Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ra^ven


ra^ven
senior tag

Hi all!

A kérdés adott milyen webcamerát, szerintem úgy 10k -ig. Lényeg hogy szép, akadásmentes képet adjon.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#2) vcsabesz válasza ra^ven (#1) üzenetére


vcsabesz
tag

Logitech Quickcam Messanger

(#3) ra^ven válasza vcsabesz (#2) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszi ez milyen árban megy? Szép a képe? 30fps?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#4) Old Death válasza ra^ven (#3) üzenetére


Old Death
senior tag

ár: a környék boltjaiba elbattyogsz és érdeklődsz... ennél pontosabb ár sosem lesz... ha meg csak kb ár kell akkor netes árlista bármelyik magyar cégnél.. sokkal nem tér el sehol sem... példa bolt: [link] és igen... 10E Ft alatt van...

szép kép: nos megnézni a gyártó honlapját, meglesni a technikai adatokat, miket tud a webkamera... [link] és igen, tudja a 30 kép/másodpercet

meg különben is: van pár webkamos topic [link] ahol azért szét lehet nézni, esetleg feltenni a kérdést, jó tudom, hogy régiek, de attól még fel lehet hozni a süllyesztőből még akkor is ha azok fél éves webkamerákról szóltak, mert igen akkor is gyártottak már igényes, szép képű, jó kinézetű (mert vkinek ez is fontos) szerkezeteket és akár az ott elhangzókból, felhasználói véleményekből is lehet sok okosságot leszűrni és végül dönteni....

oldy

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#5) ByB


ByB
addikt

Én támogatom a topikot! :R Nem találtam hasonlót...

Én is szeretnék webkamerát venni a közeljövőben! Ami fontos, hogy szép képe legyen, illetve valamilyen mikorfon is legyen hozzá (beépített előnyben)! Az esztétikus forma szintén fontos, illetve használható legyen laptoppal és desktop géppel is?! :F Nah erre mondjon vki vmit, én már keresgéltem sokfelé, kevés sikerrel... ;]

üdv
Bence

(#6) VIPowER válasza vcsabesz (#2) üzenetére


VIPowER
senior tag

Pont ilyen kamerám van (Logitech Quickcam Messenger) szerintem a képe elég pocsék, persze biztos vannak rosszabbak. A mikrofon pedig egyenesen szégyen, hogy milyen minőségű. Otthon egy tranzisztor felhasználásával jobbat építek.

(#7) qtrica válasza VIPowER (#6) üzenetére


qtrica
aktív tag

Akkor még nem láttad a Ge..us képét.Rengeteg fény kell neki, mig a Logi-hoz elég a monitor fénye.

Yoda Jr.

(#8) erdey_a


erdey_a
őstag

Az alsó árszegmensben (4-5e forint) ne várjatok televíziós közvetítésnek megfelelő minőségű képet. Más kérdés, hogy a mai elterjedt internetes kapcsolatok miatt erre nincs is szükség.
Egy videotelefonálás esetén a kép akadozása nem a kamerától függ, hanem a net sebességétől mind feladó és fogadó oldalon.

A logitech webcamek ebben az árkategóriában szerintema legjobbak. És kialakításuk is megfelelő. A genius nem jött be.
Most logitech quickcam express van. A messengertől abban különbözik, hogy olcsóbb és nincs benne mikrofon. Ami ugye nem hátrány...
Egy sima talpas mikrofont lehet venni 500-1000 forintért és jobban szól, mint a beépített.

Vérboci

(#9) qtrica válasza erdey_a (#8) üzenetére


qtrica
aktív tag

Én is ezt tapasztaltam a két szóbanforgó eszközzel kapcsolatban!

Yoda Jr.

