Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) a_nagy_pok


a_nagy_pok
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Tudtok mondani olyan web kamerát, ami Linux alatt is működik? (leginkább Fedora alatt, de más disztribúció is érdekelne -- nem nagyon találok erről kompatibilitási listákat, mint mondjuk a wlan-os kártyákról)

A másik (kissé lámer) kérdésem, hogy mi a különbség a Notebook-os és a sima webcam között? Úgy láttam, hogy mindkettő USB kimenetű, tehát elvileg lehet notebook-os webkamot is PC-hez csatlakoztatni...

(#302) enamessias válasza a_nagy_pok (#301) üzenetére


enamessias
aktív tag

Linuxban nem tudok segiteni.
Különbség meg a méretben és formavilágban van.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#303) a_nagy_pok válasza enamessias (#302) üzenetére


a_nagy_pok
csendes tag

Ok, köszi szépen!

Akkor ez ugye azt jelenti hogy PC-re is lehet venni notebookosat, csak nem lesz olyan esztétikus. Tehát nem lesz az hogy nem lehet ráerősíteni a monitorra vagy ilyesmi?

(#304) ballington


ballington
addikt

sziasztok...én is nézegetek magamnak. nekem nem kell h mikrofonos legyen, de minőségileg kb. egy helyen legyen a Logi STX-el, vagy a ms vx-3000-el.
ja és monitorra (LCD) lehetőleg fel lehessen csíptetni.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#305) Kyller


Kyller
senior tag

Szeasztok! Ma kaptam egy Logitech QuickCam Communicate STX webkamot. Az lenne a gondom, hogy amikor telepítem a software-t, és kéri hogy dugjam be az USB-be magát a webkamot, kiírja hogy vár a kapcsolatra, és ez nem változik. Nem ismeri fel a kamot, bármelyik USB-be teszem. Én a Vista-ra gyanakodom, hogy nem szereti ezt a típust, de rá van irva, hogy Vista kompatibilis, szoval nem tom...5let? Köszi

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#306) Stv79


Stv79
csendes tag

Hi !
Kaptam 1 canyon cnr-wcam413as webcamot, és sehogy nemtom elindítani... olyan, mintha nem lenne bekapcsolva, power gomb viszont nincs rajta. A manuál alapján telepítettem, próbáltam másik drivert is, ugyan az a SEMMI a végeredmény...
Help please!!!

[ Szerkesztve ]

(#307) attiati válasza Kyller (#305) üzenetére


attiati
veterán

Nekem logi pro5000 van, hasonló kütyü, semmi gond nem volt feltelepítéssel.
Olyat már láttam, hogy SP1-re nem ment fel egy régebbi Logi.
Esetleg próbálj meg minden futó programot, főleg tűzfalat bezárni telepítés közben.

és mindent a megfelelő sorrendben telepíts, tehát ne csatlakoztasd rá előbb...
más ötletem nincs

(#308) Kyller válasza attiati (#307) üzenetére


Kyller
senior tag

Köszi, már probáltam. Viszont arra rájöttem, hogy a driver feltelepítésével van problémája, és ezt írja ki:

"A windows talált illesztőprogramot az eszközhöz, de a telepítés során hiba történt:
Az eszköz illesztőprogramjának telepítőjében hiányzik egy sükséges bejegyzés. Ennek egyik oka lehet, ha az INF a Windows 95-höz vagy későbbi változatához készült." WTF??
:O :O

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#309) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!
Asztali géphez és notihoz szerintenék kamerát venni, elfogadható áron de mindenképpen jót. Ami lényeg lenne, hogy este se mondjon csődöt. Eddig amit néztem notihoz: CREATIVE Live! Cam Notebook Pro, de ph! tesztbe nem szerepel túl jól, asztalihoz pedig Creative Live! Cam Vista. Tudtok valamit ajánlani, vagy esetleg ezekkel van valakinek tapasztalata?
Előre is köszönöm
Yus

(#310) Bash válasza Yushchenko (#309) üzenetére


Bash
őstag

Logitech QuickCam Pro 9000
Logitech QuickCam Ultra Vision/SE

Mindhárom kamerából járt már nálam több példány, jelenleg az elsőt használom. Lehet, hogy hihetetlenül hangzik, de sötétben jobb a kamera képe, mint a valóságban. Kétségkívül profi kamerák, természetesen Vista-val is gond nélkül működnek.

