Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pupákx86


pupákx86
csendes tag

A minap vettem egy Merkury tápot 300w-osat mit tudtok róla nincs benne pfc de milyen érdemes kicserélni a gépet viszi rendesen a ház miatt vettem meg benne volt de milyen ez a táp tapasztalatok vélemények

(#2) adamsX


adamsX
aktív tag

Hello!
Szerintem jó táp. Nekem egy 400W - os tápom van és meg vagyok vele elégedve. De azért később ne bízd magadat a tápra. Ha megteheted akkor vegyél Enermax tápot. Ha azt megveszed akkor már többet tápot nem kell venni. De szerintem ha tuningolod a házat, és nincs sok cucc benne akkor szerintem a célnak megfelelő lesz neked.

[Szerkesztve]

(#3) Sopi válasza adamsX (#2) üzenetére


Sopi
senior tag

Ja, nekem is volt (most a másik géppben van) 400W-s Mercurym, de valahogy nyugotabban hagyom ott a gépet esténként töltögetni a mostani Chieftec 360W-s táppal :D.

(#4) dbali válasza pupákx86 (#1) üzenetére


dbali
aktív tag

Hát nem a legjobb táp de ha tényleg csak arra kell hogy működjön a gép és ne arra hogy éjszakákon át töltsön akkor ez a táp is megfelel..

Okos enged ha már szenved!

(#5) adamsX


adamsX
aktív tag

Ez így van, ahogy mondod.

(#6) Angie™


Angie™
addikt

yó táp, épp van egy 300w-os eladóm, ha vkit érdekel. én is meglepődtem hogy kevés cuccost, ''viszonylag'' stabilul kezel...:DD


apropó, a címet szánékosan írtátok így??? mert ha vki esetleg keres mercury topicot, nem fogja megtalálni...

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#7) zsiga667 válasza Angie™ (#6) üzenetére


zsiga667
addikt

''apropó, a címet szánékosan írtátok így??? mert ha vki esetleg keres mercury topicot, nem fogja megtalálni...''
Most viccelsz? :F Hogy vagy képes az überfos Mercury tápokat az istencsászár Merkury-khoz hasolnítani? :DD:DD:DDD

(#8) Angie™ válasza zsiga667 (#7) üzenetére


Angie™
addikt

????????:F:F:F

Most mi van??:DD

SZVL van Mercury és Merkury táp is, igaz??:DD Ilyenről én még nem hallotam...:O:O:O

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#9) zsiga667 válasza Angie™ (#8) üzenetére


zsiga667
addikt

Neeem, csak Mercury van. A Merkury az olyan, mint a Kingstone ramok... :DD

(#10) Angie™ válasza zsiga667 (#9) üzenetére


Angie™
addikt

Egy pillanatra elbizonytalanítottál, már azt hittem hogy van vmi új merkury márka, ami a héten jelent meg és én még nem hallotam róla..:DD:B:B:B:B

NA emberkék!! Tudom ez nem a hardver piax, de legalább mindenki látja hogy ''MILYEN JÓ'' véleménnyel vannak az emberkék eme remek márkáról, szvl tessék elvinni a tápot..:DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#11) adamsX


adamsX
aktív tag

Csak így mellesleg mennyibe adnád?

(#12) Angie™ válasza adamsX (#11) üzenetére


Angie™
addikt

hmmm 2k??:D 8-9 hónap kisker gari..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#13) zsiga667 válasza Angie™ (#10) üzenetére


zsiga667
addikt

:D

(#14) adamsX


adamsX
aktív tag

Az elég jó ár

(#15) adamsX


adamsX
aktív tag

Lehet hogy kell, de még nem biztos.

(#16) Angie™ válasza adamsX (#15) üzenetére


Angie™
addikt

ok:D







BEE SZÉÉP:DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#18) adamsX


adamsX
aktív tag

Jó néz ki.
Akkor 2k.

(#19) Zsu_


Zsu_
senior tag

Nekem is van egy eladó Mercury tápom. 1 éves, és 250Wattos.
A topicom:
Bővebben: link

Kép a tápról:
Bővebben: link

:DD :DD

(#20) h@desz válasza pupákx86 (#1) üzenetére


h@desz
tag

Engem csak az érdekelne hogy milyen típusú a házad ????

Azért vagy itt, hogy mindent láss, hogy értsd a szót, olvasd az írást, azért vagy itt, hogy mindent megtanulj

(#21) adamsX válasza Angie™ (#16) üzenetére


adamsX
aktív tag

Akkor 2k? :F

(#22) hehehehe


hehehehe
tag

a 450W-os mercury X-CE az milyen?van valakinek képe rola?gondolom hogy nem egy thermaltake de azér megy rendesen?
mér ne lehetne otthagyni éjszakára töltögetni?:Fnekem most egy 300 W-os codegen van(nem hiszem hogy sokkal jobb lenne mint a mercury) de van ugy hogy 3 napot megy egyhuzamban...

