Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Penge Borisz


Penge Borisz
tag

Szóval a kérdés adott, gépvásárlás előtt állok és nem szeretnék gagyi dolgokat venni, de kidobni való pénzem sincs és a RAM-ok terén nem vagyok túlzottan otthon, szóval megéri a Kingston azt a többletköltséget amivel jár vagy egy síma mezei RAM is jó(és abból milyen).Ebben kérem a segítségeteket.A válaszokat előre is köszönöm!

''A semmiből jöttél, a semmibe mész, mit veszthetsz? Semmit!'' Monty Python

(#2) Szeke válasza Penge Borisz (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Ha nagyon tuningolni akarsz akkor vegyél Kingston vagy Corsair ramokat. Ez csak akkor kell ha csúcsteljesítményt akarsz és tele vagy fölös lóvéval. Amúgy pedig egy átlagosnak mondható 400Mhz-es Samsung modul boldogan megteszi.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#3) s_knight válasza Penge Borisz (#1) üzenetére


s_knight
tag

Szerintem NE VEGYÉL SAMSUNG ramokat, mert én vettem 333Mhz 512DDR-est és rossz volt. Most vettem 2db 512M 400Mhz szinten Samsung volt. És érdekes módod ezekkel is gondok vannak! Szerintem Kingstont vegyél! Nem fogod megbánni. Igaz drágák, de jok!!!!!

MSI EX700-020, 2GB, T5450

(#4) Szeke válasza s_knight (#3) üzenetére


Szeke
senior tag

Halkan jegyzem meg, hogy az alaplapod lehet h pont nem szereti a samsungot, de csínján azzal a ''ne vegyél samsungot'' dologgal mert alapjában véve jó ramokat gyárt....

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#5) s_knight válasza Szeke (#4) üzenetére


s_knight
tag

Az igaz, de én rosszakat fogtam ki. Amugy NF7-S-em van.

MSI EX700-020, 2GB, T5450

(#6) Alvin_ti4200 válasza Szeke (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Jaja, csak óvatosan. Nekem is volt 333-as Samsung-om, és semmi probléma nem volt vele, csak annyi, hogy nem bírta a tuningot, amúgy nincs vele gond.

A topic indítójának:

- Ha tuningolni akarsz, akkor: Kingston, Infineon, Corsair, TwinMos
- Ha nem, akkor Samsung, Hynix, Winbond

(#7) realist


realist
őstag

nekem volt találkozásom olyan kamu samsunggal is ami ment 460mhz-en...
tehát ne általánosítsunk...:)

(#8) GigabyteFan válasza s_knight (#5) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

Nincs rossz Samsung !! csak kamu Samsung !!!

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#9) LordX


LordX
veterán

Keveritek (és minden számtechbolt, igazából ez a szomorú..) a szezont a fazonnal.

A Samsung nem gyárt RAM DIMM-eket. Tehát nem mehetsz be a boltba, és vehetsz Samsung RAM-ot.

A Samsung memóriachipeket gyárt. Ezeket a chipeket modulgyártó cégek veszik meg, pl. Kingston, Corsair, és (a lényeg:) noname Tajvan-Taipei-3.-utca-balra-16.-ház-a-bal-oldalon cégek is.

Ha veszel egy modult, és rá van írva a chipekre, hogy Samsung, az attól még lehet(ne) egy hiperbrutál Corsair modul és egy noname sz*r is. (Azért csak lehetne, mert messziről fel lehet ismerni a Corsait.. Twinmos viszont ugyanúgy néz ki, nem raknak rá mindenféle bordát..)

(#10) GigabyteFan válasza LordX (#9) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

te is kevered .. hehe

nem azokkal a modulokkal van a gond amik gyengébb nyákon vannak!! hanem azokkal amik nem samsung chipsesek hanem csal rá van szitázva hogy samsung !!

egyébként szerintem gyárt modult is ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#11) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

samsungtól jött, samsungos kartonban, samsungos matricákkal ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#12) LordX válasza GigabyteFan (#10) üzenetére


LordX
veterán

Akkor hasonlítsd csak össze a két modult (a jót és a gyengét), és tegyél le egy villamosmérnök, de minimum informatikus diplomát, és gondold át még egyszer.

A hamisítás is probléma, de akkor mondd meg nekem, hogy milyen chipet használnak azok eredetileg..
Micront? Van két másfél éves(!) DDR266-os Mikron chipes modulom, és bírja a 2,5-6-4-4-4-es időzítéseket.
Infineont? A Samsung chipeknél is jobbak.
Hynix-et? Be nem tudják hozni Európába értelmes áron a böntetővámok miatt?
(Több gyártó most nem jut eszembe..)

Ha meg gyárt a Samsung memmodult, akkor adj linket a honlapjáról. Én nem találtam, de ettől még lehet.

