között, és a leírásban sem találtam, hogy ez mit jelöl. Azt kisütöttem, hogy a stabihoz nincs köze, mert bármelyik módba is van állítva, akkor is megjelenik. Szval, ha valaki tudja, akkor ossza meg velem is lécci! Köcce!:U

[Szerkesztve]

Volt egy ôrzô-védô kutyám, de ellopták...

(#18) szeva000 válasza NRGyP (#17) üzenetére


szeva000
addikt

Az pedig a képstabi ikonja.Lassú záridőnél figyelmeztet,hogy bemozdulhat a gép.Főleg MF módban van kint,egyébként semmi jelentősége

(#19) NRGyP válasza szeva000 (#18) üzenetére


NRGyP
csendes tag

Ááááhááá! Én is valami ilyesmire gondoltam, de nem vágtam igazán. Köszi az infot!

Volt egy ôrzô-védô kutyám, de ellopták...

(#20) I_Am válasza -conrad- (#15) üzenetére


I_Am
veterán

Sehogy.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#21) NRGyP


NRGyP
csendes tag

Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de én azt vettem észre, hogy a képstabit igazából akkor érdemes hasznáni, amikor esetleg baromi ritkán a digit zoomoz is használom.(kb évente 1x) Egyébként én nem látok különbséget az azzal, és anélkül készült képeim között. Merthát, ha direkt ''rángatom'' a gépet, letesztelve, hogy mit is tud a stabilizátor, akkor persze ugyan úgy szar lesz a kép(nyílván...). Szval azért enyhe túlzás szerintem ez a ''reszketek a hidegben alsógatyában állva, de a kép tökéletes lesz'' dolog.... -szvsz- De ha esetleg nálatok máshogy van, osszátok meg velem is, mert lehet, hogy én csinálok valamit rosszul:))

Volt egy ôrzô-védô kutyám, de ellopták...

(#22) james008bond


james008bond
őstag

Sziasztok!
Kérdéseim:
1. Polárszűrőnek pontosan mi a szerepe, milyen kell belőle / linear, cirkular/ , mikor érdemes használni, érdemes-e egyáltalán? UV szűrőm van, ált.-ban napos viszonyok között fotózom / tengerpart, sivatag stb...
2. A wide előtétlencse / pl Raynox / mennyibe kerül, lehet-e rá UV / lencsevédő / szűrőt, lencsesapkát kapni? Menyire torzít, fényerőt vesz-e le, lehet-e felhelyezés után zoomolni?
3. Firmware frissítés létezik-e hozzá? Esetleg B záridő???

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#23) james008bond


james008bond
őstag

Sziasztok!
Kérdéseim:
1. Polárszűrőnek pontosan mi a szerepe, milyen kell belőle / linear, cirkular/ , mikor érdemes használni, érdemes-e egyáltalán? UV szűrőm van, ált.-ban napos viszonyok között fotózom / tengerpart, sivatag stb...
2. A wide előtétlencse / pl Raynox / mennyibe kerül, lehet-e rá UV / lencsevédő / szűrőt, lencsesapkát kapni? Menyire torzít, fényerőt vesz-e le, lehet-e felhelyezés után zoomolni?
3. Firmware frissítés létezik-e hozzá? Esetleg B záridő???

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#24) montressor


montressor
aktív tag

Hali!

FZ5osom van. A manualban azt olvastam, h be lehet allitani a borult ido, fenycso stb eseten kulon-kulon a feheregyensulyt. Feher lapot kell kesziteni. Furdal a kivancsisag, h ez hogy is megy, de nem igazan mertem nekiesni, mert, h azt nem tudom hogy lehet visszaterni a gyari default ertekre? Lehet egyaltalan? koszi

(#25) montressor


montressor
aktív tag

bocsanat most lattam, h van fz5 os topic....

(#26) Caster


Caster
csendes tag

Üdv! Az lenne a kérdésem hogy ti tudtok e arról, hogy lehet a gépet direkt hostolni, vagyis azt szeretném hogy a fényképezőm képe úgy jelenjen meg a monitoromon mintha az mondjuk egy webkamera lenne, vagy valami hasonló. Ötlet?
Tehát real-time gondolom az egészet. Na erre varrjatok gombot...

[Szerkesztve]

(#27) benedekco válasza Caster (#26) üzenetére


benedekco
addikt

nekem is pont erre volna szükségem, de úgy gondolom, hogy ezek a gyártók azt hitték ha vkinek van ennyi péze egy fotógépre annak nem okozhat gondot egy 3000gt-os webcam sem.. de nekem gondot okoz...

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#28) BZoltán válasza Caster (#26) üzenetére


BZoltán
tag

Szia.

Az FZ20 -at nem lehet webkameraként használni.

(#29) benedekco válasza BZoltán (#28) üzenetére


benedekco
addikt

reméltem pedig, hogy valaki csinált valami okos sufni programot :) amivel lehet iylesféle dolgokat művelni vele...

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#30) ovitomi


ovitomi
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek olyan tapasztalata, hogy az optikai képstabilizátor bekrepál?
Bekapcsolt állapotában, ha mozgatom a kamerát akkor az objektív kattog, illetve a kijelzőn a kép ugrál. Ha kikapcsolom az optikai képstabilizátort, akkor a kattogás és az ugrálás megszűnik!

Ötlet esetleg, hogy mit lehet tenni? (Kikapcs, bekapcs, aksi kivétek több óráig, már volt)
Gyanítom, hogy mechanikai hiba!

Egyébként, ahogy kell, a garancia 2 hónapja járt le!! :((

Üdv
ovitomi

(#31) ovitomi válasza ovitomi (#30) üzenetére


ovitomi
csendes tag

Ismét én!

Elvittem szervízbe, és szerencsére semmi komoly baja nem volt. :)
Azt mondták valami nyomés/ütés érhette -pedig tokban volt- attól akadt ki valami.

Bár a garancia 2 hónapja lejért, ingyenesen megjavították -alkatrész nem kellett- és a garanciapapírból levágtak egy ''szeletet''.

Szóval a budapesti szakszervízben nagyon rendesek voltak.

Üdv
ovitomi

(#32) michelin


michelin
csendes tag

Sziasztok
Egy fz20-st akarok venni használtan.Mit kellene megnézek és hogyan,hogy ne vágják át a búrám.Érthetően fogalmazattok mert kezdő vagyok ebben.Előre is köszi

(#33) kristiano válasza BZoltán (#1) üzenetére


kristiano
csendes tag

A távkioldóval kapcsolatban én is keresgéltem, de rájöttem, hogy az időzítő épp erre való, így megspóroltam 8000 forintot.

A polárszűrővel kapcsolatban viszont kérdezném, hogy hogyan lehet felszerelni? Még nem vettem meg, mert ha letekerem az objektív peremét, és bekapcsolom a gépet, akkor is jócskán kidugja az optikát, és szűrővel ezt nem tudja megtenni, ezért attól tartok, hogy tönkremegy. Van ezzel kapcs. tapasztalat? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#34) cigam válasza kristiano (#33) üzenetére


cigam
félisten

Manuel 102. oldal A napellenzőre kell feltenni a szűrőt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.