Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • válasz etele34 #22063 üzenetére

    Hali!

    Ez nem vita tárgya, mert abból a megközelítésből, ahogy Te írtad, nyilván teljesen egyetértünk. Én biztos "fokozott óvatossággal" kezelném, ha egy system32 könyvtárban lévő fájlt gyanúsítana, mint egy átlag user, és biztos nem gyalulnám le úgy hirtelen felindulásból. :DDD
    Persze manapság úgy írni egy AV-t, hogy az felhasználóbarát is legyen, de ennek ellenére magas szintű védelmet is biztosítson, az szerintem szinte lehetetlen. Más AV-knek is lehet/van fals riasztása, nyilván ha automatikusan törlésre megy az user, akkor akkor is vége lehet az OS-nek...Az a probléma, hogy igazából nem lehet tökéletes tanáccsal sem ellátni átlag usereket, mert visszanyalhat a fagyi, erre egy saját példa. Azt szoktam javasolni usereknek, hogy ha valami kiír olyan dolgot, amit nem ért, akkor a Cancel/Mégsem/Nem gombra katt vagy csak zárja be az ablakot. Na de ugyanez egy kérdezgetős tűzfal esetében kapufa...A user betartotta amit mondtam, csak az volt a gond, hogy mind ezt a CIS tűzfal kérdéseire is alkalmazta, így röpke két perc alatt megbénította az internet kapcsolatot... :DDD

    KIS mellé nem kell? Szerintem meg minden AV mellé kell még egy nem rezidens védelem.
    Sajnos a KIS2010 menesztve lett, több napig olvastam kitartóan a súgót, olyan dolgokat is megtudtam, amiről nem tudtam, hogy a KIS olyat is tud, amit a be lehet konfigolni, azt bekonfigoltam, de semmi haszna nem volt, alapjaiban bugos sajnos... :(

    Amúgy nálad frissül a Windows élményindex? ;] Ha nem, akkor jobb ha felejted... :K
    (ha képes a kernelt megrogyasztani, akkor az már régen rossz... ;] )

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • racerx

    őstag

    válasz etele34 #22063 üzenetére

    Ezt én is kb ugyanugy látom.Tényleg bosszantó az Asquared ebből a szempontból, és ezért is tértem át free-ra, amit néhanapján lefuttatok.Átlah usernek szvsz használhatalnan.És akkor mégnem is beszéltünk arról hogy minden szir szar oldalra meg feldobálja a figyelmeztetéseit.:)

Aktív témák

Hirdetés