(#13) LordX válasza LordX (#12) üzenetére


LordX
veterán

Jah, a hamisítás abból áll, hogy kisebb késleltetést szitáznak a chipre, és így eladhatnak egy DDR266-os modult mondjuk DDR333/DDR400-ként..

(#14) GigabyteFan válasza LordX (#12) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

hát ha csak ennyit tudnék ilyen-olyan diplomával akkor inkább nem kell köszi ... amúgy van 2 másfajta ha már ezt méregetjük ...

a Micron chip teljesen másképp néz ki mint a többi tehát azt nem lehet semmivel sem összekeverni...

Infineon tényleg jó ... és nagyon drága azt hülyék lennének átszitázni ...

nem európában szitáznak hanem még kint akkor utána szerinted bárki megmondja hogy az Hynix vagy nem .. kicsit gondolkodj már ...

nagyon sok chip gyártó van akikről te sosem fogsz tudni ...

szerintem hagyjuk inkább ezt a kérdést ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#15) up válasza LordX (#12) üzenetére


up
senior tag

Ha meg gyárt a Samsung memmodult, akkor adj linket a honlapjáról. Én nem találtam, de ettől még lehet.

Google első oldalon kidobta samsung ddr sdram module reference vagy hasonló kulcsszavakra:

[L]http://www.samsung.com/Products/Semiconductor/Support/Label_CodeInfo/PartNumberDecoder.htm[/L]

Itt van infó csipekről és modulokról is dögivel.

(#16) Grafman válasza LordX (#13) üzenetére


Grafman
aktív tag

Részben mindkettőtöknek igaza van, de CSAK részben.
1.A Samsung RAM hamisítás probléma már elég nagyra duzzadt, már csak az elmúlt pár hónap néhány topicjának számtalan panaszkodó hozzászólásából kiindulva is.
Leginkább a PCB-ket hamisítják, pontosabban noname és maxi gagyi kategóriás nyákra ragsztanak Samsung matricát, vagy egyenesen a leblankolt Chip-ekre festik rá a Samsung modulszámokat.
Ilyenkor hiányzik általában pl. a gyártóra vonatkozó EPROM információ is.
És a Samsung GYÁRT modulokat. A modul szám ilyenkor felváltja a komponens azonosítót ezért ekkor a chip-eken SAMM-al fog kezdődni ez a part-szám.
Ha noname vagy más gyártótól származik a modul és csak a chipek Samsungok akkor vagy az adott gyártó saját modul part-száma van a blankolt chip-eken vagy
rajtahaggyák a Samsung chip komponens számát. Ekkor K4H-jelöléssel kezdődik a felirat.
Persze csak ha minden tiszta, de ezt manapság igen előszeretettel hamisítják, ezért kell nagyon körűltekintően eljárni.

2.Az Infenion-ok mostanában nem igazán remekelnek a PC3200-tól kezdve, nem is tudnék olyan márkás tuningmemót mondani amin Infineon chipek vannak.
Kingston/Corsair/OCZ cetele, ezeken álltalában mindeggyiken Samsung/Winbond/és mostanában leginkább Hynix chipek vannak.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#17) kvazar


kvazar
tag

Mekkora freki túlhajtást nézünk tuningnak pl?
na mert csak azért lehet én vok a béna de sosem adtam túl sokat a ramjaimra de próbaképp mindig megnéztem mit bírnak: a mostani ddr333 256cl2.5-os ram amit újonnan 7000-ért vettem 395 mhz-ig ment. összehasonlítva egy pc3200as 400alapos rammal sandra elég kevés különbséget mutatott. és a 400 majdnem duplába is kerül....lehet mákom van, de a noname sd ramjaim is mentek 160mhz pedig alap100 volt....lehet mák.

Eladó hardverek,kellékek: http://prohardver.hu/apro/kvazar_bazarja/friss.html

(#18) -Devil-


-Devil-
aktív tag

Ha van pénzed rá, akkor vegyél kingston-t, vagy corsair-t, de állítólag a geil memóriák sem rosszak. Sajnos a noname ramok között nagyon sok a hibás darab, nem árt lefuttatni egy memtest86-ot rajtuk, (már ha lehet) mielőtt megvenné az ember. Tény és való, hogy a noname ramok között is van 1-2 tuningbajnok darab, de ezeket ki kell fogni. Pl. én kb. 3 éve vettem 2db 256MB-os PC133-as noname CL3-as SDRAM-ot. És piszok nagy mázlim volt. A chipeken valami ''Eudar'' névre hallgatnak, legalább is ez van rájuk írva, az SPD szerint a modulok PC133 CL3-asok, a nevük pedig AMD ETON. Lazán, gond nélkül mennek CL2-ben (2-2-2-5-ös időzítéssel egész pontosan) már vagy 2 éve, és semmi bajuk, tuning terén sem kell szégyenkezniük, 141 MHz-ig bírják ezzel a beállítással, ha visszafogom őket, még 160-ig is elmennek. Szóval én pont jót kaptam. :)

De mostanság már tényleg meg kell nézni mit veszel, mert ha nem figyelsz, úgy átvágnak mint azt a bizonyost a palánkon...

