Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ALI_G


ALI_G
veterán

--------------NE IJEDJ MEG, HOGY ILYEN HOSSZÚ------------
OK, szóval nekem az a komlex problémám van amit szeretnék ha megoldana vki. Volt 2x256 ddr samsung memóm és 400-on szépen mentek 200-as FSB-nél (2,5+@3,2+ ram pedig 400@400) dualban. Csak még szeretném feljebb húzni a procit és szinkronban a ramokat. 205-ös FSB-nél simán ment minden, perfect a ramok is OK és még csak nem is kellett a cl-en meg ezekn állítanom hogy mennek-é. Csakhogy már 210-en nem mentek rendesen-> 3dmark kifagyott tőle. A proci hűtőm elég komoly levegőhűtés-> TT Vulcano 12. A procit kipróbáltam úgy hogy a ram ne zavarjon be, vagyis arányokat visszaállítottam, hogy ne menjen 400 felett. A proci szépen tűrte a ~2350 MHz-et is, de a ramok ekkor még csak ~366-on mentek és így nem értem el semmit, mert a ram és a proci nem ment szinkronban és köztudott, hogy az AMD a szinkront szereti. Az összes progival alulmaradt ezzel a konfiggal mintha 400-as ram speed és 3,2+ lett volna, szóval sz@arra sem mentem vel. De legalább tudtam hogy nem a proci volt a hibás és hogy még megérné adni neki (amúgy szerintem ment volna feljebb a proci, csak nem tudtam neki elég V-ot adni és instabil volt ~2400-on ezért). A ramot próbáltam minden hogy, minden késleltetéssel, proci húzva, nem húzva, max V stb, de nem ment feljebb és itt a nagy problémám. Az alaplapom csak ~4 hónapos, szóval csak 1 újabb bios van amit nem raktam fel, de nem várok tőle sokat, ha vki azt mondja jobb az új bios akkor persze felraknám. Ezekután vettem 2x512 400-as Kingston ramot ami elvileg be lett tesztelve 466-ra, de DETTO ugyanaz a probléma.
Na ezt oldja meg vki nekem, mert szeretném kitolni az összes kraft-ot a cuccból. Ja meg még annyi, hogy a SAMSUNG ramokkal everest-ben (~aida) az olvasás 3100, az írás pedig 1100 volt ami szerintem silány. A kingston hasonlóan sz@r volt: 2800/1100 MB/s.
Kicsit komplex a problémám, de nekem fontos lenne ezt megoldani.
Előre is köszi az összes választ.
----------
Az alaplappal van baj? vagy simlán én wok láma?

[Szerkesztve]

(#2) ALI_G


ALI_G
veterán

vki help pls

(#3) macy válasza ALI_G (#2) üzenetére


macy
addikt

Szerintem a kapott érték nem silány. Nekem 200-as FSB-vel 2987/998 volt a mért adat. Alapon meg 2560/966.

(#4) ALI_G


ALI_G
veterán

és hogy tudom HÚZNI még jobban a procit, szinkronba a rammal? Mert lefagyok a ram miatt...

(#5) Nikk


Nikk
senior tag

Tulképpen, csak és kizárólag úgy, hogy keresel/veszel egy jól húzható RAM-ot, aztán adsz neki mint atom. Az időzétéseket meg el kell fogadni úgy, ahogy a MAX-ot bírja.

Nekem valami ilyenek voltak az értékek:
Olvasás: 31** vagy 32** (nem emléxem pontosan)
Írás: 11** és 12** között...

Szal többet is ki lehet hozni belőle...

DIGIC

(#6) DewiL


DewiL
senior tag

a chipset nek mennyi fesz adtál?
probáld meg azt emelni

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#7) ALI_G


ALI_G
veterán

mire gondolsz?
ram? CPU?
a ram maxot kap, a CPU meg pont annyit amennyi kell neki.

(#8) HERR Z válasza ALI_G (#7) üzenetére


HERR Z
veterán

Nállam a túl sok fesz a ramnak káros...úgyhogy 2.75 szerintem elég kellene lennie...de egy chipsetfeszt télleg megereszthetsz...ha az sem segít akkor meg maxx biosra várhatsz....

[Szerkesztve]

(#9) ALI_G


ALI_G
veterán

.de egy chipsetfeszt télleg megereszthetsz
Ez most mi, és hol tom állítani?
Az északi hídra gondoltok?

