Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) viharhozo válasza gurabli (#48) üzenetére


viharhozo
addikt

Nem a Maxtor hazudik, hanem a ptktsget keveslem. Jo fel eve nezegettem a dijakat es egy csomag kuldese kulfoldre vhol 4500 ft-tol indult.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#52) xcbiker válasza gurabli (#48) üzenetére


xcbiker
addikt

seagate-el semmi baj nincs.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#53) gurabli válasza viharhozo (#51) üzenetére


gurabli
senior tag

A postaköltség ennyi. Pl: amerikából fél kg csomag, biztosítva, kb 10-15 dollár. Európába még olcsóbb is egy kicsit. Nézz utánna posta oldalán, ott vannak a díjszaások pontosan.
www.posta.hu :)

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#54) gurabli válasza xcbiker (#52) üzenetére


gurabli
senior tag

A seagate-ek nekem személy szerint nem nagyon jönnek be. Habár van egy régi seagate 20 gigás vinyóm és már vagy 6 éves, egy régi pcben van és jól műxik.
Egyébként azért írtam, hogy maxtort meg seagate-et ne, mert azokra csak 1 év garancia van. Samsung és hitachi 3 év. Azért az jóval meggyőzőbb.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#55) gurabli válasza Docci (#49) üzenetére


gurabli
senior tag

Az enyémre már amikor vettem a bolt csak 1 év garanciát vállalt (ami ugyebár lejárt), de a maxtor többet, vagyis 3 évet. Így nekem kell intézni a cserét, de azért megéri:)

Persze, ha már ennek a sz*rnak tönkre kellett mennie.:O:(((

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#56) Hikvision


Hikvision
senior tag

Nos, Tegnap Sikeresen Magedta magát a Winyom,Maxtor diamondMax 9+ 80gb ATA133/2mb,SZoval a vinyo kbmajdnem egy éves és semmi előjele nemvolt hogy megfog halni:)) tehát tegnap délelött msn-eztem és közbe mp3-mat hallgattam a maxtorrol azt,egyszercsak az vetem észre hogy a szám a közepénél megállt,nyitom meg a winampot,és befagyott a gép ahogy kell:)) mondom jó biztos valami szar bekavart reset,xp töltődne be nagy fekete képernyő,a maxtor örök töltögetésbe kezdett.az szép.lehuztam a winyót és lám a win szépen elindult.
OK,powermax be,kb 10próbáltam de mindig lefagyott a DRIVE analizálásnál,aztán egyszercsak elindult nyomtam egy advanced testet elkezd kattogni a winyó és azt vettem észre hogy összevissza kattog rezeg és furcsaszagavan:)) gyorsan winyó le,holnap wiszem wissza a boltba.Remélem kicserélik,de nem maxtorra mert akkor azzal tötöm be a bolt ablakát :(((

20 éve a PH-n.

(#57) Docci válasza gurabli (#55) üzenetére


Docci
senior tag

Ok

Sok szerencsét.....

Erőt s erényt!

(#58) Docci válasza viharhozo (#50) üzenetére


Docci
senior tag

Ezen én is meglepődtem,de ettől függetlenül nekem már lejárt.

Erőt s erényt!

(#59) gurabli válasza Docci (#58) üzenetére


gurabli
senior tag

:(
Sajna.
A samsung 3 év garancia mellett 5 évet ad a vinyónak, hogy ennyit bír ki. Ebből kell kiindulni. Ez van. A maxtorok ha már a két évet kibírják, akkor nagyon jó! (ez nem azt jelenti, hogy nincs 5 éves maxtor, csak sok a sérült)

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#60) viharhozo válasza gurabli (#59) üzenetére


viharhozo
addikt

Mar feljebb is irtam, h minden drajv elromlik. Maxtorbol azert romlik tobb, mert nagyon sok van belole. A legolcsobb drajv, nekem is van/volt egy csomo.
Ahogy a nepek elkezdtek Samsungot vasarolni, egyre tobb lett a hibas Samsung. Rosszabb lenne a minoseg? Nem hinnem. Egyszeruen tobb embernek van belole, igy aztan tobb a hibas is.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#61) Docci válasza viharhozo (#60) üzenetére


Docci
senior tag

Igazad van.
Sok-sok maxtor vinyot adtak el és ezekből,azért akad pár rossz darab.
Ennyi.

Erőt s erényt!

(#62)



addikt

Sziasztok!