Csak egy példa, igaz régen történt: Ismerősöm vett egy komplett gépet néhány éve. Az alkatrészlistában PC133-as ram szerepelt. Most újította fel a gépet, és a kiszedett alkatrészeket alaposan szemügyre vettem. A memóriamodulra rá vol ragasztva, hogy ''SDRAM 128MB PC133''. Igen ám de ez egy picit sántít, mivel a modulra rá volt ''gravírozva'', vagy mit csinálva :D , hogy ''PC100-CL2''. Ez érdekes lesz, gondoltam. Megnéztem AIDA32-vel, mit mutatott az SPD?! : SDRAM PC100 128MB! Utána leteszteltem a modult Memtest86-tal 133 MHz, CL3 beállítással, és hibázott a modul! Szóval ennyit erről. Szóval nagyon figyelni vásárlás közben!

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#19) -Devil- válasza kvazar (#17) üzenetére


-Devil-
aktív tag

''lehet mákom van, de a noname sd ramjaim is mentek 160mhz pedig alap100 volt....lehet mák.''

:D Neked akkor még nálam is nagyobb mázlid volt! :C

Egyébként próbálj meg variálni a memória időzítéseivel! Ha majdnem 400-ig felmennek ki kell, hogy bírjanak brutálisabb értékeket is. Néha többet ér a CL3-CL2 átállítás mint +10 MHz.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#20) g@bo


g@bo
nagyúr

a kingston nem olyen veszettül drága. hyperx ddr400 12400 ddr434 13500+fa nagykeráron.

most próbáltam ki a ddr466-os modult ( 16500+fa) és vittem is vissza a francba, cas 3-4-4-8 400 és 450 mhz-en is. aztán gyütt a ddr434. no ez nem volt rossz, de voltak kompatibilitási gondok, sok lapban fagyott.

ha minőségi ram kell akkor inkább CORSAIR. dem....dió.

(#21) Krisz@1975 válasza LordX (#12) üzenetére


Krisz@1975
tag

Szét kapsz egy kingston ramot és ráfogsz csodálkozni, mert Hynix modulokkal szerelik őket legalábbis a 400Mhz-seket

INTEL-ASUS-DÉMÁSZ

(#22) Krisz@1975


Krisz@1975
tag

Az én véleményem pedig az.Lehet akár milyen csúcs ramod ha az alaplapi chip nem képes kihajtani belőle a maxot.
Volt már olyan Hynix ramom ami 266-os létére ment 333Mhz 2-2-2-n!Azóta se láttam ilyen jó ramot!
De sajna vissza kellett adom mert cserébe adták az üzletbe,ahol 333Mhz ramokat vettem előtte de nem indúlt a gép velűk.
De volt már kölcsönbe HyperX Kingston is a gépembe.400Mhz létére nem bírta a chip kihajtani belőle a 3-3-3 nál jobb beállítást(ASUSP4PE)
Szóval szerintem elég egy jó de ólcsó gyors ram!(ilyen nincs is):C
Mert pl: hogy járok jobban?ha 266-on hajtom az adott modúlt 2-2-2-n vagy úgyan azt a modúlt 333Mhz-n 3-3-3-n?????
Azt hiszem nem kell magyaráznom!

THX!

INTEL-ASUS-DÉMÁSZ

(#23) Krisz@1975 válasza Penge Borisz (#1) üzenetére


Krisz@1975
tag

Szerintem ha tudod milyen lapot veszel, akko nézd meg mit ajálnak hozzá a lap
weblapján.Utánna valászhozzá az adott chippekből a pénztárcádhoz valót!

INTEL-ASUS-DÉMÁSZ

(#24) Krisz@1975


Krisz@1975
tag

akko= akkor!

INTEL-ASUS-DÉMÁSZ

(#25) Krisz@1975


Krisz@1975
tag

A többit nem javítom:DD

INTEL-ASUS-DÉMÁSZ

(#26) Penge Borisz válasza Krisz@1975 (#23) üzenetére


Penge Borisz
tag

Kössz a tippet, lecsekkolom!Egyébként NF7-est fogok venni 2500+ -os Bartonnal!

''A semmiből jöttél, a semmibe mész, mit veszthetsz? Semmit!'' Monty Python

(#27) Tommmy válasza Penge Borisz (#1) üzenetére


Tommmy
tag

Hali!

