Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Egon


Egon
nagyúr

Talán megér egy külön fórumot ez a téma (majd a modik eldöntik).

Van egy Spire márkájú USB-s PATA mobilrack-em, benne egy 120 GB-os Seagate 7200.7-es vinyóval. A mobilrack-ban nincs gyárilag hűtőventi, és teljesen zárt kialakítású. Mivel alumíniumból van, és hozzá van csavarozva a vinyó, elég jelentős mennyiségű hőt átad, de a teljes rack elég meleg (gondolom a vinyó még melegebb).
Ötleteket várok a cucc kulturált hűtésére (előnyben részesítve a kevés barkácsolással is abszolválható, passzív megoldásokat).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2) nesa válasza Egon (#1) üzenetére


nesa
veterán

Nekem van kulsu cucc furtam ra lyukakat es kapott 1 4cm ventit a 120Gb samunak boven eleg...nemtul csendes de nemis megy alandoan.

(#3) Egon válasza nesa (#2) üzenetére


Egon
nagyúr

Sajna nekem folyamatos üzemben fog menni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) nesa válasza Egon (#3) üzenetére


nesa
veterán

Ha 5v ra kotod hangtalan csak ez mar 10 eves venti aztan 10 bol 5x indult csak 5v-on igy nem szorakoztam vele.

(#5) Egon válasza nesa (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

Router-re lesz kötve, az meg messze van a géptől, ergo macerás lenne 5V-ról hajtani...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) Alex91 válasza Egon (#5) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen terhelesnek lesz kiteve? (Folyamatos iras-olvasas?) Mert ha nem, akkor folosleges zajos hutes. (En az enyembol ki is kotottem a ventit, mert idegesito volt a hangja...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#7) sgergi válasza Egon (#5) üzenetére


sgergi
veterán

Veszel néhány nagy alu bordát olcsón, kiló számra, és 2 oldalas, hővezető ragasztóval ráragasztod az alurack külsejére.
Vagy marad a venti beszerelése, de nem a kis ventit ajánlom, hanem inkább minél nagyobb legyen, pl.12-es. Ha halkat veszel, akkor nem is kell leszabályozni, ha hangosat, akkor poti, vagy 5V. (valahogy a router és a vinyó is kap áramot, így onnan nem nehéz szerezni) alatta pedig lehetőleg teljesen kivágni a fémet, de a lukak is jobbak, mint a semmi.

[ Szerkesztve ]

(#8) Egon válasza sgergi (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez a nagy alu bordás megoldás nekem is eszembe jutott. Asszem a Lomex-ben láttam böszme nagy bordákat (sztem procihűtő az nem jó, mert túl kis felületen érintkezne a házzal).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) sgergi válasza Egon (#8) üzenetére


sgergi
veterán

Nem is írtam, hogy procihűtő legyen. :P Bár abból is lehet szerezni nagytalpú alutömböt, a régi 478-as hűtők egy része olyan. De igazából az a jobb, ha minél nagyobb a talpa és fölötte sem szélesedik ki, mert úgy megy át jól a hő. Be kéne vele az egészet borítani, akár még az alját is, és akkor tuti jó lenne passzívan is.

(#10) Alex91


Alex91
félisten

Miert, most miert nem jo igy, ahogy van? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11) Egon válasza sgergi (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

Sajna csak horror árban láttam Bp-en ilyen bordákat. Pl. Székesfehérváron van viszonylag olcsón. Ha esetleg tudsz olyan helyet, ahol "olcsón, kilószámra" kapok hűtőbordát, légyszives oszd meg velem is... :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) Egon válasza Alex91 (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Sajna elég meleg idle-ben is (úgy teszteltem), és a terveim szerint elég sokat fog pörögni (le- és feltöltés), tehát mindenképpen kellene rá hűtés.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) sgergi válasza Egon (#11) üzenetére


sgergi
veterán

Most nem tudom, de szerintem pcbontóban lehet kapni. (erősítőknek van még nagyon jó bordájuk) Az itteni piacon is érdemes lehet körülnézni, nemrég vettem socket 478-as alu hűtőket kb. 6*8-as alapterületűek (nem tudom pontosan mekkora a 478-as keret, de akkorák), és 5 cm magasak, alul 1-1,5 cm tömör alu. Párszáz volt 1 db.

(#14) Alex91 válasza Egon (#12) üzenetére


Alex91
félisten

Nem lenne egyszerubb egy masik hazat venni...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15) sgergi válasza Alex91 (#14) üzenetére


sgergi
veterán

Nekemis most jutott eszembe ez a megoldás. :C

(#16) nesa válasza sgergi (#9) üzenetére


nesa
veterán

A dobozos AMD hutoknek jo nagy a talpa es olcso is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.