Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Vajon, mert Exynos alapú, itt is lehetnek (voltak a korábbi modellekkel) térerő problémák?

(#2) kapal


kapal
tag

Ha igazak ezek a hírek, akkor a Pixel 8 lesz a kis(ebb) méretű telefonra vágyók álma.

(#3) kakuk.tamas válasza kapal (#2) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Exynosos alappal? :DDD
Mindenki örül, hogy a Samsung kukázta, nem hinném, hogy olyan nagyon vágynak majd erre a telefonra.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#4) tomp válasza <Adamsky> (#1) üzenetére


tomp
félisten

Az egy dolog. De maga a Tensor modeme kuka. Annál azért rágyúrhatnának...

(#5) <Adamsky> válasza tomp (#4) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... a Tensor modeme kuka." - igen? Ez kb. bizonyított tény? Nem követtem eddig a Pixel mobilokat, de ez a 8-as most felkeltette az érdeklődésem a mérete miatt.
Úgy látszik marad az egy szereplős (ha Android-on maradunk, és a 2023-as évet nézzük) lista (ami a szóba jöhető mobilokat illeti).

(#6) janeszgol válasza <Adamsky> (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is ezt olvastam summázva a fórumokon. Van velük baj rendesen.
Kár, mert a Pixel 8-nak jó a mérete. SD-vel vagy MT-vel Samsungban kérném.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) tomp válasza <Adamsky> (#5) üzenetére


tomp
félisten

Nővérem most vett Pixel 7-et. Németeknél ugyan azt produkálja a német hálózattal mint itthon a magyar hálózattal. 4G-ről képtelen leváltani más hálózatra azaz a CS Fallback konkrétan nincs.
Ha 4G-n CA kapcsolat van akkor a VoLTE instabil(bár ez Exynos fícsör...).
Ez az Exynos alapú Tensor konkrétan 4G Only-ra van. Ne akarjon az ember 4G hálózaton lóvga vészhívást indítani mert vagy összejön vagy nem...
Vagy, hogy fél percig szenved a modem, hogy lemenjen 4G-ről a vészhívás indításához.
A Qualcomm alapú Tensor Win lenne de így...

(#8) mad823 válasza tomp (#7) üzenetére


mad823
őstag

Ne akarjon az ember 4G hálózaton lógva vészhívást indítani mert vagy összejön vagy nem...
Azért ez nem egy gyakori use-case. De szerintem várjuk meg azt a nyolcast, mielőtt pálcát törünk felette.

(#9) bedibazsa válasza tomp (#4) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Mi a bajuk? Pixel 7-esemben jól muzsikál.

(#10) tomp válasza bedibazsa (#9) üzenetére


tomp
félisten

Ha jól megy akkor örülni kell neki. De magának a modemnek vannak bajai ami vagy tervezési hiba vagy egyszerűen nem tudnak normális drivert írni hozzá. Vagy mind2...

(#11) mrThomi válasza kakuk.tamas (#3) üzenetére


mrThomi
addikt

Sajnos a Tensor se egy világbajnok chip

(#12) mad823 válasza mrThomi (#11) üzenetére


mad823
őstag

Nem is akarták, hogy az legyen, és normál használat esetén nincs is rá semmi szükség. Szvsz vígan ki fogja szolgálni a telefont az alatt az öt év alatt, amíg support van hozzá.

(#13) <Adamsky> válasza mrThomi (#11) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Mit értesz a "világbajnok" alatt? Azt, hogy az AnTuTu-ban nem ez a csúcstartó? Én ezt pont lesz@rnám, ha egyébként szerény fogyasztás mellett szépen elvinné a rendszert a hátán. Ez utóbbit lehet meg is teszi, de az, amit tomp írt, nem vet rá jó fényt. Na, majd elválik az első tesztek, felhasználói tapasztalatok után, hogy sikerült-e levetkőznie az előd gyerekbetegségeit. Jó lenne...

(#14) Cecevok


Cecevok
tag

Furán nagynak tűnik az 5,8 hüvelykhez a 150,5mm-es ház.
A Samsung S10e azonos kijelzőméretnél az 142,2mm. Mindenesetre várós a 7a és a 8-as is.

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#15) mrThomi válasza <Adamsky> (#13) üzenetére


mrThomi
addikt

Igen pont ez a problémám. A P6 Pron nyáron vizet lehetett forralni, pár app telepítése után, szívta az akkut is rendesen, a G2 ebből a szempontból jobb, de nekem valahogy az optimalizáció még mindig nem egészen teljes. Nekem szemre sok volt a röccenés a P7 Pron, illetve sokaknak nem jó a térerő, bár ez inkább ország és szolgáltató függő. Nem nagyon játszok telón, igy az antutu számok engem sem érdekelnek.

Lehet másnak más a tapasztalata, de én ezt így látom :K Az eddigi legjobb chip amivel a snap 865 utan talalkoztam az a 8+gen1, szivesen megneznék egy ilyen chippel egy pixelt idén, de nyilvan ki fog majd derülni hogy sikerül az új tensor.

[ Szerkesztve ]

(#16) tomboy0013 válasza mrThomi (#15) üzenetére


tomboy0013
veterán

A gyenge térerő is inkább csak a 6-os szériánál volt, a 7-esnél már jobb a modem, addig panaszkodtak rá ameddig nem volt VoLTE.

