Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? - Archívum VI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#201) hobizoli válasza Dumb (#187) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Elforditottam kormanyt egy kanyarodashoz es ment tovabb egyenesen mindezt kb 25-30-nal aztan kicsit rafekeztem es hirtelen ugy befordult, mintha belem jottek volna. Hat lehet jeg volt alatta, de akkor az be is volt olajzova 1000-l.
Egyebkent foutvonalakon jarok tulnyomoreszt (95%), amit meg legtobbszor eleg hamar lekotornak meg besoznak, ugyhogy hoban csak akkor megyek, ha eppen akkor esik -de van hogy mar kozben felsozzak, akkor meg hadd essen-, meg ha utcankbol kiallok -amit napokig nem kotornak le-, de az ~30m. Egy telen (~120nap) altalaban 5-6 alkalommal esik a ho, es nem is biztos, hogy nekem eppen aznap kell hasznalnom is az autot, ha mondjuk a feleben kell is, azt a 3 napot kibirom nagyobb kovetesi tavval, meg lassaban kozlekedve, de ahogy eszrevettem, akiknek teligumija is van fent sem szaguldoznak ijenkor :D ....pl megelozni meg senki nem akart 2x1 savos uton hoban, nem is ertem miert, pedig biztos jott mogottem mar teligumis auto is :U

SZVSZ tul van ez a teligumi dolog hype-olva itthon, ha vmi eszaki vagy alpesi orszag lennenk, ahol par nap hijan mindig esik vmennyi, akkor meg ertenem is, de igy... :U ...vagy lehet meg kene tanulni vezetni, a satufek meg kormanyrangatas az nem eppen nyero huzasok ijenkor, meg teligumival sem.

Foleg poen ez a 7 fokos ''alomhatar'' is...nehogymar minden teliguminal az legyen az hatarhomerseklet, abban is van lagyabb es kemenyebb kevereku.

Egyebkent az ABS hoban elegge gaz -lehet nyari gumi miatt-, de ahol az elozo, 1200kg-s autoval ABS nelkul lazan lefekeztem es befordultam, ott a jelenlegi ~1000kg-s auto ABS-l semmit(!) nem lassult, ugyhogy index vissza es go tovabb egyenesen. Egy ideig megvolt mindketto es volt alkalmam kiprobalni, es ugyanolyan meretu nyari van/volt mindketton.


hobizoli

több drón kell ;P

(#202) hobizoli válasza bambano (#195) üzenetére


hobizoli
nagyúr

+hardtop, azaz kulon van hozza az is, meghozza feher szinu, ahogy irja is.




hobizoli

több drón kell ;P

(#203) #00809728 válasza hobizoli (#201) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Én anno a gumistól kérdeztem ,hogy mi külőnbség van stb...Nos ha tükőr jég az ut és megcsuszol akkor a 10.000-70.000ft gumi is felmondja a szolgálatot hacsak nincs rajta + hólánc.
Kb ez olyan a nyári gumiban miért van ennyi fajta ennyi mintázatu és miért ennyi az áruk.

Én multkor vettem egy ujságot ott kivesézgették 0 fokban, enyhe kásás uton,kicsi hoban,nagy hoban
Michelint hozta ki tesztgyőztesnek.
Mivel én elég sokat járok és ugymond a barum gumi és ez között van 3000ft ugy gondoltam nekem annyit még megér.
Félreértés ne essék én nem szolom le aki debica ill matador gumit vesz gondolom ő nem annyi pénzből él mint én és ő nem jár annyit télen a kocsijával mint én.Én azért vetettem fel ezt a gumis dolgot ,hogy valaki mondjuk debica gumit szeretnem venni 10.000ft körül akkor lehet akit én tudok az jobb fajtát fog neki ajánlani ezért a pénzért.Persze itt a km-t is bele kell kalkulálni..... :R

(#204) tbs válasza #00809728 (#203) üzenetére


tbs
addikt

HZ járhat téligumi nélkül is, elég jó vezetőnek tűnik, hogy ~védje a hibáit.

