Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blade2


Blade2
aktív tag

Van egy LG GSA4081B-m, és most volt 1éves, és a gari 7.-éig szólt, és 5.-én este egyszercsak nem olvasot be, semmit, se nem irt. Bevitem garira, és ott megirtak vele egy dvd-t, és mondták mindent beolvas, semmi baja, és visszadták, most meg visszatedtem, és nálam továbra sem csinál semmit.
Kibrobáltam ez ősszes tápkábellel, és az ősszes ATA-s kábelt amim van othon.
Egyetlen lemezt olvas be amit ők irtak.
PLZ help!
Előre is kőszi!

Penge!™

(#2) pschio válasza Blade2 (#1) üzenetére


pschio
őstag

fagyott mar a gep olvasas iras kozben?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#3) pschio válasza Blade2 (#1) üzenetére


pschio
őstag

esetleg probald meg eltavolitani az eszkozkezelobol majd restart.

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#4) Blade2 válasza pschio (#2) üzenetére


Blade2
aktív tag

Aznap irtam cd-t vele, és semmi baja nem volt, és be is raktam a pioo-ba az simán olvassa amit eddig irtam.
A Win mindig felismeri.
És nekem ugytünik ha cd-t teszek be fel se pőrög.

Penge!™

(#5) pschio válasza Blade2 (#4) üzenetére


pschio
őstag

hm az eszkozkezelos dolog utan sem javult semmit?

[Szerkesztve]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#6) Blade2 válasza pschio (#3) üzenetére


Blade2
aktív tag

De ki volt szedve mikor garin volt. Most ujra fel kellet ismernie, és fel is ismerte, csak beteszem a lemezt, és villog a ledje, és elalszik, majd belépek pl sajátgépbe és dvd ram meghajtó<--ezt irja, magyarul hogy nincs benn cd. Mert a kőtetcimkének kellet volna megjelennie ugyebár.

Penge!™

(#7) Blade2 válasza pschio (#5) üzenetére


Blade2
aktív tag

se cd-t, se dvd-t. És nem is ir meg semmit. Észre se veszi, hogy betettem a lemezt. Egyetlen dvd-t olvas be amit ők irtak vele.

Penge!™

(#8) pschio válasza Blade2 (#6) üzenetére


pschio
őstag

es hogy vannak bekotve a vinyok dvd-k cd-k?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#9) Blade2 válasza pschio (#8) üzenetére


Blade2
aktív tag

Most
DVD-RAM -- Pri. slave -- A kábel kőzepén -- Slavere jumperolva
HDD0 --- Sec. master - kábel végén - mastere jumperolva
HDD1 --- SATA master
DVD-R nincs most bekötve. Ahol ez volt ott volt eddig a dvd-rw.

Penge!™

(#10) pschio


pschio
őstag

nalam egy dvd olvaso csinalta ezt (toshiba sdm1912) hogy nem olvasta be a minuszos lemezeket egy masik gepben minden problema nelkul ment az olvasas. a dvd irommal nem fert meg egy kabelen. ha sp2-d van az is gondot jelenthet az en nec1300a-m teljesen megorult tole. rengeteg hibauzenet elrontott dvd utan jottem csak ra hogy sp2 nem fexik neki:)

ha nem marad mas rakj egy kisvinyora uj vindozt es nezd meg ott hogy viselkedik, lehetoseged szerint rakd be masik gepbe is es ott is probald ki ha esetleg aboltban nem elotted irtak azt a dvd-t amit olvas. prbald meg atjumperolni masra

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#11) pschio


pschio
őstag

ugy probaltad mar hogy egyedul van a kabelen?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#12) Blade2 válasza pschio (#11) üzenetére


Blade2
aktív tag

Most is egyedül van.

Egy évet ment simán olyan 100-200 lemez-t irtam meg vele, enek tőbsége cd volt.

Aznap is irtam cd-t, és olvasott is, estére semmi változás nem volt, és egyszerüen akkor már nem olvasott semmit.

Penge!™

(#13) Blade2


Blade2
aktív tag

Egy mai Up! A téma még minig nem oldodott meg!