Cecevok: szerintem ezt az 5.8-at erősen benézhették. Nem gondolnám hogy ennyivel kisebb legyen az előd modelltől, ráadásul senki sem igazán megy 6 coll alá mert igen erős anyagi buktát kockáztat vele.

[ Szerkesztve ]

(#17) taz1 válasza Cecevok (#14) üzenetére


taz1
csendes tag

Valóban, már több külföldi oldalon is lehozták a helyreigazítást, hogy 6.2 nem pedig 5.8
Mondjuk azt nem tudom, hogy sikerült nekik ennyire benézni, na de mindegy is :U

[ Szerkesztve ]

(#18) forgonati


forgonati
őstag

Hát én a Pixel 6-al akkorát szivtam, hogy elengedtem a márkát pár évre. Az előző 5 telefonommal összesen nem volt annyi térerő gondom, mint azzal. Mondják hogy a 7 jobb lett, azt is mondják hogy meg azzal is lehetnek térerő gondok. Ebből kiindulva skippelem a 8-at is.

Keelah Se'lai!

(#19) bigrock válasza forgonati (#18) üzenetére


bigrock
addikt

De majd a Fold! :)
Ja, nem.

(#20) <Adamsky> válasza forgonati (#18) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ez valami egészen hihetetlen, amit itt olvasok. Régebben rossz viccnek tűnt, hogy egyszer majd telefonálni nem lehet a telefonokkal, de kb. már itt tartunk.
... de legalább van csacsi-ragyi sok hertzes AMOLED, kamera hegyek, és önmagát megforraló SoC. Mindez aranyárban. :(((

(#21) k-adi


k-adi
nagyúr

féléve pixel 7 van, semmi gondom nincs vele.. telekom, 4g, volte, stb., nem tudom nálatok mivan, itt megy minden és gyors is az OS (még)

(#22) maaniac válasza forgonati (#18) üzenetére


maaniac
aktív tag

Nekem még mindig megvan a 6os, mellette egy céges s22; ahol a pixel jó jel mellett(háromnegyedes tererő jelzés) szenved, ott az s22nek semmi gondja

(#23) mad823 válasza maaniac (#22) üzenetére


mad823
őstag

Ugyanaz a szolgáltató?

(#24) vakablak93


vakablak93
őstag

Egész szép lesz mint a hetes széria is, bár ezek a lekerekítések elég nagynak tűnnek. Nekem kicsit már soknak tűnik.

Ami a Tensort meg a sokat emlegetett térerőgondokat illeti, én németországban élek, a simkártyám is olyan szolgáltatótól van ahol a telefon kapható és a hetesen a térerő és a mobilnet is épp olyan jó mint előtte a snapival szerelt régi Pixelemen volt.
Akkor is mikor nagytávolságba utazok vonattal és közben filmezek.

Megértem ha valakinek nem jön be magyarországon, amikor szabadságon otthon voltam nekem is katasztrófa volt néha, ennek okán otthoniaknak nem is szoktam ajánlani. :N

Ami magát a tensor teljesítményét illeti szépen pörög vele a hetes, én sokat játtszok is a mobilról, ott is megállja a helyét, ha nem is egy csúcssoc.

Szóval annyira nem drámai a helyzet szerintem :)

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#25) vakablak93 válasza vakablak93 (#24) üzenetére


vakablak93
őstag

Ez lemaradt, ha bármi hírét lehetett volna hallani hogy lesz még kicsi Pixel akkor vártam volna és nem veszem meg a hetest, pedig a fenébe a sima 8 állati jó méretnek tűnik.
Na mind1 csak ezért nem fogok váltani.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#26) Yeffy


Yeffy
veterán

ha vegre tenyleg eltakaritjak az edge kijelzot a 8 Pro-rol, akkor lehet, h inkabb ez lesz az uj telom, mint a 7a.

kivancsian varom az idei felhoztalt.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#27) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

A hetes még ki sem hűlt... Hova a csába rohanunk?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28) k-adi válasza Plazmacucci (#27) üzenetére


k-adi
nagyúr

na ezaz

(#29) vicces


vicces
addikt

Már majdnem rendeltem egy hetest erre már itt is az utód. :Y
Na azt a pár hónapot már kibírom valahogy. De mintha kicsit gyors lenne ez a fejlődés..

:)

(#30) tomboy0013 válasza vicces (#29) üzenetére


tomboy0013
veterán

Október azért még odébb van.

(#31) <Adamsky> válasza vicces (#29) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... azt a pár hónapot már kibírom valahogy."
De, szerintem akkor se vegyél semmit, mert újabb 6 hónap múlva jön a 9-es ;)
Viszont, ha rá 180 nappal 10-est is vehetsz, akkor én a 9-est is elengedném. :DDD

Komoly(abb)ra fordítva: nincs itt fejlődés (ahogy írod), csak szőnyegbombázás.

[ Szerkesztve ]

(#32) vicces válasza tomboy0013 (#30) üzenetére


vicces
addikt

"hála" a mókuskeréknek nálam csak úgy repül az idő.. /minka-alvás -munka-alvás..végtelenszer/
viszont a 8-as jobban tetszik inkább várok a megjelenésig. :K

:)

(#33) k-adi válasza vicces (#32) üzenetére


k-adi
nagyúr

pedig a 7es is eléggé így néz ki :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.