[Szerkesztve]

(#10) DewiL


DewiL
senior tag

Ja (nf7 ben van chipset fesz emelésere lehetoseg)
az is lehet hogy a te lapodon nem lehet bios-bol allitani

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#11) ALI_G


ALI_G
veterán

ok, akkoor megnézem, hogy mennyit kap alapból. Ti mennyit adtok a chipsetnek? Csak mert akkor oylasmire állítom én is.

(#12) DewiL


DewiL
senior tag

nekem max 1.7 volt van (de 1.6 on is simán megy 216 fsb vel)

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#13) ALI_G


ALI_G
veterán

ok

(#14) ALI_G válasza DewiL (#12) üzenetére


ALI_G
veterán

de az én alaplapomban hol lehet állítani a chipset feszültségét, mert nem találok sehol leírást hozzá.

(#15) ALI_G


ALI_G
veterán

up

(#16) ALI_G


ALI_G
veterán

up

(#17) koenig


koenig
aktív tag

Szevasz!

Ahogy látom még nem sikerült megoldani a problémát!
a memóriákat próbáltad már külön-külön?
nézd meg meddig bírja a ram egyenként! aztán dualban!
állítsd az fsb alapra 166, aztán állítsd az fsb/dram ratiot 5/6ra.
kezd el növelni az fsbt és így megtudod mennyit megy a ram.
Mert ugye ''elvileg be lett tesztelve 466-ra'' az nem valós!! ;]

(#18) ALI_G


ALI_G
veterán

a samsungokkal próbáltam, de 440-nél (asszem pont 6/5) már winfos meghal, a kingstonnal még nem prószáltam.

(#19) ALI_G


ALI_G
veterán

up

(#20) ALI_G


ALI_G
veterán

vki meg tudja mondani, hogy hol lehet chipset feszt emelni?

(#21) mr_knight


mr_knight
senior tag

Sajna én sem tudok ebben segíteni pedig az UNOKA testvéremnek egy pont ilyen lapja van csak annyiba különbözik hogy az ILSR-es ugy hogy abba minden benne van. Probálj keresne talán progit hozzá vagy probáld meg azt a BIOS-t de nem hiszem hogy javitani fog rajta. :(

(#22) mr_knight válasza ALI_G (#1) üzenetére


mr_knight
senior tag

Esetleg vagyél CORSIAR ramokat :)) azzal bizti hogy meni fog teljes huzással. :C

(#23) ALI_G válasza mr_knight (#22) üzenetére


ALI_G
veterán

A ramok le lettek tesztelve 460 körülre, de nekem sehogy sem megy ez a kib@szott kingston, csak úgy mint a samsung, szóval TUTI az alaplappal van a gáz, egy páran azt mondták, hogy chipset feszt kéne adnom neki, csak ezt nem tudom a biosból állítani, sőt ilyet még eddig nem is hallottam. Tegnap volamt egyik haverom gépét felhúzni és neki egy elég gagyi alaplapja van és tudja biosból húzni a chipset feszt... hol itt az igazság???
8:::::::>

(#24) ALI_G válasza mr_knight (#21) üzenetére


ALI_G
veterán

utolsó lehetőségem a bios frissítés, mert most raktam fel egy aktív 4 cm-s ventit az északi hídra, mivel nem tudom emelni a feszt a chipseten, így gondoltam lehűtöm, hátha, de nem :((

(#25) Cruel--


Cruel--
csendes tag

nincsen valakinek egy felesleges chipset hűtője amitől szívesen megválna?

(#26) ALI_G


ALI_G
veterán

1k-ért lehet venni zalmannt, passzív és kircsi

(#27) Cruel--


Cruel--
csendes tag

nem az a bajom, hogy kellene 1 hűtő hanem az hogy beszart és ha vissza akarm vinni hogy kicseréljék garisan akkor kellene egy gyári chipset cooler merthogy azt már régen lecseréltem és mivel nem gondoltam hogy tönkremenne a lapom kidobtam

(#28) ALI_G válasza Cruel-- (#27) üzenetére


ALI_G
veterán

rájöttem

(#29) ALI_G


ALI_G
veterán

na hátha az esti dömpingben valaki tud egy jó választ.

(#30) jancsi bácsi


jancsi bácsi
csendes tag

Na, az mitől van hogy akadozik az mp3 ha dolgozik a winyó???? Help Me!!;]

(#31) jancsi bácsi


jancsi bácsi
csendes tag

Na, az mitől van hogy akadozik az mp3 ha dolgozik a winyó???? Help Me!!;]

(#32) ALI_G válasza jancsi bácsi (#31) üzenetére


ALI_G
veterán

Lassú a vinyód:F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.