Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Timer


Timer
veterán

Utolsó bekezdés a verdiktben, szerintem VRM-re gondolt a szerző PWM helyett.

(#2) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

nevetségesek ezek az árak. 100 rugó egy középkat deszka. ami kriminális hogy az AM4 lapok ára is az egekben, mostani deszkámat sztem 2x annyiért tudnám eladni mint tavaly. pedig alaplappal még csak bányászni se lehet...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3) sittes79 válasza FireKeeper (#2) üzenetére


sittes79
addikt

nekem is van egy x570 taichi, es k. jo. ez a gen kimarad csak mondom.

(#4) Chaser


Chaser
titán

100e-ért háthuuuuu'
ebből kijött volna két db b550 toma, és még maradt is volna némi apró
a gyengébb ft-tal már szűkösebben de még akkor is beleférne ennek az árába - persze már nem, mert emeljük fel azok árát is:d az említett lap is már 75e-től van a régi 42-45e ft-os árához képest -
amd amd te csodás : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5) Fücsök007 válasza Chaser (#4) üzenetére


Fücsök007
őstag

Intel B660-as platformja se sokkal olcsóbb (nem a fapados mollekre értve), és a jövőben már nem is fejleszthető erősebb procival. Viszont a PCI-E 5.0 hiánya nagy hátrány lehet pár év múlva, szóval nem mondanám olcsóbb kártyákhoz időtállőnak ezt a lapot. :(

[ Szerkesztve ]

(#6) Chaser válasza Fücsök007 (#5) üzenetére


Chaser
titán

sztem az nem vigasztalja azt aki b650-et akar venni : )
amd-nek legnagyobb előnye az olcsó lap volt
pár százszor elmondtam aki nyekergett azon pl közel egy árban van intel és amd rivális, lehet amd drágább is...de lap nélkül nehéz egy cpu-t használni, szóval amd-nél a labda erősen, mert intel lapok mindig drágábbak voltak azonos kategóriában
na többet nem kell mondani :d
nagyon szívesen látnék egy cikket mi történt az am4 lapokkal, annak az inflációval megnőtt ára érthető, de azon +50% már nehezen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) Riddick77


Riddick77
tag

100e Ft és középkategóriás?? :F
A bónusz, hogy a PCI-E 5.0 is hiányzik, rossz vicc, max. ha a felét megéri a deszka. :W

KL

(#8) Weaver válasza FireKeeper (#2) üzenetére


Weaver
senior tag

mindig van mire fogni: háború, időjárás, euró árszint, infláció, főment' az arany ára (aztán amikor a zaciba viszed az aranyad, akkor meg kiderül hogy lement) stb stb stb...

[ Szerkesztve ]

(#9) hahakocka válasza Chaser (#6) üzenetére


hahakocka
senior tag

Most fordult az Intel lapok olcsóbbak licit de a procik meg drâgàbbak 35e Ft al.

(#10) flashpointer


flashpointer
őstag

Alaplapteszt 7700x-el, VGA-teszt (7900 XTX) 5800x-el :C
Raadasul itt is latszik hogy ugyancsak FHD de a bena 2080ti-n mennyit dob!

(#11) Z_A_P


Z_A_P
addikt

éppen csak átlépi a 100 000 forintos határt

Na akkor meg pont duplaja az ara annak amit egy nem olcso lapert szivesen kifizet az ember.
:(((

OK

(#12) Alex18 válasza Riddick77 (#7) üzenetére


Alex18
tag

A PCI-E 5.0 hátrányát sok sok év múlva lehet majd érezni még a 3.0 sávszélessége is elég a mostani top GPU-nak is. Picit túl van fújva ez.
[link]

(#13) ilor14


ilor14
tag

Jo arban van, majdnem ennyiert vettem a b550-es lapom egy ryzen 5 5600-al par hete :DDD

(#14) #52931072


#52931072
törölt tag

Vicc ez az árazás. Azt meg nagyon jól tudja mindenki, hogy amit nem ír elő kötelezően az amd az 100%, hogy nem lesz rajta az alaplapon. Itt a példa, 100 rugó, a deszka neve alig fér ki két sorban a dobozra, am5, ddr5, pcie4!!! Jó tudjuk, hogy új platform, de komolyan, mennyi lesz egy 620-as lap 82? Persze azok aztán totál ki lesznek herélve. :W

