Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Croissant


Croissant
aktív tag

"a vékony káva egy síkban van a képernyővel, és ezáltal kikapcsolt állapotban láthatatlan."

Ez amúgy kit érdekel? Ez miért egy feature, vagy pro érv bármi mellett is? Értem, hogy nem mindegy, hogy mi hogyan néz ki, fontos a design sokmindenben... de :U

(#2) adm


adm
őstag

ez az ár gyakorlatilag két dell u2722d, meg egy karos állvány.
minőségben hova kell tenni ahhoz képest?
mi az üzleti modell? egyenértékű a monitor és belátták hogy nem drágább ez az ergo talp, vagy gyengébb kijelző felárazott talppal?

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#3) zetor2000 válasza adm (#2) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezen töprengek én is, hogy kapok 2 monitort, meg egy 2 monitoros kart. Mi ebben a nagy dolog? Ha egy monitor áráért lehetne megvenni, még azt mondom, oké, de annyira ezeknek se mentek el. :) Vagy ha 2 monitor áráért ingyen lenne a talp...
Ha veszek 2 egyforma, beépített hangszórós monitort, meg egy 2 karos állványt, még lehet, jobban is járok, mert akkor a prüntyikének nem kell extra hangfal az asztalon.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#4) --Disztroj-- válasza zetor2000 (#3) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Egyénileg biztos lehet okosabban építeni ilyesmit, de aki van aki nem szeretne ezzel ennyit pöcsölni. Inkább azoknak szánják, akik szeretnének egyben megkapni egy tökéletesen összepasszoló akciókész munkaállomást.

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#5) _AnTi_


_AnTi_
tag

Jó az ötlet, csak kár, hogy ez a megoldás kicsi is és egyáltalán nem is ergonomikus.
Az árát már előttem említettétek...

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#6) Alaaf Pi


Alaaf Pi
aktív tag

Legalább válogatott, gyárilag egymáshoz igazított monitorok?

(#7) atus72


atus72
senior tag

48-75 Hz ... soványka ...

(#8) atus72 válasza Alaaf Pi (#6) üzenetére


atus72
senior tag

persze, sőt azt is garantálják hogy a pixeliba is párban mindkét képernyőn egyszerre, ugyanott fog jelentkezni így nem lesz zavaró ...

(#9) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ilyen tudású monitort 100.000 körül már simán meg lehet venni. Abból kettő és még marad 150.000 egy dupla karos állványra. Mondjuk úgy, hogy ez nem tűnik jó vételnek.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#10) sutszi


sutszi
veterán

A koncepció jó, de szerintem kicsit drága... bár manapság mi nem az...?!

Én annyit tennék hozzá még az LG On Screen Controlhoz így több mint 1,5 használat után (32-es Ergo-t használok amúgy...) , hogy egy sz@r. Funkcionalitásra rendben van, de a géppel együtt indítva van értelme és látványosan lassú az alkalmazás. Nem egy gépen próbáltam...
És néha előfordul, hogy elveszíti a kapcsolatot a monitorral. Onnantól csak restart után lehet szoftverből konfigurálni megint... Szintén ritka de előfordul, hogy bezáródik a szoftver és nem lehet újra nyitni. Szintén restart kell. Szóval ezen még kell dolgozzanak kicsit...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11) Hebry


Hebry
senior tag

A koncepció nekem is tetszik. Munkára, irodai körülmények között teljesen el tudom képzelni.

(#12) zetor2000 válasza Hebry (#11) üzenetére


zetor2000
senior tag

Régóta kapható fain 2/3/4 meg mégtöbb karos monitor tartó megoldás. Egy része légrugós/gázrugós, egy része csak sima csavaros. Nem is vészesen drágák.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#13) bteebi


bteebi
veterán

Az árát leszámítva szerintem rendben van. 50, de inkább 100 ezerrel olcsóbban nem lenne ez olyan rossz.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#14) CapriBoy válasza atus72 (#7) üzenetére

nekem is ez jutott eszembe

(#15) LordyDaVidra válasza adm (#2) üzenetére


LordyDaVidra
csendes tag

Én egy sima 27"-os, 4k-s LG Ergo monitort vettem munkára pár hónappal ezelőtt. A monitor klafa, 4k IPS@60Hz, ráfér párszáz sor kód, nem fárasztja a szemet. Az Ergo állvány hihetetlenül jó a konkurenciához képest, rendkívül finoman, pontosan és egyszerűen beállítható, más monitortartó karral ami ezt tudja még nem találkoztam. Ha van olyan, akkor érdekelne.
Ez a dupla megoldás se árban, se másban nem nyújt többet-jobbat annál, mint amit vettem, szóval inkább vennék 2 független Ergo monitort, ha kéne még egy. Ahol elfér 2 27"os monitor, ott elfér 2 állvány is.

