Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz adabra #49408 üzenetére

    hmmm... elég bátor dolog. Ilyen termofejeket akartam venni, még nem vettem meg, majd jövőre. :D
    Shelly TRV-vel is az van, h néha nagyon elaltatja magát. Gondolom az időzítése miatt deep sllep-be megy és wifin nem tudom ébreszteni, vagy csak több perc után. Shelly app-ban van is visszajelzés, h pl. a beállítás módosítás nem sikerült. Neked nincs vmi kikapcsolható takarékos funkció ezeken, amit le kellene tiltani? Esetleg biztonsági hőmérőket beiktatni és azt is nézze, ne csak a pozíciót?

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • radio11

    tag

    válasz adabra #49408 üzenetére

    Hasonló kiépítéssel üzemeltetek én is, először nekem is így volt használva de nekem se jött be. Én most a következőképpen üzemeltetem:
    Van 5 helyiségben 5 ilyen szelepem. Mindegyikhez van egy Xiaomi BT hőmérő. Minden hőmérő bemenetként szolgál egy-egy virtuális termosztáthoz, a virtuális termosztát kimenete pedig egy segítő (input boolean), ezt kapcsolja a virtuális termosztát. Az öt segítő be van sorolva egy csoportba is, ez a csoport entitás kapcsolja a kazánt.
    Magát a szelepet a termosztát segítője indítja (átváltja off-ból fűtésbe) és az is állítja le (fűtésből off-ba) igaz így csak 0 vagy 100% állást vesz fel a szelep de jó ez nekem így, a kazán indítás és leállítás pedig a szelepektől független.
    Van egy indító és egy leállító automatizmus a kazánhoz (ha kazán group BE akkor kazán bekapcsol, illetve kikapcsoláshoz ennek ellentétje) és szelepenként két automatizmus a szelepek kapcsolgatásához (ha adott termosztát kimeneti segítője = BE akkor adott szelep off-ból fűtésbe, illetve kikapcsoláshoz ennek ellentétje) 12 automatizmus ami soknak tűnik de egyszerű automatizmusok és mivel hasonlók ezért klónozással gyorsan megírhatóak.

  • kbhuinfo

    tag

    válasz adabra #49408 üzenetére

    Sajnos a NiMH akkuk onkisulese nagy az akkukhoz kepest, nem a legjobbak erre a feladatra - plusz mivel alapbol 1.2V az atlag fesz, ezert 1.3-1V kozotti szakaszon (akkutol fuggoen) valahol keves lesz az elektronikanak. Emiatt viszonlag sok marad az akkuban, amikortol mar nem hasznalhato es ha ekkor toltod, az akku elettartamot is rovidited. Volt ilyen kis battery booster 1.5v-ra, ami teljes kapacitasat kihasznalta az akkunak 1.5v-on, de nem talaltam linket (regen az USA-ban lattam ilyen adaptert).

    Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés