Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Melyik a legjobb munka?

Hozzászólások

(#1) tothm


tothm
őstag

Üdv! Szakma választás elött állok. Informatikus és ügyvéd között vacilálok. Szerintetek melyik a jobb(kereset, stb...) és 5-10 év múlva melyik fog jobban keresni? Köszi: Máté :R

(#2) FehérHolló válasza tothm (#1) üzenetére


FehérHolló
veterán

Várj, mindjárt előveszem a kristálygömböm.

Skynet is real. It's called Google.

(#3) Vangelis válasza tothm (#1) üzenetére


Vangelis
nagyúr

politikus!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4) lúzer válasza tothm (#1) üzenetére


lúzer
veterán

ügyvéd csak akkor ha megvan a helyed egy ügyvédi irodában

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5) tothm válasza Vangelis (#3) üzenetére


tothm
őstag

Ebből a 2-ből?

(#6) FehérHolló válasza tothm (#5) üzenetére


FehérHolló
veterán

Két rettenetesen eltérő szakma...
Ha programozni szeretsz, akkor informatikus, ha meg érvelni, akkor ügyvéd. Ha egyiket sem szereted, akkor meg tök mindegy, hogy a kettő közül melyik leszel.

Skynet is real. It's called Google.

(#7) Olcsi válasza tothm (#1) üzenetére


Olcsi
senior tag

Szvsz pont ezt a kettőt nem szabad már választani... Már most is túlképzés van belőlük, így 5-10 év múlva már nem fogsz helyet találni magadnak! Már kvázi szerintem most is lehetetlen, mivel kb 2-3-4 éve elég slágerszakok a fősulikon ezek a szakmák. Nem mondom, hogy nem fogsz belőle megélni, de előtte el kell tudni helyezkedni!
Lassan sajnos már azt mondom, hogy a kétkezi munkának van értelme...

Szerk: de, ha a kettő közül kellene választani, akkor már inkább info, talán több "szakosodási" lehetőség van... Ha valami info-n belül igazán közel áll, hozzád, és jó vagy belőle, akkor talán van még esély. De akkor nagyon kiemelkedőnek kell lenned... :D

[ Szerkesztve ]

(#8) Jancsi válasza tothm (#1) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Az a legjobb szakma amit szeretsz csinálni és érdekel. Az informatikus és az ügyvéd közzül egyértelmű hogy nagyobb az esélyed informatikusként jó állást találni ha jó vagy a szakmában. Infón belül is célszerű minél hamarabb valami irányvonalat találni hogy mi érdekel mihez értesz és afelé orientálódni már az egyetemi évek alatt.
Ha csak jobban akarsz keresni ( bár attol függ minél ) technikumok között is lehet válogatni, egy jó lakatos vagy kovács simán keres annyit mit az akinek van egy diplomája, de nem sokat konyít a szakmájához.

Mod.: nyelvböl angol az alap, mellé német, francia és ami tetszik, de angol erős középfokon minimum

[ Szerkesztve ]

(#9) tothm


tothm
őstag

Igazából az ügyvédi szakam tetszik nagyon. Szerintetek az mennyire fontos hogy milyen ügyvéd melett helyezkedek el? Ja és a nyelv(angol)? :R
Mod: Inkább azt csinálom amit szeretnék: Ügyvéd. Infos is szívesen lennék de a prog nagyon nem tetszik. A magyarázás meg elég jól megy :B

[ Szerkesztve ]

(#10) Ariadne válasza tothm (#5) üzenetére


Ariadne
őstag

Informatikus, lehetőleg progmat, ha kemény gyerek vagy. :) Ügyvédnek nem éri meg, pláne így eleve eldönteni előre, hogy nem is tudod igazán, mit jelent, hááát... :U Dunát és Tiszát együtt lehet rekeszteni jogász diplomás emberekkel, ontják őket az egyetemek, mert olcsó a képzés (az egyetemnek). De ha kedved tartja minimálbérért vagy annál alig többért reggeltől este hatig, nyolcig, éjfélig, sőt... dolgozni, mindig szoros határidőkkel, türelmetlen és sokszor nehéz felfogású ügyfelekkel, akkor mindenképp ajánlom. ;]
Ez csak félig vicc, de most, 2008-ban én biztos nem mennék jogásznak, ha felsőoktatásban kellene választanom. Akkor még közgáz is inkább, ha már valami közelebbi kell, valamelyik nívós helyen. Bár ezt a közgazdászok tudják megmondani, mennyire jó választás, de az a diploma legalább külföldön is teljesértékűen használható.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#11) tothm


tothm
őstag

Szerintetek az mennyire fontos hogy milyen ügyvéd melett helyezkedek el? Mert 1-2 elég jó ügyvéd ismerősöm. :K

(#12) Ariadne válasza tothm (#11) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha megteheted és van ismerősöd, érdemes "szaladgálós" embernek elmenned egy irodába, akkor meglátsz valamennyit a dologból, és talán könnyebben döntesz. :) Minden irodában rengeteg papírt kell ide-oda elvinni, cégbíróságra, földhivatalba, és jobb helyeken ezt külön ember végzi (más helyeken a jelöltek). Csak ehhez azért nem árt, ha elmúltál 18.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#13) Janoska26


Janoska26
addikt

asszem tudnék tanácsot adni :U

(#14) tothm válasza Janoska26 (#13) üzenetére


tothm
őstag

????

(#15) Janoska26 válasza tothm (#14) üzenetére


Janoska26
addikt

Kérdezd meg a Huszárokat az offba :DD semmit, csak viccelek :R ;)
egyébként ha ügyvéd szeretnél lenni, akkor nem árt ha van kb 10millád mire elvégzed a sulit, meg kibojtárkodsz, legalább de lehet többe is van nemtom, az tény hogy utána eléggé jól lehet vele keresni, és ha nem lesz elég, akkor még mindíg ott marad a politikus :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) dragonfx


dragonfx
veterán

Az a jo melo amit szeretsz és búsásan megfizetik neked,és mindeközben nem lóg ki a beled.
:R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#17) dave93 válasza Olcsi (#7) üzenetére


dave93
őstag

:K Én is tökugyanezt gondolom! Sajnos ezekből már túl sok van! Ma már viccen kívül az fog jól keresni aki szépen elmegy kőművesnek/festőnek vagy valami ilyesminek... Ebből van ma kevés

(#18) Olcsi válasza dragonfx (#16) üzenetére


Olcsi
senior tag

Ilyen szerinted elérhető egy átlagos földi halandó számára? Mert szerintem elég kivételes esetekben fordulhat ez elő...

Dave93: egyébként egyáltalán nem hülyeség. Egyszerűen ezekből lehet megélni (persze az átlagnak...mindig vannak kivételek, de a többségről beszélek). És, ha nem bántja az egodat, és normálisan le tudod kezelni, hogy esetleg te több vagy a munkatársaidnál, és annál, amit a munkádnak nevezel, akkor szerintem simán be lehet, be kell vállalni.

[ Szerkesztve ]

(#19) shaft72 válasza tothm (#1) üzenetére


shaft72
tag

Szerintem jobban jársz ha kitanulsz valami szakmát és indítasz egy vállakozást. Bérből és fizetésből ma nem lehet normálisan megélni, és szerintem ez a jövőben csak durvulni fog. Mellesleg ha mindenképp ütős szakmát szeretnél, akkor smd-ben jártas elektroműszerésznek mész el - ezt ma is, a jövőben is nagyon fogják keresni. :K

(#20) szatocs


szatocs
őstag

- Infokommunikációs hálózatok
- Mérés és folyamatirányítás
- Vállalati információs rendszerek

Ezek közül melyik mit takar? Melyikre szakosodnátok? Vagyis először is azt kéne tudnom, hogy melyik mi, ha esetleg már ott tartanék, hogy szakosodni...

=== Szatocs ===

(#21) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Legyél strici.

(#22) Ősember válasza (Kolombusz) (#21) üzenetére


Ősember
őstag

és válj társadalmunk oszlopos tagjává :R

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#23) bandus válasza dragonfx (#16) üzenetére


bandus
veterán

ez nagy igazság :)

nekem ebben a pillanatban az atomenergetika szakirály felé húz a szivem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24) Cufter


Cufter
tag

Én gépészmérnöknek mennék. Felső középosztály szint. Jut majd 5 évente új kocsira házrészletre, télen síelésre, nyáron adriára. Nem kell halálra dolgoznod magad, nyugodt, stessz-mentes.

Jogásznak ne menj, az kegyetlen. Hülyeségekkel tömik az agyad a végtelenségig!
Közgazdász rengeteg van, ezért nem is fizetik meg őket(néhány kivételt leszámítva).
Informatikusnak meg csak specializálódva éri meg.

Sok pénzt állami megrendeléssel lehet keresni, ahoz meg vállalkozás kell, meg koma, ugyebár.

SZVSZ

(#25) tothm válasza Cufter (#24) üzenetére


tothm
őstag

Tömjék csak... jó az!

(#26) tothm


tothm
őstag

Jó nekem az ügyvédi meló! Köszi a HELP-eket! :R

(#27) KMan válasza tothm (#1) üzenetére


KMan
őstag

szvsz az a legjobb ha mar annyit toked van hogy a tokepiacon ugy tudod befektetni es forgatni hogy nem kell mellette dolgoznod :)
amugy csak akkor jo egy munka szerintem, ha szereted amit csinalsz.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#28) Kazimír


Kazimír
őstag

Bár már úgy látom döntöttél, de azért egy szavazat a mérnökre és Cufter fórumtárs hozzászólására. Én egyébként közgazdász valék..