(#16) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyjából 5-7 éve csak dupla monitorral vagyok hajlandó dolgozni.

Akár itthon, akár a munkahelyen is, időben annyira jobban jövök ki, ergonómia is elsőrendű.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) hcpety


hcpety
tag

Én 2db 4K-s 27" Ergo monitort vettem munkára. Szívesen lecserélném a 2db ergo állványt erre a dual ergo állványra, de sehol sem találom, hol lehetne külön megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#18) kardkovacsi válasza Graphics (#16) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Dupla monitorhoz. Pár éve már két monitorral dolgoztam már amikor egy üzemorvosi vizsgálaton mondja a doki akkor öltözzek le félmeztelenre. Forgás. Ránéz a hátamra..."ugye két monitorral dolgozik?" WTF. Ezt meg honnan tudja? Látja a hátamon az enyhe gerinc ferdülést.
Utána elmagyarázta. A két monitor közül mindig van egy fő amit nézünk és a másik felé hajlunk, ezért egy idő után kialakul egy enyhe gerincferdülés. No, én azóta inkább hanyagolom ezt a két monitor témát :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Graphics válasza kardkovacsi (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A veszély nem fenyeget már, nem töltök munkányi időt a gép előtt. Illetve egyszerű feladatoknál csak egy megy.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) MongolZ válasza kardkovacsi (#18) üzenetére


MongolZ
addikt

Mondjuk ez elég egyértelmű. Ezért nekem mindig egy középen volt. Hármat szerettem volna, de végül sosem volt annyi. Most egy jó széleset használok, de hiányzik a hely. Ha többet veszel, akkor tuti 3 lesz.

(#21) kardkovacsi válasza MongolZ (#20) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Kettőnél az egyik felé mindig hajolni fogsz. Igen, a három a legjobb megoldás.

(#22) Graphics válasza kardkovacsi (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez leginkább testtartás kérdése, de én alapból szarul ülök, szóval rajtam tudott a csontkovács is mit helyretenni. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) zetor2000 válasza hcpety (#17) üzenetére


zetor2000
senior tag

Valszeg az ebben a csomagban lévő dupla tartó nem önálló cikkszámos termék.
De egy random nagyobb számítástechnikával foglalkozó kereskedésben van használható dupla monitortartó kar.
Mielőtt vásárolnál, nézz körbe a YT-n, hogy melyik mennyire oké.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#24) ricsip válasza zetor2000 (#23) üzenetére


ricsip
addikt

Mielőtt vásárolnál, nézz körbe a YT-n, hogy melyik mennyire oké.

influenszerek Dunányi hada hazudozik mindegyikről, kit éppen melyik gyártó melyik selejtes típusra fizetett le. Itt PH fórumban ha többen is írják egymástól függetlenül, azt hajlamosabb vagyok elhinni.Ha csak 1-1 nagyhangú írja minden kérdezőnek az adott típust, az a szememben még mindig lehet elfogult, kell a több függetlenül írt ajánlás.