(#15) Chaser válasza Alex18 (#12) üzenetére


Chaser
titán

a lebutított vga-ra gondol, mint amilyen most a ragyon' 6500 pl
pcie3 lapban nyiknyiköl' a drága, kell neki a pcie4 mert nem x16-os, talán csak 4-es vagy 8-as
szóval nincs túlfújva

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) mi_N_im_AL


mi_N_im_AL
csendes tag

Elektrolit kondi 2023-ban?
Jó vicc egy 100K plusszos alaplapon. Gondolom nem futotta arra, hogy ahelyett a 7 nyomorult elektrolit helyett is tantál kondi legyen. Majd kiszárad-kipúposodik a gari lejárta után 3-4 hónappal, aztán mehet a kukába az alaplap...

(#17) .mf


.mf
veterán

Fapados lap 100k-ért, viccnek is rossz.
Proci, RAM is mennyi hozzá...
Ilyen árak mellett valószínűleg nem csak én halasztom tovább a gépcserét. Aztán pislognak majd, hogy nem fogy. Remélem nyakukon ragad, aztán jövőre már kénytelenek lesznek reálisabb áron (feléért) adni őket.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) bitblueduck válasza mi_N_im_AL (#16) üzenetére


bitblueduck
senior tag

azt miből lehet kitalálni hogy milyen kondenzátor van rajta?

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#19) bteebi


bteebi
veterán

Örvendetes, hogy 100k-ba kerül egy középkategóriás alaplap. Mondjuk tényleg nem rossz, WiFi, BT meg minden, de akkor is na. Hét éve feleennyiért egy komplett Dell i5 4590-es konfigot vettem mindennel (monitor + wireless billentyű/egér, USB-s WiFi adapter), és még mindig múkodik. Oké, akkor se volt már teljesítménybajnok, de szerencsére nincs szükségemsokkal gyorsabbra. Mondjuk én szerencsére már akkor elkezdtem lemaradni, amikor egy 50 ezer Ft-os alaplap már drága volt. :DDD

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) FireKeeper válasza mi_N_im_AL (#16) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ezek a modern szilárd elektrolitikus kondik nagyon jól bírják, nekem van 10+ éves alaplapomon ilyen a VRMen és semmi bajuk nincs a mai napig.

#18 más a tokozás, más az alakja

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#21) #52931072 válasza mi_N_im_AL (#16) üzenetére


#52931072
törölt tag

Azért messziről fotózták, hogy ne látszon a cirill betűs jelölés a kondikon :DD .
A cikk címe jobban hangzana, hogy “ van aminél olcsóbban”. Mint a kínai boltban a gumi papucs, ugyanannyiba kerül mind, csak a méretet kell figyelned. Itt is már csak a lapkakészletre kell figyelni, mert mind k..va drága. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) Semplar válasza mi_N_im_AL (#16) üzenetére


Semplar
őstag


[link]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#23) E.Kaufmann válasza Alex18 (#12) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az az érdekes, hogy pont a VGA alsó-közép kategóriához kell a PCI-e 4.0 mióta spórolnak a sávokkal :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24) Alex18 válasza E.Kaufmann (#23) üzenetére


Alex18
tag

Jah ezt nem is néztem persze akkor érthető de a 4.0 még akkor is jó sokáig max figyelni kell milyen VGA t raksz bele :D .

(#25) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Belépőszint 100-ért :Y Ennek 50 max. 60-nak kellene lennie reális áron. Annyi mint egy belépős vga. Mocskos drága egy ilyen alaplapért.

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#26) Alex18 válasza zovifapp111 (#25) üzenetére


Alex18
tag

Egy jó Am4 es lap se 40e forint úgyhogy ha megnézed egy ryzen 7 5800x meg egy jó alaplap se sokkal olcsóbb mint egy ryzen 5 7600x + egy Am5 alaplap.
Intelnél is a DDR4 es lapok olcsóbbak de a DDR5 drágább és szerintem aki ezekre a generációkra vált alap a DDR5 ...