(#10) kirkri válasza qtrica (#7) üzenetére


kirkri
addikt

Hát a Genius az tényleg nagyon gáz.... Olyat nehogy vegyen valaki. Nekem Labtec pro van, annak a Geniushoz és a Creative hasonló modeljéhez /6-7k kategória/ képest nagyon tuti a képe. A Logitech Messenger képe ott van mint a Labtec. Nekem mindenképpen beépített mikrofonos kellett ezeket vettem akkor górcső alá amikor vásároltam. Amikor pár hete apámék gépéhez kerestem kamerát, se Logitech Messenger-t, se Labtec Pro-t nem tudtak hozni nekem nagykerből, így bevállaltam a Genius-t. Kár volt. :O

21 éve a Prohardveren! ™

(#11) qtrica válasza kirkri (#10) üzenetére


qtrica
aktív tag

Sajnos én is ezt tapasztaltam.Praktikus lehet a beépitett miki is, mert akinek ilyen van azt jól hallom a szoba minden részéről.Mondják, hogy az én talpas mikrofonom csak akkor ad jó hangot ha közelről beszélek.

Yoda Jr.

(#12) Moddingfan válasza ByB (#5) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Pont tegnap láttam egy olyan kamerát, amin egy kis csipesz is volt az alján, hogy rá lehessen kattintani a laptop tetejére, ráadásul asszem beépített mikorofon is van benne, de ez nem biztos, ő lenne az: [link]. Itt mindent megtalálsz róla, az ára kicsivel 10k felett van, leglábbis én ennyiért láttam. Remélem segítettem.

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#13) ra^ven


ra^ven
senior tag

Nah igen Logitech Quickcam Expressnek láttam a képét a minap, nem voltam hasraesve tőle, régebben volt egy link ahol kb 10-15 webkamera képe volt látható, de már fogalmam sincs melyik lehetett. Express annyiban jó hogy viszonylag gyorsan követi a mozgó tárgyakat, de a kép nem az igazi. Milyen lehetőségek vannak esetleg egy drágább kategóriában? Kinézet nem lényeg.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#14) ByB válasza Moddingfan (#12) üzenetére


ByB
addikt

Köszönöm a segítséget, nagyon szimpinek tűnik, de attól tartok, hogy ez csak laptoppal együtt használható!? :F

üdv :R

(#15) ra^ven


ra^ven
senior tag

Nah valaki? :) Webkamera tulajok vagy hozzáértők hajrá!

[Szerkesztve]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#16) ra^ven


ra^ven
senior tag

UP

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#17) ByB


ByB
addikt

Végülis egy Creative WebCam Live! Ultra-ra [link] ruházok be, ez megfelel mindefajta elvárásomnak, ha meglesz beszámolok róla!!! ;]

(#18) ra^ven válasza ByB (#17) üzenetére


ra^ven
senior tag

Helyes, mikor veszed meg?:)
Amúgy nemrég írtam, hogy régen valaki belinkelt nekem egy oldalt, ahol 10-20 különböző webkamera képe volt látható.
És ha jól emlékszem, a legjobb képet egy Creative WebCam NX ultra adta, a live sem sokkal különbözhet szerintem.
Mindenképp írd majd le hogy milyen. ;)

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#19) ByB válasza ra^ven (#18) üzenetére


ByB
addikt

Elvileg a héten meglesz! Ez már nem CMOS-os, hanem CCD-s, tehát sokat várok tőle!!! :R

(#20) ByB válasza ByB (#19) üzenetére


ByB
addikt

Holnap reggel megyek érte... ;]

(#21) ra^ven válasza ByB (#20) üzenetére


ra^ven
senior tag

Na? :) reggel van :)

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#22) róland válasza ByB (#20) üzenetére


róland
veterán

Mennyibe kerül(t)?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#23) ByB


ByB
addikt

Elképesztő! :DD Komolyan nem tudok betelni vele: gyönyörű kép, villámgyors arckövetés! Ráadásul marha egyszerű volt installálni, jár hozzá egy headset is! Milliónyi beállítás, manual focus... Tetszik!!! :D CHS-nél volt nettó 14k!

ui.: Egyedül a talpával nem vagyok elégedett: nem elég tapadós az alja, ha a zsinór nem megfelelően van lerakva, a súlya néha elfordítja! (Ez már persze kötöszködés a részemről! ;]) Mondjuk ez se nagy para, mert hatalmas a látómező!

(#24) ra^ven válasza ByB (#23) üzenetére


ra^ven
senior tag

Ez nekem nem elég!! ;] Küldtem mailt.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#25) ByB válasza ra^ven (#24) üzenetére


ByB
addikt

Válaszoltam! ;] Amint hazaértem, küldök neked egy fullos tesztet!!! :R

(#26) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Creative WebCam NX Ultra. Drága volt, de jó. Nagyon szép a képe és adnak hozzá headsetet is.

