Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Olvasni jó....de mit? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ivan


Ivan
csendes tag

Sziasztok!

Ezt a topicot, azért indítom, hogy mindenki leírhassa melyek szerinte a jó könyvek, mit érdemes elolvasni, meg esetleg az élményeinket is megoszthatnánk egymással:)

Leírok pár, szerintem alapművet, ami így elsőre eszembe jut, hátha sikerül elindítanom valami társalgást a könyvekről. Itt van a Gyűrűk Ura(Tolkientől ha vki nem tudná:) ), ami mára már kicsit közhellyé vált a film, meg a sok kis műanyag fröcsöntött figura meg az egyebek által, de a könyv akkor is nagyon jó, és érdemes elolvasni az előzményekkel egyetemben. Akkor Frank Herbert Dűné-je is nagyon jó könyv, mind a 3 kötetet is többször elolvastam, nagyon jó, izgalmas, hangulatus Sci-fi. Aztán Merlétől is olvastam rengeteget, 3 könyv volt ami nagyon tetszett: Malevil, Mesterségem a halál, Két nap az élet. Sorrendbe is raktam őket, a Malevilben, a kedvencemben egy litium atombombát dobnak le, és Párizs felett felrobbanva elpusztitja egész Franciaországot, csak néhány kisebb eldugott hely marad épen, köztük Malevil is. Arról szól nagyon röviden és tömören:), hogy a malevili kis közösségnek, hogy sikerül túlélnie az lítiumbombát, és lassan újra nekikezdeni az életnek, csak közben jópár probléma merül fel.....(amit persze megoldanak több kevesebb sikerrel:P)

(#2) divot válasza Ivan (#1) üzenetére


divot
veterán

Svejk. Naponta kétszer, de lehet többször is. :)

(#3) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Nálam Stephen King a nyerő, az összes könyvét olvastam... :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4) Ivan válasza divot (#2) üzenetére


Ivan
csendes tag

Hmm azt nem olvastam, viszont láttam színházban, de így is elég nagy élmény volt.:)

(#5) BEE


BEE
addikt

Dévényi Tibor: Hová lett Artúr?

Ennél többet nem lehet röhögni egy könyvön!

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#6) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Legyen mondjuk Egely György: Tiltott találmányok vagy a Borotvaélen c. könyve, mindkettő elég érdekes elfeledett találmányokat mutat be, vagy olyanokat amit nem is hinnénk, energia a semmiből, és van ilkyyen, kozmikus energia stb. Érdemes beleolvasni, vagy akit jobban érdekel az tovább is olvashatja.

Most pl. John Heinerman: Emberek az űrben c. könyvét olvasom, azt feszegeti hogy élnek űrlények a holdon, és állítólag csontvázat és koponyát is találtak a holdaon, sőt még mezítlábas emberi lábnyomot is, és ez mind a NASA birtokában van, van róla egy-két kép is, elég érdekes és bizarr, érdekes olvasmány.

De sztem az összes Rejtő könyv jó, kedvencem a 14 karátos autó.
Bár Az indul a bakterház sem egy felejthetettlen könyv!

Üdv. Papa

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#7) Ivan válasza Papa-Georgo (#6) üzenetére


Ivan
csendes tag

Húú a Rejtő Jenő tényleg nagyon jó, bár az én kedvenceim a Piszkos Fredes, meg Fülig Jimmys könyvek, azokon nagyon sokat lehet nevetni:))

(#8) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Bármit csak Harry Pottert ne!!!!!!!!!!!!!!!!! :)) :))
Bár a Kb. Rotring: Henri Kókler és Epeköve + a többi paródia elég jó volt
meg a Baljós árnyak Stárt Wársz paródia is Nagyon sirály!!! :)) :)) :))

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#9) bali79 válasza Papa-Georgo (#8) üzenetére


bali79
tag

Ha egy kis klasszikust akartok olvasni:

Dumas: Monte Cristo grófja (3 kötet, már kétszer elolvastam, a filmnek meg ne higgyetek, az tök szar volt)
Móricz: Rokonok (na ezt elméletileg olvastátok már, mivel kötelező gimiben, ha nem, akkor olvassátok el!)
Dallos Sándor: A Nap szerelmese (ez Munkácsy Mihály életét mondja el, ez is kétkötetes és tényleg érdekes!)