[ Szerkesztve ]

(#27) Lorden


Lorden
senior tag

Jézusom mi ez a 100k?
B450 30e körül volt kapható éveken át

(#28) zovifapp111 válasza Alex18 (#26) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Újdonság varázsa....majd lejjebb megy.

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#29) Duree


Duree
veterán

Kicsit nevetségesnek érzem , hogy a belépőszint 100 ezer forint. Mikor vettem az X470 akkor ezért a pénzért felső kategóriát kaptam.

duree54

(#30) Low Noise


Low Noise
senior tag

Én ezt az Asrock lapot nézegetem egy ideje, ez is 100, de lehet, hogy jobb. [Asrock B650e]

[ Szerkesztve ]

(#31) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi a tesztet, faja az új platform!
Csak sajnos az árazása szállt el: deszka + DDR5 + proci... jujj.

Sokáig azon voltam, hogy kihúzom még egy idei a jelenlegi H110N lappal, aztán majd ha beállnak az árak, váltok... de ha 100k HUF-ról csökken az alaplap ára 70k-ra, azzal sehogysem leszek kisegítve. Szóval lehet inkább lépek AM4-re...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32) lujo10


lujo10
aktív tag

Köszi a tesztet :R

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#33) Televan74 válasza Alex18 (#26) üzenetére


Televan74
nagyúr

Persze hogy nem annyi, az AMD nem véletlenül szállít kevesebbet.
GIGABYTE B550 AORUS ELITE V2 lapom is 2021.10. 05. -én 45.000Ft volt.
A gyártók akarták így, mi meg fennhangon mondhatjuk, hogy hú de meg lettünk szopatva.

Intelnél rengeteg maradtak a DDR4 -nél, egyáltalán nem alap a DDR5.

Más.: Rühellem az új Nvidia Driver telepítése közben, minden a RTX4000 -es szériáról és a DLSS3 -ról szól. Csak azért hogy úgy érezzem, ha eddig nem vettem RTX 4000 -es kártyát kevesebb vagyok.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#34) Chaser válasza Alex18 (#26) üzenetére


Chaser
titán

most
de nemrég am4 lapból 40-45e-ért olyat kaptál ami le is pippantott :d
de közben felmentek az am4 lap árak, am4 cpu árak meg le, meg a 7xxx árak is - nyilván kutya nem vitte, ekkora csökkentést ilyen gyorsan nem láttam még tőlük -
7600x msrp-n itthon volt 155e körül nyitáskor, pár hónap telt el, ft minimálisat javult, de már 100e-ért van értelmes boltban...pffffffff
nagyon elgurult a gyógyszer amd-nél mostanság

szerk:
Televan74
kb 50%-kal felment minden am4 lap ára, ami még maradt persze mert választék is leapadt

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) Dragon3000 válasza Chaser (#34) üzenetére


Dragon3000
veterán

Volt az 100% is csak közben visszább estek az árak.

(#36) #52931072 válasza Chaser (#34) üzenetére


#52931072
törölt tag

Am5-nél annyira értelmezhetetlen a butítás. Mihez butítják le a lapot, 6 mag alatt nincs is bele processzor. Amíg pörögnek a pléjsztésön eladások, gyanítom nem is lesz. A ddr5 ára már nem olyan horror, erre most ez. Totál birkának nézik a vásárlót.