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#29) Integra


Integra
titán

rocco-nak lenni jó lenne:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#30) Ariadne válasza tothm (#26) üzenetére


Ariadne
őstag

Azért poén, hogy gyakorlatilag mindenki inkább a másikat javasolja, te mégis ebben az irányban döntesz. Végülis a te döntésed... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#31) bobsys válasza Integra (#29) üzenetére


bobsys
addikt

ROTFL :DD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#32) Ariadne


Ariadne
őstag

Egyébként érettségi előtt állsz most?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#33) helkis


helkis
addikt

kb 10évvel ezelött egy külföldi-csatornán ilyesmiről volt szó, ott a tulajdonos "szakma" nyert! :B ha jól belegondolsz, tényleg ez a legjövedelmezőbb és a legstresszmentesebb dolog a világon, 10éve ezt akarom fő foglalkozásomnak, de sajna még nem jött össze! :( :))

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#34) Versus82


Versus82
aktív tag

én a mai eszemmel plasztikai sebész vagy fogorvos lennék. egész nap kőkemény szép dudákat faragnék...

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#35) tbs válasza Versus82 (#34) üzenetére


tbs
addikt

Fogorvosként..? ;]

(#36) barnam_ válasza Cufter (#24) üzenetére


barnam_
nagyúr

Egyetértek, szerintem is valami mérnöki szak lenne a jó.
Gépészmérnöknek én is elmennék.

(#37) _az válasza tothm (#1) üzenetére


_az
senior tag

villamosmérnök :D

az

(#38) _az válasza szatocs (#20) üzenetére


_az
senior tag

hi!

linkelek egy pdf fájlt:
[link]

itt le vannak írva. :D

az

(#39) Integra válasza tbs (#35) üzenetére


Integra
titán

ja, a fogával az elaltatott pácienseken... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40) concret_hp


concret_hp
addikt

legjobb munka ahol semmit nem kell csinálni mégis dől a lé:
politikus
manager
ilyesmi

info vs ügyvéd közt elég könnyű dönteni: ha penge vagy matekból akkor infó ha nem akkor ügyvéd (ha semmi más nem jjöhet szóba)
de úgy egyébként ha pénzt is akarsz keresni akkor alapból nem árt ha penge vagy a szakmádban. de ahol nagyon kiemelkedő teljesítmény és ilyenolyan pénzek lenyúlása nélkül is lehet egész jól keresni: mérnök , szakmunkás , fogorvos , esetleg tolmács.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#41) tothm válasza concret_hp (#40) üzenetére


tothm
őstag

Köszi! A manager pontosan mit csinál? Egy ügyvédnek szerintetek mennyire fontosak a nyelvek?

(#42) Josh válasza tothm (#41) üzenetére


Josh
tag

Bár nem nekem szólt a kérdés, de hogy mennyire fontos a nyelv?
Csak annyira, hogy az államvizsga feltétele lehet a középfokú nyelvvizsga egy nyelvből....

Manager?
Bizonyos feladatok elérését tervezi, szervezi meg.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#43) Bibby válasza concret_hp (#40) üzenetére


Bibby
addikt

Nekem nem lenne gondom az autós újságíró, vagy éppen a szálloda-tesztelő (ennek nem tudom a hivatalos nevét :) ) munkakörrel sem... :)

Ελευθερια η θανατος

(#44) concret_hp válasza Josh (#42) üzenetére


concret_hp
addikt

egy pár éve csak a nagyon büfé helyeken nem kell 1 középfokú.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45) tothm válasza Josh (#42) üzenetére


tothm
őstag

Akkor használnia nem nagyon kell? Esetleg tudnád nekem részletezni a managert? Annak fontos a nyelv? Hova kell mennie tanulni? :R

(#46) tothm válasza concret_hp (#44) üzenetére


tothm
őstag

UP! Ide most nem akartam beírni :F ! Az elöző kérdésre még várom a választ! :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#47) concret_hp válasza tothm (#46) üzenetére


concret_hp
addikt

se ügyvéd se manager nem voltam még :D
ügyvédnek tulképp magyarul kell tudnia aztán ennyi.

egy managernek viszont nem árt ha ken 2-3 nyelvet.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#48) Ariadne válasza tothm (#41) üzenetére


Ariadne
őstag

Most komolyan, hol tartasz, mennyire van közel az egyetem/főiskola kiválasztása?

Egyébként szerintem nagyon, a hatalmas túlképzés miatt. Amikor mindenkinek kb. ugyanolyan diplomája van ugyebár, és akár 60-80 ember is jelentkezik ugyanarra a jelölti állásra, akkor valamivel ki kell tűnni a tömegből. Egy középfokú jogász szakon mindenhol kell az államvizsgához, addig nem is kapsz diplomát. Célszerű ezért két nyelvet legalább középfokú szinten és valóban jól bírni, írásban és szóban egyaránt. A nemzetközi irodákba angol (esetleg német) felsőfokon kell, és még egy nyelv legalább középfokon, plusz fél-egy év külföldi ösztöndíj legalább a hátad mögött.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#49) Woodslave


Woodslave
nagyúr

2x

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#50) Woodslave


Woodslave
nagyúr

sztem ha ilyen hülyeségeket tudsz kérdezni, akkor menjél ügyvédnek ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Melyik a legjobb munka?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.