(Téligumi párti vagyok, hétvégén ugrik föl.)

hobizoli: Az a 7°C nem lefelé váltás, hanem fölfelé. 7°C fölött bázira kenőcsösek a téligumik. De volt már kibekkelt tél 2harmad nyomásra fújt nyárival is. Azér ég és főd. :DDD

(#205) lajafix válasza hobizoli (#201) üzenetére


lajafix
addikt

marhaságot beszélsz, inkább halgass, mert a végén még valaki elhiszi a téli gumiról írt hülyeségeidet.

Mennyi hülye gondolja ugyanezt, hogy nem kell téli gumi mert ha esik a hó, akkor el se indulok. Aztán csak az úton éri őket a hó és a baj, mert fingja sincs mit tegyen hisz tényleg kevés ilyen helyzet van, de van! Keressek a tavalyi télről baleseti híreket?

Véleményed a hülyék önigazolása. Nőjjél fel, baszki.

(amikor nem kanyarodot be az autód, nem egy kis gázt kellett volna adnod hogy legyen egy kis + vonóerő?)

Rock'n Roll

(#206) rebel56


rebel56
tag

Köszönöm az ötleteket! Tényleg így van, amit bambano írt, hogy inkább télivel menjünk nyáron mint fordítva? A 4 évszakosról eddig majdnem mindenki le akart beszélni, akkor azt hanyagolom. Két garnitúrát semmiképp se akarok venni, tárolni se tudnám. :U
hobizoli álláspontjától sem zárkózom el, szüleim is 25 évig vezettek nyári gumival balesetmentesen. A kocsit csak most szereztem be, saccra évi 6-9.000 km-t fogok vele menni. Nyáriból ez lenne szimpatikus: Pirelli P3000, téliből Ceat Arctic 3 (Pirelli termék), mindkettő 9.000-ért.

(#207) tildy válasza hobizoli (#201) üzenetére


tildy
nagyúr

Hobizoli én csak annyit tudok:
Németországban autópályán jöttünk hazafelé májusban , szakadó eseőben és hidegben (9-10C fok lehetett), mindenki nyári gumival általában, a miénken még téli, mert azzal ment ki március elején a kedvesem a kocsival.
NOS: többi autós átlagsebessége kb 80km/h volt , és láttunk pár megcsúszó autót is.
Mi stabil 110-el tudtunk jönni, volt amikor még 120al is, pedig tényleg égszakadás volt.
Azóta én áldom a téli guminkat, mert baromi jó volt még ilyen esős időben is.

A legjobb volt, mikor egy carrerát frankón leelőztünk, aztán jópár kilomáéterrel később, Ausztriában, ahol már nyoma sem volt az esőnek, ott előzött vissza. De ott aztán elég durván;]

Úgyhogy mi téliban maradunk is a daytonnál.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#208) Integra válasza hobizoli (#201) üzenetére


Integra
titán

milyen kibaszottul rühellem az ilyen forgalom lassító nyári gumis idiótákat télen, mert ők eltudnak menni nyárival is.....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#209) lajafix válasza rebel56 (#206) üzenetére


lajafix
addikt

A téli gumi nyáron minimum 5x gyorsabban kopik, mint a nyári, annyira ''fellágyul''.
De inkább legyen téli gumid télen, mint nyári télen.

Rock'n Roll

(#210) Dumb válasza lajafix (#209) üzenetére


Dumb
senior tag

Normális, nagypapás használatnál is? Nem tudom, lehet, de akkor is téli power :)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#211) lajafix válasza Dumb (#210) üzenetére


lajafix
addikt

A téli gumi annyi tud, hogy más hőmérséklet tartományra van optimalizálva. Tehát a hőmérsékletből - is - következik, hogy mennyire kopik. Nagypapás stílusnál a nyári gumis nagypapás stílusnak a sokszorosával.

Rock'n Roll

(#212) #00809728 válasza rebel56 (#206) üzenetére


#00809728
törölt tag

4 évszakos gumi nem gumi felejsd el.Gumisok közül kérdez meg 2-3 ki ajánlja.

Most rendeltunk a havernak 155/70/13 Bfgoodrich gumit szuzijára 7000ft de lehetett volna barum polaris is 7200ft -ért

(#213) #00809728 válasza lajafix (#211) üzenetére


#00809728
törölt tag

:R ez igy igaz azért sem jó a 4 évszakos gumi.Anno egyszer vettem nyáron csikorgó hangot adott.Télen meg alig birtam vele megállni.Esőben meg nem is írom le.