http://bashtravel.com/

(#311) Yushchenko válasza Bash (#310) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm a választ. Jó kameráknak néznek ki, de amikor megláttam az árukat megriadtam. :D Szóval úgy 10-10k-t áldoznék a két kamerára, persze lehet eltérés(főleg lefele), de ez már nekem most így nagyon sok lenne :S
Erről valami vélemény esetleg? [Logitech Quickcam for Notebook Refresh]

Tényleg Creative WebCam Live! Optia véletlenül nem megy rá notira?:D

Asztalira csak van valami jó ár/teljesítményű kamera :D

(#312) zolynet


zolynet
addikt

Desktop mellé keresek pénztárcabarát nemprofi webkamerát ~5K környékén. Mit ajánlanátok? :F

Life is too short to stay stock!

(#313) frankie! válasza Yushchenko (#309) üzenetére


frankie!
őstag

Egy Vista van nekünk is, elfogadható a képe, és notebookhoz is jó. + jár hozzá egy mikrofon is.

(#314) frankie! válasza Bash (#310) üzenetére


frankie!
őstag

Tudnál feltenni pár képet ide? Lányokról a ruhát nem szedik le? ;]

(#315) ftc válasza zolynet (#312) üzenetére


ftc
nagyúr

MS Lifecam VX1000 igényeknek megefelel

(#316) zolynet válasza ftc (#315) üzenetére


zolynet
addikt

Kösz a gyors választ! :R
Most nézem h nekünk a cégben Logitech STX-ünk van :U csak nem sütötte ki a szemem.
Lehet h továbbgonolom a dolgot és STX vs MS VX3000 lesz a végén.
VX3000 7,5K nagyker nettóért láttam.

Life is too short to stay stock!

(#317) Yushchenko válasza frankie! (#313) üzenetére


Yushchenko
őstag

Na ez jó hír, és este milyen a képe?

(#318) frankie! válasza Yushchenko (#317) üzenetére


frankie!
őstag

nincs viszonyítási alapom, de majd tesze föl ha érdekel. Csak az a baj othhon van, én meg nem tudom mikor jutok haza. Az otthoniak meg nem értenek hozzá...

(#319) attiati válasza Yushchenko (#317) üzenetére


attiati
veterán

logitechek jók sötétben is

de bizonyos fényviszonyokat nem szeret... pl fejed mögött világít egy lámpa :D

nekem pro5000 van... újan már nem kapsz, de nagyon jóó, annó 14-ért lehetett már kapni újan...

vagy STX-et, annó 8kért, nem tudom most lehet e újan, de az is tökéletes választás...

Szerintem sötétben amúgy az elmosódott, pixeles képet adó kamerák jobban boldogulnak.

(#320) attiati válasza zolynet (#316) üzenetére


attiati
veterán

mindkettő jó választás... youtube-on keress videókat...

van egy microsoftos, ahogy egy kölök az apjával integetnek, meg dumálgatnak, azont látod mit tud.

stx-ről meg milliót találsz

(#321) zolynet válasza attiati (#320) üzenetére


zolynet
addikt

Logitech STX lett a nyerő választás. Tényleg sok effektet tud ill a kép is gyönyörű. Még fel kell fedezni az extrákat. Kösz a segítséget! ;)

Life is too short to stay stock!

(#322) attiati válasza zolynet (#321) üzenetére


attiati
veterán

gyönyörű a képe, én is azt akartam annó, de csak headszettel árulták, és heteket kellett volna várni.

nincs mit

(#323) petyus_ válasza zolynet (#321) üzenetére


petyus_
senior tag

Nekem ilyen kamerám van, ha a driveren kívül felrakom a hozzávaló programot is (anélkül ugye nem mennek effektet, meg úgy igazából semmi), akkor a Windows csak a betöltő képernyőig jut el...

(#324) attiati válasza petyus_ (#323) üzenetére


attiati
veterán

és olyankor, hogy mész tovább, hogy leszedd a programot?

[ Szerkesztve ]

(#325) inkubator


inkubator
tag

Max 5.000-ért de jobb lenne 3000-ért ha tudnátok webkamerát ajánlani aminek 640x480-ban folyamatos a képe és szellem mentes és éjszaka is jó! Vagy ebben az árban az alábbi 2 honlapról milyen kamerákat ajánlanátok?
[link]
[link]

Eddig a

-Genius VideoCam Look

-Creative WebCam Live! Cam Vista IM

Amivel szemezek.

