Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  P4-es házak (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Sziasztok

Arra lennék kíváncsi, hogy mi a külömbség a hagyományos ATX, és a P4 házak között?

prohardver vendég

(#2) Godfather


Godfather
aktív tag

Elvileg az ''igazi'' P4-es házakban minimum 300w-s táp van, és van még két plusz csatija. Egy olyasmi, mint egy fél AT csati, meg egy kis 4szöglet alakú. Ez a táp. Ma már nem mindegyik P4-nek kellenek ezek a plusz csatik. Aztán az se árt, ha a ház egy kicsit hosszított, illetve/vagy szélesebb. A P4-es deszkák elég szélesek.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#3) guest


guest
veterán

De ezek mellett a régifajta is ott van?

prohardver vendég

(#4) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Igen.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#5) 9CS válasza Godfather (#2) üzenetére


9CS
senior tag

Vagy nem? Mert nekem igaz, már kicsit több mint egy éves AOpen házam van ATX 2.03-as ebben 250W-os a táp és ott van a kialakított furat az alaplaptaró tepsin a P4-es lapokhoz is.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#6) guest válasza 9CS (#5) üzenetére


guest
veterán

Akkor ezek szerint, nem csak a tápnál van eltérés, hanem a ház kialakításában is?

prohardver vendég

(#7) Godfather


Godfather
aktív tag

Alapvetően a régi házakat is lehet használni p4-hez, de nem árt, ha nem egy midit akarsz átalakítani. Szóval elvileg mindegy, de az újabb házak már tágasabbak. Nekem is pölö 250-es tápom van, de ott fityeg rajta a két plusz p4 csati is. Ez alapvetően nem zavar, mert p3-am van, egy elég keskeny deszkán, a ház is elég tágas így, de egy p4-es lapot már csak kompromisszumos megoldással tudnék beletenni. rack nem férne el.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#8) guest


guest
veterán

Most állok házvásárlás előtt. Esetleg valami jótanácsot tudnátok adni, pl. mit ne, mit igen, mire figyeljek, ja és 15000 alatt szeretném megúszni

prohardver vendég

(#9) Tompo válasza guest (#8) üzenetére


Tompo
aktív tag

netto vagy brutto?

(#10) laja válasza Godfather (#7) üzenetére


laja
tag

Hát én Codegen házat vettem 300 W-os táppal. A ház oldala és teteje vibrál, ha nem szoritom le néhány CD dobozzal, a táp meg hibás volt, mert ha a P4-hez való speciális harmadik dugót bedugtam az alaplapba, egyszerűen be se indult semmi. Ha kihuztam, ment. Aztán mivel gondoltam, hogy nem véletlenül van az a dugó, vettem egy 300-as Enermax tápot. Halk, jó.

Egyébként most már én nem midi hanem nagy házat vennék. Jobb hútés, könnyebb szerelés.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#11) Den válasza guest (#8) üzenetére


Den
veterán

Azona (mask), jól szerelhető, jól szellőzik, stabil táp, jól néz ki. iszonyat procihűtőktől (cool 111+, 7000 +rpm)rezonál az oldala.

www.simson4t.hu

(#12) guest


guest
veterán

DTK CAS-74P. Korrekt osszeszereles, sehol egy sorjas szel, 300W-os tap, csendes.

prohardver vendég

(#13) 9CS


9CS
senior tag

Guest: Igen a ház kialakításában is van külömbség, azaz a lyukak ott vannak-e ahol kell. Mivel a táp utólag cserélhető igy erre érdemes figyelni. Új házat úgy érdemes vásárolni szerintem, hogy a lehető legnagyobb legyen és valami nevesebb gyártó cucca. Erettentés képpen az új céges gépek házinak az oldallapja olyan vékony, hogy a TAK68-már majdnem széttépné. Feltételes mód, mert szerencsére nem az van bennük.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#14) emvy


emvy
nagyúr

Sajna most válok meg a Feel-IV-emtől, hát azért ezek mellett az átlagos Codegen messze elbújhat, ezt úgy mondom, hogy most olyat veszek. Nem rezonál, pont elég nagy (midi<Feel4<nagytorony), 400W-os Huntkey táp, meg jól is néz ki. (csakhát 16e+fa)

while (!sleep) sheep++;

(#15) Technikus


Technikus
csendes tag

Sziasztok! A következő házak közül Ti melyiket választanátok?
Feel V
Azona Class CS9950P4A
Azona Mask 2000P4

AMD konfigurációt tervezek bele.

Ha esetleg van valakinek jobb tippje a házat illetően hasonló árkategóriában (15 eFt) és 400W-os táppal, ne kímélje a billentyűzetet!

(#16) emvy


emvy
nagyúr

Feel V.

while (!sleep) sheep++;

(#17) Den


Den
veterán

Vagy azona mask. Csak hogy könnyű legyen döntenie :). Na komolyan, szerintem mindhárom házzal jól jársz, nekem mask van, és nagyon tuti jó kidolgozásu, a műanyag és fém részek is. A másik azona professzionálisabb, több meghajtó helyel, asszem 400w-os táppal. A meghajtók csavarok nélkül gyorsan rögzíthetők, az egész alaplaptartó a slotokkal együtt hátra kihúzható szóval könnyű szerelni.
a feel ház is jó, szerintem jól néz ki, amit én láttam személyesen az viszonylag masszív is volt bár nem tűnt annyira precíznek és erősnek mint az azona.

www.simson4t.hu

(#18) Den válasza Den (#17) üzenetére


Den
veterán

jah, mind 400w-os bocs

www.simson4t.hu

(#19) Technikus válasza Den (#18) üzenetére


Technikus
csendes tag

Köszi a segítséget!

Asszem megveszem a mask-ot, a másik Azona nagyon sötét színű, hülyén mutat a fehér CDíró + DVD. Szóval, az esztétikai érzékemre hallgatok!

(#20) Den válasza Technikus (#19) üzenetére


Den
veterán

ok. Színben nagyon jó a mask egy az egyben ugyan az a tónusa mint a meghajtóknak. Viszont az elölap 3 dimenziósságát kalkuláld be.

www.simson4t.hu

(#21) Technikus válasza Den (#20) üzenetére


Technikus
csendes tag

Azt mondod, hogy íve van a háznak elől és bénán néznek ki benne a meghajtók?

(#22) Den válasza Technikus (#21) üzenetére


Den
veterán

Nem bénán. de jobban is megcsinálhatták volna. Ez egyébként minden íves elejűre igaz.

www.simson4t.hu

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  P4-es házak (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.