Kicsit off, de nem akartam neki új témát nyitni, szal mi a véleményetek úgy általában a maxtor vinyókról? Mennyire megbízhatók? Mert volt a PH!-n egy vinyóteszt és ott a Maxtorok voltak a leggyorsabbak, el is döntöttem, hogy ilyet fogok venni, de most elbizonytalanított az 1 év gari, ez elég kevés pl a Samsunghoz képest.
És én úgy vagyok vele, hogy inkább másolja át a filmet fél perccel lasabban, de tudjam megnézni jövő ilyenkor is...
Szal lehet, hogy Hitachi vagy Samsung lesz belőle, mit gondoltok melyik a legmegbízhatóbb márka? Azért persze lassú se legyen, pl a Seagate meg a WD eléggé leszerepelt az említett PH! teszten...
Nekem nem a garancia a lényeg, mert az rajtam nem segít(sokat) ha kapok egy új wincestert de attól még ugyanúgy eltünt a 200GB adaton... Ugyanakkor ha egy gyár nem csak 1 év garit vállal, hanem mer többet is, az is jelez valamit.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#63) gurabli válasza (#62) üzenetére


gurabli
senior tag

Nézd, sajna egyik sem a legmegbízhatóbb, DE....

...egy év garancia valóban elárul dolgokat.
...szinte semmivel sem lasabb egyik sem a maxtornál, ezek árnyalatok, amit csak tesztekkel lehet kimutatni. Előfordulhat, hogy a samsungnál, pl 1 másodpercel többet kell várnod, de máshol meg gyorsabb, mint a maxtor.
...létezik sok jó maxtor is, de személy szerint nem szeretem őket. Nekem már kettő tönkrement, még van 6 éves WD-m és Seagate-em is.
...a 3 év garancia igen is fontos dolog!!! Bármilyen vinyód van, minden fontosabb adatról mentést kell készíteni!!!
...a WD-k nagyon jók, nyugodtan vehetsz ilyet is!

Én csakis 3 év garanciával vennék vinyót, és vagy samsungot vagy hitachit. ugyanaz szinte mind2ő. 3 év azért nagyon hosszú idő! ha tönkremegy, kicserélik, ha meg kibírja, akkor a 3 év már nem is rossz teljesítmény vinyótól. Ez van.
Emígy meg a WD gyártya a leggyorsabb vinyókat: raptor sorozat, 10 000 fordulaton. 20-40 gigásak és elég magas az áruk is.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#64) válasza gurabli (#63) üzenetére



addikt

Thx, valószínű, hogy samsungot vagy hitachit veszek.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#65) viharhozo válasza gurabli (#63) üzenetére


viharhozo
addikt

A vinyok garija kismillio dologtol fugg. 2 evvel ezelott minden vinyora 3 ev vagy 1+2 ev gari volt, aztan ez lement 1 evre. A gari egyebkent most is erosen fugg a beszerzesi forrastol. Asszem, mar volt hir, h a Seagate es a Maxtor is emelni fogja 3 evre a garit (sot Seagate-nel 5 evrol is szo volt), mert hat verseny van.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#66) viharhozo válasza gurabli (#63) üzenetére


viharhozo
addikt

WD a desktop vinyoira jelenleg csak 1 ev garit vallal. A Raptorra 5 evet, dehat annyi penzert ez el is varhato.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#67) Veriakilis válasza gurabli (#13) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Nekünk most tünt el a FAT tábla egy Samsungról.
A GetDataBack-el próbálkozunk jelenleg.
Szépen végigolvassa a vinyót, és felépíti a FAT táblát egy állományba.
Csak visszaírás után nem jönnek vissza az adatok egyenlőre.
A GetDataBack EMULE-val letölthető ingyen is, bár ez neked sajnos nem segít.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#68) sleve válasza gurabli (#55) üzenetére


sleve
tag

Ha ez bejön jövök neked 1 sörrel :DD
Másfél éve az itthoni gari lejárta után 2 héttel szart be a maxtorom így már nem cserélték ki :(( A maxtor lapja szerint eddig 05/12/2005 van rá gari :C

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#69) oregcsóka válasza viharhozo (#60) üzenetére


oregcsóka
őstag

Tökéletesen igazad van, csupán annyit módosítanék, hogy azért a Samsung vinyók 10-15 fokkal kisebb hőmérsékleten végzik a dolgukat, és talán picit az élettartamra is kihatással lehet... ;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#70) gLes


gLes
őstag

:O

(#71) Veriakilis válasza gurabli (#63) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Nekünk tönkre ment két Maxtor (30GB, 40GB).
Az egyikről sikerült leszedni az adatokat,- párszor még beolvasta (40-50 újraindítás után).
A másikról nem.
Viszont régen szerintem megbízhatóbbak voltak a vinyók.
5-6 évvel ezelőtt.
Egy kiskerben mikor Samsungot akartam venni, lebeszéltek róla,- 3 év garancia, csak az a szépséghiba, hogy állandóan igénybe kell venni ezt a szolgáltatást.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#72) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Most egy 'félig rossz' Quantumról (4GB) netezek.
Visszasírjuk még a jó öreg QUANTUMOT.
Maxtor óta csak romlott...