:Y Segítsetek dönteni mert kedden vennem kell 1-et

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#326) petyus_ válasza attiati (#324) üzenetére


petyus_
senior tag

Először 2x újraraktam az egész Windowst, mvel nem tudtam mi okozhatja a hibát (akkor vettem a webkamot amikor a gépet...). Másodszor úgy csináltam, hogy porogramonként újraindítottam, és a kamera programja volt az, ami után nem indult, csak kb 5-6-odik próbálkozásra. Akkor leszedtem az egészet, felraktam csak a drivert, és azóta működik rendsen, igaz nem tudom hasznáni a program nyújtotta lehtőségeket (pl arckövetés, effektek...) illetve csak 320x240ben működik (ugye tud ez 640x480at is

(#327) attiati válasza inkubator (#325) üzenetére


attiati
veterán

nézz körül youtube-on videók között, hogy melyik milyen képet ad, és el tudod dönteni, hogy egyáltalán milyen igényeid annak...
aztán használd pl a depo.hu árösszehasonlítóját...

De ebben az árkategóriában éles és éjszaka is szép képet adó kamerát nem találsz.
A netes kép folyamatossága pedig a feltöltési sebességedtől függ.

(#328) attiati válasza petyus_ (#326) üzenetére


attiati
veterán

elvileg sp1 alatt lehetnek gondjai... vagy még azt próbáld meg, hogy lehúzod a kamerát usb-ről. Hátha úgy nem akad meg.
sajnos több tippem nincs.

(#329) klepto


klepto
addikt

Szasztok!

Tudnátok ajánlani olyan webcamerát, ami kevés fénynél is elfogadható minőséget nyújt?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#330) attiati válasza klepto (#329) üzenetére


attiati
veterán

szasz :)

logitech

(#331) Drift_Elek23


Drift_Elek23
aktív tag

én még [ezt] is tom ajánlani,mindenkinek!

A tuning a lelke mindennek

(#332) morp válasza Drift_Elek23 (#331) üzenetére


morp
aktív tag

Én is ezen, vagy egy Creative Live! Cam Vista-n gondolkodom. Tapasztalata van valakinek valamelyikkel?

(#333) inkubator


inkubator
tag

GEnius videocam Look312p kutyás webkamról aki tud tesztvideót mutat az szóljon hogy hol van mert én nemtaláltam! THX

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#334) attiati válasza inkubator (#333) üzenetére


attiati
veterán

talán youtube, más tippem nincs

(#335) inkubator válasza attiati (#334) üzenetére


inkubator
tag

Igen én is ott nézegettem, de nem találtam! :(

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#336) inkubator


inkubator
tag

Ja meg olyan webcam lenne jó amihez elég a gyenge gép is egy pentium 3 700mhz-s gépre ami 128MB-s. Tippeket előre is thx :C

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#337) Dave46


Dave46
tag

Hello mindenkinek!
Tanács kellene: webcamot szeretnék,elsősorban zárt és nyitott helyen történő (laptoppal) videófelvételre.Célom nagyfelbontású,stabil 30 fps-es videó felvétele lenne.Azokat a camokat előnyben részesíteném,amelyben van HASZNÁLHATÓ night vision/night mode.Fontos lenne még az egyszerű kezelhetőség,videószerkeztés,ár másodlagos.
Előre is köszi a segítséget,ha kapok pár tippet,akkor leírom én melyikeket néztem ki.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#338) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Hali!

Egy kis segitség kellene.Egy közeli barátom vett Euronicsban webcam-ot.
-M-TECH Night Vision Webcam
De, eltünt a telepitő lemez.Nem találtam én se hozzá.
Esetleg valakinek van ilyen cam-ja.
Előre is köszi

(#339) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Úgy látom ez a topic megdöglött :DDD
Na azért csak lenne egy kérdésem.Kamot vennék olyan 5-6K környékén.Nem kell füles, meg hangszoró, csak szép videót csináljon.Ne legyen utánhúzás, szellemkép, szemcsésedés, fagyás, stb.
Folyamatos képet szeretnék.