[ Szerkesztve ]

-

(#25) jozefgucci1 válasza kardkovacsi (#18) üzenetére


jozefgucci1
addikt

De jó hogy ezt írtad , pont a múlt héten kaptam meg az otthoni munkához szükséges cuccokat és küldött a cég 2x22"-os monitort+1 27"-t , viszont elsőre én a nagyot és a kicsit raktam be . Viszont logikus , hogy a két kicsi megy szélre és a nagy középre , így kiküszöbölve az általad is írt jelenséget. :R

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#26) zetor2000 válasza ricsip (#24) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem az influenszereket kell nézni, hanem a terméket. Nyilván aki megkapta tesztelésre, az valamiért kapta. De sok esetben látni, hogy valami nem oké, vagy éppen nagyon oké a termékkel. Magam részéről ennyi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#27) ricsip válasza zetor2000 (#26) üzenetére


ricsip
addikt

de ha hazudik róla a szófosó megélhetési ganéj, akkor mégis mit lesel rajta jutubon? A legótvarabb szarról is lehet olyan kitekert-igazság az nem hazugság, v. elhallgatott igazság az nem hazugság review-okat is csinálni, hogy si.án megveszed, és csak otthon kicsomagolás után jössz rá, h. téged megvezettek a yt-os videón.

-

(#28) sutszi válasza ricsip (#27) üzenetére


sutszi
veterán

Mondjuk aki 1 ilyen videó után hoz döntést az meg is érdemli... Tájékozottabbak megnéznek vagy 3-4 ilyet...vagy az összeset... Fórumokat olvas...kérdez... aztán dönt.
Tudom nem ez a tipikus, de nekem sokkal nagyobb fájás együtt élni egy rejtett hibával, mint rászánni extra pár órát egy rendes keresésre.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#29) _AnTi_ válasza kardkovacsi (#18) üzenetére


_AnTi_
tag

Tedd a két monitort egymás alá/fölé, és megszűnnek az ilyen jellegű problémáid! Én már évek óta így használom őket, és sokkal jobb minden tekintetben.

Azért is írtam, hogy ez így tökre nem ergonomikus, hiába a hangzatos elnevezések.

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#30) zetor2000 válasza ricsip (#27) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jó, akkor neked nem opció, hogy YT videókat nézz.
Nem mindenkinek megfelelő, hogy megnézi a terméket, de nem érdekli a szövege a youtubernek.
Nyilván nem jön át minden tulajdonság a képernyőn, és ez biztos eltántorít, de engem azért szoktak érdekelni, hogy hogyan néz ki, milyen anyaghasználat, ésatöbbi. A legtöbb dolog már nincs kitéve a bolt polcán, nincs hol megtapizni / megnézni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#31) ricsip válasza zetor2000 (#30) üzenetére


ricsip
addikt

a lefizetett jutuberes terméktesztelőkről volt eddig szó. Amikor megnézed a szereplésmániás hülyék videóját, hogy kiderüljön vajon eladhatatlan szart reklámoztat velük a gyártó, vagy olyasmit amit szabad megvenni.

[ Szerkesztve ]

-

(#32) Graphics válasza ricsip (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

"Itt PH fórumban ha többen is írják egymástól függetlenül, azt hajlamosabb vagyok elhinni.Ha csak 1-1 nagyhangú írja minden kérdezőnek az adott típust, az a szememben még mindig lehet elfogult, kell a több függetlenül írt ajánlás."

Félig.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) kopi72 válasza jozefgucci1 (#25) üzenetére


kopi72
aktív tag

Es mult evben meg KATA-s voltal?

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#34) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Most nem kötekedésből mondom, de gyakorlatilag ez két külön monitor egy kétkaros talpal. Nem látom hogy most ez mitől akkora nagy durranás. Oké, hogy munkára ez az egyik legideálisabb megoldás, na de hát ezt nem most találták fel. És pláne nem az LG sajátossága.

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#35) User64476 válasza sutszi (#28) üzenetére


User64476
őstag

A gyártók dömpingben kinyomják teszteld és tartsdmegben kvázi az összesnek aki számít. A Redmi Pad tesztjei pompás példa, szerintem még a szöveget is kiküldték megjelenéskor, ennyi egy kaptafa ájuldozást ami pont a lényegi tré pontokat nem hozza szóba még sosem láttam. Független tesutelőnek még nem volt a kezében és olyannak sem aki hetekig használta volna, ergo minden review egy óriási hype lett. 3-4 videó után is simán be lehet dőlni.

(#36) ricsip válasza User64476 (#35) üzenetére


ricsip
addikt

igen, kb. ez az influenszer-mindenkinek-eladommagam-ribanclét lényege :((

-

(#37) zetor2000 válasza ricsip (#31) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem minden YT videót kell megnézni... :D
Ennyi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.