(#214) viharhozo válasza rebel56 (#206) üzenetére


viharhozo
addikt

Ha keveset mesz telen, es megteheted, h hoban ne autozz, akkor ne rakj fel teli gumit. Ha csak egyszer torod ossze a verdat, akkor mar jobban jartal volna a teli cuccal, leven annak a koltsege annyi, h all benne a penzed.

A nyari gumi elettartama nagyjabol 50-80000 km, a telie ennek ugy a fele. A teli kerek a minta lekopasa utan meg gond nelkul hasznalhato nyari guminak, atlagos hasznalat eseten nem tul jelentos a kulonbseg, annyit eszlelsz, h a teli hangosabb.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#215) viharhozo válasza #00809728 (#213) üzenetére


viharhozo
addikt

Nekem volt negy evszakos Michelinem, esoben abszolut verhetetlen.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#216) bambano válasza hobizoli (#201) üzenetére


bambano
titán

Finoman fogalmazva mondjuk azt, hogy a szakma nem ezt a véleményt osztja. Én is megebédeltem közben, hogy előreengedhessem az észérveket, hiába no, egy lavór csilisbab mindig megnyugtatja az embert :)

Tehát a nyári gumival a következő baj van télen: nem arra a hőmérséklettartományra tervezték a gumit, ami télen van. Ha jól tudom, a kaucsukhoz/természetes gumihoz vagy műgumihoz adagolt szilícium alapú vegyületek (szilika) aránya határozza meg, hogy mi a gumi üzemi hőmérséklete. Ha pont eltalálod, akkor a gumi a szükséges mértékben lesz lágy, puha, ami ahhoz kell, hogy az út apró egyenetlenségei be tudják nyomni a gumit, mert ez adja a tapadást. Ha melegebb a gumi, mint ami az elvárt, akkor jobban fog tapadni, mert lágyabb lesz, de jobban is fog kopni és szélsőséges esetben fel is robbanhat, bár ez utóbbi aztért nem jellemző. Ha hidegebb a gumi, mint kellene, akkor rideggé, keménnyé válik, az út apró rögei nem lesznek képesek benyomni a gumit, nem fog tapadni.

Mindezt normális körülmények között nem feltétlenül veszed észre, de képzeld el a következő helyzetet: jössz Pesten, napok óta nem esett, tiszta az ég, letakarították az utakat és az fel is száradt. Legyen mondjuk -5 fok. A gumid mindaddig jól tapad, amíg egy barom gyalogos eléd nem lép és vészfékezned kell. A téli gumi ilyenkor beleragad az aszfaltba és megfogja a kocsit, a nyári meg úgy viselkedik, mintha slick lenne és szépen elkorcsolyázik az aszfalton.

A nyári gumival az is a baj télen, hogy nem télre való mintázata van. A téli gumi azért tud valamennyire tapadni a havon, mert összetömöríti maga előtt/alatt a havat és a benne levő millió kis lamella ebbe a tömörített hóba kapaszkodik bele. Amikor viszont a kerék a fordulat során feljön a havas útról, a formájának változása miatt a kis lamellák kiköpik a havat, megtisztulnak, hogy a következő fordulatban megint kapaszkodni tudjanak. Mivel a nyári gumiban nem ilyen mini lamellák vannak, hanem sokkal kevesebb és sokkal nagyobb vízelvezető vályatok, azok sokkal kisebb felületen képesek belefogni a hóba. Emellett, mivel a nyári gumi rideg, hiába forog, nem hajlik annyira, mint a téli (meg a lamellaszerkezete se erre van tervezve), benne marad a hó, következő fordulatnál úgy ér a hóhoz, mint egy gumilabda. Vagyis semennyire.

Én elhiszem, hogy aki főútvonalon jár és jól vezet, az egyszerű helyzetekben elboldogul a nyári gumival is. De csak egyszer legyen balesetveszély, pánikhelyzet, a nyári gumival olyan szépet fog szállni az autód, mint a huzat, ahol esetleg a télivel vagy megúsztad volna vagy olcsóbban úsztad volna meg. Az se mindegy, hogy ha már hoppá van, akkor csak kis gond, kis zúzódás vagy eldurrantak a légzsákok, szétment a kocsi eleje és esetleg gerinctörés is van.