Mit ajánlanátok?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#340) Ace Ventura válasza Ace Ventura (#339) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Up :DDD
Hajrá emberek!!Kérdeztem :U

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#341) johnjohn válasza Ace Ventura (#339) üzenetére


johnjohn
addikt

Drágábbat ! ;]

(#342) Ace Ventura válasza johnjohn (#341) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Na végre egy látogató :DDD
Mégis milyen árban gondoltad, és melyik tipust?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#343) johnjohn válasza Ace Ventura (#342) üzenetére


johnjohn
addikt

Ár = minőség, Creative, vagy Genius kamerákban érdemes gondolkozni.Egyépként böngészd át a PH webcam teszteket is, sok hasznos info van bennük.
Személyes tippem :[link]

[ Szerkesztve ]

(#344) Ace Ventura válasza johnjohn (#343) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Na, pedig pont Logitechet néztem volna, vagy Microsoftot :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#345) johnjohn válasza Ace Ventura (#344) üzenetére


johnjohn
addikt

Én csak egy tippet adtam !

(#346) Ace Ventura válasza johnjohn (#345) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Köszi. :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#347) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv mindenkinek !

Webkamera vételen töröm a fejem... Az én gépem ugyancsak "izmos" - a hívott félnek azonban egy elég egyszerű és régi notebookja van : USB ugyan van rajta, de Intel Celeron 600 Mb-os procival van "eleresztve". XP és igen jó sebességű Internet van rajta - de vajon ezzel a procival fog működni a webkamerás kapcsolat ?

Fontos lenne a válasz, mert el kell dönteni, hogy venni v. nem venni webkamerát ( ami egyébként vszínűleg Genius Look 313 Media lenne...)

Mi a véleményetek ?

Hja kérem ! A Belváros !...

(#348) jasonka


jasonka
aktív tag

Ez a Csicsóné (Chicony) milyen márka lehet ? :)

Hja kérem ! A Belváros !...

(#349) jasonka válasza jasonka (#347) üzenetére


jasonka
aktív tag

Nnnnna... itt is várhatok válaszra ítéletnapig... :D

DE - merthogy nekem a szívem aranybú van - :D :D :D közkinccsé teszem ezirányú tapasztalataimat.... :) :) :)

Íme :

Több napos vacillálás és az ezirányú börzék ( Tesz-Vesz ; Vatera ) 24 órás böngészése után két különböző webkamerát vettem újszerű állapotban - gari nélkül.

1. Trust WB 5600R. Aranyos, praktikus jószág (3,5 k volt) - elvileg 5,2 MP-es állóképpel -két - külön bekapcsolható - kékesfehér LED-del ( melyek s vakításon túl nem sokat érnek... :)
Manuális fókusz, igazán jó minőségű kép - különösen a színhűsége jó ( bár állítható is ) .
Az igazsághoz tartozik, hogy a 640x480-as mozgóképbeállítást bírja, ennél nagyobbnál elmosódottá válik a mozgás...
Igényli a jó megvilágítást, a szürkületi - pláne esti - világításnál alig látni vmit.
( Mondjuk lehet éppen fényerő, kontraszt , ill. gamma állításával látható képet "kierőszakolni", de akkor borzasztóan zajos lesz a kép...)
A beépített mikrofonja jó - de a környezet zajaira roppant érzékeny : ha pl. a háttérben halkan szól a rádió a "tesztszöveg" helyett csak súgás-búgás, sistergés hallatszik...
Az "üzembehelyezéshez" először a Skype-t raktam fel, majd a hozzá adott szoftvereket. Amúgy már a Skype-pal is volt hang és kép, a saját szoftverrel a beállításokat lehet finomítani. Nyomatékosan felhívják a figyelmet, hogy a kamerát egyszerre csak egy alkalmazás használhatja - tehát vagy csak a Skype, vagy a saját beállító és képrögzítő szoftvere.
A mellékelt telepítő CD-n két progi van - az egyik könnyen felmegy, a másik is föltelepül ugyan, de elinduláskor makacsul hiányol vmilyen programrészt, újratelepítést kér, és nem hajlandó futni. A szoftvergyártó, az ArcSoft ingyenes regisztrációt kér, de miután ez megvolt, ( és e-mail-ben visszaigazolták ) sem változott a helyzet.... :(
Nosza : uninstall, reboot, reinstall - legalább tízszer - semmi eredmény... Így aztán írtam maz ArcSoft HelpDesk-jének... Lakonikus választ kaptam : az XP csökkentett módjában próbálkozzam... ( Erre még nem jutott idő...)
2. Microsoft USB2 Nx6000 Livecam (Ez 8,5 k volt vadiúj...)
Valóban "beretvaéles", gyönyörű kép (mondjuk a színhőmérséklete az előzőnek "alapból" sokkal jobb, bár itt is állítható )-
Ami a mozgóképet illeti : hiába teszem fel 2 Mb-ra, 1024x768-ra, 800x600-ra - képet ugyan kapok, de a mozgás elmosódott, és időnként furcsán bevillan és összetörik a kép...
(Mondjuk lehet, hogy a videoktya - 8x AGP-s, ATI Radeon X800 256 MB - a bűnös...)
Folyamatos mozgást követő kép bizony csak 640x480-on lehet... :((
A mellékelt szoftverekből az egyik csak Windows Messenger-rel lenne hajlandó indulni - én ragaszkodom a Skype-hoz, így ezt nem tudom megnézni. A másik egy sima "finombeállítósdi", semmi extra. Van még egy "viccös" alkalmazás : katicabogár, darázs köröz körülötted, kutya v. macska "ül melléd", esik az eső a szobában, stb.
( Marhaság...)