Mindenre van félmegoldás!

(#10) Ivan válasza Papa-Georgo (#8) üzenetére


Ivan
csendes tag

A Harry Potter ám annyira nem rossz:), könnyed kis gyerekkönyv, igazából a Gyűrűk Ura gyermekeknek ''lebutított'' változata:DD

(#11) Ivan


Ivan
csendes tag

Jaj kifelejtettem az Asimov regényeket és novellákat, aki szereti a sci-fit annak kötelező elolvasnia mindet, Alapítvány sorozat nagyon jó, és teljesen összefüggő könyvekből áll. (Előszőr a jelent ismerjük meg, aztán a jövőt, és utána plvasahtunk a múltról) Jaj mennyi álmatlan északát töltöttem ezekkel a könyvekkel is:D

(#12) jeges


jeges
senior tag

Az aláírásomban szereplő úr kitűnő novellákat, és még kitűnőbb riport-könyveket írt. Ma már sajna nem a régi, de a 70-80-as (na jó, a 90-es elején is) években fantasztikusakat alkotott.

(#13) Qsoe


Qsoe
csendes tag

''Galamb nekirepult a falnak, majd visszapattant onnan, es ugy vagta szajon a vitorlamestert, hogy az lenyelt egy fel font bagot''

Rejto a legjobb, ha csak kikapcsolodasra vagysz, 1-2 evente ujra elolvasom a konyvei nagy reszet.

Kurt Vonnegut, ha gondolkodni vagysz.

Ha nem fagyok meg 3 perce, en irhattam volna elsonek Asimovot es Moldovat.
Errol lemaradtam :))
Asimovtol a novellak, Moldovatol a riportok.

Nem tudom miert isteniti mindenki a Gyuruk Urat, hosszu es unalmas. Nagyon. En meg akkor ragtam at magam rajta, mikor meg nem divatbol olvastak, ugy 6-7 eve, es csak becsuletbol olvastam vegig.
Kedvencem a hatalmas magus, aki, ha baj van, kardot rant.

QG

a Jo - Babonas emberek hiusagi ritusa

(#14) jeges válasza Qsoe (#13) üzenetére


jeges
senior tag

A gyűrűk urát én is kb. 10 éve olvastam. Az első 60 oldal valami katasztrófa. Ha viszont azon átrágod magad, sztem nagyon jó kis sztori jön ki belőle.
Moldovának azért vannak novelláskötetei is, pl. Ferencvárosi koktél, Magyar atom (ez gyűjteményes, szinte a legjobbak), és még sorolhatnám. Szórakozásnak kiváló.

(#15) basiC


basiC
tag

Shadowrunt. Tolkient. Rejtőt. Playboyt. User manualt :).

ba$iC

(#16) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ráth-Végh (asszem így irják)
Az emberi butaság története

(#17) Qsoe válasza jeges (#14) üzenetére


Qsoe
csendes tag

Nekem, mikor ifjan es bohon - befolyasolhatoan :D - elkezdtem, pont ezt mondtak. Vartam a 60diknal, a 100diknal, a 200diknal, a 210diknel, utana mar mindegyiknel, hogy a kovetkezon majd felporog. Hat nem tette.
Bar abban igazad van, hogy az elso hatvan meg a tobbit is alulmulja :(
Modovaval kapcsolatban teljesen igazad van.

