Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lg gdr-8161b dvd-rom tapasztalatok... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ggx


ggx
tag

ez a mostanában kapható dvd-rom milyen formátumokat kezel valójában?
az egy dolog, hogy hivatalosan mit olvas, de arra lennék kiváncsi, hogy a gyakorlatban miket tud...
köszi

[Szerkesztve]

(#2) Bass válasza ggx (#1) üzenetére


Bass
addikt

nekem 8160b-m van de már ez is visz mindent és nem csak papiron mert már volt benne mindenfajta lemez (dvd+-r/rw stb,stb) lassan 1,5 éves és kifogástalan,nem hibázik,pokoli gyors audio grebbelésnél egyszóval érdemes venni mert gondolom a két modell nem tér egy egymástól annyira

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#3) emre33


emre33
addikt

én arra lennék kiváncsi hogy mivel tud többet a GDR-8162B,mert az lg honlapján csak ez van fent !
És arra is kiváncsi lennék hogy a manapság kapható dvd-irókhoz képest mennyivel olvass gyorsabban,és hogy milyen dvd-olvasót érdemes vanni,ha csak a sebesség a lényeg M?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#4) aga


aga
tag

A 8161 hivatalosan csak a +RW-t kezeli, a +R-t nem, míg a 8162 már a +R-t is viszi hivatalosan is. Nekem már majdnem egy éve van 8161B, és nagyon jó. Volt már benne -R, +R, +RW, és rendesen olvasta őket, és CD olvasásban kegyetlen gyors (48X).

A világon 10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert, és aki nem.

(#5) ggx


ggx
tag

na ez érdekes...
ugyanis ezen az oldalon az áll, hogy csak DVD-R, DVD-RW, DVD-ROM lemezeket olvas!
[L]http://www.novatech.co.uk/novatech/specpage.html?LG-GDR-816[/L]

ja egyébként az én 8160b meghajtóm a dvd+rw lemezt nem olvassa!!!!!!!!!!

[Szerkesztve]

(#6) Bass


Bass
addikt

Nemtom mert tényleg nem olvassa még a +-os lemezeket sem de ami nekem itthon van philips +-os azt olvassa (rw-t is) amúgy az enyém nem DRD hanem GDR 8160b (infót nem találtam eddig róla az LG oldalán)
csak ezt de ez DRD http://hu.lgservice.com/index_b2c.jsp

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#7) ggx


ggx
tag

igen, és is GDR-ről beszélek!

[Szerkesztve]

(#8) Bass válasza ggx (#7) üzenetére


Bass
addikt

Erröl vajon miért nincs infó?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#9) Bass


Bass
addikt

Az enyém nem ilyen kinézetü hanem tiszta sík az eleje,semmi ivelés:) néztem több oldalt és sehol nem irják még csak az egyszer irható +-os lemezeket sem hogy támogatná de azé viszi:)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#10) ggx


ggx
tag

lehet találni róla infót, pl:
[L]http://www.netcomdirect.com/hilggd16dvdr.html[/L]

(#11) Bass válasza ggx (#10) üzenetére


Bass
addikt

a 16x dvd olvasás az csak kamu? mert nekem még nem sikerült sem grebbelnem sem simán vinyóra másolnom csak max 9x-es volt asszem a legnagyobb,vagy ez csak egyes dvd lemezekre vonatkozik?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#12) Bass


Bass
addikt

Sehol nem találok olyant kinézetüt mint az enyém,lehet hopgy hamisítvány?:) (haveré is olyan mint a többi,ívelt a tálca eleje meg a gomb is)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#13) ggx


ggx
tag

valszinüleg ugy néz ki mint az enyém...
nincs rajta festékkel felirat, csak bele van préselve a DVD logo,
illetve nem ilyen szögletes, lapos a tálca eleje, hanem domború, lekerekített...
eltaláltam? :DD

(#14) Bass


Bass
addikt

Az enyém nem így néz ki (http://www.digit-life.com/articles/dvd1001/dvd-10-01-lg16.html) hanem tök sík az eleje, jobb oldalt egy préselt(nem festett) dvd-logo a bal oldalán van egy festett LG logo

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#15) Bass válasza ggx (#13) üzenetére


Bass
addikt

itt egy kép a gépemröl (egy oldallapos fórumtémában is benne van) talán valamennyire ki lehet venni a dvd-romomat http://www.tar.hu/metalline/IM001314.jpg (az alsó az mert a felsö az a régi cd-iróm)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#16) ggx


ggx
tag

aha...
hát akkor nem tudom...
nem értem miért jó az LG-nek, hogy ugyanazt a modellt több külsővel is forgalomba hozta.... legaláb egy betű utalhatna az eltérésre....

(#17) Bass válasza ggx (#16) üzenetére


Bass
addikt

utal mert az enyém GDR míg az ovális DRD ha jól sejtem:)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#18) ggx


ggx
tag

NEM!
Nekem is GDR, és nekem ovális... :)

[Szerkesztve]

(#19) emre33


emre33
addikt

senkinek semmi infója a 62-es ről ? miben tud többet ? egy sebbességteszt esetleg ?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#20) domedee válasza ggx (#1) üzenetére


domedee
senior tag

idáig nekem korrektül működött, de sajna most behalt.ld:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=33906[/L]

dömedee

[Szerkesztve]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#21) skorpy


skorpy
csendes tag

Tapasztalt valaki olyat, hogy A DRD8160B nem nagyon ismeri fel a másolt, video DVD-t? (A nem nagyon azt jelenti, hogy 10-ből kb. 1x azért mégis csak felismeri.)
(DVD-RW és XP alatt.)
Adat DVD-vel semmi gond.

Kösz.
:(((

Nem Tom

(#22) emre33


emre33
addikt

nekem inkább sebesség kellene a cd speed-el,mert döntenem kellne két meghajtó között

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#23) emre33


emre33
addikt

kiprobáltam az lg 16x (62)-es olvasót ! 2x-esen kezdte olvasni az irott dvd-r lemez-t ,és alig emelkedett a sebesége,igaz a negyedénél abba kelett hagynom idő hiány miatt !

Ugyanezt a lemezt egy sony combo megjató 4x kezdte olvasni és 8x hagyta abba ! Sokkal gyorsabb volt ! Tudna vki egy átfogo dvd-olvasó tesztet,vagy csinálna az olvasójáról egy nero cdspeed progival egy tesztet ? köszönöm !

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#24) szasza_1


szasza_1
senior tag

Valaki frissített már firmware-t a GDR-8161B -n? Mert nekem 0100-s van, és a DVD+R -es lemezt elég nehezen olvassa. Van olyan, hogy tök jól másolgat róla de egyik pillanatról a másikra úgy csinál, mint ha nem lenne benne lemez.
Hogyha valaki már frissített, akkor meg tudná mondani, hogy hányas verzióra, vagy el tudná küldeni a file-t?

(#25) szasza_1


szasza_1
senior tag

Senki sem frissített firmware-t a 8161-en?

(#26) szasza_1


szasza_1
senior tag

Na, pedig már 17 óra elmúlt, már mindenki otthon van, tehát a kérdés az, hogy valaki már frissítette az LG GDR-8161b firmware-ét?

(#27) szasza_1


szasza_1
senior tag

Na... Senki??? :(

(#28) szasza_1


szasza_1
senior tag

Ezt nem hiszem el. :(( Még mindig senki?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Lg gdr-8161b dvd-rom tapasztalatok... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.