(#37) Chaser válasza Dragon3000 (#35) üzenetére


Chaser
titán

igen olyan is volt, utolsó lapom ára megduplázódott

catlaca
jönnek majd kisebb modellek is nyilván
a butítással sincs baj, csak az árral, a leghitványabb chipset + fapados deszka drágább mint am4-ből nemrég a (felső)középkategóriásak voltak combos vrm-mel?
azért vicces
cimbi 100e körül vett aorus mastert újan, hát meg lehet nézni az milyen kategória, és volt az olcsóbban is, rosszabb ft-nál is meg kellene álljon max 130e ft-nál..és ugye ez már olyan lap volt, ami 5950x-et is kiröhögi, 24 magost is ha lett volna :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) Killer01 válasza mi_N_im_AL (#16) üzenetére


Killer01
őstag

Gondoltak a nosztalgiázókra, jó sok elektrolit kondért cseréltem úgy 15-20 éve alaplapokon... :D

(#39) nubreed


nubreed
veterán

Mondjuk nekem rohadtul nem kell wifi se bt egy alaplapra. Ezek is csak (számomra) felesleges feature -ök amik tovább drágítják ezt az amúgy is rohadt drága platformot. Dehát vmiből ki kell termelni Lisa Su éves 50.000.000$ -os fizetését.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#40) Chaser válasza nubreed (#39) üzenetére


Chaser
titán

az pár ezer ft felár
mikor vettem a b550 mortart a wifis alig volt drágább, sőt, volt mikor olcsóbb is volt
nem emiatt drága ez a csoda

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Őszintén szólva nem értem ezeket az árakat. :(
Olyan mintha a gyártók megpróbálnák fixálni és ráerőltetni az emberekre azt az óriási árrobbanást ami volt de immár nem indokolt! Hozzászoktatni az embereket, hogy minden 3x annyiba kerül.
Pedig biztos, hogy a gyártási költségek nem nőttek ilyen arányban.

Én egész konkrétan protestálni fogok, kenjék a hajukra. Ilyen áron nem veszek lapot ha meggebednek, akkor se. (na nem mintha ez őket zavarná)
Amíg működik a kb. 38e -ért vett B450-em azzal elleszek.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#42) E.Kaufmann válasza nubreed (#39) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én örültem, pláne ITX lapon a Wifinek, az a poén, hogy még upgradelhető is (egy fémdobozban egy "standard" laptop kártya), az AC-s kártyát AX-esre cseréltem (intelAX210, a 211 nem lesz jó, csak intel lapban!!!) csak nagyon óvatosan kell leválasztani az antenna csatlakozókat, mert marha sérülékenyek és utána mehet a hajsza, honnan szerezz ilyeneket, de nem lehetetlen.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#43) nubreed válasza Hun'reeth (#41) üzenetére


nubreed
veterán

Ezzel szerintem sokan vannak így. Minél többen vagyunk, annál jobb, csak így lehet kikényszeríteni az árcsökkenést. Ha csak nem lesz drasztikus árcsökkenés az alaplapoknál, nekem ez a platform kimarad, vagy újra Intel -es leszek.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#44) Hun'reeth válasza nubreed (#43) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Tartok tőle, hogy a köv. platformot sem akarják majd olcsóbban adni. Mint mondtam sajna egyfajta tendencia ez a túlárazás. :F

Árcsökkentés ezeknél már tuti nem lesz, már nem dívik az ilyesmi, inkább kivezetik az egészet minthogy olcsón adják. Akkor nagyon kilógna a lóláb, hogy csak a nyerészkedés volt a cél.
A max. ami elérhető, hogy az új gen-t majd észszerűbben próbálják beárazni. De ebben max reménykedhetünk.
Egyébként én is értelemszerűen váltok ha Intellel jobban járok. Pedig igen régóta vagyok már AMD-s.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#45) fanti válasza Hun'reeth (#41) üzenetére


fanti
addikt

Jómagam is éppen így látom a dolgokat.

Idehaza 3 db asztali gépünk van.
Feleségemnek B450 + 32GB + 5600G, Lányomnak B450 + 64GB + 3800X + RX6700XT, és nekem B550 + 64GB + 5950X + RX6800.

Tartok szekrényben egy vadi új B450-es lapot tartaléknak, RAM-ot is, és egy B550-es tartaléklap is van, pont olyan, amiben most az 5950X van.

Mert teszem azt, meghibásodna a mostani B550-es lapom, és mondjuk jövő ilyenkor mit kapnék vissza garanciába? Feltehetőleg egy AM5-ös lapot abban az ársávban, de azzal mit kezdenék?
A procik bőven elegek az igényekhez, a memóriák dettó. Azaz 7-10 éves távlatban is elvagyunk velük jól, de ha már még gariba sem tudnak AM4-es lapot adni...? Akkor van a gebasz... De így, tartalékokkal nincs gáz akkor sem!