QG

a Jo - Babonas emberek hiusagi ritusa

(#18) totok43


totok43
csendes tag

Sziasztok!Örülök neki,hogy valahol végre könyvekröl is lehet beszélgetni.Csak én azt is felvetném,hogy nem csak az a kérdés,hogy mit,hanem azt is,hogy miböl.Régen,én is nagyon sok könyvet vásároltam,azt szoktam mondani,hogy ha nekem annyi pénzem lenne,amennyi nincs,akkor nem férnék be a lakásba a könyvektöl.Ma már csak a könyvtárba járok kettöbe is.Igy viszont késöbb jutok az uj könyvekhez.Nagyon sok kedvenc könyvem van.Fiatal koromban a krimiket szerettem,Agatha Christie-t föleg,és Rejtöt is,de érdekes módon egy idös rokonomnak nagyon sok régi romantikus regénye volt,azok akkoriban be voltak tiltva.Akkoriban mégis az Elfujta a szél volt a kedvencem.Az is be volt tiltva,erdélyi rokonainktól kaptam.A kötelezö olvasmányokat majdnem mind szerettem/ált.iskolait/.A következö kedvencem Munkácsy Nap szerelmese,Aranyecset.Késöbb mindenevü lettem,megkedveltem a világjáró könyveket.Kedvencem Edmund Hillary Kokázat nélkül nincs gyözelem.A Mount Everest elsö megmászóiról szól,a másik Antikume avagy egy másik élet,de sorolhatnám még.Rengeteg könyvet olvasok,a könyvtárból mindig kihozom a maximum kihozhatót.Nem lehetek soha olyan fáradt,vagy álmos,hogy elalvás elött ne olvassak,télen napközben is,ha ráérek.A legeslegkedvencebb könyvem,és filmsorozatom is a Tövismadarak.Mostanában viszont teljesen átálltam az olyan könyvekre,amelyek a multunkról szólnak,és feszegetik,hogy a történelmünk más,mind eddig tanultuk.Pl.Orion rejtélye,a Szfinx rejtélye,és sok más egyéb.Ezek a könyvek rendkivül érdekesek,és megfontolandó,amit ezekben irnak.A Bibliát is pl. nem vallási alapon közelitikmeg,hanem olyan szempontból,mintha megtörtént eseményeket irna le, csak számunkra érthetetlen módon.A Bibliát ezek után én is elolvastam,és ilyen nézöpontból igen érdekes.Erröl a témáról reggelig tudnék irni,de már késö van,és még nem olvastam.Most Lewis Ganett Özönviz c.könyvét olvasom.Eddig jó.

(#19) Qsoe válasza Qsoe (#17) üzenetére


Qsoe
csendes tag

Gerald Durrell

a Jo - Babonas emberek hiusagi ritusa

(#20) MaUser


MaUser
addikt

James Clavel (ő írta a Shogun-t):
Tajpan, Patkánykirály(nagyon-nagyon jó)
Frederik Forsyth: minden könyve nagyon tetszik, főleg az hogy az összes orosz neve k-val kezdődik.:)
Rejtő is természetesen nagy kedvenc, de Gogol az abszulut favorit.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#21) MaUser válasza MaUser (#20) üzenetére


MaUser
addikt

of korz:
abszulut=abszulult:(

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#22) PeliScan


PeliScan
addikt

Volt már pár efféle topic, de akkor itt is osztom az igét. :))

(#23) Ivan válasza Qsoe (#19) üzenetére


Ivan
csendes tag

Qsoe nem tudom mi bajod a Gyűrűk Urával, én kb. 6 évvel ezelött olvastam, amikor még egyáltalán nem volt divat, és nekem nagyon tetszett az egész. El is olvastam utána még kétszer rögtön. Az elején van egy bevezető rész, ami még nem a történet, inkább egy lexikonszerű rész, hogy megtudjál valamit a körülményekről és a világról. Ez tényleg unalmas, de amikor már tényleg elkezdődik a könyv, azután már szerintem nagyon izgalmas, szép, és szórakoztató a könyv:)

(#24) Elrood válasza Ivan (#1) üzenetére


Elrood
őstag

... Dűné-je is nagyon jó könyv, mind a 3 kötetet is ...
Öööö, lehet, hogy kicsit, hogy rosszul tudom....3 kötet? Én 6+3 könyvre emlékszem:) (7. nem készült el a szerző halála miatt). A +3 meg az ''Előjáték'', fia írta.

Asimov Teljes Alapítvány Birodalom Robot Univerzumát csak ajánlani tudom mindenkinek! Minden ebben a témában Asimov által írt mű benne van.
Ára kicsit borsos, és 5 kötet lesz belőle (3 már kijött) egyenként kb 700oldal:)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#25) -xian-


-xian-
újonc

Huxley: Szep uj vilag

fergeteges

(#26) Szalma válasza Elrood (#24) üzenetére


Szalma
őstag

Azért ha olvasgattad az ÖSSZES Dűne könyvet, akkor érzékelhetted, hogy az első volt az igazi... (Amit 2, majd 3 darabban adtak ki Magyarországon.) :))

Szeretettel:
Szalma

ui.: Az utóbbi időkben észrevettem magamon, hogy vonzódom az angol költészethez... Pedig világ életemben utáltam a verseket... :)

(#27) Protoss


Protoss
senior tag

Hali!

