Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Hi.
Azért írok, hogy megtudja, hogy melyik a leggyorsabb lap ill. csipszet a K6-oshoz, ami támogatja az AGP-t (minél nagyobb sávszélességgel) 1 ISA port tanyázzon rajta, és Fontos, hogy AT szabványos legyen.

Már kerestem neten chipseteket és volt egy halom csak melyik a beszt?

-- end of transmission --

(#2) rog válasza SaNyEe (#1) üzenetére


rog
addikt

''egy halom'' = 2?
a via mvp3 és az ali aladdin V a két agp-s socket 7-es chipset.
(jó igen van még vp3, de cak elméletben, ja és integrált vga-val: mvp4 meg a sis 5xxx is)

(#3) motor válasza SaNyEe (#1) üzenetére


motor
tag

de ha találsz ilyet jó olcsón szólj nekem is

Hejhóóó!

(#4) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Egy kérdés.
Az alaplapon ki lehet kapcsolnia Cachet mert ugye a K6-3 tartalmazza az L2 cachet és így jóval gyorsabb lesz mintha az alaplap cachen is átmenne az info FSB speedel nem?

-- end of transmission --

(#5) rog válasza SaNyEe (#4) üzenetére


rog
addikt

ki lehet kapcsolni, de nem lesz gyorsabb.

(#6) SeF


SeF
tag

szia!

Via mvp3 vagy aladdin acorp Ali a neve. de van asus is csak nagyon ritka az is mvp3. ez már kicsit régi konstrukció, érné meg inkább egy k7s5a és egy 1300as duron?

üdv : SeF

Csavarni a spanglit! Felpróbálni az összes csálécsöcsű stoppospi*sát! Ja, lehet meg se nősülök :)

(#7) Kosh Naranek válasza SaNyEe (#1) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Két lapot ismerek, amik megfelelnek az összes kritériumnak (a gyorsaság relatív):

1. Asus P5A-B; AT, 2x AGP (3,3 V), 3 PCI, 2 ISA, ALi chipset.

2. Epox MVP3-C (tulajdonságok mint fent, kivéve, hogy VIA chipes).

(#8) Fenyő


Fenyő
őstag

Hali!

Nekem anno volt egy k6-2-esem, hozzá pár deszka...
Ali chipsetes nem ajánlott, mert ott gondok voltak az AGP-vel, tehát a Via Chipsetes marad a nyerő (MVP3), ezek között az alaplapi cache-t kell nézni; ez lehet 512K-tól 2Mb is, ez K6-3-nál L3 cache lesz, szigorúan nem kell letiltani, illetve azt kell még vizslatni, hogy milyen FSB-t tud. A legtöbb MVP3-as 100 Mhz-et tud max, de van egy pár ami 133-at is (asszem a Solteknek vagy Epoxnak volt ilyen lapja)
Asszem ennyire emlészem...
Üdv

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#9) greenface válasza SeF (#6) üzenetére


greenface
aktív tag

Nem érdermes már ilyen régi platformra költeni. Akárhogy is nézed, alapvetően P1 alapú paltform...
K7S5A 7-8e FT, + használtan egy 1 giga körüli Duron 3-4e Ft. És ez nagyságrendileg gyorsabb, fejlettebb, kompatibilisebb, LAN, stb.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#10) biker


biker
nagyúr

acorp 5ali61
elég tűrhető volt, bár k6 2+-om volt, nem k6 3

volt benne banshee kártya és Gef2 GTS is, ment mindkettővel

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11) Yutani


Yutani
nagyúr

Most éppen egy moddolási projekten dolgozom, és gondolkodtam a K6-2 platformon, de elvetettem, mivel DivX lejátszásra is kell majd a gép. Ezért inkább egy AT formátumú P2 alaplapot vettem (lényeg a kis méret), és majd rakok bele egy 800-1000 MHz-es Celeront. Ez bármilyen K6-x platformot megesz sebességben, ráadásul alig lehet K6-III-at kapni.

#tarcsad

(#12) biker válasza Yutani (#11) üzenetére


biker
nagyúr

hát igen.
nem mondod... mondhatnám.

franc gondolta, hogy egy 1000-es cerka gyorsabb egy 500-as AMD-nél. akkro is az, ha 4x annyi a cache

De képzeld, az 1000-es cerka gyorsabb a PIII-500E-nél is, és az Athlon 650-nél is, a fene tudja, hogy van ez :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13) Yutani válasza biker (#12) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ehhez a hozzászóláshoz csak :U

Nyilvánvalóan mindenki tudja azt, amit leírtam, csak éppen érdemes elgondolkodni, hogy a P2 rendszer nem sokka lkerül többe használtan, és a kis többletköltségért jóval nagyobb teljesítményt kap az ember. Ezért érdemes átgondolni!

#tarcsad

(#14) Yutani válasza SaNyEe (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Itt egy teszt, amiből valamit kiolvashatsz, ha van türelmed: :)

[L]http://www.tomshardware.com/motherboard/19980731/[/L]

#tarcsad

(#15) biker válasza Yutani (#13) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem nincs mit gondolkodni
egy 5ali61 kb 2-3 ezer mani, egy k6-2 kb ugyanennyi, akkor meg?

supercow adott el régebben egy k62+lap+ram+ház+floppi 5-6k-ért 2db-ot
ennél ''valamivel''drágább a te pIIIc 1000-ed

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16) Yutani válasza biker (#15) üzenetére


Yutani
nagyúr

Supercow áron alul adta... :)

Mindegy, ezen kár vitázni. Mindent összevetve olcsóbb a Super7 platform, és sokmindenre elég még, azonban számomra nem legendő már (sajnos, mert a K6-2 a kedvenc procim!).

P2 SLot1 vagy S370 alaplapot is kapsz 2-3e forintért, csak ki kell fogni, illetve keresni kell. Én a héten vettem egy Acorp 6BX86 Slot1 alaplapot + 333MHz Slot1 Celeron hűtővel + Savage4 Pro 8MB 4xAGP + AT ház 200W táppal 7e forintért, ebből ha úgy vesszük, 2-3e forint a lap, és nekem így megérte. Ráadásul a Slot1 alaplap rugalmas is, mert átalakítóval ugye max 1100MHz Celeront is lehet beletenni.
De mondom mégegyszer, ezen ne vitázzunk. Kinek mi éri meg jobban, azt veszi.

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.