Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mac osx86 avagy osx intelen és amd-n... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) PLacc


PLacc
senior tag

Hello!

Keresgettem, de nem találtam még hasonló topicot se, így nehogy már a PH maradjon jó kis Hackintosh topic nélkül... :D

Akit bőveben érdekel a téma: [link]

Akit még bővebben érdekel: [link]

Alap kérdésekben én is tudok segíteni, de a BSD-hez csak alapon értek...

Kis kedvcsinálónak a gépem:

[kép]

Pentium M (Dothan) ULV, 1.1GHz, a tesztekben az átlag teljesítménye gyakorlatilag megegyezett egy G4-es 1.5-ös PowerBook teljesítményével! :Y

(#2) PLacc


PLacc
senior tag

Látom közkedvelt a téma. :D

[kép]

(#3) atee válasza PLacc (#2) üzenetére


atee
őstag

Én kipróbáltam.
Kicsit macerás az egész. Ha már fent van akkor is elég sok problémába ütközik az átlag win felhasználó! (Én)
Driverek....megszokott progik nélkülözése. Nagyon még nem merültem, bele, de nem is biztos, hogy fogok vele többet foglalkozni! Majd meglátom még :)

Ami nekem csalódás volt az az, hogy a Linuxot se nagyon kedvelem. Ez meg tiszta linux!

[Szerkesztve]

D-day 2002-01-04 01:54

(#4) Pompi válasza PLacc (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Van már hasonló téma amúgy, bár az sem túl pörgős:

Mac osx - pc-re [link]

Feel Good Inc.

(#5) PLacc válasza Pompi (#4) üzenetére


PLacc
senior tag

Szorry, pedig osx-re is kerestem, de nem találtam. :(

(#6) Macc válasza atee (#3) üzenetére


Macc
aktív tag

Sztem ez max PC-re berhelve hasonlithat a Linuxhoz, dobozbol kicsomagolva kicsit mas az egesz:)

(#7) tomika


tomika
aktív tag

Most szereztem meg, majd gondolom lesz kismillió kérdésem! :)
Rögtön egy:
Audigy 4-et támogatja vajon? A tesztelt hardverek között nem találtam.

(#8) szasza_xp válasza tomika (#7) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Mintha az amerikai osx86-os oldalon láttam volna valamit, amúgy felejtős én kb 6* instaláltam, eredmény kb 10.4.6-ig müködik felette nem, 3d nincs vagy kb úgy, ha elölről ''nyalogatod, hátulról meg vakargatod a géped házát...'' Inkább vegyél egy imac-et kb 500 euróért kapsz egy használt 17''-est a német Ebay-en...

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#9) DeusHun válasza szasza_xp (#8) üzenetére


DeusHun
őstag

Aki kíváncsi annak érdemesebb inkább virtualizált gépen futtatni. Van Mac OS X VMWare verzió is, deadmoo által. Keress rá guglin ha érdekel: deadmoo

Rainforest Alliance Certified signature

(#10) kem


kem
addikt

Naheló!
Látom ittis egy téma, van egy csomó osx-es.
Akit érdekel jöjjön át ide:
[L:]http://prohardver.hu/tema/mac_osx_pc-re/friss.html[/L]
Nekem fentvan a Myzar féle OS X 10.4.8.
Tökéletesen megy, 2 hibája van: íbetü a 0 helyén van, és nem látja a SATA vinyóm.
Ezen kívül tökély.
...méghogy nincs 3D? Need for Speed Carbon jobban megy rajta mint a Vistán.
Érdemes kipróbálni.

Köszi!

(#11) kem válasza kem (#10) üzenetére


kem
addikt

elúsztam a linket:
[link]

Köszi!

