Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LakiTomi


LakiTomi
tag

Sziasztok, elég nagy problémám van. :U
Kellene írnom egy simulációs programfélét.Milyen programot ajánlotok a következöhöz.

*képek megjelenitése
*szöveg megjelenitése
*számolás, egszerü műveletek + eredmény megjelenitése
*windűzös környezet
*mozgatok egy csúszkát és változik az eredmény
ENNYI

semmi bonyolut dolog épp ezért nem szeretném valami bonyolult programnyelvben megirni (Visual c++, Java..),
Én a powerpointra gondoltam, de ott nem tudom hogy kell ilyen számolási müveleteket végezni.
Ti milyen progit ajánlotok amiben meg tudnám irni a munkát.Windűzös felület legyen azért és egyszerü kezelhetöség. Tuti van vmilyen progi amely alkalmas ezzekre a cuccokra és könnyen kezelhetö. Esteleg Flash, de az is elég bonyolut! Szal értitek, valami hasonló :O
Még van rá 2 hónapom :U Elöre is köszönök minden jó tanácsot :U

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#2) sekli válasza LakiTomi (#1) üzenetére


sekli
addikt

Lehet, hogy hülye vagyok, de nem értm... :B
Valami olyasmi kéne, hogy pl van egy motorcsónak, és az különböző sebességgel hogy siklik a vizen?

(#3) LakiTomi válasza sekli (#2) üzenetére


LakiTomi
tag

:)
Nem olyan bonyolut.
Olyat kellene hogy van egy ilyen csúszkám és ha állitom rajta a gombot (mozgatom fel-le)akkor ettöl függöen változtasson egy ablakban számértéket! Semmi több.

Ez a legnehezebb része, a többi az már csak olyan hogy rákattintok valamire és elöjön egy újabb szöveg vagy kép esetleg animácio, de az végulis nem fontos. Vagy pedig beirok számokat és azokkal mat. müveletet végez.

Szal milyen progiban álljak neki? Powerpoint, Flash (hányas ver) vagy egyéb. Ha eldöntöttem melyik, holnaptol már neki is kezdek, és persze megosztom veletek az eredményeim. ;)
Bocs ha egy kicsit bonyolult voltam, csak tömör akartam lenni. :B

[Szerkesztve]

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#4) vtechun válasza LakiTomi (#1) üzenetére


vtechun
veterán

szerintem nézd meg az Illuminatus Opus multimédiafejlesztő progit.

(#5) LakiTomi


LakiTomi
tag

Még valakinek valami 5 lete. Az Opus progi trial verziojat nemtudom sehhonan se letölteni hogy megprobalkozzak vel.Ha valaki meg tud segiteni akkor nagyon megköszönném :R

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#6) georgeeboy


georgeeboy
tag

ez mitől mérnöki? :F

::Ez van...::

(#7) LakiTomi válasza georgeeboy (#6) üzenetére


LakiTomi
tag

Hajaj. Felejtsd el hogy mérnöki. Nem fogom most itt nekled elmagyarázni.. Csak egy kis segitséget kértem, hogy milyen progiban lehetne ezt megirni. Attol mernöki hogy az optikus kábaelokrol irok munkát és ilyen rövidke szimulacios progival kellene szemleltetnem a munkam. Remélem kielégitettelek nagyokos :C

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#8) akasp válasza LakiTomi (#7) üzenetére


akasp
senior tag

Turbo pascal, java, vagy c.
Semmiféleképpen flash v. powerpoint!
Ezt a 3-at javaslom, esetleg visual basic
Ennyi.

(#9) sekli válasza akasp (#8) üzenetére


sekli
addikt

én is VB-re gondoltam, szerintem az simán jó erre, és nem túl bonyolult...

(#10) LakiTomi


LakiTomi
tag

Hát néztem visual basic-ot.Télleg nem nehéz gondoltam hogy abban elkezdem, de idöközben a haver adott könyvet Flash 5 - röl és valahogy megtetszett. Az hiszem mégis ebben a fless-ben fogom, köszönöm a segitséget mindenkinek. :R

TOPICOT BEZÁRHATJUK ! Ne foglalja feleslegesen a helyet.

[Szerkesztve]

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#11) kraftxld válasza LakiTomi (#10) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A flash igen komoly mérnöki program :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) LakiTomi válasza kraftxld (#11) üzenetére


LakiTomi
tag

Ajánlom figyelmedbe a 7es hozzászolásomat doktor agy.

[Szerkesztve]

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#13) kraftxld válasza LakiTomi (#12) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Erre gondol Dr. Grétsy? :DDD

''optikus kábaelokrol''

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.