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#73) Tomics


Tomics
addikt

Exclestor vinyókról mi a véleményetek?

PH! addikt since 2004

(#74) Veriakilis válasza Tomics (#73) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Még csak nem is hallottam róluk.
???

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#75) válasza Tomics (#73) üzenetére



addikt

Olyat hol lehet venni?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#76) Tomics válasza (#75) üzenetére


Tomics
addikt

pl. itt: http://www.ksz.hu/
sulinetesen vettük a gépet és ilyen van benne...(J680 80gb)
1 link akit érdekel...: http://www.excelstor.com/product.htm

PH! addikt since 2004

(#77) gurabli válasza Tomics (#76) üzenetére


gurabli
senior tag

Már én is hallottam rólla.
Most nem akarok okoskodni, mert nincs személyes tapasztalatom, de egy 2000-ben alapított kínai gyár....nem is tudom.

Azért én kikérném magamnak, hogy ilyet raktak bele. A legnagyobb méretű vinyójuk is 80giga:) Nem terjedtek el és nem is fognak, remélhetőleg.

Ha jól műxik akkor legyen vele szerencséd!

Nem akarlak megbántani, de ez a véleményem. Habár éppen az is lehet, hogy mivel nem gyártanak milliószámra belőllük, jobban odafigyelnek a minőségre.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#78) viharhozo válasza oregcsóka (#69) üzenetére


viharhozo
addikt

A hazamban a 120as Maxtor rendszervinyo 28-30 fokos volt, igaz, egy venti hutotte. Ugyanezen a helyen a mostani 120as Samsung 25 fokos.
A masik gepemben minden hutes nelkul 38-40 fokos a Maxtor.

Egy mechanikai alkatresznel nem tartom soknak a 40 fokot, ez a homerseklet szvsz nem okozhat semmilyen problemat. Raadasul ott van a hoerzekelo diodak pontossaga, ami az alaplapokbol kiindulva legalabbis megkerdojelezheto.

Egyebkent van egy 160as Samsungom, ami rendszeresen 15-18 fokos. Mar a szenzor szerint. ;)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#79) viharhozo válasza Veriakilis (#67) üzenetére


viharhozo
addikt

GetDataBack nagyon nem ingyenes program.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#80) naga válasza Tomics (#73) üzenetére


naga
senior tag

Szerintem ők is csak megveszik valakitől a technológiát, esetleg csak matricáznak, illetve megrendelik valamelyik gyártótól.

(#81) Tomics válasza gurabli (#77) üzenetére


Tomics
addikt

fél éve van meg, eddig semmi gond nemvolt vele, remélem bírja még min. fél évig...a régebbi gépembe 3 éves quantum van 20 gigás azzal se volt még eddig semmi baj, hát ezzel biztosan nem így lesz :DDD

PH! addikt since 2004

(#82) Tomics válasza gurabli (#77) üzenetére


Tomics
addikt

fél éve van meg, eddig semmi gond nemvolt vele, remélem bírja még min. fél évig...a régebbi gépembe 3 éves quantum van 20 gigás azzal se volt még eddig semmi baj, hát ezzel biztosan nem így lesz :DDD

PH! addikt since 2004

(#83) gurabli válasza naga (#80) üzenetére


gurabli
senior tag

Ja, a hitachi-tól veszik a technológiát. De ők rakják össze és a hitachi nem is felel érte. (A hitachi az ex IBM, ugyebár)

Nem hiszem, hogy jobb lenne, mint amit a hitachi gyárt.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#84) Tomics válasza Tomics (#82) üzenetére


Tomics
addikt

qrva expoler...bocsi

PH! addikt since 2004

(#85) gurabli válasza Tomics (#82) üzenetére


gurabli
senior tag

Nem kizárt, hogy tovább bírja, mint akármelyik maxtor pl.
A hitachi azért nem menne bele ebbe.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#86) sleve válasza gurabli (#43) üzenetére


sleve
tag

Segítenél abban, hogy hogyan tudom megrendelni tőlük a csomagoló-dobozt?
Kicsit gyengus az inglis tudásom :O