(#12) scbrpablo


scbrpablo
csendes tag

Üdv mindenkinek!
A teljeség igénye nélkül nézegettem a topicot, és lenne pár kérdésem.:
Sokat hallani a mac os rendszerekről.(hackintosh)
Elméletileg a Tiger rendszer képes némelyik hardveren normálisan futni.
Létezik valamilyen hardver kompatibilitással kapcsolatos
site, vagy lista, ahol össze lehetne ollózni, hogy mit dobjunk össze ahhoz, hogy nagy valószínűséggel elfusson rajta a mac?Ez tényleg egy amatőr kérdés volt :B

[ Szerkesztve ]

(#13) scbrpablo


scbrpablo
csendes tag

Bocsi, újszülöttnek minden új :D [link]

(#14) dany27


dany27
őstag

hello

én próbáltam felrakni a 10.5.1es kiadást de a telepítő megállt amikor már csak 1 perc volt vissza nem emnet tovább vártam vagy 10percet és ugyan ott állt!

(#15) mclord


mclord
aktív tag

Én megfeküdtem vele :

core2 duo e6300
ds3 lap
4gb ram
sata hdd+ usb-s dvd író

látja a partíciót, de nem engedi fel mountolni fogalmamsincs mi van frown.gif, hiába erase-zem megcsinálja de mégse csak fat32 marad nem akar más (Mac OS Extended (Journaled)) lennis:S, de hibát se lejez vissza.
jmicront ki nyomtam a bioszbol is, és a sata is a sárga csatin van elméletileg jónak kellene lenni, de mégse.

Leopard 10.5.1 - iATKOS_v1.0i (Intel Only) féle versiorol van szó

http://wiki.osx86.hu/index.php/Telep%C3%ADt%C3%A9si_%C3%BAtmutat%C3%B3k -ez alapján próbálkoztam

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#16) lansz


lansz
csendes tag

hi!

Valaki megtudná mondani, hogy ezen a gépen elfutna-e a rendszer és a wifi is müködne-e? a wifim: intel pro wirleless 3945abg

[ Szerkesztve ]

(#17) lansz


lansz
csendes tag

senki? :S

(#18) MTbc válasza mclord (#15) üzenetére


MTbc
senior tag

Hali nekem is ilyesmit csinál, formázza de ha hagynám napokig :) Leopard-AMD-10.5.1
laptop.

(#19) kohi


kohi
tag

nekem minden gond nélkül felment. asus noti a2800g
de a hangot és a wlant nem sikerült belőni... :(
ráadásul buggos is volt, szóval hamar leszedtem a gépről :)
majd talán egyszer kipróbálok egy macet :)

(#20) DroneZ^


DroneZ^
őstag

nekem AMD-s gépem van.
Mac OS X Leopard v10.5.0 ( Eredeti ) ~ 6,6 Giga
Mac OS X Leopard AMD (ez már valami tunning?) ~ 3,5 Giga
iATKOS (szinten?) ~ 2,4 Giga
és van kernel patchem AMD-hez... ennyi amit találtam.
Sima eredeti Leopard akkor nemfog menni a gépemen? Mik ezek a nagy méretkülönbségek? Olvastam olyasmit is hogy 800MHZtöl felfele akármilyen gépre felmegy... AMD is beletartozik? :R

[ Szerkesztve ]

(#21) DroneZ^ válasza Pompi (#4) üzenetére


DroneZ^
őstag

bug

[ Szerkesztve ]

(#22) messy


messy
tag

nekem van egy ilyen oprendszeren amdés intelre valo elvileg,ám sem intelre sem amd-mre nem sikerült még feltennem pedig nagyon kiváncsi lennék rá!most egy amd 3500+@2900mhz proc egy msi k8neo4 f lap 1giga ram meg egy 120gigás vinyo és egy 7600gt re szeretném majd felküzdeni!ötlet vagy tanács amit mindenképpen tudnom kéne?