Ja, és CCD-s.

[link]

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#27) ra^ven válasza ByB (#25) üzenetére


ra^ven
senior tag

Válasz eddig nem jött de várom a fullos tesztet. :))

[Szerkesztve]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#28) ra^ven válasza bLaCkDoGoNe (#26) üzenetére


ra^ven
senior tag

Mennyi az a drága?:)
Az a baj nekem a Logitech Messengerre is azt mondták, hogy szép képe van de szerintem ratyi, és jó lenne egy ilyet működés közben látni, mondjuk valahol beüzemelni és screenshot, ezt várom valakitől. :P

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#29) PrinczA válasza ByB (#23) üzenetére


PrinczA
őstag

Teszt van már?
Fel lehet tenni TFT monitot tetejer?

(#30) ByB válasza PrinczA (#29) üzenetére


ByB
addikt

Tesztet hétvégén csinálok! A laptopom tetején tökéletesen megül! :D

(#31) PrinczA válasza ByB (#30) üzenetére


PrinczA
őstag

köszi, várom!

(#32) róland válasza ByB (#30) üzenetére


róland
veterán

Küldj nekem is teszt felvételt. Most szeretnék webkamerát venni. Logitech QuickCam Messenger STX volt eddig a nyerő, de erre azért kiváncsi vagyok.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#33) ByB válasza róland (#32) üzenetére


ByB
addikt

Hétvégén megígérem, hogy küldök, de addig nincs sok időm! :R

(#34) ra^ven


ra^ven
senior tag

Hát szerintem a Logitech cuccai labdába sem rúgnak ezek mellett.
A 2 favorit a Creative WebCam NX ultra és a Live! ultra, az utóbbi előnyére válik hogy már nem CMOS -os, hanem CCD-s.
Itt egy link addig is, amig ByB nem szolgál valami használhatóval. :P
[link]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#35) PrinczA


PrinczA
őstag

Most akkor melyik a jobb CMOS, vagy CCD (mit is jelentenek)?

(#36) ByB válasza PrinczA (#35) üzenetére


ByB
addikt

Mindkettő a digitális képalkotás ''processzorai''! A CCD-d fejlettebb technológia, de a CMOS bizonyos helyzetekben egyenlőre jobban megállja a helyét: kevesebbet fogyaszt és kisebb helyen elfér! (mobiltelefonok) De egy webkamerába jobb a CCD, bár nem biztos, hogy annyival, amennyivel többe kerül... ;]

(#37) ByB


ByB
addikt

Elkezdett vacakolni a Face Tracking: nem igazán találja az arcom! Délelőtt még szuperül és villmgyorsan követett, most már nem... :( Valaki vágja, hogy ez mi alapján működik? :F Befolyásolhatják esetleg a szoba mesterséges fényei?

üdv
Bence

(#38) PrinczA válasza ByB (#36) üzenetére


PrinczA
őstag

:) szeretem az ilyet: Itt az ujabb, dragabb, nagyobb, tobbet fogyaszt de nem biztos, hogy jobb :)

(#39) ByB válasza PrinczA (#38) üzenetére


ByB
addikt

A CCD technológia is már jó ''öreg''... :U Hidd el, hogy jobb képminőséget produkál, nem véletlenül használják szinte mindegyik digitális fényképezőgépbe!!!

(#40) ByB


ByB
addikt

Kezdenek előjönni a problémák: :((( arckövetés, most már igen rabszódikus, de közel sem használható, illetve az aztali gépen a képátvitel nem valami gyors, van egy utánhúzása! A laptopomon jó, de ott meg hiába akasztom a tetejére, nem tudom annyira előre hajtani, hogy ne nézzen el a fejem felett! De dolgozok a problémákon... ;]

(#41) ra^ven válasza ByB (#40) üzenetére


ra^ven
senior tag

Ez érdekes. Akad a képe, ha mozgó tárgy van előtte, vagy mire gondolsz?
De ha jó neked ByB, msn ben szívesen megnézném a képet. :P

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#42) bLaCkDoGoNe válasza ByB (#39) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Izé... azért nem véletlenül van CMOS pl. a Canon DSLR gépeiben...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#43) ByB válasza bLaCkDoGoNe (#42) üzenetére