A 7 fokos álomhatárnak triviális oka van. Van Magyarországon legalább 3 millió sofőr vagy több. Nekik nem lehet azt mondani, hogy ha ilyen autód van olyan gumival és erre jársz meg még millió paraméter, akkor neked 8.5 foknál kell cserélni, a másiknak meg 5.5-nél. Megnézték a gumikat okos emberek, megnézték az időjárást és kiszámolták, hogyha 7 fokot mondanak, akkor követik el átlagosan a legkevesebb hibát. Mert egy darab számot lehet mondani az autósok többségének, azt még megérti.

A hóban való fékezéshez a kisebb önsúly nem biztos, hogy előnyös. A blokkolásgátló meg általában nem. De rendes téli gumival szerintem jobb eredményt lehet elérni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#217) bambano válasza viharhozo (#214) üzenetére


bambano
titán

Hát ez így nem teljesen igaz. A nyári gumit alacsonybab profilmélységig szabad használni, mint a télit. Amíg a téli van fent, addig a nyári nem kopik. Tehát a téli guminak nem csak annyi a költsége, hogy áll benne a pénzed, ezt csökkenti, hogy a nyári addig nem kopik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#218) bambano válasza #00809728 (#203) üzenetére


bambano
titán

Nekem az astrán michelin alpin a2 van, egy éve került rá. Nem akarom én se leszólni se az olcsóbb gumikat, se a michelin pilot alpint, de nekem még egyszer michelin gumi nem lesz egyik autómon se.

Egyébként hogy kell-e vagy nem kell téli gumi: amikor előző munkahelyemre kerültem 2002 végén, kaptam céges autót, a borát. Okosan nyári gumival kaptuk meg december 6-i átadással. Pont azon a héten volt az a rettenetes nagy hóesés. Igaz, hogy a főútvonalakat már letakarították, de a lakótelepeken a parkolókban volt vagy 30 centi hó, később lejárták. Amíg a főúton mentem a borával, lehetett vele közlekedni, amint befordultam a lakótelepre, onnan kezdve halál volt. Ott is hagytam a parkolóban mindaddig, amíg a megrendelt téli garnitúra megjött. Akkor már csak a parkolóból kiállás volt a művelet, de megvártam, amíg minden autóstárs elmegy, hogy legyen hely csúszkálni, és úgy mentem gumicserére. Feltették a jóév ug6-osokat, azzal meg úgy ment a bora a havon mint a tank. Úgyhogy nekem nem lesz nyári gumi télen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#219) viharhozo válasza bambano (#217) üzenetére


viharhozo
addikt

A nyári gumit alacsonybab profilmélységig szabad használni, mint a télit.

Amennyire tudom, a teli gumi mar 4 mm-es profilmelyeseg eseten nem alkalmas teli hasznalatra, viszont nyaron meg vigan lehet vele menni.

Tehát a téli guminak nem csak annyi a költsége, hogy áll benne a pénzed, ezt csökkenti, hogy a nyári addig nem kopik.

Ergo annyi a koltsege, h a teli gumira koltott penzt masra nem hasznalhatod.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#220) lajafix válasza viharhozo (#219) üzenetére


lajafix
addikt

''Ergo annyi a koltsege, h a teli gumira koltott penzt masra nem hasznalhatod.''
Rövidtávon igen, de azzal, hogy nem koptatod a nyárit hosszú távon nem számottevő + költség.

Rock'n Roll

(#221) fokukac válasza viharhozo (#219) üzenetére


fokukac
nagyúr

nyáron lehet menni téligumival, de nem érdemes, mert szétfolyik alattad a 40 fokos aszfalton....

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#222) hobizoli válasza fokukac (#221) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Vagy tulhevulve felrobban es elszallsz, mint a gyozelmi zaszlo, raadasul meg gyorsabban is kopik.



hobizoli


több drón kell ;P

(#223) hobizoli válasza Integra (#208) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:DDD A sebessegemel nem volt gond sosem, gondolom azert nem akartak megelozni. A masik veglet a teligumival is 20-l megyek 5-l fordulok, mert sz@rok, hogy jujujujuj megcsuszok es akkor mi lesz...na en meg ezt ruhellem, de nagyon :(((



hobizoli

több drón kell ;P

(#224) hobizoli válasza lajafix (#205) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Keress...ha ennyire raersz, a media teligumis eseteket nem fujja fel...