Bőven megteszi neked egy Hynix memória is! Én is ezt használom, és mondhatom elég ász, mind árban, mind teljesítményben! A Samsungot kerüld, mert nagyon sok a hamisítvány és vannak velük problémák rendesen!
Nforce2 alatt a Kingstonnak és a többi tuning memóriának nincs jelentősége, mert hiába is pörgeted 400Mhz-nél gyorsabban, úgysem fog a processzor jelentős gyorsulást elérni! Hidd el, kipróbáltam. (200x11 - PcMark2002 - 6970 pont; 220x10 - 6988 pont)
Egy síma Hynixet is meg tudsz pörgetni 400Mhz-en 2,5-2-3-7-es időzítéssel, így nincsen értelme sokkal drágább memót venni!
Gondolom azért akarsz 2500+-osat venni, hogy meghajtsd 3200+-os szinten. E fölé nem érdemes menni, mert csak nagyon-nagyon lerövidíted a procid élettartamát,meg amúgy is, kinek nem elég ez a sebesség!

(#28) beeboy


beeboy
addikt

csak annyit, hogy a kingston is más gyártótól vásárol...

szóval infineon v. samsung

nekem infineon van, 333-as és simán megy 390-en.
tovább nem mertem emelni a pci sín miatt.

egyébként mindenből ki lehet fogni rosszat

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#29) Penge Borisz válasza Tommmy (#27) üzenetére


Penge Borisz
tag

Egyenlőre elég lesz a gyári órajel (persze azért kipróbálom mit bír a masina:)), de a későbbiekben mindenképpen fel fogom húzni, ha már szükség lesz rá.

''A semmiből jöttél, a semmibe mész, mit veszthetsz? Semmit!'' Monty Python

(#30) beeboy válasza Penge Borisz (#29) üzenetére


beeboy
addikt

szóval nem biztos, hogy erre kell költeni.
inkább csapd a különbséget a vga árához, és abból vegyél jobbat

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#31) Fejo válasza g@bo (#20) üzenetére


Fejo
őstag

A Kingston Hyper X ramoknál a 434-es az utolsó ami CL2-s!

Nekem semmi bajom velük. Egy problémám volt, hogy az alaplap nem bírta a 4 db modult (álandóan fagyott), de ezen is lehetett segíteni egy alaplapi bios frissítéssel.

Azóta a legalacsonyabb értékeken mennek a ramjaim.:DD

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#32) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Na, ha már a Kingston-nál tartunk. Valaki elhiszi, hogy élettartam garancia? Van Mo.-on hivatalos Kingston képviselet, aminél ez meg is valósítható? Mert ha vissza kell küldenem Malajföldre, vagy Szingapúrba, akkor aztán szart se ér. Az meg hogy egy Magyar sufnicég kibírja vagy 10 évig, hááááát kevéssé valószínű.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#33) Fejo válasza TheVeryGuest (#32) üzenetére


Fejo
őstag

Meg is válaszoltad a kérdésedet... :P

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#34) beeboy válasza TheVeryGuest (#32) üzenetére


beeboy
addikt

vegyél a SZÜV-nél :)

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#35) UHHH


UHHH
senior tag

Ma fogdostam jofajta 2x 256 Mb Kingston ECC SDRAM-okat... Okos kis serverben voltak, atomstabilak voltak... Csak kimutottem, mert mar nem fut a gepen squid, es a tuzfalhoz nem kell annyi RAM... :)

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#36) asturel


asturel
őstag

nekem is infineon ramom van 398 mhz..n futkos.. 4-2-2 masik elixir (nanya) ram azis birja ezt a freqet...

(#37) anulu


anulu
félisten

Hamár szó volt a Samsungokról, akkor ide írom. Szóval: Van egy Samsung(?) 512MB, 333MHz-es DDR RAM a gépemben, ami 2,5-3-3-7-en gond nélkül kipörög magából 400MHz-et. A RAM-mal semmi gond nincs.

A kérdésem arra irányulna, hogy az AIDA32 a memória SPD-nél azt írja ki, hogy Xerox. A többi adat stimmel. Akkor ez most mi is tulajdonképpen?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#38) Okoska2 válasza anulu (#37) üzenetére


Okoska2
aktív tag

Fenymasolt ram. :t

Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

(#39) Viktor77 válasza anulu (#37) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem is Xerox chipes 256mb 400mhz-es Infineon ramjaim vannak. 2.6-os fesszel mennek 480-on.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#40) replika


replika
tag

OFF
kibaszott jó ez az oldal :OO

cya

(#41) VigyorEX válasza replika (#40) üzenetére


VigyorEX
tag

Na ja :B !
Minden memóriában van valami jó.... :C !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.