ByB
addikt

Tévedtem, igaz! :R

(#44) ByB


ByB
addikt

Creative WebCam Live! Ultra

A doboz tartalmazza a kamerát, egy fülre akasztható headset-et, 2db cd-t és egy pár füzetkét. A kamera stabilan megáll a lábán, de mivel elég könnyű, ezért a nehezen hajló kábelezése ha nincs jól elvezetve a helyére, akkor könnyen elforgatja a kamerát. TFT-re való ráakasztása teljesen pöpec, forgathatósága és billenthetősége kiváló.
Az installálás jogtiszta XP-re pillanatok alatt véghezvihető, egyértelmű, de a laptopomon, az indító demo hibát jelzett, ezért ott kézzel kellett elindítani a setup-ot. A hozzá adott szoftver, szerintem minden igényt kielégít, részletesen állíthatóak a kamera paraméteri. A kamera amellett, hogy messengerhez használható, alkalmazható mozgásérzékelőként, időnkénti felvételkészítéshez... magyarul babyörzőként és bolti védőkameraként is megállja a helyét amatőr szinten. Nekem sem volt még időm végigböngészni a lehetőségeket, például a manuális fókusz jelentőségét abszolút nem vágom!?
Ami számomra fontos volt, az az msn messenger, ott pedig kiválóan teljesített! Amit fontos tudni: a fehéregyensúlyt viszonylag gyorsan korrigálja a kamera, de a képátviteli minősége és mennyisége megköveteli a jó fényviszonyokat: rossz fénynél (este egy lámpa mellett) a kép ugyan éles marad, de a gyors mozgások lekövetése egyre rosszabb lesz! Ami meg az arckövetést illeti, az csak jó fényviszonyok mellett, az arccal szemben elhelyezett kamera, lehetőleg nem fehér háttér előtt és kontrasztos fénynél működik tökéletesen! Elvileg az arc fehér foltjait követi, általában pontosan, de sok minden meg tudja zavarni... Egyszerű megoldás, ehhez hozzá kell szokni.
A kamerával elégedett vagyok, de ha a kisker bruttó árat kellett volna kifizetnem érte, nagyon elgondolkodnék, szerintem poén céljából tökéletesen megfelel a sima WebCam Live! is (állítólag a Pro megszűnik), ahhoz is van headset, amivel együtt az msn-ben simán lehet videotelefonálni!
Röviden ennyit, próba képeket holnap teszek fel, illetve csinálok majd erre a célra egy msn címet és akkor élőben is meg lehet nézni.

üdv
Bence

(#45) ra^ven


ra^ven
senior tag

Köszönöm, korrekt leírást.
Nemrég volt szerencsém megtekinteni egy NX ultrát bLaCkDoGoNe révén. Hát télleg tökéletes, nem gondoltam hogy webcamera lehet ilyen. :)
Már csak egy helytipp kellene hol a legolcsóbb ez a 2 termék.
5let?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#46) Anthony001


Anthony001
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Logitech Quickcam Express kamerával lehet felvenni, és fényképezni?

Előre is köszi

(#47) ra^ven


ra^ven
senior tag

Érdeklődnék hogy lehet venni legolcsóbban Creative webcam NX ultrát.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#48) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Logitech Quickcam Express web kamerán hogyan lehet állítani a fókuszt mivel manuális van rajta? :U

(#49) zeg válasza ra^ven (#18) üzenetére


zeg
senior tag

Szerintem én linkeltem be neked azt az oldalt. Vagy két webcamos topikba már beraktam, legyen meg itt is:
[link]
Kicsit(nagyon) lassú, de bejön az oldal.

Logitech QuickCam Sphere VS Creative Webcam Live! Pro:
[link]

Creative - Webcam NX Ultra,Creative - Webcam Live, Logitech - Quickcam Orbit,Logitech - Quickcam Pro 4000, nside Out Networks - Watchport/V :
[link]

Egyedül a watchportot tartom elviselhető képűnek, de persze nem annyiért.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#50) zeg


zeg
senior tag

Philips Toucam Pro 840K:
[link]

3dfx cuccokat keresek megvételre

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.