Keves ijen helyzet van valoban -de van-, am mindenre Te sem vagy felkeszulve szerintem.



hobizoli

több drón kell ;P

(#225) hobizoli válasza tildy (#207) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Tildy, ez azert van/volt, mert a szelesebb gumi elobb feluszik a vizen -aquaplanning-, mint a keskenyebb, amiket Te hasznalsz. Ezert szoktak teli gumiban is keskenyebbet fel tenni, de az is csak inkabb a friss hoban jobb, hogy a kisebb feluletre juto nagyobb tomeg miatt vmivel nagyobb tapadasa legyen, de ha nem hoban megy akkor viszont elobb beblokkol a kerek fekezeskor (vagy visszarugdal az ABS), meg az kanyarodaskor sem fog annyira

Egyik ismerosom 155-s teliket hasznal, nyaron meg 195-st, mert hat a WRC-be is igy van, csak azt felejti el, hogy azok mijen havas uton mennek, meg o mijeneken megy, es ugyebar az ovek az egyben szogesgumi is.



hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#226) hobizoli válasza bambano (#216) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Munkatrasam azzal kezdi a teli felkeszulest, hogy novemberben kiveszi az ABS biztositekjat :DDD ...aztan elmegy a gumishoz



hobizoli

több drón kell ;P

(#227) hobizoli válasza lajafix (#205) üzenetére


hobizoli
nagyúr

De, de ez helyzetfuggo (is), maskor (nyarigumikkal) azt csinaltam, csak ott balra fordult be felem egy tgk, en meg jobbra szerettem volna fordulni, es ha akkor ott a gazra lepek, akkor elobb odaerek es meg pont beallok a potkocsija ala...igy mar amikor csak elfordult akkor ertem oda, persze ha nem csuszik meg akkor meg siman elfordulok.


hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#228) viharhozo válasza hobizoli (#222) üzenetére


viharhozo
addikt

En hasznaltam lekopott teliket nyaron, nem folyt, nem robbant, a kopas meg teljesen lenyegtelen. Mivel telre mar ugysem jo, minden kilometer ajandek.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#229) bambano válasza hobizoli (#225) üzenetére


bambano
titán

Nincs bizonyíték arra, hogy kisebb lesz a felület, arra meg pláne nincs bizonyíték, hogy kisebb felületen nagyobb lesz a tapadás. Az ellenkezőjét viszonylag egyszerű bizonyítani.

A szélesebb gumi jobban felúszik a vízen feltételezés csak tökéletesen azonos típusú, de különböző méretű gumik esetén igaz. A nyári gumik vízelvezető képessége más, mint a téli gumiké, így ebben a formában ennek az összehasonlításnak nem sok alapja van.

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#230) Integra


Integra
titán

pfffffffff.....
[link]
''állítható hátsószárny (brutális kanyarsebesség)''

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#231) tildy válasza hobizoli (#225) üzenetére


tildy
nagyúr

Telink is, nyarink is 175/70 r13. Az osszes kocsinkon. Accenten teli is nyari is dayton.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#232) Dumb válasza Integra (#230) üzenetére


Dumb
senior tag

Vmi azt súgja, hogy a futómű gyengébb láncszem a leszórítóerőnél a kanyarsebesség szempontjából, ennél az autónál ;]

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#233) dragonfx válasza Integra (#230) üzenetére


dragonfx
veterán

89 lóerővel? :(

Amugy szerintetek érdeme smár a téli abroncsot feltenni vagy még nem?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#234) fokukac válasza Dumb (#232) üzenetére


fokukac
nagyúr

a futóművével semmi baj nincs a 323F-nek.

de a szárny nevetséges. meg a matrica is. meg mocskos az egész...

pedig amúgy ez egy szép autó

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#235) fokukac válasza dragonfx (#233) üzenetére


fokukac
nagyúr

én hétvégén felteszem, akármi is lesz.

