Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ezt a technológiát használja már látványosan valami, vagy majd az UE5-el írt, később megjelenő, játékok fognak igazán profitálni belőle?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) flexxx2 válasza tibaimp (#1) üzenetére


flexxx2
őstag

forspoken

(#3) tibaimp válasza flexxx2 (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, erről az 1 játékról hallottam és néztem is, hogy akkora nagy ugrás nincs, ha jól láttam.

Szívesen olvasnék itt, erről egy jó kis tesztet :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) Komplikato


Komplikato
veterán

Amíg a random írás-olvasás nem gyorsul a SATA ssd-hez képest, hiába PCIE4. 0, 5.0 az NVMe, addig van értelme? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#5) flexxx2 válasza tibaimp (#3) üzenetére


flexxx2
őstag

én se értem egyébként, mert pl a cyberpunk is marha gyorsan betölt, biztos ezzel az API-val könnyebb a programozás

(#6) L.Edit


L.Edit
tag

Valahogy ez a hír fizikai fájdalmat okozott.

Nem-e lehetne-e végre beleírni a min. rendszerkövetelménybe: 150GB free space on SSD, biztos hogy a népharag gyújtaná fel a stúdiót aki elsőnek megteszi.. esetleg szomorúan nyomkodná az a 10000 ember a buy gombot, aki az elmúlt 15 évben kivárt?

[ Szerkesztve ]

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#7) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Vinyó a 21. században már csak tárolásra kell. Ki az aki erről próbálna meg játékot futtatni? Főleg a legújabbakat?

(#8) kurta9999 válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


kurta9999
tag

Még elég sokan vagyunk, viszont én nem panaszkodok, tudom mivel jár, ha egy 150GB-os játékot HDD-re telepítek :DD

(#9) Dr. Akula válasza kurta9999 (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A 10 ezer Ft-os SSD-k világában milyen reális ok lehet ilyesmire? Mazohizmus?

(#10) PuMbA válasza L.Edit (#6) üzenetére


PuMbA
titán

A legtöbb rendszer követelményben már most is SSD van :)

[ Szerkesztve ]

(#11) kurta9999 válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


kurta9999
tag

Tele van minden slot a gépben, még a másik M2 foglalatba is egy PCI-E 4x átalakító van, amiben végül egy PCI-E to SATA 6x kártya van telepítve. Majd talán a jövőben ezt a problémát orvoslom, 10700K-ról nem látom értelmét jelenleg komplett platformot cserélni (sőt, talán még jó ideig).

Nem vagyok nagy játékos egyébként, egy 970 Pro SSD a fő, ilyen 70 80GB-os játékokra azért szoktam tudni helyet csinálni.

(#12) Dr. Akula válasza kurta9999 (#11) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

De gondolom az SSD-ről játszol, nem vinyóról.

(#13) hapakj válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


hapakj
aktív tag

Én vinyóról Doom Eternalozok, marha gyorsan betölt. Igaz egy 6 Terás Western Digital Black :D

(#14) tibaimp válasza hapakj (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem is egy 4TB-os WD Black-en van a teljes játék "arzenálom" kivétel a CP2077, az az SSD-n.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) Armagedown válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


Armagedown
őstag

Normálisan megírt játék viszonylag jól fog futni hddről is.
A ForsBROKEN nem az.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#16) Dr. Akula válasza Armagedown (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hááát... Ez a DirectStorage pont arról szól, hogy most majd aztán fog töltögetni háttértárról ezerrel. Most majd nem 150 giga lesz a játék, hanem csak a demója lesz annyi. :)

(#17) Armagedown válasza Dr. Akula (#16) üzenetére


Armagedown
őstag

Megkönnyíti ez a DirectStorage API a hasonló bloatware játékok programozását. :(
Legalább szép volna, ha már optimalizált nem.
Valahol a Far Cry 3, 4 környékén van grafikailag, azok pedig nem tegnap készültek.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#18) Dr. Akula válasza Armagedown (#17) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Két dolgot tudsz csinálni a kész programmal. Vagy megírod jobbra, vagy megveszed hozzá a szükséges hardvert. Szóval marad a hardver megvétele. :)

(#19) RyanGiggs válasza Dr. Akula (#7) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Nekem is fura a mai világban, de hát látod.
Én már 1x éve használok ssd-t játékra.
96 GB-ossal kezdtem, aztán 256, jelenleg egy 1 TB figyel a winyó mellett.
Ez a 960-as Samu is már több éve megvan, és bőven elég mindenre. Ennél nagyobb már felesleges. Igen sok játék, Windows van rápakolva és még így is akad 3-400 GB hely.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.