Penge!™

(#14) Somejko válasza Blade2 (#13) üzenetére


Somejko
aktív tag

Na én a helyedben fognám cakk-pakk a gépet, és nesztek oldjátok meg okosok,ezzel a géppel ÍRJATOK!Óránként 300ft a javítás bizonyos helyeken,de hátha...

Chuck Norris NEM él rosszabbul mint 4 éve!

(#15) schurmo


schurmo
csendes tag

Hali!
Nekem is 4081b íróm van. Eddig semmi baja nem vot. Az alaplapon bios frissítés volt a win maradt a régi és most szimuláció közben azt mondja hogy ''fokuszálási vagy sávkövetési hiba'' és leáll a szimuláció. Ha írni próbálom akkor meg el is cseszi a lemezt. Másik gépben is lett próbálva ott is azt csinálja. De volt olyan lemezkép amit meg kiírt. Segítsetek ha tudtok! Köszi.

(#16) Somejko válasza schurmo (#15) üzenetére


Somejko
aktív tag

Milyen lemezre írsz?
Előszőr a gyengébb minőségű lemezeket rontja el ilyen hibával,aztán idővel a minőségieket is:(((
Próbálj minőségi lemezre írni,amíg bírja,esetleg gariba vissza?

Chuck Norris NEM él rosszabbul mint 4 éve!

(#17) Blade2


Blade2
aktív tag

Hi!
Visszavittem, és ugyebár letelt, a gari, de mivel tényleg rossz volt, ezért ráfizettem 3K-t, és most Piooner 109D-m van.


És lenne egy kérdésem: Az miért van hogy Arita 8X-ot enged 12X-en irni. És a 10X-es CD-RW-t meg 24x lazán engedi. Amit eddig 2X-en engedet az LG, az 8X-an irná. ?

Penge!™

(#18) bazs válasza Blade2 (#17) üzenetére


bazs
aktív tag

Mert olyan ''jó''
Amúgy az aritát biztos megírja 12*-esen azt más íróval is lehet. A többi jelenséggel még nem találkoztam, de azért ne írj gyorsabban a névleges sebeségnél

Pont most fogyott el...

(#19) suettyoe válasza Blade2 (#1) üzenetére


suettyoe
csendes tag

A kedvenc DVDRAM-om feladta. Minden jel nélkül. LG 4081B. Bármit kap, nem ismeri fel. Macskámból kiindulva, aki napi egy kiló szőrt hagy szét a lakásban, az első gondolatom a tisztítás volt. Mivel ez nem járt sikerrel, feldobtam a problémát, de senki semmit nem tud mondani. A szervíz sem. Nekem ott sem írt.
Nagyon szeretem. Ötlet kéne.
Fura, de nekem is lejárt a gari nemrég.
Jutottál valamire?

[Szerkesztve]

''...ha letérdelsz, ne csodálkozz, hogy magasról beszélnek hozzád...''

(#20) Dufresne válasza suettyoe (#19) üzenetére


Dufresne
addikt

Mivel neki már fél éve volt ez a problémája:DD ezért gondolom azóta vett újat, vagy megoldotta magának:)
Amúgy lehet neked is újba kéne invesztálni, igaz a javítgatással is el lehet szórakozni, de lehet nem sok értelme van, ha szervízben és más forumokon is tehetetlenek voltak. Aztán meg hogy ha alkatrész kell hozzá akkor az megntcsak drágább véleményem szerint, mint a csere...

(#21) Nem3sys


Nem3sys
tag

Nekem is ugyanígy halt meg az LGm és véletlenül ugyanilyen volt. Adtak másikat, de az is ezt csinálta. Azóta Pioneer 109em van.

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#22) gnrx™


gnrx™
csendes tag

Akkor szoktak hasonló problémák előfordulni, ha sokszor veszitek ki a lemezt vészleállítással (gyk: széthajtott gemkapocs a lyukba). Gyakran csináltál vele ilyet?

The Lord? I alone am the Prince Of Peace! If there is any other then show us all a sign! Right here, right now!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.