mondjuk én csak korán reggel meg késő este használom, és akkor már hideg van, kétszer már jeget is kellett kaparnom az ablakról...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#236) dragonfx válasza fokukac (#235) üzenetére


dragonfx
veterán

:B
éán is ezen gondolkodok de én meg épp ezta 2 időszakot kivéve megyek csak. :B

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#237) #00809728 válasza dragonfx (#236) üzenetére


#00809728
törölt tag

Még akkor neked nem érdekes.
Kb jővőhét hétvégtől jőn a hüvősebb idő /meteorologusok/

(#238) #00809728


#00809728
törölt tag

Multhéten szombaton vettem egy benzinkuton krom szelepsapikat amik tetején seat embléma volt.Jó pofa dolog tetszett meg nem nagy beruházás és igy fel is tettem.
Gondoljátok tegnap még megvolt? :O
Kiváncsi lennék a vadparaszt mire használja???Ha esetleg nincs autója ill seat tütüje???

(#239) parandroid válasza #00809728 (#238) üzenetére


parandroid
nagyúr

Kollégának a minap az Astra színrefújt tükör borítását vitték el a tacskó parkolóból. :((
Szerencsére csak a vezetőoldalit.

Az ilyen kisstílű kis pöcs tolvajok büntetéseként be kéne vezetni a nyilvános korbácsolást, meg a két nap kalodát - a tacskó parkoló, vagy valamelyik bevásárlóközpont előcsarnoka ideális hely lenne ezeknek az eseményeknek is. Az autótolvajoknak meg valami komolyabbat kitalálni...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#240) tbs válasza parandroid (#239) üzenetére


tbs
addikt

Túl elnéző vagy. ;]

(#241) Integra válasza dragonfx (#233) üzenetére


Integra
titán

szerintem még nem kell.
ha otthon van lehetőséged emelőzni akkor nem számít mikor teheted fel, ha gumisnál rakatod át akkor viszont valszeg az fogja meghatározni mikor rakatod át, hogy mikor rövid a sor és mikor van rá időd.
de inkább korábban mint később.
egyik cimbim is pórul járt, megvette a téligumikat, ment haza főúton 90nel, egy héttel később akarta felrakatni a gumikat és egy széltáfújásos lefagyott területen ment át teljesen normális sebességgel és lecsúszott, 1.8 vti totálkáros lett:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#242) Integra válasza #00809728 (#238) üzenetére


Integra
titán

aszongyák idén enyhébb tél lesz.
kíváncsi vagyok mi lesz az igazság :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#243) Integra válasza #00809728 (#238) üzenetére


Integra
titán

nolf is vett hondásat, neki se volt sokáig meg..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#244) Nicky Nygaro


Nicky Nygaro
tag

Sziasztok! Egy kis technikai kérdés: Sajnos sikerült lemerítenem a vadiúj gondozásmentes akkumlátoromat... Elég ha a generátorról kapja vissza atöltést, vagy érdemes külön rátölteni akkutöltővel?

(#245) micro válasza Nicky Nygaro (#244) üzenetére


micro
addikt

Ha el tudod indítani és mész vele legalább 30-40 percet, akkor van esély rá, hogy nem kell tölteni.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#246) Nicky Nygaro válasza micro (#245) üzenetére


Nicky Nygaro
tag

Sikerült elindítanom és mentem is vele, azóta úgy tűnik minden rendben van, csak nem tudom, hogy e mellett is kellene e még rátölteni, vagy a generátor tökéletesen pótolja az elvesztett töltést, ill, hogy szabad-e egyáltalán rátölteni ezekre a ''gondozásmentes'' akkumlátorokra.

(#247) Integra


Integra
titán

broáf...
[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#248) NoLF válasza Integra (#243) üzenetére


NoLF
addikt

aztán megint vett, rácsavarozta rendesen, és azóta is megvan :)

[link]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#249) NoLF válasza #00809728 (#238) üzenetére


NoLF
addikt

franciakulccsal rászorítod mint a szar, és ember legyen a talpán aki azt letekeri. viszont az autóba tedd be a csavarkulcsot mert benzinkúton te is elpityeredsz ha netán fújni kell
:)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#250) NoLF


NoLF
addikt

hja, eladom a kerekeimet, hátha vkit érdekel...
Borbet T 15'' 4*100 195/50 gumákkal

[link]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? - Archívum VI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.