"Ha visszatekint az utóbbi öt évre, és megnézi a lényegesebb fejlesztéseket a számítástechnikában, minden egyes az AMD-től származik. Egyetlen egy fejlesztés sem az intel-től" -- AMD CEO Hector Ruiz in 2007

(#23) messy


messy
tag

senki semmit?kihaltunk? :DD

"Ha visszatekint az utóbbi öt évre, és megnézi a lényegesebb fejlesztéseket a számítástechnikában, minden egyes az AMD-től származik. Egyetlen egy fejlesztés sem az intel-től" -- AMD CEO Hector Ruiz in 2007

(#24) DroneZ^ válasza messy (#23) üzenetére


DroneZ^
őstag

lemondtam az AMD-s macről, szerintem nem is létezik(még). Szenvedtem vele 1 hétvégét és még 1 délutánt, akarmit csinalok, mindig jön a következő hiba....

(#25) messy válasza DroneZ^ (#24) üzenetére


messy
tag

Pontosan ez a gond nálam is!
Holott elvileg amd-n,és intelen is mennie kéne!van olyan akinek ez mükszik?

"Ha visszatekint az utóbbi öt évre, és megnézi a lényegesebb fejlesztéseket a számítástechnikában, minden egyes az AMD-től származik. Egyetlen egy fejlesztés sem az intel-től" -- AMD CEO Hector Ruiz in 2007

(#26) DroneZ^ válasza messy (#25) üzenetére


DroneZ^
őstag

nekem spec, amd-s verzio van, elöször is feltelepül, miutan jol formaztam a vinyot, csakhogy elfelejt rendszertöltőt installalni, telepites utan ujra botolok, utilityben a startup disk-re megyek, semmiféle OP-rendszert nem talál a gépen... jo, akkor manualisan biosbol inditom, INDUL, de a console lefagy. se kép se hang. pedig fel is ismerte h nforce4-es a gépem... feladtam... :(((
errorokból értelmesen nemlehet kitalálni hogy mi a baja:
error code 0x000XE001 - na valami ilyesmik vannak, de már lemondtam a macről, majd ha meglesz az uj inteles gépem akkor talán.

[ Szerkesztve ]

(#27) messy válasza DroneZ^ (#26) üzenetére


messy
tag

közlöm hogy nekem az inteles gépre sem megy fel,ezért probáltam most meg amd vel!amugy ntf kell a macnek is ugye jól tudom?

"Ha visszatekint az utóbbi öt évre, és megnézi a lényegesebb fejlesztéseket a számítástechnikában, minden egyes az AMD-től származik. Egyetlen egy fejlesztés sem az intel-től" -- AMD CEO Hector Ruiz in 2007

(#28) PH 5.5 válasza DroneZ^ (#26) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Nekem inteles gépem van és 100%-osan müködik rajt a leopard. Kicsit macerás volt felrakni, mivel még nem nagyon próbálkoztam vele, de megérte! Ha nem lennének azok a fránya játékok, nem is használnék mást. AMD-s tapasztalatom sajnos nincs, de remélem, hogy valahogy össze fog jönni neked is.
[egy kis kedvcsináló]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#29) messy válasza PH 5.5 (#28) üzenetére


messy
tag

Én most nekiugrottam 2szer!
2hiba volt elvileg,nemtudom hogy mik,bejön az aple ablak hogy válasszak nyelvet,de se az egérre nem reagál se a billre!

"Ha visszatekint az utóbbi öt évre, és megnézi a lényegesebb fejlesztéseket a számítástechnikában, minden egyes az AMD-től származik. Egyetlen egy fejlesztés sem az intel-től" -- AMD CEO Hector Ruiz in 2007