[Szerkesztve]

(#23) Integra


Integra
titán

KUKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
olyan szörnyszülött mint az acorp tápok....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24) Sárpac válasza hehehehe (#22) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A Codegen Sz*rabb mint a Mercury!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#25) Sárpac válasza adamsX (#2) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem is 400wattos Mercurym van és a következőket hajtja:
P4 3@3,6Ghz/800/ht+zalman alcu, 4db 256os memo,Geforce fx 5700 3db wincsi,1dvd,1cdíró +2fan,hangkari,digikártya!
Teljesen okésan megy napi 8-10órát 1folyásba!:)

Persze azé gondolkozom én is a Chifteken 420ason csak még 12centis ventivel nem láttam!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#26) simonzé válasza Integra (#23) üzenetére


simonzé
addikt

Ugyan már! Próbáltad egyáltalán? Egész jó, nekem 2 db 400W-os van/volt. Mindkettő problémamentes volt. Illetve a mostani nem, mert amikor megvettem a jelenlegi Mercury házat, a benne lévő feszültségkapcsolót a repedtsarkú kínai munkás 110V-ra állította. Az eremény: egy kis villanás a gép első bekapcsolásakor. Egy üvegbiztosítékot cseréltem benne (42 Ft volt!), és a mai napig Istenkirály, ahogy Zsiga mondta. :DD

Mod: Istencsászár Merkury :D

[Szerkesztve]

I don't fit in. I fit out.

(#27) mr_ricsi válasza Sárpac (#24) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A Codegen Sz*rabb mint a Mercury!''

Kicsit bővebben ha leírnád, ezt mi alapján szűrted le?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#28) Slax


Slax
senior tag

Üdv.
Én is gyötörtem régebben egy 400W Mercuryt.Megvettem,beszereltem,kipróbáltam,leállítottam,kiszereltem, és a gyári ventit kicseréltem két coolink ventire (dekopir segédlettel).Ja meg egy fordszámszabályzót is raktam rá.Halkabb lett (valamennyivel),és baromi hideg.Amúgy nagy nehezen rávettem egy havert,próbáljuk már ki a pénégyében is (3,3 Ghz,2x256 400-as ram,9600 XT,2 120-as seagate,tvtuner,neon,5 db venti,audigy hang),jobban teljesített (pontosabbak voltak a feszek),mint a 400W-os Huntkey tápja.Szerintem nonamek között nem rossz.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#29) Sárpac válasza mr_ricsi (#27) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Roppant egyszerűen a Codegen 300as meghalt aztán lett egy 400as szintén meghalt mind 2ben a teljesítmény tranyok mentek tönkre.(csere,csere)
Megis néztem az áramfelvételeket a Mercury 15-20al jobb a Codegennél pedig a hivatalosan csak 380W!
Hát ennyiből!
Ráadásul a Codegen alapon nagyon meleg volt, míg a Mercury szinte jéghideg!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#30) Sárpac válasza Sárpac (#29) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Bocs 20%al!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#31) Gismo válasza Integra (#23) üzenetére


Gismo
addikt

Érdekes 2 havernál is van Acorp táp és azok mennek az egyik (300W-os) 2,5 éve a 250W körüli(nemtom pontosan) meg 5 éve!

(#32) Sárpac válasza Gismo (#31) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Akkor azé még más volt a technika!
Ma már spórolósabbak a tápegységek gyártói is!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#33) mr_ricsi válasza Sárpac (#29) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Tovább faggatózom, jó?

''a Codegen 300as meghalt aztán lett egy 400as szintén meghalt''
A gép többi alkatrészeiből vitt-e magával a sírba bármit is valamelyik táp?

''néztem az áramfelvételeket a Mercury 15-20al jobb a Codegennél''
Milyen áramfelvételét nézted? A 230V-ból mennyit vesz fel ugyanannál a konfignál?

''pedig a hivatalosan csak 380W!''
Melyik 380-as? (Én vettem olyan codegent, amit a boltban 400-asnak adtak, és a kartondobozán is 400w volt jelölve, de a típuszám szerint csak 350-es.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#34) Sárpac válasza mr_ricsi (#33) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Maximálisan leadott teljestménye 380W ez van rápingálva!
Nem egyik Codegen sem vitt magával semmit szerencsére!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#35) Sárpac válasza mr_ricsi (#33) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Egyébként azóta a 300ast megcsináltattam a Villamosmérnök haverommal és az is szuperál!A 400ast meg cserélték!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#36) Rusy


Rusy
tag

Nekem közel fél éve megy Mercury 400w-os két ventilátoros tápom, edddig (kopp-kopp) semmi gond vele, pedig azért hajt egyet s mást. (tuningolt Barton 2500+ 3 merevlemez, mind 7200rpm-es, DVD író, DVSD-ROM, stb.) Igaz, nem is 2000Ft volt. Sajnos a cég honlapján semmi nincs róla, pedig azért szeretnék egy kicsit többet tudni a tápról.