Magyar fantasy könyvet senki?

Pl.: A Káosz éje :D
Persze vannak komolyabb, darabok is. Ugyan ebben a témában nagyon tetszenek a novella gyűjtemények is.

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#28) tr00p3r


tr00p3r
őstag

az én kedvenceim:

Tom Clancy: Rainbow Six, Net Force sorozat, és tulajdonképpen az összes könyve

Dean Koontz: eddig összes megjelent könyve

Michael Crichton: Timeline

Tolkien: egyértelmű


ezenkívűl még sok más csak most nem jut az eszembe! :DD

(#29) Pötyi


Pötyi
őstag

Katajev: Távolban egy fehér vitorla

QNX is cool!

(#30) ödönke


ödönke
aktív tag

A Röppencs megvan valakinek, mert nagyon szeretné megszerezni :)

(#31) Egon


Egon
nagyúr

Volt már ilyen topic, ráadásul én indítottam...:D

Szóval akkor, a teljesség igénye nélkül:

Bulgakov: Mester és Margarita
(szerző nevét elfelejtettem): Búcsúkeringő

Wayne Chapman: Tier Nan Gorduin-ciklus (Észak Lángjai, A Halál havában, Karnevál (a legjobb!!!) stb.) - állítom, hogy a(z egyik) legjobb, ami fantasyban létezik (csak halkan jegyzem meg, mielőtt megköveznek: szvsz üti a Gyűrűk Urát is...)

Van még sok jó könyv, ha mindet be akarnám írni lekopna az ujjam. Olvassatok sokat!!!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32) Sipi


Sipi
addikt

Ó, ó, ó, Mika Waltarit senki sem szereti? :) Szerintem a világ legjobb történelmi regényeit írta. Ha elolvassa őket az ember, lényegében kihagyhatja a középiskolás töriórák nagy részét...:) :) :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#33) Szalma válasza Sipi (#32) üzenetére


Szalma
őstag

Szinuhe orvos-doktor? Például? Ismerjük...

Szeretettel:
Szalma

(#34) Sipi válasza Szalma (#33) üzenetére


Sipi
addikt

Köszönöm! Megnyugodtam...:)

Például. Nomeg Mikael, Az ország titka, Az emberiség ellenségei. Más nem jut eszembe, régen olvastam - ma pedig már nem lehet kapni. Az antikváriumban is hülyének néznek, ha keresem, mondván, ilyeneket nem szoktak kidobni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#35) divot


divot
veterán

James Burke összes. Például ''A nap, amely megváltoztatta a világot'' című. Zseniális a pali. Úgy mutatja be az emberiség nagy eseményeit, mint egy szoftvert. Vagy a Billiárdeffektus. Az talán még jobb.

(#36) rup1u5 válasza Ivan (#1) üzenetére


rup1u5
nagyúr

A topikod címére a válasz a freemail-es címeden.
Douglas Adams - Galaxis útikalauz stopposoknak
pdf-ben
Jó olvasgatást.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#37) ödönke


ödönke
aktív tag

hamár fantasy akkor Dragonlance (a trilógia), és nem az agyonrágott GYU, meg a félisten Tier nan..

továbbá keresem a Dragonlace Trilógiát (1-2-3) és a Röppencs című paródiát, ha valaki tudja hol lehet ezeket kapni, vagy megválna tőlük akkor feltétlen szóljon! :)

(#38) bali79


bali79
tag

Fantasy: Clive Barker: Korbács
Egyébként: a Sorstalanságot olvasta már valaki?

Mindenre van félmegoldás!