(#30) PH 5.5 válasza messy (#29) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Úgy tudom, hogy nem szerencsés, ha különböző csatlakozású az egér és a bill. Tehát vagy usb legyen mindkettő, vagy ps2.
Más: nekem vanilla kernellel nem ment a bill. Mondjuk azt is hozzá kell tennem, hogy nekem az egerem usb, a bill. pedig ps2, valószínűleg ezért van az, hogy néha, amikor feláll a rendszer, nem megy az egér. Szerencsére csak kb. minden 20. alkalommal fordul elő.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#31) messy válasza PH 5.5 (#30) üzenetére


messy
tag

Nekem mindkettő ps2 de most fordul ilyen elő elöszőr.msi k8n neo4 platinum a lapom

"Ha visszatekint az utóbbi öt évre, és megnézi a lényegesebb fejlesztéseket a számítástechnikában, minden egyes az AMD-től származik. Egyetlen egy fejlesztés sem az intel-től" -- AMD CEO Hector Ruiz in 2007

(#32) DroneZ^


DroneZ^
őstag

(#33) messy


messy
tag

a leopard az jo amd re?

"Ha visszatekint az utóbbi öt évre, és megnézi a lényegesebb fejlesztéseket a számítástechnikában, minden egyes az AMD-től származik. Egyetlen egy fejlesztés sem az intel-től" -- AMD CEO Hector Ruiz in 2007

(#34) Gyusz22


Gyusz22
csendes tag

Hali!!!
Azt szeretném kérdezni, hogy mikor telepítem az osx 10.4.4.-et vagy 4.6.-ot, a telepítés elakad, mert nem találja a SATA vinyómat.
Valaki esetleg tudna segíteni ebben a problémámban?
Előre is köszönöm!!!!

Lassan diliház...

(#35) czanga


czanga
őstag

Tiszteletem minden hozzáértőnek.

A helyzet a következő. Adott egy kalyway telepítő, egy acer extensa 5620-as (core 2 duo t5250, 320gb SATA, 2gb kingston ddr2, intel GM965 chipsett, intel x3100 vga, intel wifi és lan), egy hiren's boot cd. Most próbálkoznék először telepíteni, és szükségem lenne egy egyszerű útbaigazításra, hogy mit kell tennem.
Kérek minden segítőkész usert, hogy aki tudja írja le nekem a telepítés menetét egyszerűen, illetve, hogy mire kell odafigyeljek, mien driver-re lehet majd szükség, ilyesmi.
Fontos lenne.

Előre is köszönöm! :R

(#36) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

A másik topicban kicsit nagyobb az élet, fáradjunk át oda :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#37) metaxa20


metaxa20
csendes tag

macos x86 témába
van egy acer aspire 5100 laptopom
és arra néztem egy hekkelt macos-t
minden végigmegy a telepítés is meg a driverek nagyrészét be tudom lőni.
de amikor a telepítés végigmegy újraindul az egész.
és csak a töltős kisalma jön be körbekörbe pontok szaladnak és kész.
hellpppppp
plízzzzzzzzz :o :o :o :o :o :o :o

(#38) Victor-y válasza metaxa20 (#37) üzenetére


Victor-y
aktív tag

kapcsold ki a biosban a második procimagot

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#39) Steven


Steven
addikt

hi nekem csak olyan kérdésem lenne , hogy tudok 1680*1xx (szélesvásznú) felbontást berakni? nekem csak sima 4:3 asok vannak...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#40) Matthewsz


Matthewsz
aktív tag

hello, valaki el tudná mondani, hogy hogy kell a vmware-t beállítani egy osx iso-hoz?
linuxot próbáltam, az gond nélkül megy, de régen amikor próbálatm a mac-et sehogy nem sikerült...

(#41) Enjoy


Enjoy
addikt

Sziasztok!

Van egy HP Pavilion DV5-ös notebookom, és fel szeretném rá telepíteni a Snow Leopardot.
Letöltöttem ~6GB...
Ezt hogyan telepítsem? Írjam ki egy ilyen nagyobb kapacitású DVD-re, amire ráfér?
Vagy hogy illik? :B

► més que un club ◄

(#42) tlac


tlac
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mac osx86 avagy osx intelen és amd-n... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.