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#87) oregcsóka válasza viharhozo (#78) üzenetére


oregcsóka
őstag

Hát igen, valóban így alakulnak a hőfokok ha idle-ben vagy, vagy csak netezel. Azonos hűtés mellett tényleg van 15fok különbség a két vinyó között.
Ennek persze csak akkor van jelentősége, ha hűtés nélkül használja valaki a Maxtort, mondjuk egy 3.5''-os helyre beszorítva, nem kellően szellőzött a háza sem, és elkezd valami húzósabb progit futtatni.
Akkor bizony nagyon hamar felszalad a Maxtor 55-60 fokra, ami azért az élettartamra kihatással van, akárhogy is nézzük....:B

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#88) gurabli válasza sleve (#86) üzenetére


gurabli
senior tag

Segítek, de mivel 7vége volt, amikor felvettem velük a kapcsolatot, ezért azt mondták, hogy hétfőn írnak, vagy felhívnak telefonon. Ha pontosan megtudok mindent, akkor jelzem neked is, milyen címen kell szólni, meg elküldöm, hogy mit írj nekik (angolul).



:)

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#89) sleve válasza gurabli (#88) üzenetére


sleve
tag

köszi :)

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#90) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Az excelstore vinyó kb olyan paraméterekkel rendelkezik mint a seagate, igényes a kialakítása, és adnak hozzá pl csavarokat a dobozában amit ugye nem mindegyik gyártóról lehet elmondani. Összességében szimpi, de a samsung szimpibb :D

(#91) naga válasza God Vazzeg (#90) üzenetére


naga
senior tag

Amíg meg nem döglik. :D

(#92) oregcsóka válasza gurabli (#88) üzenetére


oregcsóka
őstag

Nagy kérés volna, ha nekem is elküldenéd azt a szöveget...? Hálás lennék érte.Köszike.;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#93) viharhozo válasza oregcsóka (#87) üzenetére


viharhozo
addikt

Nem mondom, h nincs 55 fokos vinyo, de meg nem lattam olyat. Esetleg akkor, ha a lakasban is piszok meleg van.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#94) oregcsóka válasza viharhozo (#93) üzenetére


oregcsóka
őstag

Vagy abszolut rosszul szellőzik a házad, vagy formázod a vincsit, vagy nagy fájlokat másolsz, esetleg egy komolyabb játékot futtatsz kevés memóriával, - bár gondolom neked egyik variáció sem volt még..;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#95) viharhozo válasza oregcsóka (#94) üzenetére


viharhozo
addikt

Rosszul szellozo hazam valoban nincs, mert amelyik rosszul szellozne, arra nem rakok oldallapot. :) Ha raerek, kiprobalom, h semmi szellozessel mit produkal egy Maxtor.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#96) oregcsóka válasza viharhozo (#95) üzenetére


oregcsóka
őstag

Aztat talán nem kéne...:))

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#97) Apol77


Apol77
tag

Azt nem értem, ha a gyártók 3 év garit vállalnak, akkor az nálunk miért nem 3 év?
Megnéztem tegnap a hitachi honlapján az uj winyó garancia idejét.
A gyártás dátumától ketyeg a 3 év.
Szerencsémre igy csak 3 héttel kevesebb a gari.
De aki egy pici boltban vásárol, és mire eladja, annál akár fél év is lehet...
Igy a gyárnál fél évvel kevesebb a gari.
Akkor most hogy van ez?

(#98) viharhozo válasza Apol77 (#97) üzenetére


viharhozo
addikt

Sztem nem a gyartastol ketyeg. Ahogy elneztem, ugy 2-3 honapot meg raszamolnak.
Egyebkent ez csak a kozvetlen gari, ha az uzlet vallal 3 evet, akkor az o dolga megoldani a garit.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#99) mr_ricsi válasza viharhozo (#78) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A hazamban a 120as Maxtor rendszervinyo 28-30 fokos volt, igaz, egy venti hutotte. Ugyanezen a helyen a mostani 120as Samsung 25 fokos. ''

Közvetlenül boot után nézd meg őket hidegen: 17°C-ot mutat a huszonpár fokos szobádban, ami nyilvánvalóan hülyeség!

Ha a MotherBoardMonitorban kikorrigálod az eltérést, akkor hosszú használat után 38-40°C-os lesz a Maxtor, és 34-36°C a Samsung. (Ugyanazon a helyen használva.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#100) mr_ricsi válasza oregcsóka (#87) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Azonos hűtés mellett tényleg van 15fok különbség a két vinyó között.''
Ez nevetséges. Ez azt jelentené, hogy 40°C-os Maxtornál 25°C-os lenne a Samsung, és mindez 22-24°C-os szobában.

(A sörödet nem úgy hűtöd véletlenul, hogy Samsung vinyó tetejére helyezed? :) )

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.