Másik fontos az elvi kérdés!

Én sem vagyok hajlandó megfizetni az új, de még béta tesztes hardverek iszonyúan megnövekedett árát! Nem! Én Nem!
Szükségem sincsen rájuk, és pénzem sem, de ha meg is lenne minden mennyiségben a pénz, akkor sem fizetném ki ezt az extraprofitot a cégeknek, mert egész egyszerűen ez hülyeség lenne! Ellemkezik minden józan ész adta érvvel.

De örökké semmi sem tart, majd ez a dolog is egyszer a kardjába dől, és előjönnek a 3-400 ezres konfigok, amik jók játszani is, mert az emberek többségének olyan kell! És az is legalább 5-7 évre...

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#46) Chaser válasza Hun'reeth (#44) üzenetére


Chaser
titán

7xxx árát már brutálisan lecsökkentették, jöhetnek a lapok is : )

fanti
ha bedöglene a lapod és nem tudnak pontosan ugyanolyat adni, nem vagy köteles elfogadni, kp vissza
mondjuk attól még am4 napod nyilván nem lenne
mondjuk addigra már bőven kiforrják magukat a bios-ok is, esélyesen ezek az árak lentebb fognak menni lapok terén, ddr5 is biztos jóval olcsóbb lesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) Hun'reeth válasza fanti (#45) üzenetére


Hun'reeth
őstag

:R +1
Nálam is ez már elvi kérdés.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#48) fanti válasza Chaser (#46) üzenetére


fanti
addikt

Jó, persze, bizonyára idővel kiforrja magát ez az egész AM5 meg DDR5, és olcsósodni fog.

De igazából azt nem látom, hogy mi szükség volt pl. erre az új genre? Minek az AM5?
Minek a DDR5?
Minek a PCI-E 5?
Minek az új Ryzen procik?

Csak emlékezzünk az AM4-es Ryzen AGESA-kra...Most már kiforrottnak tekinthető, de hány verzió jött majd ment...?
A DDR4 nagyon erős lett mára, és kompatibilitásában is elérte a csúcsot, az ára meg nagyon kellemes. Sebességben lehagyja a DDR5 a DDR4-et?
Talán igen...egy picikét.
Hiszen már a DDR4-3200 és a DDR4-3600 közt is éppenhogy kimérhető volt a difi...a 3600 vs. 3800 esetében meg majdnem semmi difi nem volt gyakorlatilag.
Szóval a DDR5 is azért, csak hogy legyen? És azt is cserélni kelljen?
A PCI-E 5.0 is totál fölösleges. Őszintén ez már az idiotizmus teteje.
És az új Ryzen processzor gen is...szép is és jó is, de csak picikét jobb az elődnél.

Szóval...ha a józan ész és a realitások talaján lépegetünk, akkor nem igazán találjuk ennek az egésznek az értelmét... hiába is keressük.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#49) jokeph válasza Chaser (#40) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
42e-ért ajándék volt anno (de volt pár ezerrel olcsóbb is).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#50) Chaser válasza fanti (#48) üzenetére


Chaser
titán

verseny van, nem kell túlgondolni
és semmi baj nincs a fejlesztésekkel, csak mikor ennyire elgurul a gyóccer', hogy úgy gondolják mostantól akkor a lapok ennyik mertcsak', na az bajos
ddr5-nek igazából nagy szerepe igp fronton lesz sztem, majd lassan jönnek a combosabb apu-val érkező zen-ek - megint más kérdés, hogy valószínűleg csak drága cpu-ban, ott meg nem sok értelme van -

jokeph
én asszem' 40e-ért vettem újan, most az a kategória kb 80-90e ft am5-ben...háááát rohaggyon' rájuk : )
melóra kellene gép persze vennék mert muszáj, de így hobbizni nem - de perpill még mindig inkább am4 konfigot dobnék össze, akkor is ha "elavult" -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.