Hááát aztán ami a dolog lényegét illeti : mint írtam családtagoméknál egy nagyon régi és gyengus Celeronos notebookocska van, ők kapták az első Trust-ot. Bizony nagyon nyög a gépezet alatta, de azért volt kapcsolat : kicsit szaggatott a kép és hang és életlen volt a kép mindkét helyen. Mondjuk OTT effektív 2 Mb/s-os "digi" van, nekem 1,1-es sima ADSL - lehet, hogy gyorsabb kapcsolat kellene. Az általam küldött kép elmondásuk szerint kristálytiszta és éles ( a Microsoft-os kamerán a programban az élesség is állítható...)

(Kicsit elgondolkodtam, hogy ha "gagyibb" kamerákat vettem volna milyen lett volna
a kép : most úgy foglalnám össze : "még dolgozunk rajta..." :D :D :D

Hát egyelőre ennyit - okuljtok - használjátok egészséggel...

Hja kérem ! A Belváros !...

(#350) juhi07


juhi07
senior tag

Szervusztok

Egy érdekes kérdéssel vagy dilemmával fordulok hozzátok , remélem lesz vki aki tud majd vmi okosat modnai benne.

Szal a történet a következő nem is olyan régen megismerkedtem egy fiatal magyar amerikában kint szakadt magyar párral. Beszélgetünk egy ideje , Skype on én láttom az Őwebkamera képüket 1.3Mpixeles és ugye még átjön a hang is. Szuper folyékony nekem megfelel, Ők pedig megkapják az én hangomat okés.
Egy ideje rágják a fülemet hogy de jo lenne ha én is vennék egy kamerát, modnom okés csak háát én szeretek utána járni dolgoknak hogy a lehető legjobb képminősében láthassák a pattanást a nyakamon :D .
Szal rögtön a Skype fel is ajánlott nekem egy spéci kemerát ami ultra cool os és hogy mennyire testvérek vele vagyis menyire támogatják.

Mellékelek egy cimet erről lenne szó végülis .

http://ipon.hu/webshop/product/logitech_quickcam_pro_for_notebooks/18039

Oké mondom mégha el is tekintek az árrol lássuk be elég meggyözőőőő

Nah mostan probléma ott kezdődik hogy aggodok a sávszéleségem miatt mert ugye az ADSL az egy asszmetrikus kapcsolat ......

nekem kedves t-online os netem van 4-Mbit/s es lefele és ugye 256kbit/s felfele

egy tegyukfel 2Mpixeles képet 25fps el áttovábitani ugy hogy ok i sjol megkapják há tnem tudom menyire lehetséges jah igen mégmellékes ként megjyzem hogy kell hozzá hardver is aszem az nem gond egy dual core oos gép viszi azzal nicnsn gond Bika gép van itthon..

Kérdéssem vehettek esetleg iiylet ?? vagy nem fogok majd ugy járni hogy megvezsme csili vili de nem tudom kihasználni a netem miatt?? ha pedig nem tudom kihasznáélni akkor mit jaánlottok miylen kamerát vegyek hogy a lehető legjobb minőségben és a netemet is kihasználva menjen át a lehetőleg folyékony video ???

Válaszotokat és hozzászollásotoka előre is köszönöm ..

AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.