(#39) Sanyo


Sanyo
senior tag

Stanislaw Lem - Kiberiáda. Iszonyat jo konyv, 1x kolcson tudtam kerni de megvenni sehol. Hirtelen talaltam is egy reszletet belole:

http://gatling.ikk.sztaki.hu/~kissg/arts/lem.html

Mar masok is emlitettek Rejto Jenot es Douglas Adams muveit. Ujabban nagyon keveset olvasok, az a keves foleg tortenelmi tema, de kedvelem a Terminator 2029 sorozatot is. :)

(#40) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Robert Merle összes, de főként a Malevil.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#41) zsoltee10 válasza Agyzuzo (#3) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én is Stephen King rajongó vagyok, de még messze az összes könyv kiolvasásától. Pl. Azért, mert nincs meg mind. :))

(#42) jeges válasza bali79 (#38) üzenetére


jeges
senior tag

Olvastam. Talán az a legjobb szó, hogy ''döbbenetes''.

(#43) azzio válasza ödönke (#37) üzenetére


azzio
aktív tag

A Röppencset én antikváriumban láttam, de próbáld meg a Libriben, ott biztos lesz, és k*rv@ jó, az biztos :)
Azonkívül:
Orwell: 1984 (na ez az, ahol a Nagytestvér mindent lát, a tudatlanok kedvéért)
King: Minden (de főleg: Sorvadj el, Bilincsben, Napkutya, Az, Ragyogás)
Öööö több is eszembe volt, mielőtt írni kezdtem, de nemtom mik voltak azok...

(#44) Ra3 válasza Egon (#31) üzenetére


Ra3
őstag

tényleg volt ilyen topic, és már akkor is mondtam Wolfgang Jeschke-töl A teremtés utolsó napja-t. persze a többség már elhangzott, Merle-töl még a Mesterségem a halál is nagyon jó, és H.G. Wells, Dickens, Thomas Hardy, Frank Herbert, Victor Hugo is bejön...

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#45) ödönke válasza azzio (#43) üzenetére


ödönke
aktív tag

A röppencsen én anno nagyon megfeküdtem a röhögéstől... emléxe még pest felé uton olvastam a bus-on és néha hangosan felkuncogtam, biztos néztek rám mint a hülyére..
na mind1 kcsortuleninrogyilszja rulez!! :))

(#46) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Pár száz (ezer?) könyvt már biztos olvastam. :)
Mivel már rengeteget felsoroltatok csak néhány ''klasszikust'' írok ami kimaradt:
Nemere könyvek.
László Endre
Ottlik Géza

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#47) Szőrös  válasza ödönke (#45) üzenetére


Szőrös 
veterán

A Dragonlance nem trilógia! Kicsit jóval több mint 3 részből áll. De az az egyik kedvenc fantasym a Káoszon kívül persze. :)
Továbbá: Egy jenki Arthur király udvarában, A sziget , 2 nap az élet , Mestersége a halál (ha jól emléxem a címekre , rég olvastam őket) , Rambo - ez nem vicc könyvben nagyon jó - Star Wars-ok (ezek is nagyon jók könyvben) Warcraft : halálszárny. Meg van még jó sok csak ennyi jutott hirtelen eszembe.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#48) ödönke válasza Szőrös  (#47) üzenetére


ödönke
aktív tag

tudom, hogy több részből áll, de az első 3 kötet az igazi :), az ikrek hava volt anno a következő asszem de az nagyon béna volt :( ugyhogy hagytam az egészet

(#49) Szőrös  válasza ödönke (#48) üzenetére


Szőrös 
veterán

Huma legendáját olvastad??? Ha nem akkor uccu neki ! A legjobb !!! :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#50) bdav


bdav
őstag

Na akkor: Tolkien összes (aki olvasta a Gyűrűk Urát, de a Szilmarilokat még nem, az tegye meg!), Asimov (majd meg kéne vennem a teljes sorozatot is, csak az Alapítványok vannak meg), Rejtő (''Uram, a késemért jöttem?'' ''hol hagyta?'' ''valami matrózban'' :) (jaigen, nemröhög: winnetou) + még eszembe jutott :) A piszkos tizenkettő sem rossz, meg ugy ált. a 2. vh-s regények.

Amit szeretnék de nem tudom begyüjteni (annyira nem is keresem :) ): Dűne (az eredetit elsősorban), Salvatore sötételf-trilógiája, Dragonlance-t is hallottam már máshol is hogy jó, meg még sok más :) főleg fantasy és scifi.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Olvasni jó....de mit? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.