Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ALI_G


ALI_G
veterán

--------------NE IJEDJ MEG, HOGY ILYEN HOSSZÚ------------
OK, szóval nekem az a komlex problémám van amit szeretnék ha megoldana vki. Volt 2x256 ddr samsung memóm és 400-on szépen mentek 200-as FSB-nél (2,5+@3,2+ ram pedig 400@400) dualban. Csak még szeretném feljebb húzni a procit és szinkronban a ramokat. 205-ös FSB-nél simán ment minden, perfect a ramok is OK és még csak nem is kellett a cl-en meg ezekn állítanom hogy mennek-é. Csakhogy már 210-en nem mentek rendesen-> 3dmark kifagyott tőle. A proci hűtőm elég komoly levegőhűtés-> TT Vulcano 12. A procit kipróbáltam úgy hogy a ram ne zavarjon be, vagyis arányokat visszaállítottam, hogy ne menjen 400 felett. A proci szépen tűrte a ~2350 MHz-et is, de a ramok ekkor még csak ~366-on mentek és így nem értem el semmit, mert a ram és a proci nem ment szinkronban és köztudott, hogy az AMD a szinkront szereti. Az összes progival alulmaradt ezzel a konfiggal mintha 400-as ram speed és 3,2+ lett volna, szóval sz@arra sem mentem vel. De legalább tudtam hogy nem a proci volt a hibás és hogy még megérné adni neki (amúgy szerintem ment volna feljebb a proci, csak nem tudtam neki elég V-ot adni és instabil volt ~2400-on ezért). A ramot próbáltam minden hogy, minden késleltetéssel, proci húzva, nem húzva, max V stb, de nem ment feljebb és itt a nagy problémám. Az alaplapom csak ~4 hónapos, szóval csak 1 újabb bios van amit nem raktam fel, de nem várok tőle sokat, ha vki azt mondja jobb az új bios akkor persze felraknám. Ezekután vettem 2x512 400-as Kingston ramot ami elvileg be lett tesztelve 466-ra, de DETTO ugyanaz a probléma.
Na ezt oldja meg vki nekem, mert szeretném kitolni az összes kraft-ot a cuccból. Ja meg még annyi, hogy a SAMSUNG ramokkal everest-ben (~aida) az olvasás 3100, az írás pedig 1100 volt ami szerintem silány. A kingston hasonlóan sz@r volt: 2800/1100 MB/s.
Kicsit komplex a problémám, de nekem fontos lenne ezt megoldani.
Előre is köszi az összes választ.
----------
Az alaplappal van baj? vagy simlán én wok láma?

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.