Rusy ül a fűben..... Minek iszom, ha nem bírom:-))

(#37) Sárpac válasza Rusy (#36) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Jók ezek a Mercuryk én is ezt mondom!:))
Olcsó és jó!Ez az ami igazán jó mindenkinek!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#38) hehehehe válasza Sárpac (#25) üzenetére


hehehehe
tag

ezt elbirja???nincsenek fesz ingadozások?nem fagy a gép és nemis indul ujra?hmm..lehet hogy akkor beruházok egy ilyenre..a másik jelöltem egy UltraPower 400as vagy 460as lett volna csak az drágább és most az a lényeg hogy minél olcsobban jöjjek ki...majd utána veszek jobbat
szal ugy gondolja a nagytöbbség hogy jo ez?

(#39) Integra válasza Gismo (#31) üzenetére


Integra
titán

vedd az acorp-ot a bal kezedbe és egy minőségi komoly tápot a jobb kezedbe. aztán dönts.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40) Sárpac válasza hehehehe (#38) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen simán bírja!
Tegnap este Tmpeggel dvdre mpeg2be tömörítettem filmet mellette Divixel is egyet,+Lameval 2gigás audiófájlt+Stúdio maxxal rendereltem+rar tömörítés!!!
Az összes Winyómat befogtam a munkába+ugye videókari+hangkari és a Mercury Táp simán vette az akadályt!!!
Ja és mind e mellet nyugisan hallgattam a kedvenc zenéimet winamppal 4óran keresztül és néha ránéztem az abit diagnosztikai programjára mi hogy ingadozik és melegszik ami szintén folyamatosan ment, ja és a prime95ről majdnem megfeledkeztem!!:))
Na ezt csinálja egy Athlon az intel hts technologiája után, ha tudja!:))

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#41) hehehehe válasza Sárpac (#40) üzenetére


hehehehe
tag

kira:))
akkor lehet hogy mégis ilyet veszek..ugynézki alkalmi megoldásnak jo lesz...thnx:DD

(#42) mr_ricsi válasza Sárpac (#34) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''egyik Codegen sem vitt magával semmit''
Számomra ez ami nagyon megnyugtató!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#43) mr_ricsi válasza Integra (#39) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''vedd az acorp-ot a bal kezedbe és egy minőségi komoly tápot a jobb kezedbe. aztán dönts.''

A kínai mérnöknél nincs zseniálisabb: a fentieket már olvashatták ők is, mert láttam egy noname tápot, aminél a burkolatot nem a szokásos, 0.5-ös lemezből készítették, hanem 1-esből.
Mindjárt olyan lett, mint egy Csíftek! :))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#44) Sárpac válasza hehehehe (#41) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ha gondolod 5kért adhatok is egyet!
Ha pesti vagy én hétfőn fent leszek!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#45) hehehehe válasza Sárpac (#44) üzenetére


hehehehe
tag

sajna fehérvári és itt meg 6000 pénz szal nem jönne ki az utiköltség:(

(#46) Mr_Vercetti válasza mr_ricsi (#43) üzenetére


Mr_Vercetti
őstag

Hli!
Egy olyan kérdésem/kérésem lenne hozzád, hogy egyik topicban egy srác azt írta hogy az ő konfigját (asszem 9600xt karija van) csak 650w-os táp viszi el:DD.
Láttam hogy te is írtál oda, ezért fordulok hozzád.
Meg tudod mondani melyik ez a topic? Vagy esetleg be is tudnád linkelni?
(sajna már elfelejtettem melyik volt:()

Előre is köszi!

(#47) stol válasza Mr_Vercetti (#46) üzenetére


stol
addikt

Dyuri-t keresd meg.

(#48) Csaba_20_ válasza mr_ricsi (#33) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Hagyd már Sárpacot, megnézte mi van a tápokra írva és megállapította melyik a jobb 20%-kal. Biztos a villamosmérnök haverja ajánlotta neki. No, comment.:U

(#49) M0D


M0D
csendes tag

Na a mercury tápokról megvan a véleményem. Nincsen benne túlfesz védelem, semmi védelem, a cinyónak árt, kevés az élettartama, jó vacak. Alig bírtam féláron megszabadulni tőle.

(#50) didyman válasza M0D (#49) üzenetére


didyman
őstag

Szóval tudsz róla nagyon jól, hogy milyen veszélyes ''táp'' és mégis pénzért eladod másnak, hogy használja. Felelőségteljes tett volt.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.